Sminkrutin/Hétköznapi-alkalmi rutinok ;)

Nekem nincs hosszú évek óta használt termékem. Régebben voltak olyan holmik amiket mindig újravettem, pl a Maybelline Great Lash spirál még diákkoromban, de aztán vagy én kalandoztam el, vagy a bevált termék megszűnt, arckrémekkel jártam így pl. Egy időben alig, szinte semmit sem sminkeltem, azután egy teljesen új rutint kellett felépíteni mert közben az én igényeim és szükségleteim is mások lettek, illetve az elérhető termékek is változtak. Sokszor én is azért váltok mert annyi minden elérhető, amit szeretnék kioróbálni, hátha az még jobb lesz.
Nem smink, de arctisztítàsra használom végülis a babylove sensitive fürdetőt évek óta, közben mellesleg a gyerekek is ezzel fürdenek. Illetve a L’oreal True Match alapozóhoz tértem vissza pár év kihagyás után, ezt vettem többször újra azóta.

4 Likes

10 éve állandó nincs, mert akkor még nem sminkeltem.
5 éve sincs, mert akkor még a próbálgatós időszakban voltam.
Amik most már mondjuk 3 éve allandóak:
Holika Holika zöld BB krém, legtöbbször alapozó helyett is.
Illetve az Hourglass pirosítók, bronzerek, finish púderek, porpúder olyan még, hogy annyira szeretem őket, hogy más márkák iránt elveszítettem az érdeklődésemet.

Arcápolás kapcsán a Hylamide SubQ szérum ilyen, ahhoz már tényleg legalább 5 éve hűséges vagyok. Csak hát megszűnt a márka… :disappointed_relieved:

11 Likes

Van egy 10 éves körömlakkom, az számít? OPI Today I accomplished ZERO, a Coca-Cola kollekcióból. Ez volt az első körömlakkom aminek négyszámjegyű árcédulája volt, az első (diákmunka) fizetésemből vettem. Még mindig utálom, hogy ha nincs rajta fedőlakk, akkor a piros csillámokról első nap lekopik a piros, és ezüst lesz…
Van olyan smink (korrektor, spirál, ilyen “fogyóeszköz” típus) amit 10 éve ismerek, és ha nem találok semmi újat, érdekeset, akkor újraveszem. Sajnos mindig van új, érdekes, de azért ezeket észben tartom. Van olyan smink is amit időtlen idők óta kivontak, elfogyott, és azóta is keresem az utódját, de ez megint más téma…

3 Likes

Lányok (és fiúk)! Batch alapján 2020-as Lancome alapozót hirdet valaki FB Marketplacen azzal, hogy most bontotta, de nem jó a szín. Merjem megvenni? Vettem miniket az itteni piacon, azok még régebbi gyártásúak, és nincs bajuk. Igaz, origik voltak.

nem vagyok alapozós, de lehet nem merném…folyékony állag, romlandó…stb…necces. De majd tőlem okosabbak megmondják :slight_smile:

1 Likes

Köszi! Igen, attól tartok, hogy a friss bontás nyáron történt 40 fokban, mondjuk egy lagzira kikente magát, aztán félredobta a cuccot. :smiley:

1 Likes

A tónus megfelelne? Ha félàron adja, akkor talán . Elvileg a lancome Teint Idole tele van parfümmel vagyis alkohollal . Nem olyan kényes. És a bontás után számít az idő jobban, vagyis ha màsfél évet állt bontatlanul akkor pár hònap alatt nem ment tönkre, màs az, ha másfél évig állt bontottan. Igaz ez pumpás, tehát ha nem nyùlkált bele akkor nem nagyon került bele levegő, és baci. Ha esetleg érdekel van most egy akciò, 5x 5ml- es lancome, csak màs àrnyalatban ilyen jó àron. ! Esetleg magyar notinon?
Screenshot_20221125-154837_Gallery

1 Likes

Nekem a MAC Blur púdere, a Catrice tégelyes korrektora ilyen.
Van Hourglass púderem, de a Blur valahogy mindig kell, a Catrice korrektor pedig az a termék, amit SOHA nem cserélnék másra, nem is próbáltam soha mást, nem vagyok korrektoros.

4 Likes

Dior Lip Glow 004 Coral, más nem nagyon jut eszembe. Belőle viszont a sokadikat használom.
Az Armani Eye Tinteket csak azért nem mondom, mert annyi más szemsminkem van amit el kéne használnom… De ha nem lennének, tuti újravenném, mert tökéletes.
Sokáig a Catrice korrektora volt nekem is, azt újra is vettem, de a Dior Skin Correct mindent überel. (Nem azért mert high end: az Armani Luminous Silk korrektort például a Catrice magasan verte.)

4 Likes

Nekem állandó nincs, de nálam a többször újravettem-kategória ezt fedi le. Ilyen az Hourglass ambient lighting palettája, a KAP szemöldök festéke (mondjuk ebből mást már márkát biztos nem veszek: a drogériasak ehhez képest siralmasak, így pénzkidobás, a Diorshow közlít, de még sem ennyire jó). Alapozókból több újravevős van, mert mindig a bőröm és az időjárás határozza meg, mit teszek fel, az EL DW és magamat is meglepve a Loreal infallible fresh wear mindig van a fiókban. Gyengébb fedésűekből a Chanel Vitalumier Aqua es a Bareminerals Complexion Rescue ilyen. Szemhéjbázisból pedig az UD primer portion. Szempillaspirálból a Loreal lash paraidise es a Tilbury ledendary lashes. Nem smink, de elkötelezett híve vagyok évek óta, mert bármit próbálok helyette, meg sem közelíti az a Canmake Mermeid fényvédő. Ja, és a korrektorok ki ne maradjanak, 3 sokszor újravevős van; jeffree star, KAP és a loreal infallible. Sminkszivacsból is a KAP nyert, meg a Corvin plazában van egy japán kacatbolt, és ott is szuperek a szivacsok, azokat használom. És a rimmel szemcerkák, amik színkínálata nagy sajnálatomra lecsökkent…

5 Likes

Melyik? :heart_eyes:

1 Likes

https://kremmania.hu/kremek/hourglass-ambient-lighting-palette
Én finishing púdernek használom összekeverve. A III-s verziója meg a nyári.bronzosítóm (Hourglass Ambient Lighting Palette - Volume 3 | Cult Beauty)

1 Likes

Féláron adja, még gondolkodom rajta. Köszi a segítséget! A minik a magyar Notinon nincsenek fent sajnos.

Még sosem próbáltam őket, bár én a hófehér bőrömre a Diffused light-ot használom, a Dim light kifejezetten bronzer nekem (A Tilbury Filmstar Bronze&Glow-ja mellett).
A Legendary Lashes nekem is egy brutál kedvencem lett, bár csak mintában próbáltam. Szuper az a spirál, ha elfogy az Hourglass Caution-ja, és a Sensai spirálom, ő lesz a következő áldozat.
Bareminerals Complexion Rescue most fog elfogyni, szeretem, két tubussal használtam egymás után, de ebben a műfajban is van új áldozatom. :smiley:

2 Likes

@Lencseee a KAP szemöldök cucca mit tud, amit más nem?:slightly_smiling_face:

A keféje az, ami hiperszuper, ebből kifolyólag a használata is az, és pont ott és annyit színez,ahol akarom is. És jól el vannak találva az árnyalatai is, pedig csak 4 féle van. Ja, és az állaga ugyanaz, mív ki nem fogy. Nekem nagyon hosszú ideig kitart.

1 Likes

Köszönöm, rendeltem is gyorsan. :blush:

1 Likes

Remélem, jó ajánlást adtam :innocent: kíváncsi leszek a véleményedre :star_struck:

2 Likes

Én is rendeltem.
Köszi a tippet!

:kissing_heart:

2 Likes

@koalace @Mse beszámoltok majd ti is a tapasztalatokról?:blush:
Kivonták a kedvenc szemöldök gélem és még van tartalék, de már keresem az utódot. Eddig az UD háza táján nézelődtem, de @Lencseee ajánlása most kívácsivá tett :slightly_smiling_face:

1 Likes