Sminkecsetek - bevált termékek

Használtok ecsetet rúzsozáshoz? Speciális rúzsecsetet, vagy csak befogtatok valamilyen ecsetet, ami megfelel a célra? Kedvenc rúzsecset? Én még soha nem használtam ecsetet rúzsozáshoz. Most van egy nagyon puha, krémes rúzsom, amit nem tudok szépen felvinni. Túl vastag a réteg, ezért nem szép a finise, de a színe nagyon tetszik. Megpróbáltam egy rövidszőrű smudger ecsettel, és sokkal jobb. Lehet, hogy spéci rúzsecset még jobb lenne.

Igen, én szoktam. Az essence rúzsok pl. sokkal tartósabbak úgy. A DM-ben vettem egy rúzsecsetet, sajnos olyat nem találtam, ami kupakos, mert úgy lenne igazán praktikus.

1 Likes

én most épp egy olyan “ecsetet” fogtam be rúzsozáshoz, ami anno egy szemhéjpúder-palettában volt (el vagyok utazva, a rúzsecset otthon maradt). kétvégű, az egyik végén applikátor van, a másikon egy keskeny “macskanyelv”-ecset, ami szemhéjpúderhez katasztrófa, mert extra tömött és extra szintetikus. pont ezért vált be ideiglenes rúzsecsetnek, meg mert a hegye legalább pontos. az applikátoros fele meg pont jó az ajkak fölé highlighterhez :smiley:

2 Likes

Sötétebb színű, főleg folyékony rúzsokhoz szoktam ecsetet használni, úgy egyrészt szebb lesz az eredmény, mert vékonyabban tudom felvinni, mint az applikátorral, másrészt könnyebben a megfelelő helyen tudok maradni.

Onlinebeautyról van rúzsecsetem, kutyaközönséges Miss Rose, kb. kínaiban is lehet kapni, és a kedvencemet a Müllerben vettem, az is hasonló, nyelv-szerű, erős szálú, de kupakos, kitekerős fajta.

3 Likes

Na szóval rákattantam a rúzsecsetre. Egyelőre a DM-ben a 700 Ft-os kis Ebelin ecsetet vettem meg, és azóta minden, de MINDEN rúzsomat ecsettel viszem fel. Hogy élhettem eddig nélküle? Sokkal szebb lett a szám formája kirúzsozva, jobban tudom korrigálni. Azt hiszem, be fogok ruházni egy igényesebb, tokos rúzsecsetre, hogy hordozhassam is magammal. Ezek után már csak egy olyan sminkeszköz van, amit még nem használtam soha, és tudok a létezéséről, a szempillagöndörítő :slight_smile: .Félek, ha kipróbálom, az is a napi rutin részévé fog válni (egyelőre nem akarom kipróbálni) :wink:

5 Likes

Ha találsz tokosat jófajtát, azt írd meg majd lécci, mert egy olyan nekem is kellene! :relaxed:

Ha nem lenne műszempillám, a szempillagöndörítőre én is beruháznék! Na, örökké úgy se lesz, majd akkor! :slight_smile:

1 Likes

Csak ne Real Techniques visszatekerős rúzsecsetet vegyetek, nekem egyfolytában lejön róla a kupak. Nagyon bosszantó, mert pont amiatt vettem.

3 Likes

Így jártam a szempillagöndörítővel. Nagyon idegenkedtem tőle, most már mindennap használom.:slight_smile:

3 Likes

@Amadea Te milyen sampont is használsz az ecseteidnek? Most megyek a DM-be…

Közben megtaláltam, köszi!

Bocsi, későn vettem észre. Táplálóbb Baleát szoktam, meg néha bebalzsamozom a természetes szőrűeket az aktuális, általam használt balzsammal.

3 Likes

Aztán megtaláltam, hogy a vaníliás Baleát szeretik az ecseteid. Hát gondoltam, akkor az enyéimnek is jó lesz az! Vettem mosószappant is @Isabelle tanácsára.
Most alakítom ki az ecsetápolási rutinomat.

4 Likes

Én az ecsetekhez és a blenderhez is sima folyékony szappant használok, időnként balzsamot. @Kokapu tanácsára egy olajos tisztítást szeretnék kipróbálni, de olyan ritkán rendelek az avontól, hogy nem volt még rá lehetőségem.

1 Likes

:+1: :sweat_smile:

Én egyszerű folyékony marszilia szappannal mosom õket, és alapos öblités után kirakom vizszintesen az ablakpárkányra úgy, hogy a szőrős fejük nem érintik a párkànyt, hanem azon kivül vannak a levegőben.

1 Likes
2 Likes

Én most épp az erkélyasztalra fektettem ki őket ugyanilyen módon. :blush:

1 Likes

Az olajat csak a blenderhez szoktam használni. Egyébként már hónapok óta nincs akcióban az arctisztító olaj, teljes áron viszont nem éri meg. Remélem, hamarosan lesz akciós, mert már én is az utolsó flakonnnal használom.

1 Likes

Remélem, jó lesz! Van egy Barbara Hoffman ecsetszappanom is, ha nagyon makacs foltokat kell eltávolítani.

2 Likes

@Amadea az jó fajta ecsetmosó szappan? Van otthon egy nekem is, de még van egy kevés az Essence ecsetmosó szappanból, azt még előbb elhasználom.

Amikor nagyon élénk színű a festék és samponnal nem akar kijönni, akkor jól jön. A természetes szőrűeknek nem tesz jót, sprődek lesznek tőle. Nagyon hatékonyan tisztít, de nagyon “erős”. Szárít, érzem a szőrökön törölgetés közben, hogy durvábbak lettek. Száradás után nem érezni a szintetikusokon ezt, de inkább nem használom rendszeresen.

1 Likes