Rendelés külföldről

Sziasztok! A parfuma.com webáruházzal van már tapasztalatotok?

Ezt a webshopot ismeri valaki?

1 Likes

Csak úgy mondom, hogy itt van Path McGrath és Lorac, meg rengeteg más, jézusom. Szívfájdítóan gyönyörűek a Path rúzsok és paletták.
Szívfájdítóan drágák is.
K**** drágák igazából.
Jézusom!!:rofl::open_mouth::tired_face::exploding_head::skull_and_crossbones::poop:

1 Likes

Igen teljesen megbízható webshop csak minden drágább mint a többiben.

Köszi! A végképp nehezen hozzáférhető márkák miatt nézegettem, de ha tudsz olyan európai webshopot, ami szállít Magyarországra, olcsóbb, van Lorac, Path McGrath stb., azt nagyon megköszönném.:slight_smile:
Nem mintha aktuális lenne, csak megnyugtató a tudat, hogy nem elérhetetlenek (legalábbis fizikailag). Mondjuk, ha megnyerném a lottót, égre-földre vámolgathatnának.:rofl:

Ha nem sürgős rendelés, az amerikai amazonról tudok rendelni, nagyon szívesen megcsinálom, és nyáron hazaviszem.

Jaj, nagyon aranyos vagy, lehet, hogy élek a lehetőséggel.:smiling_face_with_three_hearts:

Nagyon szívesen, ha kell valami, csak szólj!

1 Likes

Egyébként német (vagy más uniós) weboldalat tudtok, ami olyan (főleg választékban és akciókban), mint a Beauty Bay, Cult Beauty, stb., de nem angol?

Kissé tartok a Brexittől, mert most nem úgy néz ki, hogy lesz normális megállapodás. Ha meg simán csak kiválnak, az szívás lesz. :cry:

1 Likes

Sajnos nem. Az meg hiábavaló illúzió, hogy addig felhalmozok mindent, ami kell, mert mindig jön valami újdonság.
Ha ezzel párhuzamosan tényleg megszüntetik 2021-től a 22 USD alatti vámmentességet, az nagyon rossz lesz.

Kíváncsi lennék, hogy mennyi ezeknek a webshopoknak az unión belüli forgalma a belföldihez viszonyítva, és vissza fog-e esni?
Nem érné-e meg nekik az elköltözés (ahogy állítólag sok pénzügyi cég már át tette székhelyét)?
Bár ez inkább csak vágyálom…

Biztos, hogy vissza fog esni. Valószínűleg üzemelnek tovább, de Anglia mégiscsak kicsi, meg fogják érezni a bevételkiesést.
De azt is el tudom képzelni, hogy uniós webshopok rágyúrnak erre a piaci résre és felturbózzák a kínálatukat (remélem). Nekem igazából mindegy, hogy honnan rendelek, csak ne a b**i UPS hozza ki és ne kelljen vámot fizetni az amúgy se olcsó termékekért, mert azért nem Maybelline-t röptetünk át fél Európán.
Vagy lehetne máshol is raktáruk, ahogy a Deciemnek, az milyen okos megoldás már!

1 Likes

Douglas.de , sephora.de, - már van becca, hourglass, it cosmetics, too faced, marc jacobs , jön áprilisban a tarte is, de nagyon sok márka még nincs, ezért rendelek én is legtöbbször angol oldalakról és akciók is kevesebbet vannak. Igaz a sephora.de belehúzott, mert már volt 30 %- os akció, DE: huda, natasha denona meg még sok más hirtelen nem volt raktáron. Ahogy véget ért, egyből mindent lehetett venni. Ilyenkor jövök rá, hogy miért is nem veheti fel a versenyt az angol oldalakkal. Oké, 1 hete volt egy 2- t fizet, 3- at kap akció, becca és too faced volt, ND természetesen csak 1-2 paletta. És csak 1- et lehet 1 fajtából rendelni.

3 Likes

Look fantastic rendelésetek mennyi idő alatt szokott megjönni?
Én február 9-én rendeltem, 10-én adták fel és azt írták, hogy február 15-25 között várható, hogy megjön, de még sehol semmi :slightly_frowning_face:

Nagyon ritkán érkezik meg abban az időintervallumban, amit írnak. Ha írsz az ügyfélszolgálatuknak, akkor is azt fogják mondani, hogy várd meg a 30 napot. Nekem egyszer pontosan a 30. napon érkezett meg, délelőtt írtam nekik, hogy hahó, nincs csomag, délután meg hozta a postás… :smiley: Egyébként most rendeltem január végén én is, és pénteken jött meg, szóval már bőven az ígért időn túl.

1 Likes

Köszi, akkor várom tovább türelemmel. Ezek szerint a világ másik feléről (pl. Koreából) hamarabb megjön a csomag :grinning:

2 Likes

Némi fejlemény a fura iHerbes csomagommal kapcsolatban: tegnap megjött az értesítő, hogy mehetek a érte a postára. Legalább gyorsak voltak (másfél hét elbírálási idő - múlt kedden tudtam csak beszkennelni a vámkezelős papírt), de hiába kérdeztem rá, hogy a csomag akkor most Kínából vagy az USÁból jön, válaszra sem méltattak, úgyhogy ma reggel felhívtam az ügyfélszolgálatot abban reménykedve, hogy ők tudnak majd válaszolni. Ők örömmel közölték, hogy bizony nincs rajta vám (hát ez tényleg szuper, 22.43 USD-nél eszembe esem jutott, hogy ez lesz a vége :thinking: :stuck_out_tongue: ), de közölték, hogy ők csak addig látnak rá a csomagra, amíg a mostani tracking number engedi - a csomag pedig Németországban új trackinget kapott, szóval csak eddig. Az ügyfélszolgálatos először azt mondta, hogy ha a vámkezelési papíron Kína áll, akkor az bizony biztosan Kína, később viszont azt, hogy a DHL-nek nincs kapcsolata Kínával, szóval kínai csomag nem jöhet velük… szóval végül nem jutottam semmire, és abban maradtunk, hogy próbáljak érdeklődni az iHerbnél és a DHL-nél.
Azért (ha már ott voltam :stuck_out_tongue: ) amiatt berögzíttettem egy panaszt, hogy válaszra sem méltattak, pedig a visszaigazoló levélben álló szöveg alapján azt vártam volna, hogy kérdést megválszolnak… a csomagot így egyelőre nem vettem át, és ha közben más forrásból kiderülne (a posta 30 nap alatt vizsgálja felül a panaszt, szóval tőlük biztosan nem tudom meg addig), hogy Kínából jön, akkor nem is fogom. Továbbra is nagyon remélem, hogy téves a papíron a származási ország - ha az iHerb amerikai webáruházként amerikai terméket Kínából küldene (úgy, hogy az oldalon található tracking név szerint említ amerikai helyeket, ahol a csomag járt), akkor egész más szinten rendülne meg a bizalmam dolgokban, és más szinten folytatnám az asztal verését…

1 Likes

A lookfantastac rendeléseimnél iszonyatosan nagy a szórás. Volt ami egy héten belül megérkezett, és volt amire másfél hónapot vártam (igaz, ez a black friday után volt, mikor nagyon nagy a forgalom). A beauty boxok és a kisebb értékű csomagok általában postával érkeznek, így nincs is semmilyen tracking ami alapján lehetne kalkulálni.

Tegnap hangzott el Caroline Hirons egyik videójában, hogy a Lush létrehozott egy Németországi központot a brexit miatt. A videóban elsősorban a dolgozók védelmét említették okként, de gondolom a vámmentesség sem utolsó :). Azon gondolkoztam egyébként, hogy a feeluniquenak van brit és nemzetközi honlapja, vajon ez azt jelenti, hogy van EU-n belüli elosztó pontjuk?

Igen! Vámmentes a rendelés, én úgy tudom.

Előző válaszodra reagálva: végül a LF rendelésem kb 28 nappal a rendelés után jött meg. Nagyon segítőkészek voltak egyébként a customer service-nél. Írtam nekik, reagáltak pár órán belül, de másnap szerencsére meg is érkezett a csomag.