Ruha-Tár-avagy minden a ruhákról

A Springfieldnél is ugyanezt láttam. Nem tudom ez mennyire tudatos dolog (benézel az akció miatt és megveszed a teljes árast is) vagy csak az ellátási lánc akadozik és későn értek oda bizonyos dolgok. Szerintem kb 1 hónap múlva úgyis minden le lesz árazva… Őszre mégsem lehet eladni a rövid nadrágokat.

A Müller elég rendszertelenül csinálja az akciós szombatokat sajnos. Ha már kirakták a tanszereket, akkor szterintem csak szeptemberben lesz legközelebb, de inkább ne legyen igazam… az üzletben nem érdemes megkérdezni, úgyse tudják soha…
Meg mire megtudom, hogy Müller szombat, addigra általában van aznapra programom, és nem jutok el.

1 Likes

Igen,fura, hogy előtte egy nappal (de legalább is nem sokkal)előtte írják ki Facebookra,én itt értesülök róla. Illetve csak dereng,mintha rádióban is reklámoznák, ebben nem vagyok biztos.

1 Likes

Szerintem azok az új termékek sajnos csak decemberben lesznek leárazva, vagy maximum azt tudnám elképzelni, hogy idővel bekerülnek a ‘special price’ kategóriába. :frowning:

Az jó lenne, mert szeptemberben megyünk melegebb éghajlatra nyaralni, oda jó lenne egy-két dolog😁

1 Likes

Sziasztok járt már valaki úgy, hogy a fehér ruha a fehérítőtől bepirosodott és úgy is maradt mosás után??? Egyik kedvenc fehér ruhámon volt egy-két apró folt, azokra csöppentettem fehérítőt - azok el is tűntek - és az ujján a - feltehetően a naptejtől - besárgult fehér részt erősebben átitattam. Az azonnal piros lett, mintha festéket használtam volna, de arra gondoltam talán a fehérítő reakcióba lépett a folttal és ez természetes. De piros maradt a mosás után is :open_mouth: :disappointed: Tapasztalat esetleg…? Kidörgölni próbáltam de semmi… :frowning:

Jelen. Tavaly egy trikómat próbáltam megmenteni, piros-rózsaszín átmenetes lett. A kukában végezte, semmivel nem tudtam kiszedni sajnos.

1 Likes

Melyik folttisztítót használtátok?
Én a müller saját márkás színes ruhákhoz való Blink foltrisztítóval tönkretettem a férjem 2 nadrágját is vele, mert kikapta a szinét.

2 Likes

Ez nem folttisztító volt, a Lidl sajátmárkás W5 fehérítője. Eddig tette a dolgát :neutral_face: És azt nem értem, hogy ugyanazon az anyagon miért viselkedik kétféleképpen…?

Domestos fehérítővel sikerült.

Engem is érdekelne a dolog, bár kicsit más a szitu. A zuhanytálca lefolyója körül picit megáll a víz és a tusfürdő habja is néha. Első körben Domestos-szal kenem be ezt a helyet és mostanában azonnal rózsaszín lesz minden, ahova jut a cuccból.
Gondolkodnom, hogy tanultuk-e kémián, hogy mi lép így reakcióba az erősen lúgos anyaggal, de fogalmam sincs. Van tippetek, mi ez?

A ruha pinkes elszíneződésére két megoldást találtam a neten: forró víz és hidrogén peroxid, vagy további klóros fehérítés (minimum egy éjszaka). Érdekes jelenség egyébként, sokan kobalt-klorid képződésére tippelnek.
Itt vannak a linkek is: Bleach turned a white shirt pink - suggestions? | Styleforum Bleach Has Made My Clothing Pink? | ThriftyFun
Igen, tudom, megint késő éjjel írkálok ide, de nem rudok aludni

6 Likes

Megnéztem a linkeket, köszönöm!
Volt, aki vodkában áztatta és cserélte folyamatosan a vodkát, mert az is rózsaszín lett. :smiley:

Lehet, hogy a lemosott fényvédő tapadt meg nálunk a lefolyónál? Mindketten sokat és minden nap kenünk magunkra.

Én klóros fehérítőben áztattam egy éjszaka - abban amitől rózsaszín lett - eredmény: ahol piros volt, ott kijöttek az eredeti sárga foltok (naptej?) a pirosság máshol jelent meg… KUKA.

Fogalmam sincs mitől van, de több ismerős mesélte, hogy újabban van ilyen gondja. Én most találkoztam először ezzel a múlt hétvégi takarításnál. Utána a súrolószer eltüntette, de engem is meglepett.

@zsazsi1 nekem ilyenekre a Vansih folttisztító szappanja jött be. Már majdnem 10 éve használom ugyanazt a tömböt és a 3/4-e még megvan. Sosem szedtem ki a színeket. Egyéb folttiszítóval pont a fentiek miatt nem próbálkozom :slight_smile:

Nekem is volt egy időben ilyen , Domestostól de aztán megszűnt, próbálok rájönni, hogy mi lehetett, az biztos, hogy a piros foltok benne maradtak a fehér anyagban.
Flóraseptre váltottam :azt teszem a Coccolino white mellè, úgy nem pirosodik be az anyag.

Én ilyen pirosodást csak a fürdőkádon, tisztítása közben láttam,a citromos Florasepttől.

Fehérítők közül a por alapúak váltka be ruhához. Amway, Denkmit :+1:

1 Likes

Lenvászon (és keverék) nadrágokért rajongó kolleginák, hol szoktatok venni nadrágokat?

69753cfb8b284f908cad2731256abd61

1 Likes

Mango

Ha jól értem az eredeti pirosas foltok eltűntek de újak keletkeztek az áztatás során, messzebb? Ezt le tudnád írni részletekbe menően, a mosószer megnevezésével? Az egészet beáztattad amúgy, vagy csak a foltokat itattad át hipóval? Ha nem akarod, nem muszáj, de a kémia a mindenem…

P.s.: a zuhanyzóban/kádban tudtommal kicsit más, az amolyan halványrózsaszínű. Az elvileg csak a vízkőbe beépült szerves anyag

3 Likes