Rendelés külföldről

:slight_smile: Amúgy odáig vagyok az Aurora Glow Kitért.

Ezt örömmel olvasom :blush:

1 Likes

Meg is hoztad a kedvemet egy Tatcha-s rendeléshez, szemezek a márka szemre való termékével, csak olyan drága. :frowning: De elég jókat hallottam róla.

És a magyar posta szállította ki mindet, nem futárszolgálatok? Mert akkor tényleg baromi szerencsés vagy.

Mindig postás hozta. Egyedül a cipőimet hozza futár, azt is csak az egyik webshopról, ha a másikról rendelem, MPL hozza.

Ezek a mocskok ugye meg akarták vámolni a 25.99 USD-s csomagomat, most látom a csomagkövető rendszerben, hogy “Vámmentes vámkezelési indítvány elküldve”, hehehe.
Igaz, hogy eredetileg 16-17-e körül megkaptam volna a csomagot, ha nem szemetek, de legalább ennyi.

a the pearl-el? nekem van és csak ajánlani tudom, bár tényleg drága volt (plusz ugye majdnem annyi volt a szállítási költség), viszont még alig fogyott belőle és szuper :slight_smile: vagy melyiket nézted?

1 Likes

Sziasztok! Egy, a topikhoz illő, érdekes hírre bukkantam:
http://www.uzletresz.hu/eladas/20181031-decembertol-vege-az-internetes-diszkriminacionak-a-webshopokban.html
Mindenesetre nem hangzik rosszul!::package:

Nekem sajnos valahogy nagyon nincs szerencsém a külföldi rendelésekkel… még a mások által sokszor “gyakran rendelek, még sosem volt baj”-ként emlegetett iHerbnél is háromszor furdult már elő az elmúlt három évben, hogy nem jött meg rendelés, egyszer pedig bezacskózva, lötyiben úszva érkezett az egyik termék miatt :frowning:

A Magyar Postát én is melegebb éghajlatra kívánom: az egyikről értesítettek, majd amikor odamentem érte, nem találták sehol. Másnapra visszarendeltek,de addigra se találták, oké, panasztétel, nyilván mosták kezeiket, szerencsére az iHerb szívességből visszaadta a pénzt, de nehogy már… vissza nem ment hozzájuk a csomag, “elveszett” a postán :rage: A másodikról nem kaptam értesítőt, mire írtam az iHerbnek, kiderült, hogy járt itt, de “nem vette át”-kommenttel visszament hozzájuk a csomag. Visszakaptam a pénzt, mert épségben visszaérkezett minden, de az egyik terméket addigra kivonták, nem tudtam újra megrendelni, pedig kíváncsi lettem volna… A harmadik nyomozása éppen most fut. A postán sosem hallottak róla (az ablakban ülő néni már ismer, tudja a nevemet, emlékszik, ha jött csomagom, szól, ha olyan van ott, amiről még nem is értesítettek, szóval elhiszem neki, ha nem látta), a DHL szerint a trackinget csak generálták, de a csomag sosem lett átadva nekik, az iHerb először állította, hogy átadták, és biztos úton van még (5 hete… amikor megjön, az sosem több 2-3 hétnél), viszont amikor megírtam még egyszer, hogy akkor mi is van, nyomozni kezdtek… szurkoljatok! Ha a vámon van, ám legyen (összeg szerint nem vámköteles amúgy, 22 EUR alatti), csak ne hagyják már el megint… :frowning:

Most egy másik csomagom is gyanúsan lassan érkezik (ez eBayes), felőlem lehet vám (bár összeg alapján emlékeim szerint ez is határ alatt van), csak ne hagyják már el… pont tegnap fakadtam ki férjemnek, hogy annyira utálom ezt az egész macerát (mert az ilyen tapasztalatok miatt akkor is parázok, amikor végül ideér a csomag), én olyan szívesen megvenném ezeket a cuccokat akár többért is itthon, ha kaphatóak lennének, vagy lenne itthon megfelelő alternatíva (az egyikben az évek óta jól bevált amerikai fényvédős hidratálóm utazik, ha külföldre megyünk, mindig nézem, hogy ott kapható-e, de Európában nem nagyon van sehol) :cry:

Vámos ügyem is volt már (az egyiknél összeg alapján számítottam rá, számoltam vele, a másik random kiszúrt magánszemélytől érkező csomag volt, itt szerencsére nem igazán lehetett normális értéket megállapítani - a csomagban konkrétan játékbaba-alkatrészek, darabok voltak :yum:, és az lett a vége, hogy nem kellett fizetnem semmit. Azért megnéztem volna a vámos arcát, amikor a csomagot felbontva egy kupac műanyag láb, kéz, fej, miegymás nézett szembe :rofl:), maga a procedúra szerintem is egyszerű, tényleg csak beküldöd nekik a papírokat e-mailen, aztán értesítenek, ha mehetsz fizetni. Nekem úgy volt, hogy amikor bementem a csomagért a postára (ilyenkor nem hozzák ki újra, vagy legalábbis nekem nem tették), akkor kellett fizetnem, hogy átvehessem, és lehetett bankkártyával is rendezni. A több ezer forintos kezelési költségük szerintem aránytalanul magas, de mit lehet tenni…

Én amúgy amikor minden rendben van, akkor jobban szeretem, ha postás “hozza” a csomagot, mint ha futár - bár futárja válogatja. Mivel úgysem vagyok itthon, amikor jön a postás, a postánk viszont szerencsére itt van a sarkon, 30 méterre, kényelmesen át tudom venni akkor, amikor nekem megfelelő. Futár-fronton a DPD-t kifejezetten nem szeretem… rugalmatlanok (aznap reggel szólnak/adnak intervallumot, többször volt már, hogy később jött a levél ÉS az SMS, mint maga a futár, és nincs telefonszám a futárhoz, csak a központtal tudsz beszélni - ha sikerül - akik elvileg szólnak a futárnak, gyakorlatilag meg az esetek túlnyomó részében nem jut el hozzá az üzenet, nem egyszer volt már, hogy reggel jeleztem, hogy nem tudom átvenni azon a címen aznap, de másnap igen, erre délután négykor hív a frusztrált futár, hogy miért nem nyitok ajtót… a GLS-t viszont szeretem, előre (nem aznap) szólnak, tudod a futár számát, tudsz online módosítani, konkrét napi kiszállítást kérni, de a futárral is tudsz egyeztetni telefonon, és általában tök rugalmasak és rendesek is. Az eBay Global Shipping Programjával (ami egy undormány - de ez már off itt) küldött csomagokat ők szállítják.

2 Likes

Cultbeauty beautybag elérhető, 175 £ ért kell rendelni, a kód BESTOF18 300£ értékű

2 Likes

Igen, őt néztem. Sajnálom, hogy nem lehet itthon kapni egy csomó jó terméket. :frowning:

Sziasztok!
Én eleinte ebayről rendeltem csak koreai kozmetikomat, minden rendben ideért pár hét alatt. Legutóbb Morphe palettát rendeltem az eu.morphe-tól. Bár a paletta sérülten érkezett, jeleztem a customer service felé és még aznap(!) feladtak egy másikat, hihetetlen… :slight_smile: Egyébként 35 euro felett ingyenes a szállítás, és természetesen nem kell foglalkozni vámmal, áfával sem. Ja és a 10%-os influencer kedvezménykódok is használhatók.
Rendeltem már The ordinary és Hylamide termékeket is a Deciemtől, ajánlom őket is, 25 euro felett nincs szállítási költség. Revolutionbeauty.com-ról rendeltem már többször, mert sokkal olcsóbbak a termékek, mint itthon, még a szállítási költség (3.16 font) ellenére is jobban kijött a végösszeg. Ráadásul kaptam ajándékba a 30 font feletti rendelésemhez egy mystery baget, amiben volt vagy 6-8 termék. Összességében hál’ Isten nekem nem volt még negatív tapasztalom a külföldről történő rendelésekkel (lekopogom :D).

1 Likes

Wow, most hirtelen késztetést éreztem, hogy kell nekem ez a bag. :smiley:
Csak sajnos nincs felesleges 60 ezer forintom, de ha esetleg valaki nyitott lenne felezésre, abba lehet benne lennék. :joy:

Update :még mindig nem jött meg az Ace beauté rendelésem…

Mit ír a rendszerben, címzettől kapott adatok feldolgozása?

Ma megérkezett 10580 Ft, többletköltséggel, így már nagyon nem érte meg ez a rendelés :(.

Ú, sajnálom.:frowning:

1 Likes

Kedves tőled, én is sajnálom, de tanulópénz. Alig várom, hogy kipróbáljam a vásárfiát, mert nagyon ajánlom neki, hogy szuper legyen:D

:frowning:
Hogy lett ilyen sok? Ha jól emlékszem, 70 dolláros értéket írtál. Vagy a postaköltség is vámérték növelő tényező lett?

Amennyire én tudom, a postaköltség sajnos mindig is beleszámított a vámeljárásba, azzal együttes totalt néznek :frowning: :rage:

Sajnálom én is Natulcien :frowning: Remélem, tényleg jó cuccok jöttek legalább cserébe…