Sminkecsetek - bevált termékek

Nekem a rendszeresen használt ecseteim három ilyen hengeres tartóban vannak, a nagyobbakra háló is van húzva (nem szeretem nyitott tartóban, hogy ne porolódjanak, plusz ne játszanak velük a gyerekeim :grinning:). Úgy szoktam, hogy kettéveszem őket, és az egyik tetejébe gyűjtöm a használt ecseteket, így este nem kell őket válogatni, hogy melyik kapjon tisztítást. A ritkábban használtak összetekerhető tartóban vannak.
Minden használat után a MAC ecsettisztítójával végigmegyek rajtuk. Két-három hetente pedig ecsettisztító szappannal kapnak mosást.

EVANA_case2-1024x1024

EVANA_case-1-1-1024x1024

1 Likes

Az ecseteim tisztításánál kétféle eljárást szoktam alkalmazni, a “gyorstisztításhoz” most éppen a MAC ecsettisztítóját használom - amikor pont az a szemre való ecset kell, amit tegnap egy sötétebb színhez használtam - papírzsepire pöttyintek egy picit, néhány óvatos körözés, húzás jobbról, balról és már készen is vagyunk. Tudom, hogy nem olcsó ez a termék, de gazdaságos és hatékony.
A “mélytisztítást” babasampon + egy pici olivaolaj kombóval végzem, amit egy üveg edénykébe teszek, belepöttyintem az ecsetet, majd langyos folyóvízzel, a tenyeremen köröző mozdulatokkal tisztára mosom. Természetes és szintetikus szálú ecsetekhez egyaránt ezt alkalmazom, gyors és hatékony, nekem évek óta bevált.
Ezután a “szárnyas” ruhaszárítón az oldalsó kis részeket nem szétnyitva, hanem visszahajtva, egy törölközőn vízszintes helyzetben, formára igazítva, hagyom megszáradni az ecseteket, hogy alulról is érje őket a levegő. Jó látni, ahogyan ilyenkor szépen, tisztán sorakoznak egymás mellett, és várják az újabb bevetést.
Megvásároltam természetesen a műanyag ecsettisztítót is az R betűs drogériában (For Your Beauty), amikor divatba jött, praktikusnak tűnt, de nem igazán nyúlok érte, mert a tenyerem mindig kéznél van…

1 Likes

Nekem főleg olcsóbb ecseteim vannak, kezdem is ezekkel:
ajándékba kaptam Aliexpressről egy 10 db-os ecsetkészletet, vannak benne arcra és szemre valók is. A szemre való satírozó ecsetek, a bronzosító és pirosító ecset meglepően jól teljesít. Puhák, tömöttek és nem hullik a szőrük.
Pinkpandáról vannak a Jessup kabuki ecseteim, amik szintén nem rosszak. Bár elég keveset használom őket, meg az egyiket el is ajándékoztam barátnőnek. Van egy 15 db-os Jessup ecsetkészletem, amiből nagyon jó szerintem a púder ecset, a fehér szőrű satírozó ecsetek és a pirosító ecset. A highlighter ecset sem lenne rossz, de levált a nyeléről. Pillanatragasztóval meg lehet oldani a problémát, de ebből is látszik, hogy nem csúcsminőségről beszélünk.
Egyszer egy akciónál nem tudtam ellenállni a szép design-nak és rendeltem Mayani ecseteket mert olyan szép színváltós a nyelük :sweat_smile: A legtöbb ecset használhatatlannak bizonyult. A púder és bronzosító ecsetnek olyan hosszú szálai voltak hogy nem tudtam normálisan használni. Viszont a szemre való ecsetek nem rosszak, meg a két legyező ecset highlighter felvitelére tökéletes.
Van két Avonos pirosító ecsetem és egy nagyfejű púderező ecset, hát ezek nagyon jók! Ki nem állhatom az Avont, de ezek tényleg szuper temrékek. Puhák, nem hullanak, jól lehet velük dolgozni.
Szeretem az Essence ecsteket is, kedvencem egy tömöttebb szemöldökecset. Por állagú terméket nagyon jó vele felvinni a szemöldökre. Pomádéhoz meg a szintén Essence nagyon vékony tusecsetet használom.

Van pár normálisabb cuccom is. Amit nagyon szeretek és napi szinten használok az a Real Techinques multi-task ecsete, amit én bronzosításra használok, néha púderezéshez is. Szintén RT ecset és nagyon szeretem az angled highlighter brush, amit én nem csak fényesítéshez használok, hanem szem alatt púderezésre is.
Megvan a Sigma F80 alapozó ecsete de mivel sokkal jobban szeretek blenderrel alapozni, így elég ritkán kerül bevetésre. Ma jött meg a KAP szinte ugyanilyen ecsete is, holnap kipróbálom.
Ja, és megvan a Sigma E25-ös satírozó ecsete, ami elég multifunkcionális nálam, mozgószemhéjra is szeretem felvinni vele a festéket. Nagyon szeretem még a Sigma E55 lapos ecsetét is, naponta használom.

Blenderből megvan az eredeti Beauty Blender amit nagyon szeretek, de ha őszinte akarok lenni, akkor a RT blenderét még jobban imádom. És az ára is sokkal jobb, tehát ezt fogom újra vásárolni.
Nekem a KAP blender katasztrófa, nem is használom, csak végszükség esetén. Kemény is, meg olyan mintha az összes alapozót magába szívná és alig kerül valami az arcomra.

Ecsettisztítás: nemrég fogyott el a Da Vinci ecsetmosó szappanom, de mivel semmivel nem tud többet egy sima szappannál, ezért Baba szappannal vagy folyékony szappannal csinálok nagymosást, egyébként sebbenzinnel tisztítom őket.

És ahogy sokan mások, én is Ikeás kaspóban meg kis Ikeás gyertyatartóban tárolom őket.

1 Likes

Az Ikeás kaspó nálam virágrtartó, tényleg :slight_smile:
Az RT setteing brush ecseteimet semmiért nem adnám! Már 3 db van belőle, hehe. Szemre a Zoevák a tutik nálam és a többségtől eltérően (amennyire tudom) nagyon kedvelem a ferde fejű szemre való ecseteket. Ezzel tudok leggyorsabban dolgozni, ha szaladnom kell.
Van olyanom is, amit nem használok, de szép vagy stílusos és nem adom senkinek :wink:
Régebben alapozót és bb-krémet is ecsettel vittem fel, manapság az ujjaimmal masszírozom be a képembe. Ez a divat most nálam: minél több terméket kézzel és nem más eszközzel.
Az Avonnak és a Baleának(?) is volt kicsi szilikon arctisztító korongja, ezen tisztítom a pemzliket és pipereszappannal+ langyos vízzel mosom. Lefelé lógatva szárítom és biztatom őket, hogy igyekezzenek a száradással :smile:
Van egy szivacsom, ami száraz gyors-tisztításhoz jó, ezt sminkelés közben vetem be: körözök rajta párat és kijön a por/púder és márthatom másik színbe.
Alig van újonnan vett darabom, szinte mind másodkézből való. Nyúltam már mellé mindkét beszerzési módnál. Lassan alig marad,mert kevesebbet sminkelek és egyszerűsítenem kell, ezért menniük kell másik gazdihoz.

Kiürült gyertyák üvegeiben tárolom az ecseteket. Szép lassan nőtt meg a számuk, ami nem vált be, attól rövid úton megszabadultam, úgyhogy most mindegyiket szeretem. Ha hármat kellene kiválasztani, akkor most ezek lennének:
https://kremmania.hu/kremek/sisley-pirosito-ecset
https://kremmania.hu/kremek/zoeva-110-face-shape
https://kremmania.hu/kremek/chanel-retractable-dual-tip-eyeshadow-brush

1 Likes

@szeliger, még megvan a Sisley pirosítód? :smiley: Még mindig a legjobb!
Azt a Chanelt meg nagyon irigylem. :heart_eyes:

@umpalumpa Ne viccelj, sírva is fakadnék, ha valami történne vele :blush: Tiéd megvan még?
A Chanelt meg érdemes rátenni a karácsonyi kívánságlistára, az egyik legjobb beruházás, kérdezd csak meg scorpionqueent :wink:

1 Likes

Bizony-bizony, nagyon jó ecset! Simán elindulok vele bárhová úgy, hogy semmi más szemre való ecsetet nem viszek.

2 Likes

Sziasztok, Ildi vagyok, ecsetfüggő. Több mint 20 év addikció után én azt mondanám, hogy nem is annyira a kozmetikum minősége (persze az is), hanem inkább az ecset számít. Nekem leginkább az RT ecsetek váltak be, van amiből 2 is van, mert ugye a munkahelyre is kell. :slight_smile: A púderecset szuper bronzosítani. Egyedül a szilikonos tusecset nem vált, az semmire nem jó. Legújabb felfedezésem tőlük az expert korrektorecset illet a mini multitask (utóbbinál magas a cukiságfaktor is). A Sigmák nekem hosszú távon nem váltak be, egyedül az E40, a nagy satír ami szuper, tényleg. Szerintem túlhypeolt és túlárazott márka. A Zoeva sokkal jobb és Európából megrendelhető (ja, én általában mindig külföldről rendelek). A Zoeva smudge eszméletlen jó. MAC-től 217 régi verzió, több is van, az nagyon jó, más nincs is tőlük. Újabb felfedezés, hogy az Yves rocher kétvégű smudge ecsete is szuper és nem drága, a púderecsetük is elég jó. Az Avon púderecsete pl. szuper pirosítani, ezt eredetileg alapozáshoz vettem (valamelyik youtuber ajánlotta alapozni), arra alkalmatlan. Érdekes a legjobb pirosítóecsetem, mégis egy régi dm-es ecset. Nem is tudom, miért vettem mást azóta. Alapozáshoz szivacsot használok, mikor milyet, a legjobb abból is az RT volt, sajnos az a verzió már nem kapható. A Rossmanos ecsettisztító szuper, pont tenyérbe való, babasamponozom az ecseteket, nekem a benzin és a MAC tisztító nem jött be, furcsán összetapadnak a szálak. Brr.

3 Likes

Nekem nem sok ecsetem van, illetve pontosabban: alapozó ecsetet nem használok. Esküszöm, csomó mindent próbáltam már ecseteken át különböző szivacsokig, de semmi sem ad olyan sima, vékony eredményt, mintha kézzel oszlatom el. Tudom, hogy ez “barbár” megoldás, de ez van…
Szemhéjpúderekhez, pirosítókhoz és kontúrozáshoz azért én is ecsetet használok :slight_smile: KIKO Milano van az abszolút topon. Legújabb szerzeményem a 08-as precíziós púderecset, hát, ez egy álom! Eddig félrevágott ecset hívő voltam, de amióta ez meg van, szinte nem is nyúlok a másik után. Szem-fronton is meg van több ecsetük, imádom mindet!

1 Likes

Ne aggódj, nem “barbár” megoldás az alapozó felvitelénél sem a kéz használata. Csak az egyik általam is kedvelt neves sminkest említeném, akinek számos videójában :movie_camera: látható, hogy ő is leginkább a kezeit szereti használni, ő pedig Mary Greenwell. Szeretnék egyszer a kezei közé kerülni…

2 Likes

Az új MAC 217s ecsetet próbáltad már? Egy tragédia szerintem, ahogyan a világ egyik legjobb ecsetéből egy középszerű ecsetet csináltak… :frowning:

Addig halogattam a 217 megvásárlását, hogy már nem is lehet kapni. Csak azt nem értem, hogy egy jól működő, népszerű terméket miért kellett megváltoztatni? És mit jelent az s a végén?

Az S a szintetikus szálakat jelzi (azt hiszem), nincs benne természetes szőrszál.

Azt mondta az eladó a boltban, hogy kecskeszőrből szintetikus lett, ezt is jelenti az S a végén.

Nekem már az S jelzésű van meg, a jó vélemények miatt vettem meg. Önmagában nézve nem rossz, tömött a szőre, jól felveszi a festéket, a nyélben is van anyag, de nem érzem, hogy annyira nagyon fantasztikus lenne, lehet nélküle élni.

Igen, épp ez az. Lett egy elmegy kategóriás ecset (elég drágán), miközben a régi meg fantasztikusan jó (mindegyik van). Annyira könnyű vele a satírozás, mint semmi mással. Ha egy szemhéjpúder sehogy sem akarja, amit én, csak előveszem a régi 217-est, és hamarosan tökéletes. A MAC 217 volt az az ecset, ami megszerettette velem az ecseteket, meg úgy egyáltalán, a szem sminkelését.

A por alapú festékekhez, púder felviteléhez csak természetes szálból készült ecsetet szeretek használni, úgy érzem, hogy az sokkal jobban felveszi, majd eloszlatja az anyagot. A szintetikus szálból készült ecseteket csak a folyékony termékekhez használom, jellemzően alapozóhoz, korrektorhoz. Nekem ez így nagyon jól bevált.

2 Likes

Sose értettem, miért kell megszüntetni valamit, ami jó.:confused:

1 Likes

Igen, ebben van valami, bár pl. a Kell a púder ecsetek sem valódi szőrből vannak, és azokat nagyon szeretem, abszolút beváltak.
De valóban, minden alkalommal sóhajtok egy picit, amikor a régi 217-est a kezembe veszem.

1 Likes