Rendelés külföldről

Majd próbálkozom még, nyáron majd a bal alsó sarokkal is :smiley: Még nem vitt rá a lélek, hogy eladjam, mert a legfelső sor 3 jobb szélső színe valami csodálatos, azok a kedvenceim. Természetesen ezek a képek sem adják át teljesen, élőben sokkal szebbek…

4 Likes

Ha mégis ki akarsz lépni a komfort zónádból, ha már megvannak az extrább színek, akkor nézegess képeket vagy videókat hasonló színekkel készült sminkekről, hátha inspirál. Előbb otthon, majd a külvilágnak is gyakorolsz velük, akkor lehet, h megszokod a többit is és rájössz nem is állnak rosszul. :slight_smile:
Nekem ez a módi bevált, amikor az élénkebbek vagy nem megszokottak felé kacsintgattam.

1 Likes

Köszi, ez jó ötlet :slightly_smiling_face:

1 Likes
2 Likes

Köszi, hogy megosztottad, érdekes cikk.

Szívesen! Mindenesetre azt is megmagyarázza, miért van az, hogy van, akinek átcsúsznak a csomagjai ellenőrzés nélkül.

Hát ez nagyon jó, megszüntetik a 22 EUR alatti vámmentességet. Tök jó lesz azoknak, akik nem gyanús fehét port, nem replikákat rendelnek és nem 100 ezres tabletet. Mindent belerángat a NAV, csodálom, hogy a hazai kereskedelem védelme nem került elő.

1 Likes

Ez úniós rendelet lesz, a NAV-hoz nincs sok köze (mondjuk szerintem ők már régen megvámolnának mindent, ha rajtuk múlik…).

NAV-alkalmazott nyilatkozott, azért hivatkoztam rá.

Ja igen, félreértelmeztem, amit írtál. A cikkbe tényleg mindent belerángat a nőci, de legalább sminkelt. :slight_smile:

4 Likes

Csúcs vagy, hogy külön észrevetted!:slight_smile: Ennek fejében igazán rendelhetnénk áfa-vám-stb. mentesen az EU-n kívülről.

1 Likes

Jaj, ezen most nagyon felnevettem :smiley: Köszi, a nap kommentje! :slight_smile:

Engem ebben az egészben csak az bosszant nagyon, hogy én amikor külföldről rendelek, nem az itthoni kereskedőkkel akarok kitolni. Konkrétan nem is szeretek külföldről rendelni, macera a várakozás, para, hogy ideér-e, de van, ahol nem tudok mit tenni, mert egész egyszerűen NINCS itthon alternatíva (vagy olyan alternatíva, ami tényleg be is vált) egyes dolgokra… hozzanak ilyen rendeleteket, oké, de akkor legyen már lehetőségem itthon megvásárolni azt, amire szükségem van :frowning:

3 Likes

hát ja… én is szívesen vásárolnék itthon, ha elérhető lenne az, amit szeretnék venni. :smiley:

Az is a baj, hogyha behoznak valamit, min. az áfát ráterhelve (az egyéb dolgokról nem beszélve) nagyon megugrik a termékek ára. Melyik márkat is hozták be, talán az Elfet, és a pár dolláros rúzsok 3000-be kerültek?
Persze, értem, van, amit nem lehet kikerülni és a profitmaximalizálás a cél, de na, úgy el tudja venni az ember kedvét.

1 Likes

Én mondjuk szerintem nem, mert annyit rátesznek a webshopok, hogy jobban kijövök ha külföldről rendelek és annyiért, hogy free shipping legyen. Persze ez nyilván csak EU-n belüli rendelésnél megoldható. Hál’ Isten, hogy van eu-s raktára a Deciemnek, remélem lesz a Colourpopnak is :grinning:

1 Likes

Van ott más baj is. :slight_smile: olyan jó 12-13 éve, egyszer az Ulla Popkenben vásároltam ruhát. Az eladó nagyon kedvesen adott katalógust is, mondta, hogy a német eurós árakat szorozzam be 380-al, és annyi lesz a forintos ára.
Na mármost. Az euró árfolyama még most sem érte el a 380-at, de akkor még 250 felé járt.
Az üzlet hivatalos Ulla Popken márkabolt volt, tehát feltételezem, nem a teljes német árakon kapták az árukészletet.
De egy időben pl. a Marks&Spencernél is elég vastagon fogott az árfolyamnál a toll.

De igen, a fő gond, hogy nálunk a legtöbb holmi egyszerűen nincs. Valamelyik nap örömmel láttam, hogy Pink Pandán van Secret Key márka, én meg már vagy másfél éve ki szeretném próbálni az esszenciájukat. Nemsokára úgyis elfogy a Missha, gondoltam itt az alkalom. Aztán mégsem, mert nincs készleten.
Mondjuk a remény hal meg utoljára…

És igen, ahogy @Vicus is írja, sajnos a Deciemmel is jobban járunk, ha Angliából rendeljük meg.
Nehezen tudom elképzelni, hogy ha több doboz szérumot, stb.-t rendelnek, nem kapnak rá kedvezményt a hazai forgalmazók. Ha viszont így van, akkor minden elismerésem az övék, hogy mégis forgalmazzák a termékeket, csak attól még mindig ott van az árkülönbség.

3 Likes

Az osztrak Douglas webshopjaban lesz The Ordinary (idaig Angliabol rendeltem) es IT Cosmetics is… mar ott a honlapon a reklam. Csak hetek kerdese. Gondolom akkor idovel Magyarorszagon is lesz.

1 Likes

Igen, teljesen egyetértek. Én sem azért külföldről rendelek (még gyógyszert is! - nyugi, nem fehér porokat Kínából :smiley: - ), mert az menőbb, hanem mert vagy nincs, vagy sokkal olcsóbb kintről! Ilyen tekintetben mondjuk a magyar kereskedőkkel akarok kitolni, mert felháborítónak tartom, hogy ilyen pofátlan árréssel akarnak valamit rám adni, amit a nálunk ötször magasabb jövedelmi szinten élők 30-40%-kal olcsóbban vehetnek meg…

1 Likes

Tökéletes példa erre mikor a Jessup ecsetkészletet 3 ezer forintért árulták Pinkpandán 10190 forintról leárazva, közben AliExpressen 12 dollár :joy: (Gondolom nagy tételben még olcsóbb.)

Rendelt mar valaki a Tarte oldalarol? En nem talalom az oldalon sehol, hogy europai raktaruk is lenne. Ha viszont nem Europabol erkezik, hiaba engedi az oldal a rendelest nagyot dob majd rajta a vam meg az afa. Koszonom ha valaki felvilagosit!