Sminkecsetek - bevált termékek

Remélem az alapozószivacs is ehhez a témához kapcsolódik :slight_smile: Elég régóta a rossmannos szivacsit használom: https://kremmania.hu/kremek/for-your-beauty-profi-make-up-schwamm
Nekem nagyon bevált, szépen megduzzad nedvesítás hatására, és nagyon jól eldogozza az alapozót és a korrektort. Elég tartós is, nem kezd el foszlani azonnal.

Viszont, most vettem egy újat, mert az előzőm már elég viseltes volt, és mintha megváltozott volna. Nagyon puha lett, így alig tudok vele dolgozni. Tapasztaltatok ilyet ti is? Vagy csak épp egy hibás példányra sikerült lecsapnom?

Nem próbáltam, de nem sok jót olvastam róla. Mondjuk attól, hogy szintetikus még lehetne jó. A régiből van 2, remélem nem mennek tönkre.

Láttátok az új (vagy csak nekem új? :D) “fogkefés” For your beauty ecseteket a Rossmannokban?

Vártam már, hogy mikor jelennek meg nálunk ilyen formájú ecsetek a drogériában elfogadható áron. A No.2. (azt hiszem ez a legnagyobb méretű) 1700 Ft-ba kerül. Azonnal ki is próbáltam itthon (NYX Total Control Droppal), és az első benyomásom, hogy NAGYON JÓ. Tömör, de puha, jól eloszlatja az alapozót, nem pocsékolós.

Vicces, hogy eddig egész életemben egyáltalán nem használtam alapozóecsetet, most meg megvettem ezt, és ugye közben úton van egy másik is, amit múlt héten rendeltem… :smiley:

4 Likes

@silver, mit rendeltél?

Jessup 080 ecsetet :slight_smile: Már nem emlékszem, ki írta, hogy hasonló az egyik Sigma alapozóecsethez.

1 Likes

Ma meg is jött ez a Jessup alapozóecset, amit kicsivel több, mint 2 hete rendeltem. Méretre elég hasonló ehhez a For your beauty ecsethez, amit egyébként azóta annyira megszerettem, hogy még egyet vettem belőle.

De jó, puhább lett? Akkor azt hiszem veszek belőle még egyet. Megvettem már régebben, de nekem az RT szivacs után iszonyúan kemény…

Lényegesen puhább lett, ami elsőre nagyon nem tetszett, de pár hét használat után már egész jól működik. Viszont most rendeltem egy JUNO Microfiber Velvet szivacsot, arra nagyon kíváncsi vagyok, mindenhol ódákat zengenek róla.

1 Likes

20181217_064155
Túl a nagymosáson.

8 Likes

Én is készülök ma vagy holnap este egy rendes mosásra. Bár most sok kedvem nincs hozzá…

Újabban nem szoktam mindrmet egyszerre mosni, mert nem kis mennyiség. El is fáradtam.:slight_smile: Te mivel tisztítod őket?

Most éppen az Essence ecsettisztító szappanjával, és a Rossmannban vett szilikon bigyóval. :smiley: Be akartam linkelni a szappant, de nem találtam Krémmánián, bár limitált volt, valószínűleg azért. Ebayről van ilyen kis összerakható ecset állványom, abba szoktam beletenni száradni, ami nem fér bele, azt meg a mosógép és a szárítógép közötti kihúzható lapra teszem rá úgy, hogy a fejük már ne legyen rajtuk.
https://kremmania.hu/kremek/ebay-ecsetszarito-allvany

Gyorstisztítónak pedig a MAC ecsetmosóját.

1 Likes

Apropó tisztítás… remélem belefér még a topikba, de engem érdekelne, hogy ki mivel tisztítja az ecseteit. :sweat_smile:
Én egy időben csináltam babasamponos nagytisztítást, aztán áttértem a csak sebbenzines tisztításra. Úgy vettem észre, hogy az egy kicsit mintha szárítaná az ecseteket. Aztán most ecsettisztító folyadékkal és törlőkendővel tisztítom. De valahogy egyik sem az igazi, vagy nem is tudom. Mindenhol mást olvasni erről, ezért érdekelne a ti véleményetek is a témában. :blush:

@petoandi az én metódusom egyszerű: sima pipereszappan és szilikonos arctisztító korong. Benzint csak akkor használok, ha az alapozó benne marad mosás után a sűrűbb szőrökben. Bár mostanában kézzel mázolok :stuck_out_tongue: Lógatva szárítok: türcsiszárítóra felgumizom őket :slight_smile:

1 Likes

Napi szinten egy mikroszálas törlőkendőt használok, olyat, mint takarításhoz (de persze erre külön darabot tartok :D).
Alapos mosás csak kb. hetente-kéthetente, attól függ… Most éppen az essence ecsettisztító kemény szappanját (amit kivontak sajna) használom, de ha az egyszer elfogy, szerintem kemény babaszappant fogok venni. Egyébként előtte micellás vizet használtam, és egy olyan szilikon arctisztító korongot, mint amit umpalumpa is említett. Kis mérete miatt szerintem ez sokkal praktikusabb, mint az ecsettisztító néven futó szilikon “mángorlók” :smiley:

1 Likes

Én most a Balea vaníliás samponját használom a Rossmannos szilikonkesztyűvel. Régebben volt a Baleának olyan samponja, ami balzsam is egyben, azt pláne szerették a természetes szőrűek, de ez a vaníliás is jó. Néha kenek rájuk Aussie hajbalzsamot. A szintetikusakat vagy kéthetente a Barbara Hoffman szappannal mosom át.

1 Likes

Én babasampont vagy szilárd szappant használok szilikon ecsettisztító "bigyóval":grinning:

1 Likes

@silver, “mángorló” !!! Dőlök a röhögéstől! :rofl: :rofl: :rofl:

1 Likes

Úgy látom többnyire szappan pártiak vagytok, azzal még nem próbálkoztam, köszi a tippeket! :smile:

@silver A mikroszálas törlőkendőt vizesen használod? Erre még sosem gondoltam.

@petoandi Szárazon szoktam csak, és a kisebb ecseteket (a szemhéjpúdert remekül lehozza, mikor váltogatom a színeket :slight_smile: )

1 Likes