Bennem is ez merült fel. Mennyire mennek bele a kategóriába? Pl. a női pólónak és a férfi pólónak nem azonos a vámtarifaszáma, legalábbis, ha mind a 8 számjegyet nézzük. 6105 férfi ing, 6106 női blúz, aztán a következő 2 számjegy már attól függ, milyen anyagból vannak. Vagy a lényeg a 60-as árucsoport?
Az, hogy mi alapján vámolnak, az nagyon egyszerű: ezentúl ráíratják a csomagra a tartalmat, vagy kérik mellé a számlát. Ugyanakkor felveti a kérdést, hogy most akkor a 3-3 euróhoz pluszban még vámkezelési díjat is kell fizetni majd? És mi van azzal, hogy többféle futárcéggel dolgozik a Shein és a Temu is, de nem tudom, hogy az Expressz One, vagy a Packeta a vámolásban is közremüködik majd? Vagy minden a postán keresztül jön majd?
Ezért nem rendelek egy darabig: túl sok a kérdés, és kevés a válasz.
Erre még fizessek kategória-adót is? Wtf?



