Sminkecsetek - bevált termékek

köszi, ezt mindenképp ki fogom próbálni! :smiley:

1 Likes

Lehet,hogy írtam, akkor bocsi. Sima mosószappant használok, mindenféle adalékanyag nélkül.Mindent kiszed az ecsetekből és nem szárítja ki őket.Tisztítás után még a kezemen is van egy vékony olajos réteg. Próbálgatok alkoholoscecsettisztítót sampont de vissza térek mindig a szappanhoz.:joy:

1 Likes

Probalkoztam mindenfele kifejezetten ecsetekhez valo tisztitokkal, de mar evek ota samponnal mosom az evseteket, a Beauty Blendert pedig szappannal. Meg soha semmiben nem maradt alapozo, festek. A Beauty Blenderem ugy nez ki, mintha uj lenne, pedig bele sem akarok gondolni, hogy mennyi idos… En nagyon vigyazok mindenre, szeretgetem, apolgatom az eszkozeimet is, rendszeresen tisztitom oket. Valaki emlitette itt a topikban, hogy nagyon fontosnak tartja az ecseteket, en ugyanigy vagyok vele.

2 Likes

Én hetente egyszer, jellemzően vasárnap reggel babasamponnal (bár szerintem bármilyen sampon jó lehet), rossmanos “mángorlóval” tisztítom a héten elkoszolódott ecseteket. A dm-ben láttam, hogy ott is lehet kapni szilikon arctisztító “kefét”, aminek nőtt a mérete, az is jó lehet “mángorlónak” 899 Ft. Visszatérve, aznap szépen meg is száradnak az ecsetek. A szivacsokat szappannal mosom, tökéletesen tiszták lesznek. Ha van hozzá idegrendszerem az ebay-ről vásárolt ecsetszárítóba is beleteszem őket, így lefelé száradhatnak. Sem a sebbenzines, sem az ecsettisztítófolyadékos megoldás nem vált be, furcsán összetapadtak a szálak, és nem tisztult meg rendesen az ecset, pedig a próbáltam a dm-est, és a MAC ikonikus ecsettisztítóját. Szerintem ez sminkeseknek való, nekik két vendég között gyors és jó megoldás lehet. Ha valakinek kell egy majdnem tele MAC ecsettisztító szívesen eladom, apropos.

Az ecseteim fele beköltözött a karácsonyra kapott tartóba. :slight_smile:
Ma mostam a harmadik 26-os adag ecsetet, és még mindig van egy adag, ha ez megszáradt.
Egyébként ezeket az ecseteket mindet szeretem és használom is. :slight_smile:IMG_20190101_175130

IMG_20190101_175316

3 Likes

Nagyon szépek! A felső képen a rózsaszín nyelű melyik márkáé?

Az egy H&M bronzer brush. Tavasszal vettem, de nem tudom, hogy itthon árulják-e, Belgiumból van. Egyébként nagyon szuper.

1 Likes

Aztaa, érdemes ilyen szépen bemutatni őket ecsettartóban! Sokkal jobban érvényesül a szépségük :wink:
Egy profi megirigyelhetné a készletet!

1 Likes

Ugye milyen jól néz ki? Néha előveszem, és csak nézegetem. :grinning: :blush:

Tus ecsetet tudnátok nekem ajánlani? Most a Maybelline sajátját használom, és meg is vagyok vele elégedve, de ha minden nap használom akkor minden nap ki is kell tisztítsam… Vettem egy random ecsetet a Müllerben, amikor utoljára ott jártam, hogy ha nincs időm kimosni az ecsetet akkor is tudjak tusvonalat rajzolni, de annak meg olyan bumszli feje van, nem lehet vele dolgozni. Ti mit használtok? Nem baj ha rendelős, lehet külföldről is. :slight_smile:

BHCosmetics Royal Affair ecsettszetjéből használom a tusecsetet és nagyon jó szerintem. Én roppant béna vagyok a tushoz, de ezzel meg tudom oldani, ha éppen olyan kedvem van, hogy kihúznám a szemem :slight_smile: Amúgy maga az egész ecsetszett is nagyon jó, a korábbi ecseteimhez képest szuperek. Mondjuk én nem használtam még se ABH, se Zoeva, se Sigma ecseteket, szóval ilyen összehasonlítási alapom sajnos nincs.

1 Likes

Én nem tusolok :smiley:

Amúgy az Essence-nek a kis ferde tus ecsetei elég jók (bár én nem tusvonalra használom), ha ilyen ferdét keresel.
Essence eyeliner ecset

1 Likes

Én is ezt használom, nagyon bevált. Vettem is belőle kettőt.

az ecsetmosásról…
ugyan én a lehető legkevesebb ecsetet használom, és a “poros” ecseteket (szemhéjpúderecset, púderecset, stb.) még annál is ritkábban mosom… de legtöbbször csak a samponomat veszem elő, egy kis mennyiséget a tenyerembe rakok és az ecsetekkel felhabosítom. érdekes, hogy azok a samponok, amik jók a hajamnak, jók az ecseteimnek is, de ami nem válik be fejre, azt ecsetmosáshoz sem tudom elhasználni…
az alapozóecsethez én is használtam szilikon arctisztító kefét, de aztán leszoktam az alapozóecsetekről. a sminktojásokat szintén samponnal tisztítom, egy zárható dobozban szoktam felrázni, és egész szépen megtisztulnak.

1 Likes

Én is ezt vettem észre, bár a L’Oreal Botanicals levendulásától túl puhává váltak, ill. kicsit ziláltak lettek a természetes szőrű ecsetek. A Balea vaníliás samponját viszont imádják.

1 Likes

Én az RT ecsetmosóval mosok ecsetet, de egy babasampon olcsóbb és nem rosszabb szerintem. 2 mosás között a Kiko vagy az Essence fújós ecsetmosóval.

Milyen gyakran mosol ecsetet? Én gyakorlatilag minden használat után, 1-2 naponta full ecset mosást tartok. Nem olyan sok idő (oké, van vagy 10 ecsetem…) Ez alól kivételek az arcra való ecseteim (de nem a blenderek). Valamiért mem használok szívesen egy ecsetet kétszer, ha másik színbe akarok belenyúlni vele.

Jesszus, hát én alig bírom rávenni magam a procedúrára :smiley: Engem az idegesít, ha csak párat mosok ki és így nem tiszta az összes, ezért ha már kimosom őket, akkor mindet egyszerre és az nem két perc :frowning:

1 Likes

:smiley:
Na én meg pont úgy vagyok vele, hogy néhányat kimosni csak pár perc, fel se tűnik, míg ha megvárom amíg az összes elfogy, akkor tényleg sok idő… De pl tusvonalat is minden nap húzok, így a tusecsetem minden nap ki is mosom. Akkor meg már nem számít egy-két plusz.

Sok ecsetem van, az arcra valóakat és a szivacsokat kimosom rendesen minden használat után (de amíg mind sminkes lesz gyűjtöm őket egy dobozban). A szemre valóaknál bevált a fújós is, azokat tudom többször is használni, majd mennek a dobozba. Ha már sok van a dobozban jön a mosás, ez hetekbe telik.

1 Likes