Rendelés külföldről

Colourpopról rendeltetek már? Lehet tudni, hogy az onnan érkező rendelést postás hozza ki? Csak mert online rendszerben azt írják, hogy nem voltam otthon az adott időpontban, holott otthon voltam, úgyhogy ezt nem értem. :smiley:
A másik kérdésem az lenne, hogy beautybay-ről nektek mennyi idő szokott lenni a rendelés? Nekem eddig mindig ideért 2 max. 3héten belül, de most valahogy nem sieti el a dolgot. Lehet a karácsony közeledte miatt, de kezdek kicsit aggódni. :roll_eyes:

Beautybaytől tavaly karácsony előtt nekem is majdnem 4 hét alatt ért ide.

1 Likes

Szerintem a postás simán nem csengetett be hozzád. Nemzetközi ajánlott küldemény, kézbe adja (nem kell aláírni semmit), vagy bedob egy értesítőt.
De a posta csomagkövető rendszerében is láthatod, merre jár.

A Beautybayes csomagért én is aggódom, eleve nagyon soká adták fel. Szerintem feltorlódtak a csomagok.

1 Likes

Hát, az lehet… de értesítőt se hagyott :smiley: imádom a magyar postát! Most néztem meg a posta csomagkövető rendszerében, azt írja postán átvehető, de jó fejek. Mindenesetre köszi!! :smiley:

1 Likes

Nálunk soha nem hoz ki semmit a postás. Pl. pénteken A4-es boríték méretű “csomagom” jött, azt sem hozta ki, pedig a férjem otthonról dolgozik…

A sima csomagjaim a Beauty Bayről mind 2 hét alatt érkeztek meg, de egyszer sem volt semmilyen akció, vagy ünnep. Most még 12-én vagy 13-án rendeltem, amikor elkezdték az akciózást, most pontosan 1 hét volt, de az is közre játszhat, hogy most átcsúszott a követéses ingyenes szállításba, és nem is a posta hozta, hanem az Express One, így még a sorban állást is elkerültem.

Én is jártam már így, utolsó nap rohantam a postára… kissé alulfinanszírozott szervezet. Röhejes, hogy Amerikából gond nélkül rendelhetünk, de belföldön ennyit szerencsétlenkednek.

Akkor lehet legközelebb megéri inkább kifizetni a követéses szállítást ezek szerint, mert én is 13-án rendeltem és még mindig nincs itt…:sweat_smile:

Nos, én követéses szállítással kértem (akkor az Express One hozza), de 28-a az utolsó dátum róla, hogy tranzitban van, azóta semmi.:S

Nekem ma hozta a postás a colourpop csomagomat :3
Viszont olyan már történt velem a magyar postával, hogy egyszercsak bedobta nagy kegyesen az értesítőt, de egy héttel azelőtti dátum volt rajta. Én meg izgulhattam, hogy nem adták-e már fel a csomagomat újra vissza.

Vagy, hogy direkt munkahelyre rendeltem, tudván, hogy ottvagyok egész nap, erre a postás el se hozta a csomagot, csak az értesítőt, hogy akkor menjek be érte sorbaállni…

Ja és egy beauty bayes csomagomat szerintem elhagyták. Mármint a posta. De a beauty bay jófej volt, és visszautalta egyből a pénzt.

Hát… A német MAC oldalán még mindig virít, hogy csak országon belül szállítanak. :confused: Vajon ez valami kivétel miatt van, vagy csak szimplán nem álltak még át?

Nem tudom, azóta változott-e a helyzet, de amikor tavaly év végén (vagy idén év elején, nem emlékszem már :slight_smile: ) rendeltem a Colourpoptól, a Magyar Posta kézbesítette itthon a csomagot (azaz nem kézbesítette, értesítőt hagytak és be kellett mennem érte, ahogy felénk mindig. Heti 2x itthonról dolgozom, még sosem csengettek, szóval biztosan nem hozza ki, eleve értesítőt hoz :stuck_out_tongue: ).

Hát nekem az október végén említett két csomagomból sajnos egyik sem ért végül ide :sleepy: Az eBayesnek szó nélkül visszautalták az árát én pedig újrarendeltem (nem olyan rég, szóval amiatt még nem aggódom), az iHerbes már keményebb dió volt… amikor ismét érdeklődtem, hogy hogy áll a nyomozás, válasz helyett a levelet olvasó ügyfélszolgálatos nyitott egy refund requestet, amit helyből visszautasítottak, mert egyszer már utaltak nekem elveszett csomagért vissza. Amikor megírtam, hogy nézzék már meg, hogy mi áll az ügy hátterében: ez nem sima refund requestnek indult, hanem DHL-lel jött volna, akik azonban a tracking alapján a csomagot sosem kapták meg az iHerbtől, ott értetlenkedtek még kicsit (nagyon fura volt az egész, eddig valahányszor ügyintéznem kellett az iHerbbel, gördülékenyen ment minden. Komolyan úgy éreztem, hogy nem értik, mint mondok, és amikor ezt finoman jeleztem, hirtelen más válaszolt, mint aki addig - az angolom tökéletes, britekkel dolgozom nap mint nap, gyakorlatilag többet beszélek angolul egy átlagos munkanapon, mint magyarul, szóval azzal nem lehetett gond :confused: Kiszerveztek valamit?), aztán egyszer csak válaszlevél nélkül jött egy refund. Lehet, hogy rájöttek, hogy a csomagot tényleg elfeleltették továbbítani a DHL-nek/megtalálták a raktárban? Örülök a refundnak, viszont ezek után még kevésbé merek ismét rendelni tőlük… le is járt a hűségkreditem a múlt héten :confused:

Reménykedjünk abban, hogy csak szimplán nem álltak még át. Ez lenne a híres német precizitás??

Bocs, ha korábban ez már felmerült itt a beszélgetésben, vagy van olyan cikk, ami kitért erre, a legutóbb linkeltet nem olvastam, csak korábbit, amiben nem tértek ki erre… az új törvény ad valami útmutatást az ÁFÁ-val kapcsolatban? Lehet tudni, hogy a webshopok hogyan oldják meg ezt a kérdést, van/lett egyáltalán erre (is) szabály? Más-más ország más-más ÁFA-kulccsal dolgozik, és külföldi rendelés esetén emiatt eltérő lesz a végső ár - úgy lesz vajon, mint például a német Amazonnál (rendeltem már tőlük Magyarországra és Németországba is, amint beállítjuk a címet, változik az ár az eltérő ÁFA miatt a beállított országtól függően)?

Sajnálom, hogy “elhagyták” a csomagodat, remélem én nem járok így. :smiley: Bár már korábban rendeltem és akkor semmi gond nem volt.

Sajnálom, hogy így jártál. :frowning: Nekem eddig minden ebayes csomagom megérkezett. iHerbről csak egyszer rendeltem, de azzal sem volt semmi gond. Ezek szerint szerencsés vagyok. :smiley:

Én úgy látszik a szerencsések közé tartozom, mert eddig minden külföldről rendelt csomagom megjött (kopp-kopp), BeautyBay, Beautylish, Cultbeaty, FeelUnique és iHerb is. (és anno még real techniques is, amíg nem voltak ilyen iszonyatosak a szállítási áraik).
Mostanában picit rácsúsztam a koreai kozmetikumokra, de bevallom őszintén a koreais webshopokban nem vagyok otthon. Kinek melyikkel vannak tapasztalatai? Melyik a legmegbízhatóbb?

jolse.com, ebayen iamloveshop néven vannak fenn, mindig van náluk valami akció. A hivatalos oldalon lehet kreditpontokat gyűjteni és rendelés végösszegéből levonni. Főleg tőlük vásárolok, de más koreai ebayes eladóban se csalódtam eddig, volt, ami 9 nap alatt ideért.
Arra kell figyelni, hogy top-rated seller legyen és tényleg Koreából jöjjön.

Tegnap nézegettem a Beautylish-t, van európai raktáruk?

Köszi a tippet!

Nem vagyok benne biztos, de szerintem nincs európai raktáruk, ami a vámkezelés miatt annyira nem jó hír, de nekem eddig még nem volt vele gond. Ellenben iszonyat gyorsak, 1 hét alatt itt van.

Szívesen, én is köszönöm az infót.:slight_smile:
Futárszolgálat hozza a beautylishes csomagot? Ha igen, melyik (az UPS-t akarom elkerülni)? Ráírják a szállítási költséget a csomagra?

35 dollár felett ingyenes a szállitás (ezt nem nehéz összeszedni, mert zömében highend márkákat forgalmaznak), és ha jól emlékszem (nem mostanában rendeltem tőlük) futár hozta (tuti nem UPS, őket én is kerülöm, horror a szállítási költségük).

A legtöbb márka a BBen is van (de pl az It Cosmetics nincs), de én azt tapasztaltam, hogy itt nagyobb a választék adott márkán belül is.