Rendelés külföldről

Szerintem megpróbálom a H&M-nek elpanaszolni, hátha ők tudnak hatni a futárszolgálatra…

Szerintem elkeverték a csomagodat… azt nem merik írni, hogy gőzük sincs hol lehet. Gondolják, személyeses nem keresed meg a depót.

Ez simán elképzelhető, sőt egész logikus…
Beszéltem a H&M ügyfélszolgálatával, nagyon segítőkészek voltak, de csak annyit tudtak tenni, hogy rászóltak a DPD-re, hogy embereljék végre meg magukat.

A postánál sajnos bevett szokás, hogy ki se hoznak valamit, csak az értesítőt. Párszor panaszkodtam már átvételkor a postáskisasszonynak (szerencsére a sarkon van a posta, nem gond átmenni, de heti 2x itthonról dolgozom, így sokszor irreális, hogy nem találtak itthon), aki elmondta, hogy mivel az utóbbi években annyira megnövekedett a külföldi vásárlások száma, gyakorlatilag nem tud mindent kihozni a kézbesítő, mert nem bírja el/nem fér el a táskájában. Ami tényleg csomagként jön, azt elvileg másik postás hozza (aki nem kis húzogatós táskával jár, hanem autóval), és tényleg kihozzák - a probléma a kisebb csomagokkal van, amik gyakran (nem szabvány) levélként vannak feladva, ezért a posta is levélként fogadja és kezeli őket, így ezekkel hivatalosan a húzogatós táskás levélkézbesítőnek kell foglalkoznia. De nála ugye egy kupac levél fér el, nem egy kupac kis doboz, ezért ami látszólag nem dobható be a ládába, azt nem is hozza ki, csak értesítőt hagy.

A fentiekben igaziból abszolút van logika, és el is fogadnám, ha nem lennének vele alapvető problémák, például hogy

  • erről nincs hivatalos kommunikáció, sokadik panaszokdásra kottyintják el nem hivatalosan az ember lányának a szuper bennfentes információt :thinking:
  • az értesítők között nincs különbség, ugyanúgy sikertelen kézbesítésre hivatkoznak ilyen esetben is, mint ha tényleg kihozta volna a postás, de én nem voltam otthon, nem szimpatikus, hogy úgy jön le a dolog, mintha én lennék a hibás
  • azt se nagyon kommunikálják, hogy ilyen esetben a csomag már akkor is átvehető aznap a postán, ha az értesítőn az áll, hogy értesítési napot követő naptól vehető át (ez is tapasztalat és panaszkodós szituban szerzett infó :face_with_raised_eyebrow: ). Logikus, hiszen ha nincs nála, akkor nem jöhet szóba olyan szituáció, hogy mikor bemész a postára, ő még nem ért vele vissza. Van külön olyan pecsét, amin az áll, hogy értesítési naptól átvehető, de szerintem simán nem hord mindenki magánál kettőt, vagy lusta használni (a rendelő pedig honnan tudná, hogy miben érkezik a csomag, és vajon levélként vagy csomagként lett feladva)
  • ami engem még sokszor bosszant, az az, hogy a dátumot nagyon következetlenül írják az értesítőre (ami a visszaküldés időpontja miatt számíthat). Sokszor fordult már elő velem, hogy pl. csütörtökön kaptam egy értesítőt, hogy hétfőn megpróbáltak valamit kihozni, péntektől átvehetem (direkt hétköznapokat írtam példának, nem hétvégét, amikor nincs kézbesítés). Mire megtudom, hogy csomagom jött, az már 3 napja áll a postán, és volt már, hogy simán át tudtam volna venni, de mire az értesítő megjött, már pont elutaztam, és mire visszaértem, parázhattam, hogy ott van-e még
  • és az, hogy mennyi ideig tartanak itt egy csomagot visszaküldés előtt, is teljesen ködös. Erre vonatkozóan nem merek készpénznek vehető infót mondani, mert engem már ismer a postáskisasszony és többször mondta már, hogy tudja, hogy gyakran megyek, úgyhogy az enyémet nem engedné visszaküldeni, ha egy ideig nem jönnék, mert valsz. csak nem kaptam értesítőt, de mintha általánosságban is úgy lenne már, hogy külföldieket nem csak 10 napig tartanak itt (pedig az értesítőn ilyenkor is 10 áll). Jó lenne erről is egy egyértelmű, tiszta és hivatalos állásfoglalás.
5 Likes

Igen, azt már tapasztaltam, hogy ami Kínából jön aliexpresses csomag, és nagyobb, mint egy levél, azt ki se hozza. De most egy Juvia’s Place csomagot rendeltem, fizettem is rendesen szállítási költséget, erre ez. Elég bosszantó, hogy arra fizetek, hogy én mászkáljak még érte. A dátum is elég idegesítő, hogy csütörtökön kapok egy értesítőt keddi dátummal, akkor eléggé lecsökken azon napok száma, amíg még itt van a csomag, és átvehető.

1 Likes

Nálunk is így van (Budapest), szinte semmit sem hoz ki a postás, még az ajánlott levelet sem, mindenért be kell menni a postára, csak az egyszerű, szabvány méretű levelekért nem.
Juvia’s csomagért is be kellett menni, és a Beauty Bayes csomagokért (ami nem követéses) is.

Ja, és nálunk aznap még nem lehet elhozni a csomagot soha, sőt előfordul, hogy még másnap reggel sem, mert hiába van a postán már, az ott dolgozók még nem dolgozták fel…

Hú, de utálom…

3 Likes

Kedden fontos elsőbbségi ajánlottként feladott levelet várt a párom, tényleg sima boríték volt, csak hivatalos dokumentumok voltak benne, amiket viszont tényleg nagyon sürgős volt leadni. Egész nap vártuk a postást, de semmi, délután néztük, bedobta az értesítőt, hogy nem voltunk otthon. Na, a párom annyira felszívta magát, hogy még én is megijedtem tőle egy kicsit, elslattyogtunk a postára az értesítővel. Nagyon próbáltam valami minimális higgadtságot ráerőltetni, de nem nagyon sikerült. Olyan kiállással közölte, hogy márpedig most azonnal előkerítik neki ezt a levelet, hogy a megszeppent kiscsaj végig se merte mondani a “tárgynapon nem vehető át” dumát, inkább eltűnt és lássatok csodát, két perc alatt elő is bányászta a levelet. Annyira ledöbbentem, mondtam a páromnak, hogy ezentúl mindig viszem magammal, mert engem el szoktak zavarni :smiley: Aztán nagy dühében még panaszt is tett, amiért nem csengetett a kézbesítő :smiley:

U.i.: Megkaptam a DPD-s értesítést a második csomagról is, elvileg most mindkettőnek a kiszállítási dátuma hétfő. Szorítsatok minden erőtökkel, hogy sikerüljön kihozniuk :crossed_fingers:

3 Likes

Nem fogjátok elhinni: ma is kaptam egy e-mailt, hogy helyhiány miatt nem tudják ma kiszállítani… annyira WTF az egész, hétvégén nincs is kiszállítás, nem? :smiley: valami nagy gebasz lehet itt…

1 Likes

Nálunk ugyanez: mindenféle csomagért be kell mennem, iHerbet még sosem hoztak ki, kétszer rendeltem a Colourpoptól, azok is bemenősek voltak, szóval sajnos teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy mennyit fizettél érte, ha a Magyar Posta az itthoni kézbesítő.
Viszont nekem ezek szerint mázlim van azaznapi bemenésekkel - volt már, hogy potyára mentem be aznap másnap helyett, de nagyon kevésszer, általában ott van, gondolom, ezért is mert erre biztatni a hölgy a postán.

@aalexaa, nagyon durva, amit művelnek a csomagoddal meg veled… kész vicc, csak nem a megmosolyogtató értelemben :frowning: :angry: remélem, előbb-utóbb tényleg odaérnek végre, szurkolok!

2 Likes

A Posta egy ócska, múlt századi ásatag örökség, alulfizetett, mísz dolgozókkal, papundekli enteriőrrel. Utálom én is, pedig 7 évig dolgoztam a cégnél. Nem volt túl inspiráló.
Nekem egy ajánlott levél beltartalma (apróbb tárgy volt, simán címre hozható, de nem papír laposságú) tűnt el, nem írom le, milyen macerával járt, mert felmegy vérnyomásom. Egy biztos, ha nem állok ott a postán és püfölöm az asztalt, legalább egy nappal hosszabb lett volna az egész. Régen én olyan bocshogyélek típus voltam, de a Posta nem érdemel kíméletet.

4 Likes

:clap: Nagyon találó ez a kifejezesed!:grin:
Teljesen egyetertek veled, a mai egyre cinikusabb vilagban ez a tipus (alapbol en is ilyen voltam) szenvedesre, gyakran megalaztatasra van hivatva. En, ezen a téren, tettem egy 180°-os fordulatot, es “beletamultam” (en, az egykori félénk csöndes, beletörödő lanyka), ha kell, az “asztalra csapok”.

4 Likes

Lányok, ti tudtok valamit a szállítás körülményeiről? Akár hazai vagy külföldi rendelés esetén mi történik ilyen melegben a termékekkel? :thinking: A szállítás során mennyire vannak kitéve a rendelt termékek ennek a hőségnek? Egyáltalán érdemes-e ilyen kánikulában rendelni (por állagú termékeken kívül) bármit is?

1 Likes

Sziasztok lányok.
Jelentem, feladtam az ebayes rendeleseket. Az utobbi 4 rendelésem nem jott meg (koreai cuccok), hiába írtam es reklamaltam mindenhol, semmi. Refundot nagy nehezen, de kaptam. Pedig megbízható eladoktol rendeltem, oh my brush Viki oldalan is szerepeltek, itt is ajanlottak a forumon oket. A postara gyanakszom, ok sz**jak el valahova, tuti.
A hocipom tele van. A Benton Green Tea lotionjet itthonrol kellett megrendelnem dupla annyiert, de legalabb 3 nap mulva a kezemben volt.
A tobbit pedig eselytelen itthon fellelni.
Jolse maradt meg opcionak, de az sem sokaig. Ha 2020-tol vagy 21-tol meg jobban megbonyolitjak az eu-n kívülről valo rendelest, annak is lottek.
Nektek hogy allnak az ebayes rendelesek?

1 Likes

Nekem minden oké, mostanában hiper gyorsan, másfél hét alatt itt vannak a cuccok. Sajnálom, hogy téged szívatnak :confused:

1 Likes

Nincs esetleg olyan barátod, ismerősöd, aki rendszeresen rendel és meg is kapja a csomagokat? Kipróbálhatnátok, hogy hozzá rendelitek a cuccaidat - tudom, hosszú távon nem igen működőképes és ettől még szemét a posta, de valószínű, hogy a te körzetedben valamelyik embernek nagyon tetszenek a rendelt dolgaid.:frowning:

@Amadea ez valahogy meg nem jutott eszembe, koszi a tippet :slight_smile:
Megprobalkozom azzal.

1 Likes

Szívesen, remélem, működni fog!
Volt követési szám a csomagjaidhoz, gondolom?.. Ha nem, érdemes lehet rááldozni azt a pár dollárt.

Volt követési szám mindegyikhez, de mintha a fekete lyuk nyelte volna el őket. Egyébként egy kis faluban lakok, valószínű en vagyok az egyetlen, aki ilyesmiket rendel ebayrol. Nem tudom, kinek kellhet ennyire :frowning:

Bárkinek a postáról… azt hiszem, úgy van, hogy először minden Pestre jön, aztán továbbítják a megfelelő városba.
De ennyi eltűnés nem lehet véletlen, főleg, hogy a falucskádnak nem lehet óriási forgalma, ahová naponta több száz csomag érkezik.

1 Likes

Sajnos nekem is észrevehetően nagyobb számban tűnnek el az elmúlt pár hónapban ez eBayes rendeléseim… országtól, biztosítás, nyomkövetés mértékétől függetlenül. Most is több dolog kellene, de egyelőre nem vettem rá magam, hogy rendeljek, a “mi van, ha ez is?”-para miatt, amim mostanában a szitu miatt kikalakult. A pénzemet mindig visszakaptam, de akkor is nagyon zavaró… valaki valahol rákapott erre? :thinking::angry: Lehet, hogy megpróbálok a munkahelyemre rendelni legközelebb (korábban csináltam, de ott sokkal rosszabb helyen van a posta, ha oda kell bemenni, és a reciseket se szerettem ezzel fárasztani).

@Abicicaaa: Én is úgy tudom, ahogy Amadea: minden Pestre érkezik be, innen továbbítják más településekre, szóval nem biztos, hogy már a ti falutokban tűnik el…