Rendelés külföldről

Nemveszeksemmit!
Milyen kuponkód?:slight_smile:

2 Likes

Az oldalon ki is írja, LF15 azt hiszem, 15% kedvezményt jelent. :slightly_smiling_face:

Köszi, most e-mailben jött vmi 20%-os kód.:slight_smile:

Tényleg! Én is kaptam, jó, hogy mondtad.

1 Likes

Nekem a mostani rendelésemen 25% kedvezmény volt, alig várom, hogy megérkezzen.

2 Likes

Szerintem nekem egyáltalán nem kéne rendelgetnem sehonnan, csak hazai webshopból, ahol van személyes átvétel.

A Juvia’s paletta 5-én érkezett meg Magyarországra. Eddig ilyen tranzit, meg olyan tranzit változott naponta a kiírásban, majd ma reggel megjelent, hogy tegnap délelőtt 10.35-kor sikertelen kézbesítés.
Ebben az a szép, hogy a férjem itthonról dolgozik, és tegnap egész nap itthon volt.

:see_no_evil:

Szintén Juvia’s rendelés: Nekem azt írták, hogy 8án hajnal 4 óra 9 perckor volt egy sikertelen kézbesítés :smiley: hát, akkor tuti nem volt senki a munkahelyemen (direkt oda rendelek mindent, mert ott mindig van valaki). Aztán délután kivitte a posta.

És a sikertelen kézbesítés a DHL oldalon volt (nekem azon van)? Utána meg a posta vitte ki?
Jaj de szép lesz ez megint. Nálunk nem hoz ki semmit a postás, csak értesítőt dob.

Amúgy @Natulcien igazad van, szerintem is gázabb Budapesten a posta, mint vidéken. Ez elég sok összetevős dolog. Valószínűleg a legnagyobb problémát az okozza, hogy itt a postások sokkal leterheltebbek, ezért pl. nálunk semmilyen csomagot nem hoznak ki, csak értesítőt dobnak. Ezzel viszont a postán állandó a sorban állás, olykor 15-20 percre is. A nagyobb baj, hogy sajnos időnként lába kel a csomagnak.
Férjnek volt olyan, hogy a postás bedobta az értesítőt, másnap elment vele a postára, ott azt mondták, ez nem is náluk van, hanem a kerületi főpostán. Ott sem volt, utána néztek, hogy ott nem is lehet. Aznap találkozott a postással is, az is azt mondta, a helyi postán kell legyen. Másnap a helyi postán továbbra sem találták, és még bunkók is voltak. Beírt a panaszkönyvbe, amire 1 hónap múlva jött válasz a postától, hogy igen, eltűnt, bocs.
Ennyi.

Szóval nagy valószínűség szerint egyszerűen valaki a helyi postán lenyúlta.

Sajnálom… nem tudom, mit csesztek már el megint.:frowning:
Szerinted lenne olyan hazai webshop, ami kielégítené a mi kíváncsiságunkat?:stuck_out_tongue:

Sziasztok, én is megosztanék pár borzasztó postai tapasztalatot (szintén Budapest).

  1. Edittől rendeltem egy UD Heat palettát, az ő oldalán rendben is ment minden, a bibi itthon kezdődött. Bedobták az értesítőt, másnap mentem érte, természetesen nincs meg a csomag…kérdem hogy lehet ez hisz az értesítő szerint aznap este letették a depóba, ott KELL lennie. Egy álló hétig jártam a nyakukra, már 2-3 dolgozó kereste a csomagom a raktárban, semmi. A 7. napon rákérdeztem: esetleg megnéznék a többi kezdőbetű polcain is? (P-vel kezdődik a nevem, P betűnél is nézték minden nap az egész hátsó raktár kutatás előtt). Na, valami agyas az R betűs polcra tette, a többi meg meg se nézte a polcokon…

  2. Itt vettem egy lánytól parfümmintát, postan küldte Budáról Újpestre. Na, megyek be, megint nincs csomag. Megnézik a rendszerben, aszerint még a Budai depóban van. Írok a lanynak, ő is megnézi Budán, aszerint a rendszer szerint Újpesten van…kérdeztem mit lehet tenni, azt mondták bocsi ezek szerint elkeveredett.
    2 hét múlva írt a lányzó hogy Ujpestről visszaküldték neki mondván “nem vettem át”.

Gyűlölöm a postát, csak foxposttal fogadok és küldök. Összesen 4 postai rendelésből 2 negatív tapasztalat kicsit sok :frowning:

Ebben az a sírva nevetős dolog, hogy sokan nem mernek külföldről rendelni, mert mi van, ha baj van… és hol van baj, miután földrészeket utazik és országhatárokat lép át a kis doboz? Orszàgon belül…

1 Likes

Nem, ilyen sajna nem lenne. :smiley:
Csak nem értem, hogy nálunk miért képtelenek normálisan működni? Legjobb a Cult Beauty és a Beauty Bay követéses szállítása, bár az utóbbihoz elég sokat kell rendelni (hogy ingyenes legyen). Az viszonylag gyors, és az Expressz one hozza ki, akik reggel értesítenek a szállításról e-mailben, és a futár is mindig felhív előtte, hogy hozhatja-e a csomagot?
Így is lehet… :clap:

Sajnálom, nekem is totál elegem van a postából. Képtelenek egyszerűen csak simán leszállítani egy küldeményt, mindig van “valami”.
Nekem nem túl stresszes az életmódom, de a postától egyszer a hajam is kihullik… :tired_face:

Ugyan nem beauty témában, de amazon.de-ről rendeltem a múltkor, azt ígérték, hogy január 29-re megérkezik. Nézegettem az oldalon a nyomkövetést, 28-án reggel azt írták, hogy aznap kézbesítik. Egész nap vártam, semmi. Este már azt írták amazonon, hogy a csomagom megsérült, nem kézbesíthető, ezért visszaküldik (!!!). Néztem nagyokat, hogy mi a fene, ez hogy lehetséges, miért nem szóltak, meg egyébként is. A posta oldalán azt írták, hogy sikertelen kézbesítés 19.37-kor, értesítőt hagytak. Nagy dühömben éjfélkor még leslattyogtam a postaládához, hátha van értesítő, de nem volt. Azonnal írtam az amazonnak, hogy most ez mi a fene, mi az igazság, hol a csomagom, meg fogom-e kapni egyáltalán. Reggel fél hatkor válaszoltak is, sűrű elnézések közepette tájékoztattak, hogy a csomagnak semmi baja, másnap újra megpróbálják kézbesíteni, ha nem sikerül, írjak nekik és megoldják. Ja, engesztelésképpen pedig visszautalták a postaköltséget. Reggel pedig érdekes módon a postaládában volt az értesítő, előző napi dátummal… De legalább meglett a csomag! :smile:

Én egy lime crime matt liquidet adtam fel, ajánlva. 2 hét alatt nem érkezett meg .Ekkor kértem a nyomkövetést online, erre 1 hét múlva bedobták hozzám a feladóhoz. Egy bunkó mázolt postai alkalmazottnál adtam fel, sztem elrakta magának és várta hogy lesz - e nyomkövetés mert el sem hagyta a termék ezt a postát ahol feladtam. !!!Sajnos már újra Németországban voltam ekkorra ,különben besétáltam volna oda és elbeszélgetek a főnökével . Természetesen krémmánián eladás volt ,szerencsére a vevő látta a véleményeket ezért hitt abban, hogy nem vágom át.Én nem is értem, hogyan gondolják ezt.:face_with_symbols_over_mouth:

Magyar állami cég, kevés, alulfizetett alkalmazottal, magas fluktuációval… gondolom, már eléggé levitték az elvárásokat. Többször kérdezett már vissza postai alkalmazott, hogy az A5-ös boríték a kicsi vagy a nagy…

Én bàrmit veszek KM zsibin, mindent postàn maradóra kérek, mert a városkámban nincs semmilyen automata. 30 km-t kellene autóznom a legközelebbi Foxpost automatàhoz. Rengeteg terméket vettem és eddig szerencsére minden épségben megérkezett hozzàm a posta által. Szóval nekem nincs velük negatív tapasztalatom.

2 Likes

:grinning:
received_2189299181385945

5 Likes

Na lányok-fiúk, nekem tényleg nem szabad külföldről rendelnem… mintha bottal vernének :frowning:
Ma kaptam egy levelet a vámkezelőtől, hogy vámeljárás alá vonták a (postázással együtt) 22.43 USD értékű iHerbres csomagomat, ami állításuk szerint a Kínai Népköztársaságban(!) lett feladva. Ez így több sebből vérzik… a dokumentumok beküldésénél majd rákérdezek, hogy ez a Kína honnan jött, és nézzék/erősítsék már meg még egyszer, mert ez egy amerikai webshop, és a termék, amit rendeltem is amerikai, emellett a tracking szerint a feladás helye Chicago… nagyon remélem, hogy valami félreértés történt, mert az iHerbre amúgy is kezdek ferde szemmel nézni mostanában, nem hiányzik nekik még egy strigula a szememben…
Megírom majd mi lett…

Na, erre nagyon kíváncsi vagyok! Kitartás, remélem jól végződik a javadra!

1 Likes