Rendelés külföldről

És szerinted kb mennyi idő a szállitás? Egyébként vámot nem kell fizetni ugye?

Egyelőre most semmit még, de már a kétharmadát elhasználtam a Missha Time Revolution mistből. Nagyon bevált, így abból mindenképpen szeretnék majd rendelni. Mondjuk amilyen finoman porlaszt, szerintem még legalább egy hónapig elég lesz. :slight_smile:

Fuuh, nagyon új vagyok még ebben a külföldi rendelésben, még csak most készülök először rendelni külföldi oldalról @Vicus segítségével :see_no_evil:

2 Likes

Nem , NINCS VÁM,ha angol oldalról rendelsz , az EUnak számít. Beautybay, cultbeauty. Cultbeautynál első rendelésnél 15 % kedvezmény, van, a kód : YOU15

1 Likes

Okés, értem köszönöm :blush:

1 Likes

Kb. egy hét-10 nap a szállítás. Amikor feladják a csomagot, kapsz egy e-mailt, benne egy linkkel, amire ha rámész, kihozza, merre jár a csomagod.
Magyarországon a Trans-O-Flex viszi ki a csomagot, ők is küldenek e-mailt, benne a futár számával, tudsz vele beszélni.
Tel.számot mindenképpen adj majd meg a rendelésnél, hogy ha pl. nem vagy otthon, a magyar futárszolgálat el tudjon érni.
A többit leírta Isabelle.:slight_smile:

2 Likes

Köszönöm lányok! Sikerult rendelnem a deciem.en :slight_smile: :see_no_evil:

3 Likes

A legújabb szerzeményem a Linda Hallberg Cosmeticstől származik.


Linda svéd youtuber, nagyon tetszenek a termékei (rúzsok, ceruzák, előbbi pirosítóként, utóbbik szájra-szemre-egyéb helyre használhatóak, ecsetek) 22% kedvezmény volt mindenre, nagyon mértéktartóan csak egy rúzst rendeltem.
A webshop kezelése egyszerű, lehet paypallel fizetni, jár tracking number, az UPS szállítja, 11-én rendeltem és ma hozta a futár, kartondobozban, bubis fóliával védve.

2 Likes

Akik ebay-ről is vásárolnak, azoknak talán hasznos lehet:

https://itcafe.hu/tema/ebay_tapasztalatok/index.html

5 Likes

Új koreai webshop a belieef.com, amit nagyon ajánlok:
Nagyon jó áraik vannak (olcsóbb a roseroseshop-nál, ami elég nagy szó). Jolse-hoz képest pl nagyon sok minden fele annyiba kerül (! még a jolse-n lévő akciós árakhoz képest is), és rengeteg mintát is lehet egy külön menüpontban vásárolni, szintén nagyon olcsón, még ebay-hez képest is jó áron (prémium márkák is vannak, who, iope, hera, sulwashoo)
Nekem eddig egy DHL-es rendelésem ért ide (vám nélkül 3 nap alatt), rengeteg minden fért bele a száz dolcsiba, és annyi ajándékot küldtek, hogy nem hittem a szememnek. Jolse-tól rendeltem sokat, úgyhogy tudom, hogy ott ennyi cuccot 200 dollárért kapok meg, igaz akkor ingyenens a dhl, és lejön 10% a végösszegből, de még akkor is többet fizetek 50 dollárral, és habár ők sem fukarkodnak ajándékok terén, a belieef-től 2x annyit kaptam. A legolcsóbb szállítási mód egyébként a k-packet, ami két héten belül itt van, ha nem bszkszik a posta. Ha csak pár cucc kell a 40 dolláros határ tartásával is beleférhet sok minden.

7 Likes

Úú, köszönjük! :heart_eyes: Tényleg hihetetlen jó árak vannak! :drooling_face:

Jesszus. Egy dolláros kézkrém?? Csak én gondolom úgy, hogy egy minőségi termék előállítása többe kell kerüljön? Úgy értem, mégis miből van az, amit megéri egy dollárért eladni? (Tehát az alapanyagok és a gyártási költségek egy termékre leosztva kevesebbe kerülnek, mint 300 forint.)

1 Likes

Szerintem egyrészt hozzá vagyunk szokva ahhoz, hogy extrém árréssel dolgoznak az átlag kozmetikai cégek, másrészt black friday környékén mindenhol hatalmas akciók vannak amúgy is

1 Likes

Maradjunk csak az alapanyagok költségénél (elvégre azt kenjük magunkra). 300 Ft-os krémnek a fele kb. az alapanyag, tehát 150 Ft. Most komolyan, milyen minőségű alapanyagok lehetnek? A jóég tudja csak.

Nekem az nem tiszta, hogy márkásabb, nem noname termékek is sokkal olcsóbbak, mint máshol átlagos áron, mert azért nagyjából tisztában vagyok annak az árával, amit már nézegettem és általában több helyen megnézem. Hogyan lehetséges ez? :smiley:

Nem veszek egy dolláros kézkrémet, ismert márkákat vásárolok, úgyhogy passz.

Szerintem most indultak csak, lesz itt majd áremelés idővel, abban biztos vagyok. A termékek eredetiek, a cég koreai, angol nyelven mindent el lehet olvasni az oldalon, nekem nem volt kételyem afelől, hogy ez egy korrekt, legális cég.

2 Likes

Webshopokon első sorban azért lehet némi eltérés, mert más van belekalkulálva az árakba.
Pl van, ahol drágábbak a termékek, de alacsonyabb a limit az ingyen szállításra, míg máshol többet kell vásárolnod, hogy ne legyen postaköltség. Van, ahol kis ajándékokat is kapsz x összeg felett, vagy akár limit nélkül minden rendelés mellé. Megint más a helyzet, ha valamelyik webshop kizárólagos forgalmazója egy terméknek az adott országban, így mondjuk más áron kaphatod meg Angliából és más áron olyan országból, ahonnan mondjuk a termék származik és minden második drogériában úgy vágják utánad. Plusz egy webshopon nyilván nem kell eladókra, helybérlésre, rezsire stb költened, de akkor is van egy minimum, amiért a gyártó a termékeit adja.
Szóval rengeteg minden befolyásolhatja az árat, de nyilván sehol nem fogsz egy 40 rongyos Chanel parfümöt tízért megkapni. Ha valami túl olcsó, az mindig gyanús.

Őszintén szólva én ezen a koreai oldalon a kézkrémekig jutottam és aztán hagytam is, szóval annyira nem mértem fel a kínálatot, mert biztosan nem fogok innen vásárolni. Amúgy is van már több virtuális törzshelyem.

1 Likes

Nekem sem volt kétségem afelől, hogy korrekt bolt-e. Régebben én is találtam már hasonló webshopokat, de mindig elakadtam a shippingnél, ahogy most is, azaz a 24 dolláros rendeléshez 12 dollár a szállítás :frowning:

A szállítási költség súlytól függ sajnos, nekem volt náluk olyan k-packet rendelésem, ami 32 dolláros volt, és 9 a szállítási költség, de így is megérte, mert máshol 60-at fizettem volna ingyenes szállítás mellett.
Egyébként az egydolláros kézkrémre reagálva a legfontosabbat kihagytam: a drága-olcsó árak ugyanarra a termékre is nagyon változóak a különböző webshopokban, erre soha nem adok, inci alapján vásárolok olyan áron, ami nekem megéri. Maga az ár már sajnos rég nem kiindulási alap a minőséget illetően. Vannak drága és szar termékek ugyanúgy, mint olcsók és jók, és nyilván drága és jó, olcsó és szar is van. Lehet, hogy az egydolláros kézkrém tisztább, mint a 15 dolláros adott esetben.
Sajnos a belieef nem tünteti fel az incit, ezért én mindig megnézem a cosdna-n vagy a skincarisma-n, ha olyan terméket vásárolok, amit még nem ismerek.

2 Likes