Rendelés külföldről

Mintha csak tudnák, hogy mi van benne :smiley: Pedig sosincs konkrétan feltüntetve a borítékon. Elszomorító a dolog.

Minden potenciális fosztogatási alany, ami a sima papírnál picit vastagabb és tapinthatóan tárgyszerű.

2 Likes

Update az eseményekről:
Tegnap megérkezett mindkét csomagom, de azért nem volt zökkenőmentes a dolog… A futár késett a megadott időintervallumhoz képest (ami tudom, csak tájékoztató jellegű), viszont a DPD oldalán a fasza kis nyomonkövetés, ahol írja, hogy hány megállója van még előttem a futárnak és mutatja térképen az egészet, az nem addig működik, ameddig elér hozzám/megkapom a csomagot, hanem az időintervallum végéig. Utána csak annyit írt, hogy a csomag a futárnál van. Természetesen szétizgultam magam, nehogy kapjam az e-mailt, hogy nem sikerült kézbesíteni. Közben leültem ebédelni, erre pont hívott a futár, hogy jön, menjek le. Mondtam neki, hogy bocs, nem tudok lemenni. Nagyon kihúzták nálam a gyufát, rohangáljon csak a futár, ha már ezért kap fizetést. Feljött, kiderült, hogy nem tud visszaadni (Ritkán van nálam készpénz, ezért ez a készpénzes fizetés külön macera, de vettem ki pénzt, ráadásul igyekszem mindig előre úgy kiszámolni, hogy vagy pontos legyen az összeg, vagy keveset és lehetőleg kereken kelljen visszaadni… így hát kiszámoltam mindent, 500 Ft-ot kellett volna visszaadnia). Úgyhogy még szaladhattam a közeli kisboltokba, hogy valahol váltsanak pénzt. A futár meg nagy gúnyosan megjegyezte, hogy nem úgy volt, hogy nem tudok lemenni? Na, itt majdnem kettéfejeltem, annyira ideges lettem rá :laughing: Közben a párom mutatta, hogy az egyik csomag sérült, van egy nagy szakadás az oldalán. Mondom a futárnak, hogy vegyük fel a jegyzőkönyvet. Erre közölte, hogy ő nem dolgozik itt (WTF???), ezért nem tud jegyzőkönyvet felvenni, inkább elviszi a csomagot. Mondom meg a ****-t, ki nem adom a kezemből a csomagot most, hogy végre ideért. Csak nem volt hajlandó jegyzőkönyvet felvenni, megadta a debreceni depó telefonszámát, de még a nevét/azonosítóját/bármijét sem volt hajlandó megadni, hogy hivatkozhassak rá. Természetesen a depóban nem vették fel, felhívtam a központot. Panaszt tettem a futár ellen, amiért nem volt hajlandó jegyzőkönyvet felvenni a sérült csomag miatt, panaszt tettem, hogy összesen NÉGYSZER nem tudták mégsem kihozni, pedig kétszer telefonon is megígérték, hogy jelzik a depónak és másnap mindenképpen kihozzák. Aztán csomagfotózás, emailt küldtem, hogy sérülten érkezett. Szerencsére nem sérült meg semmi (azóta kibontottam), egyébként nem is volt benne sérülékeny dolog, csak ruhák, de persze ezt ők nem tudhatták. Az ügyfélszolgálatos csaj egyébként azt mondta, hogy múlt héten kb. megbénult a debreceni depó, de mostmár sikerült megoldani a problémát és többet nem fordul elő ilyen és ne tegyek már panaszt. Ha ez volt a gond, az teljesen érthető, de akkor miért kellett múlt héten hazudozniuk? Ha azt mondják, hogy nagyon sajnáljuk, gond van a depóban, előreláthatólag jövő hétre oldódik meg, akkor nem idegeskedek a csomag miatt és várok otthon minden nap. Miért kell hazudozni?

4 Likes

Nem semmi az egész sztori! Futár hihetetlenül pofátlan volt.

1 Likes

Nagyon durva ez az egész, futár pedig megérdemelte, hogy bepanaszoltad. Nem tudom végül tettél-e panaszt, én biztos nem lettem volna engedékeny. Jól tetted, hogy nem hagytad magad egyébként, mert ez röhej, amit műveltek.

1 Likes

Huhh és még neked kellett rohangálnod pénzt váltani… Bunkó f*sz volt ez a futár, már bocsánat. Jól tetted hogy panaszt tettél!

2 Likes

Tettem panaszt, nem voltam engedékeny. Régen az voltam, inkább kerültem a konfliktust, de már egy ideje nem nagyom magam :smiley:
Egyébként egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy nem a kisboltba megyek, hanem lelépek, a csomagokat túszul ejtettem a lakásban, igazán megérdemelte volna a futár, hogy eltűnjek fizetés nélkül :smiley:

3 Likes

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy rendelt-e valaki a lookfantastic-ról és hány nap alatt ért Mo.-ra a csomag. Én 06.14.-én rendeltem, szállításra 06.20.-06.28. közötti időszakot adták meg és még semmi nem jött.

Szia!
Többször is rendeltem már, viszont sosem érkezett meg abban az időszakban, amit az oldalon megadtak. Volt olyan, hogy pontosan 1 hónapra rá érkezett meg a cucc, hogy feladták. Szóval ne aggódj, meg fog jönni, csak kicsit türelmesnek kell lenni. Ha 1 hónapig nem érkezik meg, írj a customer service-nek, nagyon kedvesek.

Szia! Nekem 4 és 5 hét alatt értek ide a csomagjaim tőlük :slightly_smiling_face:

Köszönöm a visszajelzéseket, akkor nyugiban vagyok még legalább két hétig, csak már nagyon várom a csomit, Benefit-es termékeket rendeltem.

1 Likes

Nekem ezer éve a vágyam a Besame Cosmetics. Sajnos teljesen járatlan vagyok mindenféle külhoni rendelésben, az amerikai rendelés egyenesen rémít, hogy hogyan kell, hogyan tudnék fizetni, és megérkezne-e egyáltalán, és a vám, szóval huhh. Megkérdeztem egy lányt, akinek az a biznisze, hogy M.o-ra postáz külföldi cuccokat, de egy 47 dollár értékű rendelés nála 23 000 Ft-ra jönne ki postázással együtt. Nekem ez kicsit ijesztő, nem hiszem, hogy nem lehet olcsóbban megúszni. Ti mit gondoltok?

Ja, és persze ő nem Amerikából küldené, hanem Angliából, tudtommal ott is kapni… De én onnan sem tudok rendelni. Nincsen olyan fajta bankkártyám, és tök hülye vagyok az egészhez. :frowning:

Nem olyan nehéz ez a külföldről rendelés, mint amilyennek látszik. A 47 dollár már vámköteles, szóval ha kiszedik ellenőrzésre akkor fizetni kell. Gondolom azért akciók szoktak lenni náluk is időnként, érdemes lenne figyelni azt is.
Még nem is hallottam erről a márkáról, de ha egy Angliából szállító webshopban lehet kapni, akkor onnan is meg tudod rendelni és azért már nem kell vámot fizetni. Rengetegszer rendeltem külföldről, Amerikából, Angliából főleg kozmetikumot, illetve AliExpressen keresztül Kínából és onnan is szinte minden megérkezett. Amivel problémám volt illetve nem érkezett meg annak visszakaptam az árát.
Szerintem érdemes lenne megpróbálnod megrendelni, biztos van olyan ismerősöd aki tud segíteni ebben.

1 Likes

Hű, hát 23 000 Ft? Ha ennyiért valaki elfogadja, esküszöm belevágok ebbe a bizniszbe én is, mert rendelni tényleg nem egy nagy ördöngősség, de úgy tűnik jól lehet vele keresni.
Nem tudom mit szeretnél, de ezen az oldalon megtaláltam a márkát: https://www.voodoovixen.co.uk/brands/besame-cosmetics.html
7,5 font a szállítás Magyarországra, természetesen vámmentes. Szerintem próbáld meg, mert nem nehéz a rendelés és nem ér annyit, hogy ráfizess 10 000 Ft-ot.

2 Likes

Hát ezek valami gyönyörűek . Kár volt megnyitnom ezt a linket :smiley: Nem vehetek semmit.

2 Likes

Olyan jó, amikor egy márka mögött történet is húzódik! És nagyon igényes a külső is.
Ha regisztrálunk az oldalon, ők is egy 10%-os első vásárlási kedvezménnyel kedveskednek.
@legallybrunette csak bátran, menni fog a rendelés! :four_leaf_clover:

2 Likes

Hű, köszi, ez nagyon jónak és egyszerűnek tűnik, összeszedem a bátorságom, és legalább egy Paypal fiókot csinálok. :smiley:

1 Likes

Igen, nagyon megnyerő az egész, és csodaszépek a cuccok. Szerintem az angliai verziót fogom megpróbálni.

Én akkor csináltam PayPal fiókot, amikor életem első rendelését leadtam A BeautyBay-re, de úgy megcsináltam ám, hogy nem is tudtam róla! :smiley: @Niko utólag világosított fel róla. :smiley:

3 Likes