Sminktetoválás. Igen, vagy inkább nem?

Tényleg vannak szépen sikerült tetkók, de hát hova lesz akkor a sminkelés öröme :blush: :star_struck: :lips: …és ki akar mindig egyformán kinézni :neutral_face:…?

Az öregek :smile: én legalább is már most úgy vagyok vele, hogy mindig ugyanolyanra rajzoltam a szemöldököm és arra van igényem, hogy mindig úgy nézzek ki :smile:

3 Likes

Lehet, hogy @zsazsi1 arra gondolt, hogy ha mindenki tetováltat, akkor egyen-emberkék fognak szaladgálni? Ha mindenkinek megmaradnak az egyedi vonásai és nem sablonnal rajzolják a tetkót, akkor nem lesz semmi gond.

2 Likes

Az öreg nem te vagy…hanem én :joy: :sob:

A szemöldöktetoválàson én is gondolkodom, azt nem bánnám, ha ezzel nem kéne reggelente annyit foglalkoznom, mást viszont nem tetováltatnék

Igazad van @umpalumpa ez is szempont…de én úgy értettem, hogy ÉN (mint alany) nem szeretnék mindig ugyanolyan lenni…bár a szemöldök erre nem is a legjobb példa (bár én szeretek ott is kísérletezni, volt hogy szőkítettem míg szőke voltam, most géllel rajzolom de ebből is egyszer a világosabb egyszer a sötétebb barnához van kedvem). De mondjuk valaki tetováltat egy fekete tusvonalat a szemhéjára, én megőrülnék ha attól kezdve mindig fekete tusvonallal lennék kifestve mikor annyiféle sminklehetőség van tusvonallal és anélkül… na meg a száj színe, az is mindig legyen egyforma egy rúzstetoválás után, vagy rúzsozzam ha másmilyen színt akarok (akkor meg minek)…?De természetesen megértem és elfogadom, ha valaki ezek mellett dönt, és legyen sok öröme benne, ha szépen sikerült :heart_eyes:

3 Likes

Aha, értem. Igen, ez is egy lehetőség. Van, aki szereti ugyanúgy és van, aki nem :wink:
A hajamon keresztül értem, hogy mire gondolsz. Sokat agyaltam azon, hogy kiegyenesíttetem, a se nem göndör, se nem egyenes, hullámosan sprőd hajamat. Pont az tartott vissza, hogy szeretem ugyan egyenesen, de megőrülnék, ha nem csinálhatnám meg néha kócosra-hullámosra (amit a legkönnyebb elészíteni belőle).
Csodálom azt, aki kitart ugyanannál a kinézetnél. Stabil személyiség lehet. Én is variálok, ami jópofa, de néha komoly dilemmákkal jár :stuck_out_tongue:

Szerintem általában az szokott ilyesmire vállalkozni aki nap mint nap ugyanazt a formát szeretné viszont látni. Én szerencsés alkat vagyok, alapvetően sűrű a szemöldököm, és nem is szedtem ki nagyon sosem. De akinek naponta 15 perc a meglévő 5 szálból varázsolni, az biztos szívesebben kipróbálja a tetoválást.

Egyébként amiben nagy fejlődést látok az utóbbi években, az a természetességre való törekvés. Lehet már olyan “tusvonalat” választani, ami nem feltétlenül fekete, és éppen olyan vékony, mintha a szempillák töve lenne csak kicsit sötétebb.

2 Likes

A hajam dettó mint a tied. Látod, abban viszont boldogan kiegyeznék egy szögegyenessel, amit csap alá dugok, megszárad akár magától és kész. Amúgy ki ne egyenesíttesd, és megtettem anno - ugyanúgy ki kellett szárítani kefével, ennél a típusú hajnál ezt nem lehet megúszni :expressionless:

1 Likes

Soha se mondd, hogy soha, de nekem már eléggé beálltak a sminkelési szokásaim. Amennyire változatosságra törekszem a körmeimen, hajban és sminkben elég konzervatív vagyok. Teljesen megértem, hogy aki változatosságra törekszik, annak ez igazi büntetés lenne.

2 Likes

Nálam a tetoválás az, ami bármilyen formában kizárt. Mindig az volt. De valóban igaz, hogy mostanság már nagyon törekednek, hogy minél természetesebbnek nézzen ki. Van olyan ismerősem, aki csináltatott szemöldöktetoválást, de meg nem mondanám, hogy az. :slight_smile:
Az enyém eredetiben így néz ki:147036106_416654129612860_5007374553894228486_n

1 Likes

Őt muszáj megmutatnom annyira szépen és finoman dolgozik, pont erre vágyom. Barátnőm már volt nála neki egy kikopott elmosódott szélű satíros szemöldöktetkója volt amit Csilla gyönyörűen helyrehozott.
Eddig NEM volt a válaszom, de Csillára IGENT mondok. Szálazott szemöldököt szeretnék és egy lehelletnyi tusvonalat .
2 Likes

Jövő hónap közepére van időpontom Murguly Erikához, ha lesz rá igény akkor dokumentálni fogom a procedúrát, szálas és soft powder hybrid van tervbe véve szemöldök ügyben.
(Nagy Csillához akartam bejelentkezni eredetileg, de nagyon nehézkes a kommunikáció, amit nem fogok fel, mert asszisztense is van, nem akkora sztár, hogy hetekig várjak a kapcsolatfelvételre, egy automata mailt kaptam eddig :smiley: )
Erika nagyon kedves, hamar válaszolt, rugalmas volt az időponttal kapcsolatban is és a neten ahogy elnéztem szép munkái vannak, fórumokon is dícsérik , egyetlenegy negatív véleményt találtam csak róla, pedig A-Z- ig végignyálaztam mindent.
Várom, izgulok :slight_smile:

10 Likes

Engem érdekelnek a részletek! :blush:

1 Likes

Az én szemöldökömet (és az amerikai barátnőméét is) Erika csinálta immár 3 éve. Még mindig teljesen tartja magát a szín.
Hajrá @Luiselotte :wink:

4 Likes

@dyna @Niko köszönöm a bíztatást, referálok majd, hogy milyen lett :slight_smile:

1 Likes

Én is szívesen olvasnék a tapasztalataidról!
Az enyém 1 éves, a formájával tökéletesen elégedett vagyok, a színe hamvasabb barna, mint amit szerettem volna, de végül a hajamat festettem utána, így helyreállt az egyensúly. Ha kikopik, biztos, hogy újra fogom csináltatni. Sokkal kényelmesebb az életem vele, mint nélküle :slight_smile:

Én is kíváncsi vagyok a folyamatra.:slight_smile:

Én pont egy hete voltam Nitsch Bettináéknál, ahol Ági készítette el a soft powder szemöldökömet. Körülbelül 2,5 óráig tartott a folyamat, hosszú időn keresztül rajzolta az elején, majd amikor rábólintottam a formára, akkor elkezdte a tetoválást. Az első 5-5 perc volt a legfájdalmasabb (10-es skálán maximum 5-ös), majd amikor elkezdett hatni az érzéstelenítő, akkor már szinte nem éreztem semmit, sőt el is aludtam. :slight_smile: Már a friss tetoválásért is teljesen odavoltam, de 1-2 napig eléggé vörös volt körülötte. Viszonylag sokára kezdett el bevarrasodni (de ez egyébként személyfüggő), az egyik szemöldökömről idáig több pörk esett le, mint a másikról, szóval kicsit viccesen nézek ki (jelenleg hanyagolom a sminket is), de mindent a végeredményért. :slight_smile: Számomra a legnagyobb nehézséget az okozza, hogy nem tudok rendesen arcot és hajat mosni. (Kicsit nevetséges, de kénytelen voltam elmenni fodrászhoz, hogy mossa meg a hajamat…) Elvileg 1 hét után már érheti víz, de nem tudom megmerjem-e kockáztatni, hiszen még nem esett le a pörk róla. 6 hét után megyek vissza korrekcióra, nagyon kíváncsi leszek a végeredményre, majd updatelek képekkel együtt. A tetoválás előtt és után is készítettek bent rólam fényképet. Viszont azt kijelenthetem, hogy már most úgy érzem, hogy életem egyik legjobb döntése volt Ágihoz elmenni, nagyon szépen dolgozik és tényleg szép keretet ad az arcomnak, nagyon elégedett vagyok vele. :slight_smile:

6 Likes

Szerintem nyugodtan menjél el még egy párszor hajat mosatni :slight_smile:
Mázlista vagy, nekem annyira fájt, mikor karcolták!

1 Likes