Sminkecsetek - bevált termékek

Sziasztok, ebben a topikban gyűjtsük össze a minőségi, jól használható ecseteket, tisztítókat, újdonságokat.
Én szvsz egy ebay-es kabuki szettet használok évek óta, iszonyú elégedett vagyok vele, talán 2500Ft-ért vettem a 10db-os készletet.
Használ valaki például ilyen vakolóecsetet? :smiley:

Nagyon vártam már ezt a topicot!:slight_smile:
Nekem ebből a típusból egy darab ecsetem van, amit még valamikor Bangkokban, egy koreai üzletben kipróbálásra vásároltam. Bevallom, ritkán nyúlok érte, talán azért, mert nekem túlságosan tömör. Ebben kicsit hasonlít a Chanel Vitalumiére mini kabuki ecsetéhez, amit a loose púderhez csomagolnak, de az, annak ellenére, hogy nagyon tömör, sokkal selymesebb hatású. Persze az ára miatt legyen is!
Több olyan ecsetem is van, ami nagyon bevált: a Guerlain, Clinique, Smashbox, Make Up Factory, Da Vinci és a Pupa ecseteit naponta használom, kiválóak egytől-egyik.

2 Likes

Nekem az essence ès az ebeline ecsetei beváltak. Jó az áruk ès jó a minősègük.

3 Likes

Óh, az ecsetek! Egyszerűen imádom őket. Megpróbálom összeszedni a kedvenceimet, bár nem lesz egyszerű…
Kezdem az alapozással.
Zoeva Face Shape. Tényleg gyönyörű munkát lehet vele végezni, a kis feje miatt az orr mellett is nagyon szépen dolgozik, szem alatt is, szemhéjon, tényleg mindenhol. A tömörsége miatt az alapozó belenyomkodására is alkalmas. Hátránya, hogy mivel elég pici, pepecselős vele a munka, így csak akkor használom, ha van normálisan időm.
Szintén nagyon-nagyon jól bevált, de egészen más technikát igénylő ecset a Marc Jacobs Face I. Fantasztikus ecset. A feje kifejezetten nagy és hosszú szőrű, a most divatos alapozó ecsetekhez képest laza is. És mégis csodálatos munkát lehet vele végezni. Simogató, nagy mozdulatokkal.
Kifejezetten híg, szinte vizes formulához imádom a BareMinerals Smoothing Face ecsetét. Duo fiber ecset, a cushion formulák legjobb barátnője.

És az adu ász: Tarte nagyfejű alapozó ecset. Min-den-hez. Folyékony alapozóhoz, krém alapozóhoz, cushion-höz, viaszos stickhez. Teljesen mindegy, mert játszi könnyedséggel bánik el mindennel. Szinte döbbenetesen gyorsan dolgozik (mivel óriási a feje), a tömörsége miatt olyan, mintha egy bársony darab lenne. 1 perc alatt gyönyörű munkát lehet vele végezni.

1 Likes

Púder ecsetek.
Háromféle módon történhet nálam a púderezés.
1. Mattítás/fixálás céljából nyomásos módszerrel, amikor elsősorban a homlokomra és az államra erőteljes nyomással dolgozom az alapozóra a púdert. Ehhez a lehető legjobb a Makeup Forever 126 Straigh Wavy ecsete. Nagy fejű, nagyon tömör, kerek. Beledöngöli a púdert az ember fejébe, nagyon jó ecset. (Nem mellesleg gyönyörű is. Mauritiuson készült, a nyele fából, a fej foglalata pedig fém).
2. Dustingolás céljából a legjobban a Sephora 59 PRO Precision Powder ecsete vált be a legjobban. Ha jól tudom, kecskeszőrből készült, enyhén kúpos vágású, viszonylag lazább ecset. Hibátlanul teszi a dolgát, de azért tegyük hozzá, hogy a dustingolás nem is egy rocket science, erre kb. bármi jó lehet, ugyanúgy elvégzi a feladatot a Real Techiques Powder ecsete is.
3. Helyi púderezés céljából a legjobban az Armani Large Eye Contour ecsete lett a nyerő. Nem tudom, milyen élőlény szemére gondolták eye contour-ként, valószínűleg zsiráféra, mivel óriási. Helyi púderezésre viszont zseniális. Nem túl laza, nem is tömör, egyszerűen ideális helyi púderezéshez.

2 Likes

Jessup ecseteim vannak, mert itthoni webshopban is kaphatóak. Van egy arcra való, illetve több szemre való készletem; szemre való ecsetekből külön darabokat is beszereztem. Nagyon szeretem őket, főleg a szintetikus szálúakat, szuper minőségűek, szerintem a legjobbak ebben az árkategóriában. Az egyetlen dolog, ami szerintem nincs a márka a kínálatában, az a jó alapozóecset. Bár én szivacsot szeretek használni, kíváncsian olvasom a ti tapasztalataitokat, hátha majd találok egy jó darabot :slight_smile:

Ttisztításhoz ezt az essence ecsettisztító szappant használom (sajnos kivonták). Előtte sima szappannal és mikroszálas kendővel tisztítottam őket, az is bevált.

Imádom az ecseteket! :slight_smile:
Ezek a kedvenceim:
Alapozás: ha nem blendert használok, akkor a Real Techniques expert face brush-t.
Korrektor: Real Techniques: deluxe concealer brush, detailer brush.
Púderezés: Real Techniques Point XL, Pupa Face púder ecset, szem alá: Real Techniques point L.
Bronzosítás, csontosítás: Real Techniques bronzosító ecset (készletben volt), Real Techniques contour brush, Evana F202 Face definer ecset, Real Techniques setting brush.
Pirosítóhoz: Evana F213 Angled blusher kabuki, Catrice Caviar Gauche ferde pirosító ecset.
Highlighterhez: Nabla highlighter ecset, Essence holographic highlighter ecset.
Szemre való ecsetből rengeteg van, kb. 70 darab, ezekből a kedvenceim: MAC 217 (a régi), Real Techniques Powderblau B04, összes Kell A Púder szem ecset, B. Eye shadow blending ferde ecset, Sigma: E55, E32, E35, E36, E34, E30, Zoeva: 228, 229, It’s Skin lapos ecset, Jessup Eyeliner, Real Techniques: fine liner brush, smudge brush, base shadow brush, Essence eyeliner.
Szemöldök: Real Techniques brow brush.
Ajak: Rose Cosmetics ajak ecset.

Ezen kívül van egy 15 darabos szettem, amit nyáron, a nyaraláson vettem egy olasz Tigotában, abban is elég klassz ecsetek vannak.

2 Likes

Tavaly karácsonyra kaptam a férjemtől egy Bobbi Brown ecsetkészletet, ami régi álmom volt. Először is büszke vagyok a Férjre, aki napi szintű kozmetikai tájékoztató előadásokon (az én tolmácsolásomban), helyszíni bemutatókon (mint kísérőm a boltokban) és vásárlásokon (időnként fizető alanyként is) esik át mellettem, és tűrhetően bírja a kiképzést (csak néha lázadozik, ilyenkor gyorsan elkormányozom egy barkácsüzletbe), emellett komoly előrehaladásról tesz tanúbizonyságot, hiszen képes önállóan kiválasztani (persze előtte súlykolom kicsit, mennyire vágyom erre vagy arra) és megvásárolni a hőn áhított női holmikat. Visszatérve az ecsetkészletre, nagyon jól teljesít szinte minden darabja, minőségi, puha, strapabíró. Kedvencem a szemhéjárnyaló, a tusecset, a bronzosító és a kontúrozó. Mellette MAC szemecseteket és Zoeva arcecseteket is használok, és kb. 20 éve nyúzom a Guerlain pirosítóecsetét, most kezd csak 1-1 szál kifelé állni.

8 Likes

Ja, hát így könnyű…:slight_smile: Mármint egy ilyen jól képzett, nagyvonalú és türelmes Aranyemberrel az oldaladon :slight_smile:
A Guerlain ecseteim korát én le sem mertem írni, anno egy vásárláshoz kaptam egy teljes kollekciót(!) - na ezek az idők már elmúltak, sajnos. Ha egy új ecsetet veszek a kezembe, mindig ők jelentik az etalont: van-e olyan jó, esik-e úgy kézre, mint a régi, jól bevált és még ma is tökéletes Guerlain ecseteim.

1 Likes

@Fiorentina nem kevés ideig tartott meglelni :slight_smile: A Guerlaint én is vásárlás mellé kaptam kollekcióban, és még egy rózsaszín bőrtokot is adtak hozzá teljesen ingyen. Hja a régi korok gáláns duty freejei :wink:

2 Likes

Nekem nagy szükségem lenne egy teljes ecsetkészletre, eddig e-bayen nézelődtem, de nem tudom, hogy érdemes-e bevállalni onnan…

Imádom az ecseteket! Amikor nekikezdek a heti tisztítási procedúrának, akkor annyira nem, de az én és az ő érdekük is, hogy megtörténjen a nagy esemény.
Nagyon beváltak az Essence ecsetei - az azték mintás szemre való ecseteket annyira nem szeretem, duci és aszimmetrikus a fejük, de a többi imádat tárgya - és az Ebelin fényes fekete nyelű ecsetei, imádom velük simogatni az arcomat. A Real Techniquestől kezdetben nem voltak elragadtatva, de csak kevéssé hasznos készlettel kezdtem, a kontúrozó ecseteik a kedvenceim, highlighter felviteléhez használom őket.
Az első Zoevát (224-es Luxe Defined Crease) a zsibin vettem csak úgy, a mai napig szeretem sötétebb színek felvitelére használni a kis feje és a laza szálai miatt. A púderecsetre viszont berágtam, hullanak a szálai, nem tudom, miért, még csak nincs is agyon használva és óvatosan tisztítom. A Bősztől a 6239-es pufi púderecset és a 601503 (lila nyelű) szemhéjárnyaló ecset a kedvencem.

1 Likes

Én még tisztítani is szeretem őket, annyira jóleső tud lenni a rituálé, ahogy csak ők meg én, finom sampon, jó illat, nyugalom és béke. :blush:

3 Likes

Egy bizonyos darabszám alatt én is élveztem.:smiley:
“Csak ők meg én”, de cuki vagy!:slight_smile:
Én rendet rakni szeretek a cuccaim között, örülök a kincseknek portörlés közben, bár egy kényelmesebb helynek jobban örülnék.

1 Likes

Na jó, a szemre való ecseteket annyira nem szeretem tisztítani, de azért ők is kapnak még szeretetet :smiley: A rendrakást is szeretem, pont ma rendezgettem a kedvenc púderkéimet és igen, én is rátaláltam két kincsre, teljesen meg is feledkeztem róluk. Alig várom, hogy újra használhassam őket (most detoxon van a bőröm, semmit nem kap, ameddig magához nem tér, sem sminket, sem bőrápolási terméket)

Velük jól elvagyok, a nagy dögöket (pedig használni imádom a pufi fejűeket) annyira nem.
Mindig próbálom stratégiailag úgy elrendezni a cuccokat, hogy a reggeli kapkodásban minél inkább kézre essenek, aztán ez kedd reggelre már borul.
Jaj, púder. Nemrég az ölembe, az asztalra (meg mindenhova) jutott az új loose púderemből, nem volt teljesen rácsavarva a fedele. Szerencsére a nagy része megmenekült.
Mi történt a bőröddel?

Én egy tárolóban tartom az alapozó ecseteket, púder ecseteket, bronzosító ecseteket és pirosító ecseteket (arcra valókat magyarul). Szomszédjában laknak a highlighter ecsetek és az egyéb, másra használt nagyfejű ecsetek (olyan termékekhez, amiket csak néhanapján kívánok meg és olyan drámakirálynők, hogy csak egyetlen ecsettel hajlandóak együttműködni). A szemre valóak vannak a harmadik tárolóban. Abban van a legnagyobb káosz.
Az arcomat teljesen szétcsaptam egy Sunday Riley krémmel sajnos. Elég nagy valószínűséggel az volt. Tele lettem mitesszerekkel és túl későn esett le, hogy mi történt, mi a ludas. Most system restore van, ha magához tért a bőröm, kezdem AHA-zni, hogy eltűnjenek a nyomok…

Nálam is három tárolóban vagyok, de az egyiket le kéne cserélni (az obligát fehér Ikea kaspó, ami mindenkinek van, néhánynak nyomja a fejét). Ja, meg van egy akril bigyó, ami eredetileg rúzstartó, abba szoktam beleállítani a használt szemre való ecseteket (aztán néha mégis ebben turkálok, nem a tiszták között).
Uh, sajnálom, remélem, hamar rendbe jön a bőröd! Erről jut eszembe, le kellene mosni a 30%-os AHA-t a fejemről…

Én Bath and Body Works-ös gyertyák üvegeiben tartom az ecseteimet, tökjól bevált, jól néznek ki egymást mellett.

1 Likes

Nekem egy üres mogyorókrémes pohárka, egy ceruzatartó, egy evőeszköztartó (esküszöm, ez a legjobb, direkt az ecseteknek vettem), az akrilbigyó és az Ikea kaspó van. Szedett-vedett bagázs.:smiley:

2 Likes