Ruha-Tár-avagy minden a ruhákról

A sarkantyú problémához: Ismered a Jantó betéteket? A páromnak is volt ilyen problémája és meggyógyult tőle. Nekem csak “sima” lúdtalpam van, de amióta Jantózok, megváltozott az életem :smiley: tényleg egy életminőség-javító tényező, mindenkinek csak ajánlani tudom! Szandálba is kérhető, nem csak zárt cipőbe.
https://jantobetet.hu

3 Likes

Veszélyes topic ez, mert órákig tudnék beszélni a ruhákról. :blush:
Évekig én is akció vadász voltam. Iszonyatosan feldobott, ha egy nekem tetsző ruhát megvettem féláron. Viszont rájöttem, hogy sokszor vettem valamit úgy, hogy később nem hordtam. Ennek lehetett az oka az, hogy a ruha nem volt teljesen tökéletes valami miatt: elállt valahol, nem volt elég jó az anyaga, nem volt az én színem volt, stb-stb. Ennek az lett az eredménye, hogy a szekrényem tele volt, de a ruhák 50%-át nem használtam.
Ez után próbáltam kicsit tudatosabbá válni vásárlás téren. Ma már inkább kevesebb ruhát veszek, akár teljes áron, de legyen jó (sajnos a turkálóhoz nincs türelmem). Rájöttem, hogy különböző márkák különböző szabásmintákkal dolgoznak: Felesleges pl. a Mangóban nézni nadrágot, az én széles csípőmre, vastag lábaimra semmi sem lesz jó. Így ha egy adott ruhadarabot keresek, tudatosan indulok el vásárolni, így időt és idegszálakat takarítok meg. :sweat_smile:

A plázákban található boltok közül a Promod a kedvencem. Sőt igazából, szinte csak ott vásárolok. Tetszenek a szabások, és jók az anyagok. A törzsvásárlói rendszerük egész jó, viszonylag könnyen összegyűlik a kedvezményes kuponhoz (kb 1200-1800 ft értékű utalvány) szükséges pont.

A tudatosság másik eleme, hogy sokszor kevésbé ismert, magyar tervezőktől vásárlok.
Évekkel ezelőtt találtam rá egy boltra, ahol magyar tervezők dolgai találhatóak meg (Wonderlab). Az itt forgalmazott termék kisszériás darabok, de Magyarországon készülnek, sokszor a tervező maga a készítő is. (Ellentétben a celeb “márkákkal”, akik általában csak a nevüket adják valamihez, amit ki tudja hol és kik gyártanak.) Azt vettem észre, jobb anyagokkal dolgoznak, emiatt időtállóbbak a ruhadarabok. Így hiába fizetek egyszerre többet, hosszú távon jobban megéri, mintha a plázában vásárolnék. A másik dolog, ami miatt szeretek magyar tervezőktől vásárolni, az az, hogy vásárló centrikusak. Mivel nagyon fontos nekik, hogy a vevő visszatérjen hozzájuk, nyitottak az egyedi kérésekre is. Készítettek már nekem más színben, vagy egyedi méretben ruhát, mindenféle felár nélkül.
A kedvenc márkaim az INQ concept, az 1975 és a Tomcsányi. Mind a három márka nagy hangsúlyt fektet arra, hogy jó anyagokból dolgozzanak. A Tomcsányi talán egy kicsit drágább kategória, mint a másik kettő, de szoktak akciózni, így én akkor vásárolok :slight_smile: .

Cipő téren gondban vagyok, mert elégedett még nem nagyon voltam egy cipőmmel sem. Nem tudom hogy csinálom, de nálam minden tönkre megy 1-2 év alatt, pedig igyekszek masszívabb bőr cipőket venni. Ha valakinek van tuti tippje, milyen márka cipője tartós, én elfogadom :smiley:.

4 Likes

Jajj, én imádom Olaszországot! Csodás benne minden, és most már voltunk annyiszor, hogy vannak ilyen bennfentes tippjeink :slight_smile: mint mondjuk az all you can eat sushizók a zona industriale-ban, vagy a Coin Card :slight_smile: szeretnék hamarosan elkezdeni olaszul is tanulni! 40-50 euróért bőrcipőt venni abszolút reális ár, olcsóbb, mint itthon, szuper dizájnokkal, Scarpamondo a kedvenc boltom (ott sok táska és pénztárca is van, meg övek a férfiaknak). Nekem abszolút nem bírja a műbőrt a lábam, régen (tényleg régen, 10-15 éve!) még voltak ilyen próbálkozásaim, de pár óra után, mintha kőkoporsóban lett volna a lábam, sírni tudtam volna… Azóta csak a sportcipőim műanyagok :slight_smile: de azok is az outletből :smiley:
Ja, ha már a férfiaknál tartunk: Camicissima, ez a párom kedvenc boltja, ha nekem muszáj mindig mennem egy kört a drogériákban, neki az ingbolt a kihagyhatatlan állomás.
És a Coin, Coin, Coin. Mindenki regisztráljon Coin Cardra! :slight_smile: jelenleg már 50+20% az akció mértéke, vérzik a szívem, hogy idén nem jutottam ki augusztusban…

2 Likes

Köszönöm szépen!
Nem ismertem eddig. Anno, amikor gyulladást okozott a sarkantyú, akkor írtak fel lyukas talpbetétet, de nagyon rossz volt, én utáltam, és semmit sem segített. Még a legjobb a szilikonos sarokék volt, azzal szűnt meg a gyulladás.
Szerencsére gyulladás már régóta nincs (kopp-kopp-kopp), így fájdalmat sem okoz, nem gyulladt be azóta, mióta az Ecco cipőket hordom.
De nagyon köszönöm, lehet, hogy ki fogom próbálni!

2 Likes

Szerintem mindenképpen érdemes egyre beruházni, tényleg sorsfordító élmény! Nekünk egy pedikűrös ajánlotta anno, évek óta hűségesek vagyunk. Annyira vicces volt egy pár éve, a barátnőimmel sétálgattunk ősz legelején, és az öregedésről beszélgettünk, akkor hangzott el a top mondat: “Az egyik jel, hogy menthetetlenül nem vagy már fiatal: alig várod már a rosszidőt, hogy felvehesd a zárt cipőt a lúdtalp betéteddel :DDD” Na, akkor még nem tudtam, hogy nyitott szandálba is beragasztanak a Jantósok!

3 Likes

A beragasztás fix, vagy áttehető másik cipőbe akár naponta is ez a csodabetét? :roll_eyes: :paw_prints:

@anon71190870: ha nincs ellenedre a csodabetét weboldalát is bemásolnám a Lapozó topicba, idővel onnan könnyebben megtaláljuk.

Ó, a Coin! A régi szép időkben még Budapesten is volt egy üzletük a belvárosban. Nem volt nagy, de nagyon reprezentatív volt. A home részlegük vot az egyik gyengém (a Zara Home-ra hasonlított) a cipőosztály mellett. Ma is megvan az a 100.000 Ft-os csizmám, amit 80%-os kiárusításkor sikerült náluk megvásárolnom és sötétítőfüggönyt is ott cserkésztem be, hasonlóan jó áron.
Én is az akciós lehetőségek során szoktam vásárolni, szerencsére/vagy nem mindenből van annyi mindenem, hogy a legritkábban lépek át egy üzletet azzal, hogy most egy … színű valamire, vagy egy … cipőre lenne szükségem. Vannak kedvenc márkáim, ha oda beszabadulok és az árcédulán min. 50, de inkább 70% szerepel, ami megtetszik és a próbafülke is megerősít ebben, ha éppen úgy gondolom, jöhet.
Így rendszerint nyáron szoktam pl. Högl csizmát, Geox cipőt, stb. venni, -70%-os áron, ami már bőven megéri. Így persze mondhatja bárki, hogy nem az utolsó divat szerint lehet vásárolni, de ehhez azt fűzném, hogy a kortalan, elegánsabb darabok tetszettek mindig is, azok pedig évekig hordhatók.
Óva intek mindenkit a saját mondásomtól, miszerint: amekkora a lakásod, addig pakolod…
Persze időnként én is szeretnék - egy kis időre legalább - minimalista lenni! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na megyek is selejtezni…

5 Likes

OK, persze, köszönöm!
Sajnos, csak egyszer használatos a dolog, mert beragasztják a cipőbe, nem lehet cserélgetni. Olyanoknak éri meg, akik nem sok cipőt cserélgetnek egy szezonban :slight_smile:

2 Likes

A nyugalom megzavarasara alkalmas ekezet nelkuli sorok kovetkeznek:

Regen nekem is voltak kinais cipoim, nem birtak jol, pedig akkoriban max. iskolaba hordtam oket, van amelyik idovel veresre torte a labam. Azota ott nem vennek mar cipot, muanyag papucsot vettem zuhanyzashoz (korhazba), az volt az utolso.
Deichmannbol van tobb cipom is, uj csizmat tavasszal vettem. A minoseg javult az evek soran, volt egy nagyon rossz 12-15 eve. Learazva veszek ott cipot tobbnyire. A 5th Avenue marka ott kaphato, azok egesz jo minoseguek.
New Yorkerbol voltak vaszoncipoim, aztan nem ertettem miert faradt el a labam annyira. Munkaba azota futocipot veszek fel, nem faj annyira a labam. Van egy Puma (szurke, nagyon szeretem, sajnos mar nem kaphato, ezt meg a Deichmannban vettem teljes aron) meg egy fekete alapon kek pipas Nike (sportboltbol), evek ota birjak, a Nike-t kimostam mar min. 10x, csak mostanaban kezdett meglatszani rajta, hogy heti 5x hordom, a Puma meg mindig nagyon szep. 30 felett biztosan mondom, hogy fiatalon is jo cipoket kell venni, kitudja felnottkent hany orat allunk majd. Nincs sok cipom, de mar minosegibb cipoket veszek inkabb. CCC-ben nem vettem soha semmit, sokan panaszkodtak ra, hogy hamar szetesnek a cipoik.
Most nagyobb a valasztek kint, gyakran latok kegyetlen szep cipoket, de az visszatart, hogy heti szinten toljak nekem a bevasarlokocsit vagy taposnak a cipomre, hogy fel masodperccel korabban szalljanak le a buszrol vagy a vonatrol, a metrot meg hagyjuk is. A szivem torne ossze ha egy meregdraga darabot barmolna szet valaki.

5 Likes

Elore elnezest kerek, ha bantoak lesznek a szavaim a magyarorszagi tapasztalataimmal kapcsolatban. Ugy tapasztaltam Mo-n nem sok lehetoseg van minosegi ruhavasarlasra. Egyreszt a csaladok mikrogazdasagi korlatai sokszor nem nyulnak tovabb a kinai/turkalo/fast fashion lehetosegein es a kereslet/kinalatot ez nagyban meg is hatarozza.
Masresz a cegek egy resze mintha nem pont ugyanazt a kinalatot es minoseget vinne el az orszagba. Szamtalanszor elofordult, hogy a lanyom (London) a baratnojevel (Szfehervar) chaten megosztja hogy mit vasaroltak es hiaba kereste a ruhat a fehervari vagy bp-i kinalatban, sehol sem volt. Az en baratnom folyton arra panaszkodik, hogy milyen silany anyagu es varrasu ruhakkal talalkozik az uzletekben, amikor raszanja magat a ruhatara frissitesere, es tobbnyire kudarccal zarul a probalkozasa.

6 Likes

Sok igazság van abban, amit írsz. Viszont aki képben van az árakat illetően, könnyen beláthatja, hogy a kínai üzletekben már messze nem olyan alacsonyak az árak, mint valaha. Szerintem a szezonvégi akciók idején olcsóbban, lényegesen jobbat lehet vásárolni, de még sokan most is azt gondolják, hogy a kínai bolt az igazi.
Budapesten vannak szép számmal üzletek, ahol minőségi termékekkel találkozhatunk (Van Graaf, Pek & Cloppenburg, stb…) de szezonban, teljes áron náluk igencsak magasak az árak. Van egy réteg, akik már inkább külföldön vásárolnak, mert alacsonyabb áron, szélesebb választékból magasabb minőséget kapnak.

2 Likes

Nehany ev alatt ruha sznobba valtam, ami a termekek minoseget jelenti, nem pedig marka neveket. Ez egy erdekes utazas, ami a magyar turkalokkal es szezonvegi learazasokkal kezdodott, es amikor talaltam valami turi kincset, akkor nagyon boldog voltam. Ezeknek a kincseknek a java nem is volt igazi kincs, csak olyan, ami a magyar egyen kinalattal szembe ment es ezaltal egyedinek szamitott. Na ezek tettek engem nevetsegesse, mert nem tudtam osszevalogatni megfeleloen a darabokat, ehhez szerintem nincs erzekem. :shushing_face: Probalom fejleszteni, hogy a valtozo kerekedo formam ne egy letarolo bowling golyonak latszodjon, hanem egy alkalmankent csinos molett no lehessek, aki jol erzi magat a boreben. Bocs, ha valakit bant a jelzo, de en 40 even at magas es sovany voltam es most elvezem hogy 16-os curvy farmert kell vennem a Levi’snel a 28-as helyett. Ez a sulyvaltozas a teljes ruhataram lecserelte es reszben emiatt elhagytam a fast fashiont.
Szeretem a skandinav stilust, a ruhataram jelentos resze a COS-bol van, mert fantasztikusan steril design es minden alakon nagyon jol mutatnak a ruhaik. Nem utolso sorban szepen varrnak, ami az egyik legfontosabb minosegi eleme egy ruhanak. A termeszetes anyagokat reszesitem elonyben es tobbnyire akkor vasarolok, amikor kedvem van hozza. Van, hogy nem varok a learazasig, mert annyira tetszik valami, de a december es a junius (learazasok kezdete) az extra ruha kiadassal jaro honap, mert ekkor veszem meg en is az ellenszezon darabjait, akarcsak @Fiorentina Ez igy van jol, imadok gyapju kabatot hazahozni juniusban 70%-kal olcsobban. :slight_smile:
Cipobol Eccot es Clarksot vasarolok, mert ezek pontosan az en meretem. Nagyon sok labbelim van, mert szeretem a kenyelmes darabokat es nem is szegyellem magam emiatt. Van egy par futocipom, meg vagy 3-4 par turacipo/bakancs (idojarasfuggo hogy mikor melyiket hasznalom) sportolashoz. Cipoben menthetetlen vagyok, pedig nem hordok magassarkut es tornacipot.
Farmert a Levi’stol veszek Black Fridayen, mert ok jol szabnak az alma alakra is es akkor nincs meret hiany. Fehernemubol a CK-t es a Wolfordot kedvelem legjobban, tobb eve hordott hibatlan darabjaim vannak, ezeket outletben vadaszom le.
Kabatbol is mindenfele idojarasra felkeszultem, es ezek adjak a legnagyobb oromot. Bordzsekim nincs es nem hianyzik.
Es jojjenek a kiegeszitok. Szeretem a mutatos, nagy, nem statement nyaklancokat, ebbol 5-6 darab van, ami nagyon jol kiegesziti az egyszinu ruhaimat.
Taskabol nincs szuksegem ujra, mert hosszu evek alatt felepitettem egy jol hasznalhato gyujtemenyt, aminek minden darabja bor es nem csiricsare diszitesu. Szeretem az egyszeru, egyszinu, letisztult fazonu, minosegi tapintasu taskat, legyen vallon atdobos kicsike vagy hatalmas tote bag. Nem cipelem magammal a fel eletem, nekem csak az a fontos, hogy beleferjen a fejhallgatom meg a kulcs/zsepi/dezodor/penztarca kombo.
A lanyomnak azt nyomatekositom, hogy ugy valasszon ruhat, hogy szamoljon utana, mennyibe kerul az egyszeri viselese. O nem engedheti meg maganak a draga ruhakat, de egesz jol lavirozik az olcsobb minosegi ruhakkal.

6 Likes

Utoljara az egyik sportboltba mentunk be a fiummal Szfehervaron korulnezni, es megdobbentett, hogy meregdragan lehet a leggagyibb Merrell bakancsokat megvenni. Megis hogy lehet ez? Ha nyugaton az outletben sem vitte el senki toredek aron, majd Mo-n fognak tularazott 30 ezer forintert eladni ezekbol?!
Kinaiba nem tettem be sokszor a labam, mert engem taszit az egesz, ahogy szerintem toled is nagyon tavol allhat. Bevallom, hogy a New Yorker is egy feldiszitett kinai bolt szamomra. Akkor inkabb turkaloban talalhato Primarkot valasztanam, de az is nagyon alacsony lecet ut meg.
Nehez ugy ez, mert ha nincs sok penze az embernek oltozkodesre, es azonnal kell egy szezonalis darab, akkor nem sok valasztas van.
A fenti cipoboltos sztorikon meg szornyulkodok, tiszta horror. Mi az, hogy lerugja valaki a cipo szinet? Hogy ket hetet bir egy szandal. Bananlevelbol van osszetuzve? Mi az, hogy nem adjak vissza a penzt egybol? Ezzel csak a sajat beveteluket vedik, mert ketlem hogy egy cipo javitasa annyira nyereseges lenne szamukra.
Sajnalatos, hogy ennyire alacsonyan vannak a vasarloi erdekek Mo-n.

5 Likes

UK-ben problema van a departman store-okkal (ahol az atlagtol dragabb markak kepviselik magukat egy helyen), folyamatosan zarjak be a House of Fraser, Debenhams, John Lewis boltjait, mert gazdasagilag megbicsaklott az orszag. Mar nem engedheti meg maganak az atlag ember, hogy onnan vegyen meg egy ruhat vagy rendezze be a hazat, hiaba adnak hozza hitelkartyat is. Hasonlo arakkal operalnak, mint az altalad emlitett magyar boltok, amikor akcio van, akkor sokkal nagyobb a nyuzsges.

2 Likes

Én sokszor gondolom azt, hogy akik kapásból a kínai felé veszik az irányt, maguk is meglepődnének, ha betérnének akár csak egy Orsay-ba, és azt tapasztalnák, hogy lényegesen szebb környezetben, jobb minőséggel találkozhatnak.
Itthon a mindennapokhoz leginkább Street One és Cecil márkaboltban szoktam vásárolni, mert az S-es méret 10-ből 9-szer számomra tökéletes, akár próba nélkül is. Német márka, megbízható minőséggel. A feljebb említett üzletekben is megfordulok, főleg sálak, kendők és blúzok miatt, akciók idején. Nadrágból a Brax az egyik kedvenc márkám, ők is forgalmazzák. De Ausztriában töredékáron lehet ehhez is hozzájutni a márkaboltban, természetesen.
Az olasz outletekről már más is megemlékezett, egy-két táska, pénztárca nélkül nehéz onnan eljönni.
Én sem szégyellem a gyűjteményemet, miért is tenném, a méretemet eddig a szerencsének köszönhetően spontán módon, de sikerült tartani, ezért vannak többéves, de ma is szuper darabjaim.
Mindenesetre mindenkit régóta arra buzdítok: semmit ne vegyünk teljes áron! Ezt az élet majd minden területén sikerült eddig megvalósítanom…

2 Likes

Érdekes és nehezen megfejthető, amit magunk körül látunk. Ha itthon bemegyünk egy plázába, gondolhatjuk azt is, hogy nincs itt nagy baj, mert mindenki őrült módon vásárol… Az éttermek is tele vannak, pedig az árak magasak. Olyan ez, akár egy keresztrejtvény.

5 Likes

Ismerem a kedvenc markaidat, valoban tartos rukai vannak a Street Onenak. A Braxnak nagyon jo ferfi farmerei vannak, de ehhez Nemetorszagban kell jarni, errefele nem erheto el. Naluk nem talaltam magamnak semmit, mert tulsagosan ‘nemet’, azaz kiszamithato es nincs benne sok csavar.
Tetszik az elmeleted, en is ritkan vasarolok teljes aron. Viszont ha nagyon-nagyon tetszik valami, elhozom vagy megrendelem. Van 28 napom meggondolni magam, amire volt mar pelda. :smiley:
Szerintem azert vasarolnak annyit az emberek a plazakban, mert ‘csak’ 8ezer egy farmer meg talalnak melle valami apro bizsut/olcso sminket is. Ezzel szemben egy kimondottan farmer boltban kaphato nadrag draga, ennek a 3-4szerese. Itt legalabbis ez megy, a Primarkban tulzassal fel kobmeteres egy bevasarlo szatyor, hogy a sok olcso cuccnak ne mondhass nemet.
Ettermekrol nincs sok elkepzelesem, azok tenyleg aranytalanul dragak heti/ketheti beulessel szamolva egy atlagos csaladnak.

3 Likes

A Primark Magyarországon is biztosan nagyon jól menne. Lehet, hogy a C&A meg lehúzhatná a rolót… Még nem jártam Primarkban, de annyian emlegetik, hogy muszáj lesz legközelebb betérnem.:slight_smile: Csak az tűnt fel, hogy bazi nagy szatyrokkal jönnek onnan kifelé a népek.
A középkorú munkatársaim közül sokan hiányolják a M&S-t is, sokan kedvelték.

3 Likes

A primark szerintem tényleg zseniális. Ha az ember nem var csúcsminőséget. En ha arra jarok, pizsamakat, fehernemut nagyon szeretek ott venni, és azok eddig mindig jól beváltak nekem :slight_smile: de szandált is vettem már 5 euróért pár éve amin azóta egy kopás sincs, nemhogy szakadás. Nyilván ha az ember végigmegy rajta, többségében tényleg kicsit gyengébb minőséget talál, de vannak jók dolgok is. És óriási a választék, ez benne szerintem a legjobb. Van onnan egy olyan felsom, amit meg életemben nem kellett kivasalni, akkor se ha 5 órát zotykolodott a bőröndben a repülőn.

Amúgy nekem nagy kedvencem pl a Stradivarius, Mohito és a Reserved. De persze ezekben is ki lehet fogni sz*rt.

1 Likes