Ruha-Tár-avagy minden a ruhákról

Jöhet ide mindenféle. Új szerzemények, tippek-trükkök, ruhákat árusító boltok, turkálók, tapasztalatok stb stb, cipők, kiegészítők :).Persze ha nincs helye itt, szóljatok :slight_smile:

1 Likes

Gyorsan kérdezek is egyet: valaki nem tudja, merre lehet viszonylag jó áron strandkendőt szerezni? :smiley: vagy ilyen strandos belebújós “kardigánt”? Remélem érthető voltam :smiley:

2 Likes

@macooka Strandokon esetleg? Én régen ott vettem elég jó áron :).

Nekem nagyon tetszenek a Pantu dizájn termékei! Amint tehetem veszek majd tőlük táskát, egyébként magyar termék és volt már olyan akció hogy táska mellé járt fülbevaló is :).! Igaz nem olcsó termékek.Screenshot_20190817-164650_Chrome|243x500

3 Likes

Ez a táska nagyon szép. Sajnos általában ami itthon készülő ruházat az nem olcsó.

2 Likes

A Women’Secretben szoktak ilyesmik lenni. Általában nem olcsók, de nyár végén már általában akciósak :smiley:.

2 Likes

Hű, köszi a tippet, egész jók vannak és nem drágák már :smiley:

1 Likes

Jajj, ez nagyon jó kis topik!
Nézzük a ruhatáram: alapszabály, hogy csak akcióban vásárolok! Néha azt hiszem, az akció nagyobb kielégülés, mint maga a ruha :DDD teljes áron nagyon ritkán, tényleg, csak ha elcsábulok. Ruhatáram legnagyobb része a Promodból származik, mindig bedobálok mindent a kedvencekbe, aztán, ha jön az akció, lecsapok! :slight_smile:
Általában olcsóbb ruhákat hordok, kb. egy 80 eurós dzsekim a legdrágább darab. Meg van egy 80 eurós ruhám is :slight_smile: Nem mintha ez volna a lényeg, de semmi értelmét nem látom egy Michael Kors overállnak csak a címke miatt 120.000-ért, ha tizedáron vehetek egyet a Promodban vagy Zarában is… Idén vettem egy pár darabot a H&M-ben, egy zebra mintás nadrágot például, azt imádom! Meg nekem nagyon bejönnek a fürdőruháik! Sokkal olcsóbbak, mint a Calzedóniások (kb.7.000 vs. 21.000) és jó a minőségük. Tavaly és idén is vettem egy-egy úszódresszt. Ritkán egy-egy Zarás darab is befigyel.
Én legjobban Olaszországban szeretek vásárolni, imádom az olasz dizájnt. Ruhákban és lakberendezésben is. Isteni akciók szoktak lenni, az olasz outletek nagyon jók és a zona industrialék. Cipőt évek óta csak Olaszországban veszek, sokkal szebb, különlegesebb dizájnok vannak kint, mint otthon a Deichmann-Tamaris-Humanic háromszögben, ráadásul kedvezőbb árakon. Olaszországban még a Nike boltban is sokkal jobbak a dizájnok… :slight_smile:
Ja, még egy tipp a cipőkről: a világ legjobb csizmái Hollandiában kaphatók, én 40-41 méret vagyok (és 177 centi), ott ez abszolút nem jelent problémát. Spanyolországban jóval limitáltabbak a lehetőségeim :smiley: pedig gyönyörű a bőr árú…
Olyan szempontból “igénytelennek” tartom magam, hogy semmi energiát nem fektetek kis dizájnerboltok felkutatására vagy piacozásra. Ez abszolút nem én vagyok, nem szeretek hosszan vásárolni, és semmi plusz örömet nem ad, hogy egyedi legyen a ruha, amit viselek. Hát, ennyit magamról :slight_smile:
Kíváncsian várom a tippeket! Hajrá ruhás topik!

5 Likes

Hűha @anon71190870 :), de jó hogy Olaszországban veszel cipőt :), biztos nagyon tartósak, szépek és kényelmesek :). Anyukám szeretett egy bőrszandált, amit ott vett :), nagyon sokáig bírta :).
A posztod miatt eszembe jutottak kellemes Olaszországi nyaralás élmények :), jó kis ország az :).
Én jobban szeretem a H and M-nél a New yorkert ott biztos találok mindig valami jót.
Taily weilnél csak a nadrágom vettem fehér, de nagyon imádtam :).
Mint írtam, imádom a turikat :). Leginkább a vállfásokat szeretem Háda, Tuti turi, meg van még egy amit nagyon-nagyon szeretek :).
Meglepően jó Franciaországban a Calcedonia és a kínai ruha üzletek, jó ruhákat vettem ott :). Németországban meg a bevásárlóközpontban vettem egy jó felsőt :).
Cipővásárlás terén Deichmann és kínai cipő (bár utóbbi cipők nagyon nem tartósak) üzletek is szóba jöhetnek :). CCC-ben sosem találtam jót

1 Likes

Azta, nem hittem hogy más is preferálja a New Yorkert a HM-mel szemben :smiley: Én is úgy vagyok vele hogy ott mindig találok valami jót magamnak :smiley: Párom sose hiszi el ha valami jó darabra rávágom hogy New Yorkerből van mert ‘az olyan kétezres évekbeli emo stílusú’ :smiley: Aki keres az talál :smiley:

3 Likes

Én a CCC-től és a Deichmanntól a falra tudok már mászni… Mint sokan, én is többségében ott veszek legtöbbször cipőt, bár már sokszor megfogadtam, hogy soha többet… CCC-ben vettem egyszer egy 15 ezres bőr chelsea csizmát, de hordhatatlan volt, annyira kényelmetlen volt, hogy képtelen voltam benne járni, tyúkszemem lett tőle (nem volt rám kicsi)… Meg a gumi része kb 3hét után elkezdett rojtosodni, és mikor visszavittem, természetesen ragaszkodtak a javításhoz, mire kész lett már majdnem vége lett a télnek. Már az egy hét volt hogy értesítettek, hogy a “szakértő” szerint javítható.
Deichmannban most nyáron vettem két szandit, az egyikről 2 hét után lekopott az ezüst borítás az oldalán. A nő közölte hogy látszik hogy le van rúgva (az oldalán??? ) és nem tud vele mit csinálni. Megjegyzem, azért nem kavicsok közt ugráltam (bár közel 10ezerért akkor is bírnia kéne), nagyon is vigyáztam rá. Ez pedig csak két példa volt.
És kb mindkét boltnak ugyanaz az üzletpolitikája. Valahogy megmagyarázzák hogy nem rendeltetésszerűen használtad, lerúgtad, stb. ezért nem tudnak mit csinálni.
Szandálok terén egyébként nekem az Ipanema a nagy szerelmem, néhány éve találtam rá, van belőle 2 (4-5 évesek) és még mindig tökéletes állapotban vannak, és hihetetlenül kényelmesek. Szóval nyáron már csak olyan szandit fogok venni, az biztos.

2 Likes

@katie96 Hát igen, az összes cipő tönkremegy 1-2 hónapon belül, ezt annyira utálom! Már lassan viszolygok a cipő vásárlástól! Nike cipőt kellene vennem, már azon gondolkodom, csak egyelőre még nem tehetem meg. :slight_smile:

Sajnos én se tehetem meg, hogy nagyon drágát vegyek, de amúgy se szeretnék mert valahogy az évek során azt vettem észre, hogy mindig más tetszik, félek, hogy megvennék valamit drágán de jövőre már nem tetszene :smiley: Na az lenne az igazi pazarlás. Kínaiban amúgy én is sokszor találok jó cipőket, de sajnos tényleg az se örök élet. De legalább nem sajnálom az ára miatt.

1 Likes

Hát nekem sajna a kínai csizmákkal nincs szerencsém :sweat_smile:, a velur iszonyat hamar tönkrement. Kb 2 hétig volt használható

Harry Potter rajongóknak üzenem, hogy a Sinsay most jött ki HP kollekcióval: https://www.sinsay.com/hu/hu/collection/special/harry-potter
Bár általában nincsenek túl nagy cuccaik, az XL-es azért rám is jó, és vannak tök jó sapkák, sálak meg piperetáskák is :slight_smile:

3 Likes

A bordó-sárga holmik nagyon jók! :heart_eyes:

@Kokapu. Nézd csak, úgy emlékszem te szereted a Harry Potteres cuccokat :).

2 Likes

Köszi! Sajnos ebből semmi sem jönne rám. Gondolkodom a fűzős tornacipőn, de annyira háklis a lábam, nagyon nem mindegy, hogy mit veszek fel. Ráadásul elég széles a lábfejem, és csak online elérhető, nem tudom felpróbálni vásárlás előtt.
Szóval elengedtem…

2 Likes

Egyébként, ha már hozzászóltam, akkor ezek az én tapasztalataim.

Nos én 50-es ruhaméretet hordok, ami nem mondhatnám, hogy megkönnyíti a helyzetem. Ráadásul ezzel a mérettel sem szeretnék fekete leplekbe burkolózni, mint ahogyan sok molett nő teszi.
Legnagyobb százalékban három helyről vannak ruháim.
Az első, és legnagyobb kedvencem a Caremo. Ők kimondottan nagy méretű ruhákat forgalmaznak, 42-es mérettől felfelé. Azért is nagyon szeretem őket, mert teljes mértékben magyar holmikat forgalmaznak, tervezéstől-gyártásig. Engem valahogy jó érzéssel tölt el, hogy a vásárlással nem multikat támogatok. Ráadásul a holmik csinosak, divatosak, gyakran megkérdezik tőlem, hogy hol vettem egy-egy ruhámat.
Második: turkáló. Én is a vállfásat preferálom, és az lenne a legjobb, ha a nagy méret külön lenne szedve, de sajnos sok olyan turkáló szűnt meg, ami ilyen volt. Úgy tapasztaltam, hogy nem tudták felvenni a versenyt a Hádával. Pedig nem voltak drágábbak. Persze a Hádában is vannak jók, de a darabárasok már elég drágák lettek, kilósban meg alig találok valamit.
Harmadik: Paprika. Ez szintén egy molett ruhákra (vagy ahogy ők nevezik real size) szakosodott üzlet. Hátránya, hogy Belgiumban, Németországban és Hollandiában van csak üzletük, és sajnos online lehetőség sincs. Én Belgiumban találkoztam velük, eddig háromszor voltam Brüsszelben vagy Brugge-ben, olyankor előre spóroltam a ruhavásárlásra. Árban egyébként nem vészes 30-50 euró egy felső, ami kb. magyar ár, és ha akciót fogok ki, az mindig nagyon jó. Ha lenne üzletük Magyarországon, akkor őket sorolnám első helyre.

Ezek mellett még a C&A-ban szoktam vásárolni, és egyéb molett ruhaüzletekben.

7 Likes

Cipők: a szandáljaim Deichmannból (Easy Street) és CCC-ből vannak (Inblu). Nekem ezek a márkák szandálként teljesen jól beváltak. Olcsóak, 5-7 ezer forint, úgy gondoltam, ha egy nyarat bír, az már rendben van, ehhez képest van olyan Inblu szandálom, amit 3 éve hordok. Illetve van egy sportszandálom, az Ecco.
Ezzel el is érkeztünk ahhoz a márkához, ami a kedvencem. Sajnos eléggé lábfájós vagyok, ráadásul sarkantyúm van, amit egy rossz, kínaiban vett cipő okozott, szóval arra már rájöttem, hogy a cipőn nem érdemes spórolni. Sajnos a sarkantyú miatt nem ajánlott a lapos talpú cipő, mert azonnal fájni kezd bennük a sarkam, viszont a széles lábfejem eléggé behatárolja a modelleket. Az egyedüli kivétel az Ecco. Nekik valahogy olyan a talpkiképzése a cipőiknek, hogy baromi kényelmesek még a lapos talpú cipőik is. Ezért, bár nagyon durván drágák, de szinte csak náluk veszek cipőt/csizmát, legfeljebb megvárom, hogy Glamour-napokon kedvezmény legyen rá, vagy a szezon végi akciót.
A kedvencem ez a cipő, amiben a világ végére is elmennék (van is belőle kék és piros is):
Ecco-Mobile-III-Brick-Rda-Skor-70244128

Ez pedig az egyetlen lapos tornacipő, amit bír a lábam:
UX500

Szerencsére a munkahelyemre nem kell elegánsabb cipőt venni, meg ott amúgy is át szoktam papucsra cserélni.
Azért vannak elegáns cipőim, azok is az Eccóból.

3 Likes