Sminktetoválás. Igen, vagy inkább nem?

Beírattam magam a fodrászomhoz hajmosásra 2x is arra a hétre😀
Köszönöm a leírást @karinaa , nekem ez eszembe se jutott.

1 Likes

Szerinted egyébként problémát jelenthet az, hogy nekem már 12 napos, de csak icipicit potyogott le még csak a varr? Nagyon furcsán néz ki az enyém, egyáltalán nem úgy, ahogyan a Te képeiden, remélem nem rontottam el valamit az ápolásnál. (Az első 10 napban kellett kennem nagyon vékonyan Bepanthen-nel.)

Szerintem ez talán azért lehet, mert a Te kozmetikusod a “kenegetős tábor” képviselője, az enyém szigorúan megtiltotta, hogy krémezzem. Sosem tudjuk meg, kinek van igaza, mind a két tábor meg van róla győződve, hogy az a tuti :grinning:

Ez olyan lehet, mint amikor eljöttek hozzánk az ismerőseink babalátogatóba, és csodálkoztak, hogy nincs a gyerek köldökcsonkjának szaga. És akkor mutattuk, hogy nekünk a védőnő hogyan mutatta gyógyszertári alkohollal a gondozását.
Mire kiderült, hogy nekik meg teljesen mást mondott az övék, persze hogy büdös volt.
De a végeredményt tekintve így is, úgy is leszáradt.

4 Likes

Lányok szájfeltöltés+tetoválás kombó van valakinek?
Nagyon tetszik a "blush " technika, de nem tudom,hogy ha fel van töltve a szám akkor meg lehet-e csináltatni, arra gondolok, hogy mivel ez kb. olyan mintha egy rózsaszín Labelloval lenne kikenve, nincs határozott kontúrja sem így nem gond ha mozog benne az anyag .
Meg fogom kérdezni ott ahova megyek, de gondoltam beírom ide is, hátha van valakinek ezzel tapasztalata. Lip blush

1 Likes

Jujj, őszintén megmondom, ez az, amire 50 előtt még véletlenül sem adnám a fejem. Mármint a feltöltés. A tetoválásra meg soha! Szerintem borzalmas. Annyira csúnya és természetellenes. Kizárólag extrém csíkszáj esetén. Van ilyen, pont az a lány is, aki a szemöldöktetkómat csinálta, neki is fel volt töltve az ajka. Nagyon meg is lepődtem, de visszakerestem a régi képeket a profilján, és neki is ilyen igazán csúnya csíkajka volt. Ez ok, érthető, ha már az anyatermészet nem volt bőkezű, csináljunk valami művit, ami jobb. De még neki is ki volt fordulva a felső ajka. Egyszerűen fizikai képtelenség, hogy ne legyen és ez szerintem nagyon csúnya.
Normál alkatú nőkön, aki “csak egy kis dúsításra vágynak”… jajj, ne! Én még nem láttam olyat, akiről ne ordított volna 2 km-ről, hogy feltöltette és nagyon gáz. Valamiért az alsó ajkat mindig túltöltik, az meg úgy néz ki, mint valami allergiás duzzanat.
Ájj… nagyon nem vagyok jó véleménnyel az ajaktöltésekről. Sokszor nagyon nehezen állom meg az instás promóknál is, hogy ne kommenteljem oda: Ez a ribanc tempó szerinted követendő? Még fizetni is kéne érte?
Ez a fotósorozat is: tök gyönyörű ajka volt, erre felfújható szexbaba lett…

Csak azért kérdeztem, mert nekem fel van töltve a szám, összesen 1,5 ml van benne, egyik sem igaz rám amit írtál, senkinek még csak fel sem tűnt, hogy meg van csináltatva, mert nem akartam vele túlzásba esni, most van egy teljesen átlagos szám ami akkor sem tűnik el, ha mosolygok. Egy percig sem bántam meg, hogy feltöltettem.
Szerintem ne általánosíts, hogy, ha valami művi az csak rusnya lehet, valószínű, hogy csak az ordítóan ronda munkákat veszed észre, igazán szép, finom munka az gyógyulás után láthatatlan.

6 Likes

Úgy legyen! Én még nem láttam olyat, amiről nem látszott.

Egy ideje nekem is tetszik a hialuronos töltés, pedig nincs kifejezetten keskeny szám. Barátnőm itt csináltatta: Login • Instagram
Nagyon tetszenek az ajakfeltöltéseik. Úgynevezett orosz technikával dolgoznak, ennek még nem néztem után pontosan miben más, de a lényeg, hogy nem domborodnak előre az ajkak túlzottan, “nem állnak ki”, felfújt, kacsaszáj stb., hanem “lapos profillal rendelkeznek”, ahogyan írják.

Engem ami visszatart, hogy hallottam tapasztalatokat miszerint vándorolhat a töltőanyag. A másik, hogy évente kell ismételni. Ha viszont nem töltetem egy idő után, a kitágult bőr miatt biztosan nem nyerné vissza a szám az eredeti formáját. Még utána kell néznem jobban.

4 Likes

Hű tényleg nagyon szépek tènyleg nincs 1 kacsaszàj sem közöttük! :heart_eyes: És a lògò szemhéjak is de jòl néznek ki műtét utàn. Botox és ez a 2 amit Max vàllalnék :star_struck: .

1 Likes

Nekem túlzás a russian lips, az én orvosom is sokat csinál, másokon tetszik, de én ennél szolidabb vagyok , nálam ez volt a kiindulási pont, mondtam, hogy ehhez hasonlót szeretnék: Login • Instagram
Direkt plasztikai sebészt kerestem , nem bőrgyógyászt, amit mutatsz helyet az egy sminktetováló szalon ahol töltenek is, na ezt soha nem merném bevállalni, így is kb. 10 éve fogant meg a gondolat, hogy töltetni kellene és tavaly szántam rá magam először, nagyon nyuszi vagyok. Eddig 2x voltam, egyszer 1ml utána 0,5.
Ha 0.5-1 ml megy bele attol nem fog kitágulni a bőröd később sem , nagyon lassan szívódik fel az anyag, nekem még mindig tart,áprilisra van időpontom majd meglátja , hogy kell- e bele egyáltalán. Hála az égnek olyan becsületes a doktor úr, hogy ha valamire nincs szükségem , akkor elmondja és nem csinálja meg.
Lehet csinálok orvos esztétikai topicot és akkor ott tudunk ezekről csevegni , hogy ne legyünk offok a sminktetoválásban . :relaxed:

5 Likes

A russian lips nem csak a technikára utal? Az általam linkelt oldalon a legtöbb nekem is túlzás, saját részre sokkal kisebbet/kevesebbet kérnék. 0,5 ml-t, gondolom… Barátnőm a barátnőjével ment anno töltésre, aki ugyancsak 0,5 ml-t kért, de lebeszélték róla, hogy nem is látszana, így ő is 1 ml-t kapott.

Igen, erre is gondoltam már, hogy inkább orvos végzettségű emberhez kellene menni.

Most megfogtál, azt hiszem a technika az a russian lips nem a szájforma .:slight_smile:

A russian lips nem az, amikor inkább középre töltenek, a cupido vonal (?) vagy mi köré és inkább az a rész lesz hangsúlyos, és nem kacsás…?

Szerintem minden azon múlik hogy mértékkel csinálják és indokolt esetben. Azt nagyon nem értem mikor szép szájformával rendelkező és fiatal (!) lányok szafaládét csináltatnak a szájukból. De ha elmúltál annyi, a száj - ha csak nem vagy olyan szerencsés hogy dús ajakkal áldott meg a teremtő - a korral elkezd sorvadni és akkor csodát tud tenni egy-két milli hyaluron. Én 53 éves vagyok, a nyáron töltettem először egy millit és csodát tett, az egész arckifejezésem megváltoztatta. Mindenki észrevette hogy töltve van (férjem kivéve) de mindenki egyértelműen elismerését fejezte ki :slightly_smiling_face:

4 Likes

Ma voltam Murguly Erikánál és nagyon elégedett vagyok :relaxed:
Estére volt időpontom , ez külön tetszik, hogy nem kellett szabadnapot vagy HO- t kérnem emiatt. A napi C vitaminomat ma nem szedtem be és kávét sem ittam, mondjuk azt amúgy is csak ritkán szoktam.
A szalon a belvárosban van a Nyugati és a Jászai között, tágas, tiszta, szépen bútorozott és hangulatos.
Erika nagyon kedves , profi a hozzáállás , nagyon informatív, sok fotója van ami alapján dönteni lehet, hogy milyen formát szeretnék.
Szálas és soft powder hybrid lett végül, középbarna színben. Sokáig rajzolgatta, méricskélt, több színt is felrakott, hogy tudjak miből választani, közben megbeszéltük, hogy hol legyen vastagabb, merre íveljen stb.
Alap állapotban nekem szép ívű szemöldököm van sötét szőrrel ami felül hiányos ezt húzogattam magamnak cerkával. Azt szerettem volna ha szolid lesz, barna színben és a vége a halántékomnál vastagabb mint amilyen volt, ez lett berajzolva végül.
Kaptam érzéstelenítő krémet , amíg az hatott addig allergia próbát csinált, minden rendben volt, kezdte a karcolást , ami tényleg olyan érzés volt mintha kapargatná a bőrömet. A fájdalom hol gyengébb, hol erősebb volt, közben is folyamatosan kente a szemöldökömet , összességében ki lehetett bírni, most kiderült, hogy nekem érzékeny a bőröm ezekre. Kozmetikusom már mondta, de nem hittem neki :slight_smile:
4-5x ment át mindkét oldalon, váltogatva , a legvégén húzta be vékony tűvel a szálakat előre na az nagyon nem volt kellemes.
Az egész folyamat szűk két óra volt, közben beszélgettünk, hamar eltelt az idő.
Kaptam egy mini tégelyben krémet, tehát én a “kenegetős oldalt “fogom erősíteni , holnap délben kenhetem leghamarabb és csak napi 1x szabad kezelni. Víz 4 napig nem érhet hozzá, hajmosást ahogy írtam fentebb majd fodrász oldja meg.
Jelenleg nem fáj, nem dagadt, nem vérzik, színe is és a formája is szép, elégedett vagyok.
Az éjszakától kicsit félek , mert a friss migrén piercingeket is előszeretettel vakargattam meg álmomban, remélem ezt nem fogom.
Update majd kontroll környékén addigra lepotyog a var és beáll a szín is.
A válasz Kamea eredeti kérdésére újfent IGEN.

13 Likes

Köszi a beszámolót! :star_struck:Fotót van kedved feltenni?

1 Likes

Majd ha kész lesz gyógyultan akkor rakok.
Akartam before- aftert de annyira izgultam , hogy elfelejtettem készíteni before képet.
(Ahogy mondani szokták, ketten jöttünk - én meg a majré :rofl:)

5 Likes

Éjszakai vakarózás ellen ajánlom a kesztyűt (vagy ha nincs, esetleg zoknit a kézre. Nem vicc!)

2 Likes

Jó kislány voltam, nem vakartam :slight_smile:

1 Likes