Sminkrutin/Hétköznapi-alkalmi rutinok ;)

Nekem nincs kimondottan smink rutinom (ami mindig sziklaszilárdan ugyanaz), de ami talán állandó, hogy ugyanazt az alapot+korrektort+szempillaspirált használom szinte minden nap, mert ezek gyorsabban romlanak, úgyhogy ezekből 1-2 féle termék van megkezdve maximum. Por állagúakból több van használatban, itt a hangulatom dönt, illetve próbálok arra figyelni, hogy pörgessem a dolgaim, ne legyenek hanyagolt termékek. Ez nem mindig sikerül, mert van például egy nagy kedvenc bronzosítóm, nehéz mellette mást választani. Ami rám nagyon jellemző, hogy minden nap más a szemfestésem, ebbe tudom a legtöbb kreativitást belevinni, meg is bolondulnék, ha minden nap ugyanaz lenne a szemsminkem.
Az alap esetében a full coverage alkamakra tartogatott, inkább az enyhe fedést szeretem a hétköznapokban, ami láthatanul kopik. Maszkos vagy náthás időkben kínos volt, ha lejött a fele, nem akarom állandóan ellenőrizni és azt sem szeretem, ha ordít, hogy alapozó van rajtam.
A legfontosabb számomra talán a szemöldököm, mert sajnos eléggé el van vékonyodva. Kis gimis koromban egyszer (és utoljára) elmentem kozmetikushoz, aki csíkra szedte. Sírva mentem haza és azóta se nagyon jött helyre. A koptató ceruzák helyett géles/krémes termékekkel szoktam kiigazítani. Hétvégén nem sminkelek, de a szemöldököm akkor is meg szoktam csinálni, mert ez ad keretet az arcnak. Gondolkodtam rajta, hogy hozok majd egy “szemöldök” rutint, hátha segítség a sorstársaknak, csak jó lenne előtte-utána fotókat készíteni, ami a jelenlegi fényviszonyok között eddig nem sikerült még.
Még talán annyi, hogy nem is igazán a smink a lényeg, hanem az elkészítése, nagyon szeretek ezzel pepecselni, kikapcsol.
Na ez jó hosszú lett, bocsi :no_mouth:

12 Likes

Én kíváncsi lennék a szemöldökrutinra, szerintem is kulcsfontosságú.
Mindenki szívesen olvassa ezeket a szösszeneteket, úgyhogy ne szabadkozz (az enyém iszonyat hosszú lett és a mostani sminkrutint még le se írtam).

6 Likes

Én is szívesen olvasnék a szemõldökrutinról és a bevált termélekről. Az enyém ugyanígy járt, kamaszként egyszer kiszedettem mert eredetileg elég vastag volt, viszont akkoriban a vékony csík volt a divat, olyanra szedte ki, és pár év múlva már megbántam. Sajnos nem nőtt vissza, és ez az amit ha itthon vagyok de leugrom a boltba, akkor is megrajzolok mert csupasz az arcom enélkül.

3 Likes

@Amadea @LiliMae hozok akkor majd képeket előtte utána, meg termékeket is. :blush:
Egy időben gondolkodtam a tetováláson, de több ellenérvet is felhoztam magamnak. Az egyik az ára. A valóban minőségi munkát meg kell fizetni és ez rendben is van, de ha kiszámolom, hogy egy évben mennyit költök a szemöldökömre, nem térülne meg. Ráadásul ez csak néhány perc a reggelemből, ennyit kibírok. Most meg különösen felejtős, hogy 100+ összeget kiadjak egy tetoválásra. A másik, bár kevésbé hangsúlyos érv, az az aktuális divat. Visszanézve a képeimet, jól látszik, éppen melyik korszak volt: vékony ceruzás, vastag insta, most pedig a teljesen természetes. Adott időszakban mindegyik abszolút megállta a helyét, most egy kettőt visszanézve örülök, hogy egyikből se született tetoválás.

Egyébként én annyira örülök, hogy rátaláltam erre a közösségre. Sajnos a környezetemben egyetlen barátnőnek/családtagnak/kollégának sincsenek ezek a témák az érdeklődési körükben, ez a hobbi afféle érthetetlen pénzszórás. Ha smink kell, akkor csak sminkes jöhet szóba, mint valami misztikus szakma (ami egyébként vidéken nagyon felhígult), amihez földi halandó hozzá se szagolhat :roll_eyes:

14 Likes

A tetoválás ötletét én is elvetettem az ára miatt, és tartanék tőle, hogy pont az enyém nem sikerül jól.
Hát se a családban, se ismerősök közt nincs nekem sem senki, akit igazán érdekelne a smink vagy a bőrápolás. Egyik kolléganőm fekete ceruzával körberajzolja a szemét, és ennyi. Egy másik aki avonozik, spirált használ és alapozót, de nemigen mélyedt el a milyen bőrre milyen terméket és hogyan vigyünk fel dologban, ezért látszik hogy alapozó van rajta, összegyűlve a kis ráncokban, amin a púder helyenként kis csomókban áll :flushed: Néha kér tanácsot bőrápolással kapcsolatban, de aztán megveszi azt ami a rossmannban legelőször a kezébe akad.

4 Likes

Ezek szerint én még szerencsés vagyok. Anno vastag szemöldököm volt, gyűlöltem és nagyon boldog voltam, amikor az anyám végre megengedte, hogy kiszedethessem. A kozmetikus, aki csinálta (az egyik szomszéd lánya, akinek a szépségszalonja az utcában volt, ő készítette a szalagavatós sminket is) szintén a vékony szemöldök híve volt, ahogy akkoriban mindenki.
Persze volt, hogy otthon szórakoztam és túlszedtem… szerencsétlen, csoda, hogy vissza tudott nőni. Az eredeti szemöldökömnek kb. a fele, de több, mint két cérnaszál.
Hülyén hangzik, de a Balea Men golyós szemkörnyékápolója ösztökélő hatással bír a szempilláimra és talán a szemöldökömre is.:see_no_evil:

6 Likes

Őszintén nem értem ezt a közel 10 éve tartó szemöldök mizériát :slight_smile: Nekem olyan szemöldököm volt, mint Brezsnyevnek és kétszer ért körbe a fejemen. Ráadásul olyan elb@szott formája van, tök egyenes, nulla ívvel, hogy amikor az itteni profilomon látható szemöldököt kiszedte a kozmetikusom, sírni tudtam volna a boldogságtól. Szerintem se nem túl vékony, se nem túl vastag. Az évek során sajnos a pajzsmirigy alulműködés miatt picit ritkásabb, így szemöldökcerkával bepótolom, de ha hagynám, újra Brezsnyev lennék :smiley: Azt gondolom, hogy teljesen természetesnek néz így ki. A tetkón elgondolkoztam, de csak a szálpótlás miatt. Aztán végiggondoltam és arra jutottam, tuti én lennék az, akinek elszúrják és még a festékre is allergiás lennék :smiley:

3 Likes

:rofl::rofl::rofl:Brezsnyev, neeem lehet olyan szőrös hernyó az arcodon .

1 Likes

De…sajnos :smiley:

Mostmár én is kell, hogy írjak ide. :grinning_face_with_smiling_eyes:
A megismerkedésem a sminkeléssel kb. ugyanaz, mint a legtöbb 30-as évei közepén járó nőnek, előttem már páran leírtátok, úgyhogy nem ismétlem, de maradjunk annyiban, hogy még emlékszem arra, mikor mindenki kék vagy zöld szemhéjpúdert használt, mert kb. csak az volt. Meg a Constance Caroll! Már el is felejtettem a márkát, de most eszembe juttattátok. :slightly_smiling_face: Illetve a cérnaszemöldök is megvolt, de az szerencsémre visszanőtt. Gimis években vékonyodott, ahogy egyre közeledett az érettségi, plusz addigra sikerült megszokni a fekete szemceruza használatát jól körbe a vízvonalon, csodaszép volt​:joy:. A tablóképem formájában örökre beazonosítható ez a korszak. :laughing: Mentségemre szóljon, hogy kb. minden lánynak.

Aztán ment a kísérletezés mindennel, ahogy jött be egyre több márka ugye, de mostanra telítődtem a sok újdonsággal, mire elhatározom, hogy beszerzek valamit, máris jön más újdonság, így pedig könnyebb nem költekezni, hogy lemaradok. :smiley:

Amúgy tetszik a minimális, de a full smink is; alapozó, spirál, pirosító az fix minden nap amikor dolgozom, de igyekszem színeket is felpakolni, hogy feldobjam a hangulatom. Ha nulla kedvem is van sminkelni, pingálás közben általában megjön. Primer pluszban, ha atombiztos tartósságot szeretnék.
Tartom a 2-3 db termék kategóriánként limitemet, ez reális elhasználni és nem romlik rám.

7 Likes

Anno Anyumnak volt egy kis sminkkészlete. Sajnos, nem találok fotót róla. Mini rúzsok voltak benne,amiket egymásba lehetett tenni,egy kupak volt a végére. Gyerekként a narancssárga tetszett belőlük. A szemre való színűek is ilyen kiszerelésben voltak,csak vékonyabbak. A szürkét kentem magamra. Ez még általánosban volt.

Aztán gimiben a kék Constance Caroll spirál volt nekem+ korrektor + kőpúder. Illetve Anya Avonos duó szemhéjpúdere,ami egyébként tök jó volt.

Lehet,átsiklottam felette,de nem olvastam,hogy más is használta a satír szájceruzával + színtelen labello kombinációt. :rofl:

Egyedül a szempillaspirál az,ami szinte minden nap rajtam van.

Egy időben felvásároltam sok sminkcuccot, egyedül hihglighterem nem volt. Aztán szinte használhatatlanul dobtam ki őket idén nyáron.

Nagyon szeretem nézegetni a palettákat, olyan gyönyörűek.
Az én rutinom tulajdonképpen annyi,hogy nézem őket a drogériákban. Illetve itt,ami képeket feltöltöttök,akár terméket,akár a kész sminket :smiling_face_with_three_hearts:

10 Likes

Abszolúte nem emlékszem, mi volt az első sminkcuccom, mentségemre szolgáljon, hogy az özönvíz előtt voltam kislány. Talán egy fekete szemceruza. Anyukám néha vett magának ceruzát és rúzst, hogy aztán soha ne használja egyiket sem. Egyszer szereztem egy borzalmas szagú retrómagyar alapozót, persze kuka lett a vége. Akkor kaptam rá a komolyabb sminkelésre, amikor - már felnőttként - elkezdett csúnya lenni a bőröm, sok pattanással. szerintem a fogamzásgátlók hozták ki, mert miután 10 év kínlódás után abbahagytam, egy év alatt rendbe jött a fejem. De az alapozás megmaradt, mert egyenetlen lett a bőröm, és a rozacea is megtalált. Sokáig csak alapoztam, de rájöttem, hogy megkívánja a színezést, nem járhatok meszelt falként. Így lassan a púder mellé bejött az összes többi kencefice, egészen addig, amíg már, ha nem is halmoztam fel gyűjteményt, de mindenből volt több darabom.
Palettákat szinte soha nem vettem, nagyon nehezen találtam meg a nekem jól álló színeket, ezért jól kihasználható monókat gyűjtögettem. Tavaly aztán mégiscsak bepalettáztam, mert szerettem volna kísérletezni a színekkel, de azokból is persze csak egy-két szín fogyott.
Aztán karácsony előtt felborult az életem, költözés, válás, sok minden történt, és egyáltalán nem foglalkoztam a sminkeléssel, nem érdekelt. Majd szép lassan rájöttem, hogy a smink nekem páncél és pótcselekvés volt, és hogy az arcomat merhetem vállalni mindenki előtt. A maga hibáival együtt. Felszabadító érzés volt. Azóta egyenesbe kerültem, új párom lett, aki már úgy ismert meg közelebbről, hogy nem kentem magamra semmit, és így is szép vagyok neki.
Hát, rengeteg pénzt megspóroltam az utóbbi szűk egy évben, az biztos. :smiley:
Azért nem állítom, hogy semmilyen dekorkozmetikumom sincs, de nagyon ritkán használom őket. Amit szoktam, az annyi, hogy amikor emberek közé kell mennem, az orcám rozaceás részeire teszek egy kis alapozót + púdert. Azt is csak azért, mert nagyon könnyen kipirulok, és olyankor olyan vagyok, mint aki becsiccsentett vagy lázas.
Spirált utoljára a tesóm esküvőjén látott a szemem, néha felteszek egy kis rúzst (ha nincs randim, de annyira elszoktam tőle, hogy vagy lenyalom vagy elkenem :smiley: ), meg ha nagyon hangulatba kerülök, picit a szemöldökömet ceruzával megfiatalítom. Az egész sminkfelszerelésem elfér egy bögrében.

11 Likes

Így ismeretlenül is sokat gondoltam rád azóta a decemberi bejegyzés óta. Örülök nagyon, hogy újra kisütött a nap, jó olvasni a soraidat :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

De kedves vagy! Jólesik, hogy így megjegyezted. :slight_smile: :sparkling_heart:

1 Likes

Tyű, hogy is felejthettem el… emlékeztek az úgynevezett “folyékony púderekre”? Rajtam mindegyik narancssárga volt, vagy egyből, vagy egy-két óra oxidálódás után…
Aztán jöttek a habállagú alapozók,ugyanez pepitában… jó, talán a MaxFactor marcipánillatú, tömény szilikon Whipped Crème kivételével, de az már elég modern volt hogy hordható legyen

1 Likes

A héten többször láttam a tévében egy reklámot: Tarthat a szerelem örökké? - felütéssel a Max Factor 2000 Calorie szempillaspirálját reklámozták Priyanka Choprával.
Nem tudom miért, de nálam betalált a koncepció. Hány alkalommal váltottuk le a bevált terméket, valami újabb, izgalmasabb darabra?
Nálam a szempillaspirálok szoktak így járni. A 2000 Calorie volt az egyik első szempillaspirálom. Nagyon szerettem. Csak jött valami új, meg még egy… Aztán nem vettem újra.

Nektek melyik termék szokott így járni? És melyik az, ami 5-10 éve állandó eleme a rutinotoknak?

9 Likes

Sokszor azért nem tud örökké tartani a szerelem, mert egy idő után kivonják a forgalomból a bevált terméket és akkor lehet újból keresgélni.
Nálam az ajak ápoló olyan, hogy a Carmex a valaha legjobban bevált nekem, mégis veszek olykor mást, mert az szebb, jobb, rózsaszín vagy bármi másért. Szóval inkább a változatosság miatt, de amíg lehet kitartok a bevált dolgok mellett. :slight_smile:

6 Likes

Én is a MF 2000 calorie-val kezdtem, és csak azért nem tartottam meg, mert kb 15 éve valamit változtattak a jól bevált formulán és a kefén is. Ezáltal olyan póklábas, ragacsos, elnehezült pilláim lettek tőle, hogy vállalhatatlan volt. Holott annyira szerettük, hogy unokatesómmal mindig a karácsonyi csomagból vettünk duplát (itt egy sima 2000 calorie meg egy 2000 calorie curling volt egybe csomagolva), ő vitte az egyik fajtát és én a másikat. Így jutottunk árban 1 spirál árából 2-höz fejenként, mert úgy volt az akció.

Ami most már 20 éve a rutinom része az az MF Creme Puff 41 Medium beige árnyalatban, illetve 8 évig volt a MAC Haut&Naughty-ja, de ez utóbbit 1 éve megszüntették :slight_smile:

A fejem háklissága miatt (amit mindig is említek) én bármeddig használnék jól bevált dolgokat, csak mindig úgy járok, hogy ami működik, az megszűnik :sweat_smile:

6 Likes

Én az Yves Rocher-val vagyok így: az összes kedvencem megszűnt. Arckrém, arctisztító, parfüm is…

2 Likes

Mindenféle - high end és drogériás - alapozót ki szoktam próbálni, de a végén visszatérek az EL DW maximum coverhez. Nem minden napos használatra, csak ha tele lesz a fejem piros allergiàs pati- pöttyökkel, amiket természetesen ki kell nyomkodnom, és vállalhatatlan lesz a fejem. Akkor egy csoda ez a termék, persze vékonyan használom, különben maszk hatàsa lesz. Primer + pùder és több órán át mutatkozhatom a nyilvánosság előtt. :sweat_smile: A másik a bare minerals ásványi pùder alapozó csak nyárra. Ez nem smink de kb. 20 éve hasznàlom, vagy amióta megjelent: rexona stick. Stresszizzadós vagyok+ ha meleg van, de kb. állandóan és ettől az egytől nem lesz izzadság szagom, akkor sem ha 40 fok van, dolgozom és akkor ugye mindenki izzad.

5 Likes