Rendelés külföldről

Én rendeltem már és nem volt vám. Kifogtam egy brutális akciót és sok ajándékot is kaptam, rendkívül jól jártam és nagyon elégedett voltam velük. Érdemes feliratkozni a hírlevelükre és figyelni őket, mert nagyon jó cuccaik vannak.

Szerintem Amerikából jön, szóval számolni kell az esetleges áfával vagy vámmal.

Koszonom, de nem bizom benne, hogy pont nem neznek at a csomagot. Ausztraiba eleve csak a DHL hozza ki (a Tarte oldala szerint). 1 csomagommal itt mar megjartam, pedig alig volt az erteke tobb 22 Euronal a postazassal egyutt, a vegen 16 Euroval tobbet fizettem, mint amire szamitottam.

Akkor mostanaban nem rendelek. Van egy palettam, de szerettem volna egy kisebbet is. :frowning:

Én is múltkor nézelődtem az oldalon, mert nagyon megtetszett egy termék, szimpatikus a márka, jó kis akcióik vannak, na meg elvileg jó minőségű is, aztán csodálkoztam is egyet, hogy nincsen se beautybayen, sem pedig cultbeautyn. Ingyen szállítás nélkül nagyon nem éri meg, azzal meg az áfa miatt nem :confused:

Mintha @Isabelle írta volna, hogy a Tarte-nak van európai oldala.
És talán olvastam a KM-n olyan véleményt, hogy ott, előre ki lehet fizetni a vámot.

Igen én írtam, Angliából is lehet rendelni ,én eddig onnan rendeltem Németországba ,gondolom akkor te is megkapod Ausztriába @Montelino. 50 eur felett ingyenes a szállítás,alatta talán 4-5 eur lehet.Írd be a keresőbe hogy" tarte uk" és akkor automatikusan az angol oldalra dob és euróban mutatja az árakat

Én nem találom, valaki megdobna egy linkkel? :smiley: Ezt találtam csak: https://www.qvcuk.com/tarte/beauty/_/N-1z13yoeZlfm0/c.html
Vagy innen rendeltél?

https://www.tartecosmeticsshop.co.uk/collections/makeup/?orderby=menu_order
Koszonom! Ez lenne az oldal? Ez nem a hivatalos amerikai oldaluk, kicsit gyer a valasztek.

OK, most rákerestem a palettára, ami nagyon tetszett, de Tati hivatalosan is lebeszélt róla :smile: (Rainforest of the Sea paletta)

Én rendeltem a Tarte-től és nem volt vám, mintha Kanadából jött volna, de nem biztos. Egy korrektort rendeltem csak és nem volt vám.

25 dollár alatt alapból nincs vám (kb., mert 22 euró a határ). De azért tőlük könnyű összeszedni magasabb értékű rendelést és úgy már csak a szerencsén múlik, de mostanában nagyon rákaptak a vámolásra sajnos…

Amúgy szerintem az a legpofátlanabb, hogy a postaköltség vámérték növelő. Értem, hogy a termék után vámot és helyi áfát kell fizetni, bár akkor úgy lenne a korrekt, ha tax free lenne a vásárlás, mert most jelenleg, ha meghalad x összeget a rendelés, akkor kvázi ki kell fizetni az amerikai ÉS a magyar áfát IS.

De hogy a szállítási ktg mire fel emeli meg a vámértéket, azt nem értem…
Miért???

1 Likes

Gondolom, azért, mert a termék értékét növeli. És még úgy se lehet kijátszani, hogy sok feladó nem írja rá a csomagra.

Hát igen, ha el akarnám utána adni, akkor persze, növeli, mert ugye beleszámítanám az árba. Nem véletlenül drágábbak pl. a Juvia’s paletták a Beauty Bayen, mint Amerikában.

De mint magánszemély, a szállítási ktg. a szükséges rossz. :frowning:

De persze értem.

Meg pár hónapja olvastam olyat, hogy a nagy drogériák is az európai bizottsághoz fordultak, a távol-keletről beömlő ellenőrizetlen kozmetikumok miatt.
Ami egyébként pl. a hamisítványok esetében jogos is, de mondjuk a koreai, kiváló kozmetikumok esetében már nem állja meg a helyét.
Mert szívesen megvenném én a DM-ben a Skinfood lemosót, egyszerűbb, mint rendelni.
Ja nem, mert nem árulják…

4 Likes

Még ezelőtt téma volt, hogy mennyire túlárazza a dolgokat néhány webshop. Ehhez kapcsolódva a következőt nem tudom magamban tartani… PP megint szuper akcióval készült :joy: Második kép egyik aliexpresses találatról van.
51265863_2246765842202865_510573630405476352_n 51486698_956206881435436_1086823976556036096_n

Ez nem egyedülálló. Nézd meg a KAP ecseteket és keress rájuk az Aliexpressen… Aztán a Sigma ecseteket és azokra is keress rá. Filléres vackok feliratozva, a nép meg ájul el tőle, hogy húszszor annyiért milyen jót kaptak, mint amennyiért ők is megrendelhetnék.

Ennyire nem néztem utána, de igen, sajnos ez van sok terméknél… Facebook reklám alatt meg jelölgetik be egymást a lányok, én pedig olyan szívesen betenném ezt a screenshotot, de inkább kerülöm a konfliktust :smiley: Meg végülis nekik is meg kell élni valamiből és van rá kereslet, szóval… :smiley:

1 Likes

Én is ezen megfontolásból nem jegyeztem meg, amit te is észrevettél. Én úgy vagyok vele, ha valaki nem jár utána, biztos ennek a lehetőségnek is örül. Nem menthetünk meg mindenkit:D

Én néhány éve - amikor kijöttek a KAP ecsetek nagy csinnadrattával - utánanéztem. A megszólalásig hasonlítottak sok Sigmára, és azokból is nagyon sokat láttam az amerikai amazonon fillérekért, tényleg tele volt abban az időben az Amazon ezekkel a Kínában gyártott ecsetekkel (valószínűleg ugyanabban a néhány üzemben készül az összes). Kíváncsiságból megnéztem az Aliexpressen, hogy nagy tételben mennyibe kerülnek. Az állam leesett. 200 Ft körül van darabja nagyobb tételben. Oké, szállítás, vám, feliratozás, ez-az, és a haszon, és pik-pak lesz is belőle akciósan 4-5000 Ft-os ecset. Nevetséges.

1 Likes