Rendelés külföldről

Igen, csak azt már benyelhetik vámvizsgálatra - engem híresen szeret a posta, a 10 dolláros kis semmi csomagjaimat is eljárás alá vonta, hiába vámérték alattiak. És az a baj, hogy egy hónapig kell várni, míg kiadják.
Az UPS-ről ezt nem tudtam, csak azt volt szerencsém megtapasztalni, hogy még a postánál is szörnyűbb a szolgáltatás minősége.
Wayne Goss ecsetjeit csodáltam, az ecsetek a gyengéim.:slight_smile:

Nekem eddig nem akadt fent szerencsére.
Juj, a Wayne Goss ecsetek tényleg csodásak!
Én a Surratt cuccokért vagyok nagyon oda, de Cultbeautyn sajnos elég kicsi a választék, plusz drágább is :frowning:

Nem ismerem a márkát, de megnézem.:slight_smile:
Sonia G ecsetei is gyönyörűek, csak sold out jelenleg.

Tudom, tavalyi cikk, de számomra eddig ez volt a legérthetőbb.

Azt már értem, hogy az Angliából rendelt brutális mennyiségű cuccomat miért nem vámolták meg soha, de még mindig kérdés, hogy lehet, hogy az Amerikából jött cipőimet sem. (Lehetséges, hogy egyes oldalak eleve beleszámolják az adót/vámot a végösszegbe?)

Igen, az Amazonnál pl bele van számolva.

Hát, sajnos a francia Sephora sem állt helyre :frowning: kb. két hónapja leállt a külföldi kiszállítás…

Ez szép, mondhatom. Ennyit ér az EU-s jog? :man_judge:
Lehet, hogy a végrehajtási rendeletből kiolvasható, hogy mennyi felkészülési időt kaptak a webshopok. Ez a Sephorára viszont nem áll, mivel ők eddig is szállítottak kis hazánkba.

1 Likes

Hát, ez az! Itt sajnos visszafejlődés van :frowning: amit már csak azért sem értek, mert megemelték volna 20-ról 30 euróra a díját is… csak éppen nem használható a funkció. Mondjuk a 20 euró is sok volt, de 30-ért már nagggyon erősen elgondolkodnék, kell-e?

1 Likes

Pff Németországba 10 eur a postaköltség. De mivel már van itt is sephora csak 25 %-os akciónál éri meg az fr- től rendelni. Innen a német sephora oldalról nem lehet Magyarországra?talán kevesebb postaköltséggel?

1 Likes

Hát, nagyon úgy tűnik, hogy erre az új eu-s szabályra még magas ívből tesznek :frowning:
Megnéztem a német Sephorát is, sajnos ez a mondás:
“Derzeit kann die Lieferung unserer Artikel nur innerhalb von Deutschland erfolgen. Falls Du per E-Mail darüber informiert werden willst, sobald wir weitere Länder beliefern, dann melde Dich einfach für unseren Newsletter an.”

1 Likes

Egy újabb cikk a témában, ami kicsit pontosítja, hogy mi is fog történni. Érdekes…

2 Likes

na akkor mondok még egy webshopot amit melegen ajánlok: MoYou London. 10-én elindítottam a rendelést, két napon belül összerakták és elindították a csomagot UK-ből, én a legolcsóbb szállítást választottam nyomkövetés nélkül, azt írták 26-a előtt várható, 20-án itt is volt. (hozzáteszem, csak nyomdalemezeket rendeltem - lakkoknál van egy extra macerájuk, miszerint egy csomagba max 4 lakkot tesznek, ezt nem próbáltam még). sem áfa, sem vámpara nem volt. az egyetlen furcsa dolog, hogy egyben kaptam négy csomagot, a másik 3-at e-bayről rendeltem. a posta komolyan bevárja a csomagokat és egyben hozzák ki? :open_mouth: vagy ez csak véletlen lenne?
kíváncsi leszek, hogy a másik nem e-bayes rendelésem mire ér ide, azok is csak nyomdalemezek, viszont az Hollandiából jön, és külön kiemelték az oldalon, hogy 5 munkanaptól akár hetekig is eltarthat mire ideér. ja meg most aliról is várok csomagokat, de azokra ebben az évben már nem számítok.

1 Likes

Narscosmetics.eu-ról december 13-án rendeltem, 14-én feladták, 19-én jött is a DPD futár. Nagyon simán ment, ajánlom. Van néha hírlevélben exkluzív kódos akció (54 euró vagy 24 euró, azért nem mindegy :smiley: )

2 Likes

Ma volt egy kis kalandom a Cult Beautyval.
Úgy kezdődött, hogy már pár hete kinéztem a Morphe 39A palettát. Nem igazán ismerem a márkát, csak a Jaclyn Hill paletta van tőlük, mondjuk az az egyik kedvencem, ez a 39A pedig nagyon tetszik, és jókat olvastam róla.
Aztán jött a levél, hogy decemberben a Morphe termékekre ingyenes a szállítás. Már ez is jól hangzott, de aztán pár napja még egy e-mailt kaptam, benne egy 15%-os kuponnal, mert az első rendelésem óta még nem volt másik. :smiley:
Na, gondoltam szétnézek az oldalon, hogy mi van még, össze is szedtem pár dolgot, és akkor látom ám, hogy Hourglass 6-os paletta is van.
Nagy matekozás után remegő kézzel ment a kosárba (pár dolog meg ki).
Aztán kiderült, hogy erre nem érvényes a kuponkód. :face_with_raised_eyebrow::cry:

Mérgemben kiszedtem mindent a kosárból, csak a Morphe 39A maradt benne, és azt vettem meg ingyenes szállítással és - 15%-al. :stuck_out_tongue:

1 Likes

Ez ám a színes paletta! :slight_smile: Jaclyn Hill nekem is megvan és imádom, csak nem tudom annyira kihasználni a narancsos színeket, valahogy nem tetszenek magamon. A kékes és zöldes színekhez sem nyúltam még :smiley: Gondolkoztam is, hogy eladom… De annyira szép!

Na szóval nagyon jó vétel volt így ez a palettád, az tutii :slight_smile:

1 Likes

Ha mégis eladnád a Jaclyn Hill palettát, engem érdekelne :slight_smile:

1 Likes

És akkor mit szoktál a Jaclyn Hill palettából használni? Mert kb. a fél palettát felsoroltad most, hogy miket nem használsz. :smiley:

Igen, jó színes, éppen ezért tetszik, meg mert olyan okosan vannak összeállítva a középső, nagyobb panek.

Nekem is megvan ki sem próbáltam még.De @Kokapu igazad van ha a kék-zöld színeket kihagyom akkor a paletta fele nem lesz használva. Kipróbálom, ha mégsem marad akkor szólok majd @Anheszenamon

48392780_216918932532679_55176796311650304_n

Hát pont ez a bajom, hogy megvettem, mert milyen szép paletta és majd kilépek a komfortzónámból, de nem így lett, mert nem sminkelem magam olyan színekkel, amiket egyszerűen nem szeretek. Szőval a gyönyörű, jó minőségű palettám fele csak szomorkodik a polcon.
Bejelöltem milyen színeket használok. Maradnak nekem a világosabb csillámosak, a natúr vagy pasztell színek, a bordók és a barnák :slight_smile:

Jaj, nagyon szép ez a paletta! És ha kevergetnéd a színeket? Vagy fehér alapra vinnéd fel? Úgy a nagyon intenzív színek nem lesznek olyan erősek.