Rendelés külföldről

Hmm, ha ilyen a tracking, akkor viszont lehet nem tudnak utánanézni. Milyen csomag is ez?

Iherb. UV kezdetű tracking számom van csak.

Hmm, az iHerbes csomagokat nem ismerem annyira, csak egyszer rendeltem eddig. Én azt mondanám, hogy várj egy kicsit, szerintem meg fog jönni. Nekem volt olyan, hogy azt írta a nyomkövető, hogy továbbították a postára, de semmi híre nem volt. Már panaszt is nyújtottam be és végül 1 hónap után megérkezett. A panaszra a válasz ezután jött, ami az volt, hogy “sajnáljuk, hibáztunk, legközelebb nem fogunk”.
Hozzáteszem ez mind a Nyugati nagy postával történt nekem is. Bármire, amit eddig odarendeltem, arra plusz egy hónapot rászámolhattam. Nem tudom ott mi történik, de szerintem mikor odaérnek a cuccok, bevágják őket egy sarokba és ha van idejük előveszik. Ha meg bemész, akkor hacsak nincs pontos tracking numbered, akkor megszívtad… Szóval szerintem csak türelem. :confused:

1 Likes

Nyugodtan menj be rákérdezni nem fognak elküldeni papír nélkül se, amúgy is vezetéknév kezdőbetűje alapján szortírozzák a csomagokat. Ha nincs ott akkor vagy tényleg megakadt vagy lenyúlták, sajnos mivel pont lekövethetetlen a trackingje mást nem tudsz tenni

1 Likes

Találtam egy mobilszámot, ahol végre el is értem őket, utánanézett a hölgy a tracking szám alapján, azt mondta, nincs náluk… Közönséges külföldi küldemény - ahogy ő fogalmazott - a nyomkövetést felesleges nézegetnem, hetente érdeklődjek, ez volt a tanács. :open_mouth: És kérdésemre válaszolva, szerinte normális, hogy már 3 hete beérkezett az országba és még nincs ott.

Én egyszer írtam az ügyfélszolgálatnak csomag ügyben tracking számmal együtt, és akkor a válaszban elmagyarázták hogy többféle tracking van, az enyém is akkor pont olyan volt ami csak addig követhető, míg beér az országba a csomag. Itt már nem követik nyomon, szóval várjak hogy a helyi postáról értesítenek amikor odaér.
Azt hiszem az is iherb rendelés volt, végül épségben megkaptam.
Kitartás!

1 Likes

Úgy látszik, az ügy nem akar megoldódni. Ismét felhívtam a postát és mondták, hogy név alapján nem tudnak több ezer csomag között keresgélni (a tracking számom nem ér semmit). És ha személyesen mennék be, ugyanez lenne helyzet, el fognak utasítani, nem állnak le keresgélni a csomagok között, mondván, erre nincs kapacitásuk (Nyugati nagyposta). Úgyhogy gyakorlatilag semmit sem tudok tenni.

Beérkezés után 15 munkanapig tárolják a postán, utána visszaküldik a feladóhoz. Ez szerintem nemsokára letelik… Elvileg kapnom kéne papír alapú értesítőt, ha ott a csomag, de a hölgy elmondása szerint bármi megeshet, az is, hogy nem kapok. :smiley:

Erre már nem tudok mit mondani, várok még, aztán ha semmi, írok az IHerb-nek, hogy utalják vissza pénzt (remélem ez működőképes), a termékeket sajnálom, mert direkt bevásároltam itt a vámolós időszak előtt, ráadásul akcióban, május 3-án adták fel. :frowning:

Iherb-bel jártam egyszer úgy, hogy én sem kaptam meg, a követésben benne is volt, hogy visszaküldték a feladónak. Az iherb vissza is küldte a pénzt. Majd egyszer nagyon sokára, szerintem már a pénz visszaküldés után is eltelt egy hónap, értesítőm jött. Bemegyek a postára, hát ez a csomag volt…
Tudom, ez nem vigasz.
Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy ha minenért fizetni kell majd, és online fizetjük be a kirótt díjakat, vajon attól még eltűnnek-e még majd a csomagok? :thinking:

Erre én is nagyon kíváncsi leszek. Egyébként kb. én éreztem magam rosszul, hogy rendeltem, mert az ügyintéző mondta, hogy az új eljárás miatt ezután majd mindenki jól meggondolja, hogy mennyit rendel külföldről… Hát köszi! Fizetek egy szolgáltatásért és ők egyszerűen nem teljesítenek és nincs semmi következménye. Ettől függetlenül normális volt és mondta, hogy megpróbál utánanézni, de nem ígér semmit.
Azóta egy DPD-s rendelést is leadtam Iherb-en, mondanom sem kell, 7 munkanap után már csengetett vele a futár.

3 Likes

És a kedvencem, hogy ők egyébként - tisztelet a kivételnek - ezt ám meg is jegyzik. Egyszer hallottam a saját fülemmel, miután egy nő kiment a csomagjával, ahogy az egyik postai dolgozó mondta a másiknak, hogy ez is mit rendelhet ennyi mindent? Mi lehet ott a lakásban, hogy ennyi cuccot rendel?
A másik egyébként - miután látta, hogy még jó pár ember van bent (ez még a pandemia előtt volt) - próbálta leállítani, de ez csak fújta a magáét.
Aztán persze ki tudja, ha nincsenek ügyfelek bent, akkor vajon mennyire beszélik ki egymás közt.

Nem is értem. Egyébként sincs hozzá semmi közük, de ha meg senki sem rendelne, és nem lenne munkájuk, az jobb lenne? Mert a levelek már kiveszőben vannak. A magánlevelezés rég eltűnőben, a cégek is elég jól kezdenek átállni az elektronikus továbbításra.

3 Likes

Egyetértek, abszolút nem ügyfélközpontú a posta. Ha nem lenne levél/csomag, akkor az lenne a baj. Nem az ügyfeleken kell leverni a frusztráltságukat, szerintem már mindenki próbálja kerülni őket, mert nagyon sok a rossz tapasztalat, borzasztóan rugalmatlanok.
Az ügyfelekről, ügyfelek előtt való eszmecsere meg minősíthetetlen és közben annyira tipikus…

1 Likes

Ezt sokszor érzem én is, hogy szinte nekem kellemetlen hogy igénybe mertem venni egy postai szolgáltatást, annyira képes némelyik ügyintéző éreztetni, hogy a terhére van velem mint ügyféllel foglalkozni. Olyan is volt már, hogy a kézbesítő rosszul töltötte ki az értesítőt egy hivatalos iratról, a férjemnek érkezett de az én nevem van a kapucsengőn, így azt írta rá, és a feladót is rosszul írta rá. Bementem a postára, nem találták persze a küldeményt… hosszú kutatás után felmerült, hogy vajon más is lehet-e a címzett? Mondom, a férjem esetleg? Hát arra a névre van küldemény, de nem stimmel a feladó. És szemrehányóan mondja a hölgyemény, hogy akkor most ő honnan tudja? Hát mondom én honnan tudjam? Én írtam mindent rosszul az értesítőre? Keresse meg a kézbesítőt és rendezze le vele.

1 Likes

🤦
Magas lovon ülnek, a szolgáltatás meg a :frog: s*gge alatt…

3 Likes

Uhh, hát ez is szép történet! :open_mouth: Nehogymár minden az ügyfél hibája legyen!

Nekem tavaly egy hivatalos iratnál (tértivevényes) a feladó rosszul írta az emeletet és emiatt hepciáskodott velem a postás, hogy ha legközelebb ilyen lesz, nem fogja odaadni a levelet. Hát mondom jól nézünk ki, erről miért én tehetek? A lakcímkártyámat adtam oda a hivatalban, sajnálom, ha nem tudták felismerni a római számokat. De a posta szerint minden az ügyfél hibája. :smiley:

1 Likes

Ez a Nyugati nagyposta a legrosszabb. Szerintem kérd vissza a pénzed iHerbről, biztos, ami tuti, de állítom, hogy egy-másfél hónap múlva meg fogod kapni.
Nem tudom, lehet a lányok emlékeznek rá, másfél éve nekem ugyanez volt, minden egyes rendelésemmel, akkor is a Nyugati nagypostára érkeztek be a cuccok, ami egy fekete lyuk volt a csomagjaimnak lényegében- -.- Volt olyan, amit 2019 novemberében rendeltem, és végül 2020 február közepén kaptam kézhez. Mindezt úgy, hogy ezek követhetőek voltak…

3 Likes

Aztaa! 3 hónap azért nem semmi. :open_mouth:

Igen, én sem vagyok kibékülve ezzel a postával, nem elég, hogy tök messze lakom tőle, még az ügyintézés is lehetetlen. Báár, az előbb visszahívott a hölgy, áttúrta a csomagokat és nincs ott az enyém. Azért jólesett, hogy foglalkozott vele!

Írok nemsokára az Iherb-nek, biztos, ami a biztos, ahogy tanácsoltad…

1 Likes

Én tavaly, pont még a corona előtt rendeltem iherb-től, kb három hónap alatt kaptam meg a csomagomat, de közben kérés nélkül visszautalták a pénzt, úgyhogy nagy meglepetés volt amikor végül megérkezett a csomagom is.

3 Likes

A Jolse múltkori free shipping akcióját kihasználta valaki? Másnál is parkolópályán vannak a rendelt cuccok? :face_with_raised_eyebrow: Kezdek aggódni, hogy az akkor (05.31.) leadott rendelésem még mindig ácsorog, be sem dobozolták. Tudom, hogy ha egyszer útnak indul, akkor 2-3 nap alatt itt van, csak ugye ott lebeg a rettegett dátum július 1. :grimacing: Ha jövő hét közepéig nem adják postára a csomagot, kénytelen leszek lemondani a rendelést :slightly_frowning_face: Ez esetben automatikusan visszalökik a pénzt, ugye?

Nekem egy hete megérkezett.

1 Likes

Feltették az új postai kezelési költségeket: https://posta.hu/aktualitasok/megujitja-a-vamugynoki-szolgaltatasat-a-posta

Elvileg ha az ember maga akarja majd benyújtani a nyilatkozatot online (amit múltkor írtam), akkor arról előzetesen tájékoztatni kell a postát.

4 Likes