Rendelés külföldről

De Jolse is detto, mondjuk ez idegesít is, főleg amikor nagyon hype-olják az adott terméket, drágán is adják, közben az első 3 összetevőben ott fityeg az alcohol denat. :smiley:

Én Krémmánián nézem meg az INCI-t :stuck_out_tongue::grinning:

:smiley: Ha fent van, akkor én is, de irtósok minden nincs fent

1 Likes

Lányok, valakinek van tapasztalata a Nars európai webshopjával? :slight_smile:

Igen, teljesen korrekt a NARS, azt hiszem 50 euro felett ingyenes a szállítás is, én többször rendeltem már tőlük.

1 Likes

Jelentem 11 nap alatt megérkezett a Beauty Bay rendelésem simán, flottul, gördülékenyen. Ilyen is van. Nagyon nagyon örültem neki, mert bevallom nem számított rá mostanában.

2 Likes

Most az enyém is megérkezett 8 nap alatt. Máskor 14 nap szokott lenni, igaz, most elértem a követéses ingyenest.

1 Likes

Később szokott jönni? Nekem eddig ált. 7 nap alatt ideért.
A Szépségcenter okozott nagyon kellemes csalódást: a ma leadott rendelést hétfőn már hozzák.

Én pont lemaradt a követéses ingyenesről,úgyhogy ez sima volt.

Eddig kb.ez a 2 hét volt eddig 2x rendeltem, csak annyi rosszat hallottam róla. Az organicharmony volt nekem nagy meglepi, brutál gyorsak, ha délelőtt rendelek másnap is a csomag, nem is értem. Nekem összességében pozitívak a tapasztalataim amúgy a külföldi és belföldi rendelésekről is. Csak 1x jártam meg eddig a vámmal, nemrég. Szerintem azért esett most olyan jól ez a BB csomag:)

Mármint a Beautybayről hallottál rosszakat?
Nekem se volt eddig rossz tapasztalatom velük, hallottam 3 hetes szállítási időről is. Elég magas összeg után jár ingyen a követéses szállítás, a Cultbeautyn és a Feelunique-on is alacsonyabb, viszont a BB-nél nagylelkűbbek az akciókkal.
A vám maradandó lelki sérüléseket okoz.:frowning:

1 Likes

Igen, a Beautybayről hallottam rosszakat. A vám meg tényleg trauma:D. De most annyira boldog vagyok az új csoda sminkcuccok miatt, hogy az már nem is illendő, ennyire örülni tárgyaknak:D. A feelunique és a lookfantastic is pozitív élmény nekem, viszont Culton egyszerűen semmilyen úton-módon nem tudtam fizetni úh.lehet azzal az oldallal majd később próbálkozok. Így kerültem a BB-re is, hogy ott elsőre flottul ment a fizetés és inkább onnan rendeltem, nem a CB-ről.

1 Likes

Szerintem nem illetlen dolog örülni szép dolgoknak.:slight_smile: Én gyermeteg módon felsorakoztatom az ágyam mellé a friss kincseket, tegnap a Zoeva ecsetek dobozában (!) gyönyörködtem, örültem egy darab színes kartonnak.:smiley:
Mi volt a baj a Cultbeautyval, nem töltött be az oldal, amikor fizetni akartál?

2 Likes

De jó, akkor nem csak én rendezgetem szórakozásból a pigmenteket szín szerint:D. Annyira gyönyörűek bizony már a csomagolások is. Az ABH sundipped glow kitbe napokig nem mertem belenyúlni csak nézegettem:D. Egyszerűen sikertelen volt a fizetés a CB-n. Hetekig próbálkoztam, több kártyával, aztán meguntam.

Jaj, én a Naked Heattel voltam így, odaraktam az éjjeliszekrényre és csak nézegettem meg forgattam a fényben. Meg amikor próbálok rendet rakni, valahogy mindig nézegetés a vége, nem portörlés.:smiley:
Nem tudom, mi lehet a baj, nekem eddig mindig sikerült… gondolom, a felhasználási meg egyéb ilyen-olyan feltételeket bepipáltad (én néha ebbe futottam bele, bár konkrétan nem emlékszem, hogy a CB-n van-e ilyen).
A Sun Dipped-et megrendeltem BB-n a 40%-os akcióban, annyira örültem neki, hogy leakciózták és sikerült rá lecsapni, ugyanis lefagyott az egész oldal vagy tíz percre.

2 Likes

én legtöbbször e-bayről vagy aliexpressről rendelek, leginkább nem kozmetikumokat, hanem pl. nyomdalemezeket meg egyéb kiegészítőket (néha ékszereket és kendőket). ha kozmetikum, akkor max népszerű, jó értékeléssel rendelkező koreai vagy japán eladóktól, e-bayről. ezek elég lassan érnek ide, de még csomagom nem veszett el, pedig kínából is jöttek. egy webshopot tudok nagyon ajánlani, a Jesse’s Girl-t, 3 munkanap alatt átért a csomag Amerikából Budapestre (igaz, onnan még tovább tartott mire házhoz jött, de ez már nem a webshophoz tartozik).
általános jótanács kezdő rendelőknek: ha EU-n kívülről rendelsz, és sürgős, maradj a vámhatár alatt, ha lehet. Kínából szoktak “gift” jelzéssel küldeni csomagot ugyan, de nem érdemes kockáztatni, tudok esetről, hogy majdnem 3 hónap volt mire a csomagkicserélőből házhoz jutott a csomag, és rengeteg papírmunka meg ráfizetés volt vele. EU-n belül ezzel nincs probléma.

2 Likes

A Sun dipped egy álom, imádom. Meglepetésemre azt a színt használom a legtöbbet, amit azt hittem nem tudok majd kihasználni, a sötét bronzt. Nagyon szeretem. Egész nyáron azt hordtam és most is hozzá-hozzá nyúlok ha kis csillogásra vágyom. Majd még próbálkozom a CB-n de eddig nem láttam hátrányát, ha nem onnan rendeltem, úh.lehet ez egy jel, hogy nincs dolgom azzal az oldallal:D:D.

1 Likes

Példa arra, amikor kivételesen nem a Magyar Posta, hanem futárszolgálat keseríti meg az életet: már korábban is volt problémám az UPS-sel, de most alulmúlták önmagukat.
Ki volt írva a csomagom a nyomkövető rendszerben szerdára. A kézbesítés napján az UPS nem küld e-mailt és a futár telefonszámát se adják meg az ügyfélszolgálaton, tehát lehet egész nap malmozni és lesni. 16:20 körül mentem el a munkahelyről, gondoltam, biztos megcsúszott a futár, majd másnap hozzák, hiszen nem telefonált, előfordul az ilyesmi.
Este látom a rendszerben, hogy hibát jeleznek, mert megpróbálták kézbesíteni 16:26 perckor. Se e-mailt, se telefonhívást nem kaptam ugye erről a kísérletről.
Másnap nagy nehezen elértem az ügyfélszolgálatot, ahol végtelenül leereszkedően közölték velem, hogy ők nem adják meg a futár számát, majd a futár hív engem, ha lesz rá lehetősége. Beolvastattam a címet és a telefonszámot, biztos, ami biztos.
Háromnegyedkor ötkor (csak ezért ültem még bent…) csörög a futár, hogy kézbesíteni a csomagot, mondtam, hogy megyek a portára, ott várom. Tíz perc szobrozás után szól a portás, hogy siessek, mert az UPS-es kocsi már menne ki a sorompón.
Nem voltam éppen kedves. Háromszor megkérdezte, hogy én az XY irodaházban dolgozom? Mondom IGEN, mellesleg rá van írva a kib**** csomagra és direkt külön leegyeztettem a futárszolgálattal. Terelte a szót valami kollégára, de már torkig voltam az egésszel.

:airplane: Mától: EU-n belül bárki bárhonnan rendelhet a webshopok-ból!

4 Likes

Végre :slight_smile: Kiváncsi vagyok, mennyire tartják majd be, és milyen gyorsan adaptálódnak az új szabályhoz.