Sminkrutin/Hétköznapi-alkalmi rutinok ;)

Természetesen, nagyon szívesen. :slight_smile:

1 Likes

Sziasztok, ma kipróbáltam a KAP szemöldökgéleket. Egyből két színt rendeltem: Blonde és Fawn színekben. Nem ceruzáztam előtte, csak szimplán feldobtam a szemöldökgéleket. Mindkettőt használtam, hogy tudjak véleményt mondani róluk. Az orromhoz közelebb eső részre ment a világosabb, Blonde árnyalat, a szemöldök további 3/4-ed részére pedig a Fawn. Nagyon szép, természetes színe lett, több szemöldökcuccal jártam már úgy, hogy kb. vagy túl sötét volt, vagy nagyon lemeszelte a szemöldök szőreimet. No, ezek egyátalán nem okoztak csalódást. Ami még meglepett, hogy eléggé tartósnak is látom a terméket, ami egy vegán sminkcucctól elég jó teljesítmény. :slight_smile:
Ma jön Anyukám, ki fogom rajta is próbálni őket. :slight_smile:

7 Likes

Lányok, most volt időm, összehasonlító fotó a mac/dior/kap szemöldökgéljéről (mennyiséggel fordított arányú a minőség/használhatóság az én véleményem szerint):
20221202_203246

10 Likes

Vagyis a KAP a legjobb?

@blessed, az én tapasztalataim alapján, igen.

2 Likes

ezek nekem mindig olyan furán néznek ki :smiley: határozottan olyan érzésem van, mintha valami elcseszett szempillaspirált látnék és ilyenkor elgondolkozom, hogy miért kéne spiráloznom a szemöldökömet :smiley:

1 Likes

A ceruzánál sokkal.természetesebb a hatása. Én ezért szerettem meg;-)

2 Likes

Hogy vált be az Avene? Még mindig kedvenc?

Változott a napi sminkrutinod, vagy ezek maradtak?

Update: a KAP után újra visszatértem az Essence szemöldökgéljéhez. Nekem ez maradt a Holy Grail, főleg, hogy a világos szín pont passzol hozzám.

https://kremmania.hu/kremek/essence-make-me-brow-szemoldokformazo-gel

Sminkrutin? Olyanom nincs mostanában. :joy:
De viccet félretéve, a Saie színezett krémjét használom, a többit félredobtam.

Az én rutinom most furcsácska :smiley: nyáron nem szoktam sminkelni, de a jelenlegi időt nem mondhatjuk éppen tavasznak sem :unamused:
Szemem köré pici púder, hogy a karikáimat elfedjem, arcomra-homlokomra visszafogottan a Guerlaine Terracotta Light, arcra még a MAC Melba/Catrice Kaviar Gouche sötétebb pírja, szemhéjra ugyanígy pirosító vagy semmi, és szempillaspirál. A szemöldökömet mostanság festetem, így hangulatfüggő, hogy cerkázok vagy nem. Számra a Vaseline Lip Therapy-ja vagy rúzs.

1 Likes

Az én rutinom most:

  • Chanel Water Fresh Touch, alkalomra Armani
  • Hourglass púder (cserélem, úgyis elfogy)
  • bronzer az arcra és a szemre v. pirosító ugyanígy arcra és szemre
  • szemöldökspirál Essence
  • fekete vízálló Hourglass ceruza a belső vízvonalra
  • Armani Lip Power v. Dior szájfény
1 Likes

Ah, te voltál az, aki használja a Volume 3-at az Hourglass-tól, nagyon gondolkodom azon, hogy nyárra beszerzek egyet, a korábbi verziói inkább finishing púderek.
Nehéz swatchokat összevadászni a neten.

Csinálok neked este;-)

1 Likes

Mse, mostani 5 órasi fényviszonyok között, zárt térben, így néznek ki.20230522_165420

5 Likes

nagyon köszönöööööööööööm :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Nem is tudom, hova írjak, ezt választottam, hogy elmeséljem: voltam sminkmodell tegnap a barátnőmnél a sminkiskolában, ahol tanul.
Két sminket tettek fel, az egyiket ő. Nagyon sajnáltam lemosni.
Mindketten ugyanazt az elvet vitték, amit (megnyugodtam) én is szoktam: elnyomnak a színek az arcomon, a szemhéjamon is, lehet sötét ott, de az is inkább a barnás árnyalatok. Jól viseli a hideg színeket a szemem. Irigylésre méltóan hosszúak a pilláim, ezt mondták. Szemöldök festését nem nagyolták el, nagyon precíz volt.
Mindketten felnyomtak egy tűzpiros rúzst. Imádtam. Alapozóból nagyon lightosat, némi Face and Body-t.
Az arcomon inkább a fényekkel játszottak, mint a színekkel, imádtam azt is. Ezt fogom keresni ezentúl.

18 Likes

Ezek szuper dolgok :slight_smile: azért ha azt nézed, milyen érdekes, hogy szépen lassan magunktól is eljutunk idáig, hogy megtanuljuk az arcunkat és olyasmit választunk, ami passzol :slight_smile: nyilván, amikor olyan csinálja, aki ezt tanulta, az más :slight_smile:
örülök az örömödnek :slight_smile:

2 Likes

Azért az elmúlt pár évben a sminkesnek tanuló barátnőmmel napi szinten dumálunk sminkekről, így ő is sokat segít termékválasztásnál.
Rájöttünk, hogy hiába van egymás mellett az asztalunk, és hiába járunk munka után is sokszor este is mindenfelé, még soha nem festett ki. Ez volt az első eset.
Ami nagyon érdekes volt számomra, hogy nem az egész arcot alapozták le, csak ahol szükséges volt, azt is finoman. Érdekes volt.

7 Likes

Ez most egyébként jellemző. Legalábbis azoknál a sminkeseknél, akiket követek, legalább 2 éve azt nézem, hogy nem teljes arcot alapoznak. Van aki csak mutatóban egy-két pötty alapozót, valaki kapásból csak minimális korrektort tesz a kritikusabb helyekre és ennyi. Illetve még amit megfigyeltem, hogy nem feltétlenül magas fedésű termékekkel dolgoznak és azt is jól “belemasszírozzák” a bőrbe és úgy eloszlatják, hogyha nem látnám, nem hinném el, hogy bármit rakott az arcára.

Kb 1,5 éve bőrproblémák miatt én is csak a kritikusabb pontokat fedem, a többi “szabadon/szabadabban” szellőzik. A bőröm is hálás, bár kezdetben furán éreztem tőle magam. A fotókon pedig érdekes módon nem látszik.

1 Likes