Sminktetoválás. Igen, vagy inkább nem?

Szép lett!!! :blush:

1 Likes

Szèp lett. :heartpulse:

Èn nem merek sajnos semmifèle tetkòt sem sminktetoválást, mert ugye annyifèle allergiám van ,fèlek, hogy a festékre is az lennék. Mèg az orvosi fèm piercinget sem viselte el a bőröm annak idején. :exploding_head::biohazard:

3 Likes

Akkor tényleg nem éri meg kockáztatni. Nekem van tetoválásom így bátrabb voltam a szemöldökkel. Köszönöm szépen amúgy a visszajelzést, nekem is nagyon tetszik, de majd a végleges lesz a lényeg, ha gyógyult meg ha kész lesz a korrekció akkor is készítek majd képet, hogy látszódjon a folyamat:).

1 Likes

Köszönöm, majd mutatok képet, ha elkészül, azaz meggyógyult:D.

1 Likes

Én is tartok az allergiás reakciótól (is).

Nagyon szép lett! Fàjt?

1 Likes

Köszönöm szépen, nagyon várom, hogy gyógyuljon és lássam milyen lesz, mert most egybefüggő varr még az egész, amit ledob majd a következő hétben a szemöldököm. Egyáltalán nem fájt, de nekem magas a fájdalom küszöböm és ez szálas tetoválás. Lehet a púderes rosszabb.

80468421_2542298229351383_5806230274438070272_n
Félig gyógyult állapotban. A forma már látszik, a szín még alakul, világosabb lesz. Még varras de a lényeg már látszik. Szerintem nagyon természetes lesz az összhatás.

6 Likes

szem%C3%B6ld2
Bemutatom a kész gyógyult szemöldök tetoválást és a baloldali képen az eredeti verziót. Szerintem tökéletes lett a forma és nagyon természetes a microblending technika. Kb. 1 cm lett pótolva mindkét belső részen és korrigálva lett a forma egy minimális szinten. Eddig senkinek nem tűnt fel a szemöldököm a környezetemben és imádom, hogy semmit nem kell vele csinálnom, tökéletes már ébredéskor.

12 Likes

Jó ötlet volt a kiegészítés belül. Így nagyon természetesnek hat, a forma nagyon jó! Tényleg szép!

2 Likes

Köszönöm szépen:), kedves tőled, én is nagyon elégedett vagyok vele. Sokkal jobb lett, mint gondoltam.

1 Likes

Köszi szépen, hogy megosztottad velünk a tapasztalatod! Nagyon előnyös lett a “belső töltés” és tényleg nagyon természetes a hatás!

1 Likes

Köszönöm szépen a visszajelzést, én is nagyon elégedett vagyok vele. Remélem hosszútávon is jó döntésnek gondolom majd:).

Pár hete beszéltünk az újévi fogadalmakról egy másik topicban. Az én egyik fogadalmam a szemöldök tetoválás volt. Január 20-án sikerült is beteljesítenem, megtörtént az első tetoválás! Írtam a folyamatról egy kis naplót, ezt most közzéteszem :slight_smile:

Már évek óta napi szinten kellett megrajzolgatnom a szemöldökömet, így ezzel együtt már évek óta vágyakozva figyeltem azokat a hölgyeket/facebookos/instagramos képeket, ahol tökéletes szemöldököt viseltek.

Sokat agyaltam rajta, vívódtam a microblading és a soft powder technológia között. Végül 2021. januárban szántam el magam a lépésre! Január-február a fényviszonyok miatt is tökéletes időzítés az ilyesmire. A soft powder lett a befutó, abból indultam ki, hogy nekem a legfontosabb a dús hatás lenne, amit eddig is – akár ceruzával, akár porral – úgy értem el, hogy a meglévő szálak mögötti területet festettem ki, nem pedig szálaztam.

Az Instán keresgéltem, így akadtam rá Csombok Niki munkáira, amik másokkal összehasonlítva a leginkább elnyerték a tetszésemet.

nap: 2021. január 20.

A beavatkozás előtti nem ajánlott a kávé, fájdalomcsillapító vagy C-vitamin fogyasztás, mert vérbőséget okoz és jobban vérezhet. Én 12 órára érkeztem, de reggel 8-kor még simán ittam egy kávét (amit persze letagadtam), és nem volt gond.

Konzultációval kezdtünk, elmondtam, hogy visszafogott tetoválást szeretnék, mutattam fényképeket az általam favorizált formáról. Ezután kérdőívet kellett kitöltenem a bőröm színtónusával és barnulásával kapcsolatban meg szokásos egészségügyi kérdésekről.

Először „szárazon” rajzolta körbe a szemöldököm, kiméregette vonalzóval, így néztem ki, mint egy béna szabásminta. Ebben a pillanatban átfutott az agyamon a gondolat, hogy most kéne gyorsan elköszönni, nem lesz ez így jó, de meggyőztem magam, hogy más is így kezdte, ne álljak már fel. Ezután bekente érzéstelenítő zselével a szemöldököket és felváltva elkezdte tetoválni őket. Az első és második körben volt a legfájdalmasabb, összesen háromszor ismételte oldalanként és az érzéstelenítő is egyre jobban hatott. Bírható volt a fájdalom, bár kellemesnek semmiképpen nem nevezném. Olyan volt, mintha valami éles tárggyal karcolgatnák a bőröm elég mélyen. Nyilván, mivel pontosan ez is történt. A szemem könnyezett folyamatosan.

Végül letörölgette a fölösleges festéket és megnézhettem az eredményt. Egy-egy apró dolgot kértem módosítani, például, hogy az egyik oldalon egy leheletnyivel hosszabb legyen a szemöldök szára. Az egyik tövét én nem látom szimmetrikusnak, de ezzel kapcsolatban abban maradtunk, hogy várjuk meg a gyógyulást és a korrekciónál térjünk rá vissza.

Most még borzalmasan túlhangsúlyozottnak látom, én sosem szoktam ilyen erősen, ennyire éles kontúrral sminkelni. De el kell hinnem, hogy – hasonlóan az összes többi emberhez – nekem is 1-2 héten belül be fog varrosodni és le fog hámlani, majd sokat fog ezzel együtt halványodni a tetoválás, így a végeredmény valóban esztétikus lehet. A férjem szerint is szörnyű, próbálja nem mutatni, de az arcára van írva, hogy „ezt a szart meg minek kellett csináltatnod magaddal?”.

12.10-kor kezdtük és kb. 2 órával később voltam az utcán, tehát mindennel együtt kb. 2 órát kell rászámolni az embernek a dologra. 4 hét múlva, február 17-én lesz a korrekció. Addig is minden nap fotózni fogom, hogy nyomon követhessük a folyamatot.

Hazaérve tűnt fel, hogy rendesen elfáradtam a műveletben. Izgultam is előtte, meg azért csak kínoztak úgy másfél órát. Egész nap lüktetett még a szemöldököm, lefekvésénél is éreztem, ahogy pulzál.

nap: 2021. január 21.

A helyzet nem sokat változott egyelőre. A lüktetés teljesen elmúlt. Ha óvatosan megérintem, már kezd érződni a varrosodás, de még semmi jele hámlásnak. Továbbra is boszorkánynak nézek ki :slight_smile: bár 2 barátnőm szerint sem olyan vészes a helyzet. Tudom, hogy simán van, aki alapból így sminkeli magát, csak én sokkal kevesebbhez vagyok szokva, ezért is ennyire idegen a számomra.

nap: 2021. január 23.

Kezd kényelmetlen lenni a dolog. A szemöldököm teljesen bevarrosodott, kemény, most még egybefüggő réteg, ami azt eredményezi, hogy ha ráncolnám a homlokom, nagyon húzódik. Végül is botox helyett megteszi, azonnal kiengedem az arcizmokat, amint összerándul :slight_smile: másrészt kezdek viszketni is. Vakarás szigorúan kizárt, csak szépen, óvatos lesimítom az ujjammal. Sokat krémezem a kövirózsa habkrémmel a körülötte lévő területet, a szemhéjamat és a homlokomat, ez is segítség enyhíti a feszülést. A kozmetikus azt javasolta, hogy magát a sminktetoválást ne krémezzem, mert – bár ebben megoszlik a szakma – sokkal jobban beépülnek a pigmentek „száraz” gyógyulás után, mintha állandóan kenegetném. Vicces, hogy ha a neten keresgél az ember, sok helyen ennek pontosan az ellenkezőjét találja… valamelyik kozmetikus tábor csúnyán át*****a a népet :smiley:

A színe nagyon érdekelne, milyen lesz, de még nem esett le sehol sem, nem tudom megítélni a dolgot.

6. nap: 2021. január 26.

Már berepedezett a varr, és kezd látszódni, hogy le fog válni. Viszket is rendesen, de már nem húzódik olyan nagyon. Őrült kíváncsi vagyok és aggódom, milyen lesz a színe. Őszintén szólva, el vagyok bizonytalanodva, hogy jól döntöttem-e, kellett-e ez nekem?

7. nap: 2021. január 27.

Van, ahol levált és inkább lilás-szürke, mint barna… az internet szerint emiatt nem kell aggódni… ha, ha… én aggódom… Rémesen nézek ki, foltos, hámló, tiszta varr szemöldök, mint akinek rohad a feje… ez a hét nem emberek közé való…
Ami még borzasztóan zavar, hogy nem lehet normálisan arcot mosni, csak vattakoronggal tudom óvatosan körbehúzni az arcom és az arcolajozás-arckrémezés sem tud a megszokottak szerint menni. Érzékeny, vízhiányos a bőröm, egy hét alatt tiszta tré állapotba került, mert nem tudom normálisan ápolni.

10. nap: 2021. január 30.
Lepotyogott az összes varr és láss csodát, hamvas barnába váltott a szín is! Elvileg még legalább egy hét, amíg a végleges szín beáll, de már most nagyon megnyugodtam és imádom ezt a tetoválást! Mikor reggel 0 sminkben a tükörbe nézek, szépnek látom magam, nem arra gondolok, hogy sminkelni kéne. Sokkal fiatalosabb az összhatás, rávehettem volna magamat erre már évekkel korábban is. Sőt, máris vérszemet kaptam, már azon agyalok, hogy ha megyek február közepén a korrekcióra, akkor talán picit vastagabbra kéne kérni :smile: a párom erről hallani sem akar :smile: most úgy nézünk ki, hogy lett egy alapból szép, ápolt, természetes hatású szemöldököm, ami a hétköznapokra tökéletes, és hála neki, biztos, hogy kevesebbet fogok sminkelni. Viszont egy szép smink mellé továbbra is elképzelhetőnek tartom, hogy átsatíroznám, hogy hangsúlyosabb legyen. Erre még van pár hetem, hogy átgondoljam, megelégszem-e ennyivel, de mindenképpen szerencsésnek érzem magam, hogy egy teljesen ismeretlen kozmetikus kezében ilyen pozitívan zárult ez a tetoválós sztorim!

IMG-ab6b3bdead2ed6b9a1f1688c1fea9ba6-V

20210125_191701

IMG-bc7a93163bfa853a2b2a07a456030aa0-V

IMG-252b42ba110d4cfb425818619b35fee2-V

15 Likes

Szép lett, tetszik a formája. Majd alakul még, pár hét és még szebb, természetesebb lesz. És amikor már tökéletes, akkor mehetsz korrekcióra és kezdődik elölről.:smile:
Olyan részletes és pontos a leírás, teljesen átéltem.
Én nem erősíteném a színt, minél természetesebb annál jobb.

2 Likes

Ahogy mondod, én is. Még a tűszúrásokat is éreztem. :upside_down_face:

1 Likes

:+1 Szuper lett! Szerintem tökéletes. Tényleg természetes hatású.

Elég bevállalós voltál egy ismeretlennel, de megérte; jó a formája és a színe is természetes. :blush:
Én nem sötétíteném a színt, ha valami extra smink miatt kéne, egy pomádéval bármikor ráerősíthetsz.

@ Mindenki: Köszönöm! Akkor úgy tűnik, megszavaztuk, hogy maradjak meg ennyiben :slight_smile:

@dyna: Ez az internet csodája, minden publikus :sunglasses: amúgy ez tényleg tök jó, hogy a sok kép alapján eléggé jól be lehet lőni, kinél, mire lehet számítani. Nekem az jött le, hogy mindenkinek van egy stílusa, és ugyanazt adja rá mindenkire. Csak okosan válassza meg az ember, melyikre nevez be. Mondjuk, én annyit önállóskodtam, hogy a tövében például kiálltam a magam ízlése mellett. Most divatosabb az ilyen enyhén V szárat formázó ív, szóval nem 90 fokban álljon, meg az is, hogy elsatírozzák jobban a tövét, nem ugyanannyira erősen kezdik. De ezekre külön felhívtam a figyelmét, hogy nem ilyet szeretnék - mert pont az kerget halálba, hogy a töve volt kikopva, nehogy már oda ne jusson pont a pigmentből, mikor minden reggel azzal kezdtem, hogy oda rajzoltam be többet :smile: :smile: - és szerencsére teljesítette :slight_smile:

2 Likes