Ruha-Tár-avagy minden a ruhákról

Amit viszont nagyon sajnálok, hogy kb. 5 éve kivonult Magyarországról a Jackpot@Cottonfield üzletlánc. Nem volt olcsó, de nagyon jó kollekciói voltak. Biztosan van, aki még emlékszik rájuk, rajtam kívül is.

2 Likes

A Geoxról jutott eszembe, amikor 20 éves egyetemistaként vettem januárban egy Geox csizmát. 18 évvel ezelőtt volt majdnem 30 ezer forint, minden névnapra, születésnapra pénzt kértem, azt vettem belőle. Egyetemistaként óriási összeg volt, pláne akkoriban. Szombaton vettem meg a csizmát, aznap nem is viseltem, csak másnap vonaton utaztam benne, majd amikor leszálltam a vonatról, vizes járdán mentem. Egyszerűen csak vizes volt a járda, nem tócsák voltak, vagy latyak, csak vizes járda. És beázott a vadiúj Geox csizmám… Teljesen vizes volt a zoknim, mire beszálltam a kocsiba kb. 200 méter séta után. Visszavittem egy hét múlva (akkor voltam újra az üzlet közelében), rettenetesen kellemetlenül éreztem magam, mert úgy bántak velem az eladók, mintha embert öltem volna, húzgálták a szemöldöküket, sóhajok, megjegyzések, stb. Elküldték vizsgálatra a csizmát, pontosan egy hónapig tartott. Február végén jött meg az eredménye, miszerint nem rendeltetésszerűen használtam a csizmát, úgyhogy semmit nem tudnak tenni. Azóta rá sem néztem a Geox cipőkre.

5 Likes

Ez undorító… főleg egy ilyen arkategorianal :pensive:

Én amikor a deichmannban jártam így, picit azért probaltam arcoskodni hogy amúgy kötelességük lenne a vevő választása szerint pénzt visszaadni vagy cserélni, de akármit mondtam jött a betanult válasz hogy ők caak ezt meg azt tehetik stb… aztán elküldtek békéltető testülethez. Annyit meg nem ért az egész hogy ott is eljátsszák velem ugyanezt:(

2 Likes

Ez elég szomorú :confused: nekem is lesz velük egy harcom, mert a szandalom konkrétan kezd tönkremenni kb 1 hónap után :/.

1 Likes

Hát ezt a leírtak alapján meg is tudom érteni!

Akkor nekem szerencsém van nemcsak a márkával, de általánosságban is a cipőkkel. Gyerekkoromban volt, amikor a szüleim visszavitték a cipőnket, velem még ilyen nem fordult elő.

1 Likes

Milyen fura, hogy egyetlen ilyen élmény egy életre meghatározta, hogy hogy álljak a márkához. Szerintem többet ért volna nekik, ha adnak akkor egy másik csizmát, lehet, vettem volna azóta 15 pár cipőt tőlük, így viszont sem én, sem a családom a közelébe sem megy a Geoxnak :smiley:

3 Likes

Szintén Geox?

Én évente kétszer látogatok haza, még nagyobbnak szoktam látni a kontrasztot. Egyre jobbak az autók az utakon, a nyaralásokra gyakorlatilag januárban be kell fizetni, mert úgy kapkodják a félmilliós nyaralásokat, mint a cukrot. A reptér állandóan tele, az ingatlan árak az egekben, a bérek az építőiparban nagyon szépen felkúsztak, a környékünkön (Kelet-Magyarország pedig!) jelenleg olyan bérek vannak, hogy nem éri meg külföldre menni egy érettségivel rendelkező embernek. Én örülök neki. (Bármiféle politikai felhang nélkül.)

2 Likes

Ez így van. Egy rossz élmény egy életre meghatározó lehet és lesz is, amint a példád is mutatja. Én sem tettem volna másként, azt hiszem.

1 Likes

Nagyon durva amiket leírtok. Én eddig csak CCC-be és Deichmannba vittem vissza cipőt és mindig visszakaptam a pénzem probléma nélkül.
Igaz egyszer javításra vették vissza ami egy hét volt. Akkor nagyon megszívtam, mert egyáltalán nem volt másik csizmám, csak egy régi aminek lyukas volt a talpa és pont akkor volt hó meg latyak. Másikra pedig nem volt pénzem. Javítás után két hetet bírt az a csizma, utána visszaadták a pénzem.

2 Likes

Az építőiparban foglalkoztatottak szempontjából soha nem lehetett ilyen jó, mint most. De azt kicsit visszásnak érzem, hogy napi nettó 20-25 eFt alatt már a lapátot meg sem emelik. Nem akarom ezt az összeget más béréhez hasonlítani, de az olló megmagyarázhatatlan irányokba nyílik.

1 Likes

Pontosan ezt tűnt fel nekem is abban a 2 plazaban (Mammut, Allee) amiket én Bp-en járva megejtek. Egyes üzletek előtt elhaladva szinte megcsap az a kellemetlen “kínai tömegcucc szag” (bocs, senkit sem akarok megsérteni!), ahogy @Fiorentina is irta feljebb, akkor inkább az Orsay-t választanám, ill. az én min. ingerküszöbömet a Tatuum üti meg. Sok évvel ezelőtt, még a váci utcai uzletukben (ami mar evek óta nincs), vettem egy mai napig is nagyon kedvelt, piros bogyós bizsu nyakláncot, azóta hűségből :grin:(és kiváncsiságból is :stuck_out_tongue_winking_eye:) beugrok a Mammutbeli üzletukbe.
Íme az imádott, magyar bogyós :prayer_beads: -om dokumentációja:
20190818_175840
Az Allee-ben beugrok a felsőbb kategòriás Van Graaf-ba is, de itt, a földszinti relativen olcsóbb márkákon kívül az emeleten található brand-ok nem az àtlag magyar pénztárcáknak kellettetik magukat :thinking:.

A Tatuum-on kìvül, bp-i viszonylatban tudom ajánlani a H&M boutique vonalát: a COS-t.
Kiváló minőség úgy az anyagaiban, mint a konfekció kidolgozásában :ok_hand:, és emellé az áraik is korrektek (szerintem, bár ez eléggé szubjektiv megitélés), figyelembe véve a minőséget :+1:. Persze a konfekcióik vonalvezetése nem mindenki izlésével találkozik (nálam sem 100%-ban), viszont a teltkarcsúaknak igen nagy a választék. Az Andrassy úti üzletükön kivül nemrég nyilt meg egy másik, a Deák Ferenc utcaban.
Amúgy én online szoktam tőlük vásárolni, főleg a kötött holmijaikat (pulover, ruha) kedvelem, mert a 100% gyapjú szuper minőségű (nem lesz bolyhos èvek alatt sem), ezen túl van néhány extra szabású felsőm, es kedvelem a hűvös érzetet adò, puplin pamut (ma már alig fellelhető anyag :thinking:) nyári ruháikat is.
Akinek találkozik az izlésével, annak érdemes feliratkoznia az online üzletük hírlevelére, évente többször is akcióznak (leárazás + ingyenes ptk.).
Bp-i viszonylatban emlitésre méltó lenne, elsősorban a kis méretűeknek (ha szó szerint ki nem fosztanák az ázsiai turisták) a spanyol Massimo Dutti (ez magasabb ârfekvésű a COS-hoz kêpest), több szép darabom van tőlük az olasz online üzletükből.
Most hirtelen “csak” :grin: ennyi.
Remélem nem voltam félreérthető :sleeping:, nem volt szándékomban innen (Ita) az “észt osztani” .

4 Likes

A Tatuum-ot én is kedvelem, jó minőségű és ízléses ruhaneműt kínáló lengyel hálózat. Néhány éve a bizsuim jelentős részét tőlük vettem, Coyoco néven forgalmazták, szintén lengyel márka volt. Volt önálló bizsu boltjuk is, de az is megszűnt már.
A Massimo Dutti is szuper, és tényleg nagyon jó minőség, de csakis akció végén szabad hozzájuk is belépni, mert elég húzós áraik vannak. 70%-os árleszállításkor vettem tavaly egy fekete bőrdzsekit, nagyon szuper, csak megunni fogom, évekig hordható a fazonja.

1 Likes

A M&S-t én is hiányolom. Pont a bezárása előtt fedeztem fel a plus size részét :tired_face:

3 Likes

Egyebek mellett ott vettem ezt a parfümöt is…

3 Likes

Hogy jó példát is írjak: én az Eccoba egyszer visszavittem egy cipőt, mert első használatra véresre törte a bokám. Ha körömcipő lett volna, akkor úgy lettem volna vele, hogy még otthon járkálok benne, de ez sneaker volt, szerintem nem szabadott volna ennyire feltörnie a lábam, bár nem láttam és nem is éreztem benne semmi különöset. Visszavittem, kértek pár napot, hogy a főnökkel megbeszéljék.
Két nap múlva felhívtak, hogy levásárolhatom az árát.

Utólag néha elgondolkodom, hogy azért elég jófejség volt tőlük.

4 Likes

Igen, a M&S hiánya nekem is fájó. Még mindig szinte az összes bugyim onnan van, a kiárusításkor feltankoltam. Meg az egyik nagyon csinos nyári ruhám, és egy almazöld gyapjúkabátom. Sőt, mikor bezártak, vettem egy sport szettet, hátha jó lesz valamire, és most abba járok gerinctornára.

4 Likes

Felcsigaztatok a kivancsisagomat ezzel a dán Ecco :flat_shoe: markaval, es elkezdtem folmerni az itteni piaci kinálatot, hát bizony itt se vesztegetik olcsón :money_mouth_face:.
Én ugyan nem vagyok sportos alkat/tipus, de azért pl. ezeket bevállalnám:

  1. https://www.escarpe.it/sandali-ecco-flash-24394351433-dune-rose-dust-powder.html

  2. https://www.escarpe.it/scarpe-basse-ecco-shape-55-peep-toe-sleek-26830302118-rose-dust.html

  3. https://www.escarpe.it/sandali-ecco-flowt-w-27363354893-warm-grey-metallic.html

  4. https://www.escarpe.it/scarpe-basse-ecco-soft-8-w-44079301211-powder.html
    Nem tornacipős (felálló orrú :-1:) sneakers, ami nadrággal csinos es most nagyon trendi, foleg a hosszu labu, magas lanyokon.

  5. http://www.esya.it/ecco-brmoon-rock-wear-to-work-universe-touch-25-tstrap-sandal-e732249-sandali-ecco-p-436.html

  6. http://www.esya.it/ecco-brwarm-grey-metallic-sandali-lexi-flash-huarache-sandal-ii-e732232-scarpe-ecco-a-milano-p-419.html

  7. http://www.fitavliguria.it/ecco-shoes-kelly-molto-buonaecco-sito-ufficialeecco-scarpeoutlet-online-shop-p-698.html

Amúgy a cipőkre (is) én is háklis :face_with_hand_over_mouth: és igényes vagyok, nincs kifejezetten kedvelt, fix beszerzési forrásom, az utòbbi êvekben az akciós online forrâsokat preferáltam.

2 Likes

A M&S-t én is szerettem, és sajnálom, hogy kivonultak. Főleg a fehérneműk miatt. Nem tudom másnak van-e ilyen problémája, de Magyaroroszágon kis körméretű, nagy kosaras melltartókat kb senki nem forgalmaz. Aki igen (Triumph, Anita) az egy vagyonért teszi. a M&S-ben egész vállalható áron lehetett nagy méreteket találni.

3 Likes