Rendelés külföldről

Nekem a Sigma nagyon drága, szóval ki is ejtettem a látókörömből, de magamtól azt gondoltam volna, hogy a kínai változatok egyszerű hamisítványok és a minőségi Sigma ecsetek népszerűségét akarják meglovagolni.

Megtalálták a gyártót…

A Sigma ecseteknek a nyelére is rá van nyomva, hogy Made in China…
Egyébként a Zoeva, az ABH, a Linda Hallberg ecseteket is ott gyártják.:frowning:

1 Likes

Milyen ecseteket ajánlanátok? Ami viszonylag minőségi, de nincs azért aranyárban. Bevallom, én elvagyok a noname ecseteimmel is (MSQ aliexpressről, árához képest szerintem egész jó; Jessup ebayről; 1-2 essence), de kíváncsi lennék rá, hogy ti miket kedveltek. ColourPop ecsetei birizgálják még a fantáziámat, de annyira nincs hiányérzetem eszközök terén, hogy rendeljek is, majd talán egyszer.

Nekem olyan hihetetlenül vegyes skálán mozog az ecsetgyűjteményem, hogy a kedvencek között van 200 Ft-os bazáritól kezdve 25 ezer forintos Armaniig minden. És az a szomorú, hogy nem tudnék egyetlen brandet sem mondani, akiknek tényleg minden ecsetük jó. A Smashboxnak van sok jó ecsete a piros nyeles szériából. A MAC-nek van néhány kifejezetten jó ecsete. Mire kellene?

Szerintem az Essence tök jó.
Real Techniques, és Zoeva, ha nem zavar, hogy nem vegán.

Ez mire a kellene elég keresztkérdés :grinning: “Hát mert olyan szépek!” Viccet félretéve kipróbálnék egy tuti ecsetet pirosításhoz, kontúrozáshoz meg alapozáshoz is. Utóbbit évek óta RT blenderrel csinálom, de lehet csak az eddig ecseteim nem voltak az igaziak…
@Amadea Nem baj, ha nem vegán.

Hát nem tudom, nekem az első ecseteim az ebayről vannak, Real Techniques utánzatok, töredék áron. Nem mondom, hogy rosszak, mert bőven vannak olyanok, mint pl. az Essence ecsetek, sőt a legtöbbet máig használom, de azért minőségben bőven alatta maradnak az eredeti Real Techniquesnek.
Vagy van filléres MAC ecsetkészletem az ebayről, az viszont egy kalap …t sem ér. Hullik az egyébként is gyér szőre, stb…

Szóval én ezt így nem jelenteném ki, hogy a Sigma/MAC/KAP stb. ecsetek pontosan ugyanazok, mint a filléres ecsetek.
Inkább azt mondanám, hogy az olyan ecsetek, amik nyilvánvalóan ebayről valóak, márkajelzés nélkül, azokat nem éri meg Pink Pandáról, stb. venni.

Tudom, hogy a KAP ecseteket Kínában gyártják (mit nem?), de nekem a szemre való ecseteik messze-messze leköröznek bármit, imádom őket.

Huda, ABH, Urban Decay palettát is lehet kinaiban venni, de én mondjuk nem merném a szememre kenni, pedig arra még a márkajelet is ráteszik.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

1 Likes

Csak mert a legtöbb Zoeva állati szőrből van. Nekem a rosegold szemre való ecsetkészlet van meg, több mint egy éve nyúzom őket (mármint napi használatban vannak), és semmi bajuk. Meg hát… a Zoeva ecsetek baromi szépek.:slight_smile:
A Real Techniquestől vannak arcra való ecseteim, őket is nagyon szeretem. Ne nézd meg a saját honlapjukon az új ecseteket, mert leesik az állad. Meg a dm saját márkásait is bírom, kivéve azt a master mitomménmilyen szériát, aminek matt fekete nyele van, egy highlighterecsetem volt abból a szériából, de a kukában kötött ki.

1 Likes

A MAC nem is. Ettől függetlenül változó a minőségük. Nem azokról az ecsetekeől beszélek, amit mondasz, hanem azokról, amiket nagy tételben forgalmaznak, amikben a leírásban is benne van, hogy 1000 darab a minimális rendelhető mennyiség. Nagykereskedelmi folyamat. Gyártótól cégeknek.
Hidd el, senkitől nem áll távolabb, hogy a hamisítványok vásárlására buzdítson, mint tőlem.

Van 2 Sigma ecsetem, 2 Zoeva, 1 MAC, par e.l.f. (nekik a fekete profibb ecseteik nem rosszak, foleg olyan olcson, ha nem akarsz sokat kolteni) meg kb. 20 RT (nem szamoltam meg), 2-3 EcoTools nehany noname, koztuk Elite, Essence is. Nem veszek hamisitott ecseteket soha, elvbol se, ahhoz tul szegeny vagyok, hogy gyenge minoseget vegyek. Essence ecseteket en nem veszek tobbet ahogy EcoToolst se, nekem nem valtak be. A Sigma meg a Zoeva pedig nekem annyival nem jobb, mint amennyivel dragabb az RT-nel. A helyedben az iherb oldalarol rendelnek RT ecseteket amikor van valami akcio, vagy ugyaninnen e.l.f. fekete nyeles ecseteket. RT ecsetem meg nem esett szet soha, pedig abbol van a legtobb fajta.
Lattam itt a piacteren szerintem hamis Sigma ecsetet, nekem van 2 Sigma, biztos eredeti es nem egy atlatszo feliratot nelkulozo celofanban vettem, ahogy arulta itt valaki, hanem hologrammatricas feliratos doboza van mindkettonek. Az a gond ezekkel a hamisitvanyokkal, hogy valaki biztos megveszi, majd azt hiszi, hogy a markas ecset is ugyanolyan minoseg, mint az olcso.

1 Likes

Persze, tudom, hogy te nem, csak nem volt világos. Tehát nem arra gondolsz, hogy mondjuk a Sigmát én meg tudom venni az ebayről olcsón, hanem hogy a Sigma veszi nagy tételben a kínai ecsetet, és csak felíratoztatja? Nincs semmi fejlesztés, stb benne?

Nehéz napom volt, nem valami jó most a felfogásom. :smiley:

Igen, így van! Tényleg nézz rá egyszer, ha érdekel. Nekem botrány rossz volt például a Sigma F80 ecsetem, kb. 6 hónap után kiesett az egész feje, nem volt a szőr beleragasztva, csak bele volt fogatva a fémbe.

1 Likes

Én Sigma ecsetet sosem próbáltam még, pont amiatt, mert szerintem kicsit túlárazottak.
Nekem a kedvenc ecseteim Real Techniques és Zoeva, valamint van 1 db Nanshy ecsetem is, azt is szeretem. Meg nemrég vettem 2 db KAP-os szemre való ecsetet, szerintem azok is baromi jók.
Az az igazság, hogy rendeltem Kínából is ecsetet, de én érzem a különbséget, nekem a kínaiak egyáltalán nem váltak be.

A Zoeva ecsetek csodásak, amikor megjött a csomag, majdnem tátva maradt a szám annyira igényesen és szépen volt becsomagolva és minden egyes darab annyira gyönyörű, hogy sokáig nem is mertem használni, csak néztem őket. :smiley: Viszont! Szerintem egy-egy darab között elég nagy minőségi eltérés van, legalábbis ezt tapasztaltam eddig. Szerintem érdemes utánaolvasni.

A RT ecsetekkel semmi bajom nem volt, tényleg minőségi darabok, nekem pl kifejezetten tetszik, hogy könnyű az ecset, nem szeretem a nehéz, tömör fa ecseteket annyira. Ár-érték arányban is megfelelő, pont most rendeltem még kettőt a meglévők mellé.:blush:

1 Likes

Ez nagyon érdekes, és egyben elszomorító is.
Egyszer olvastam, vagy láttam egy beszélgetést a KAP tulajdonossal, és ő egyáltalán nem tagadta, hogy Kínában gyártják az ecseteket, viszont több prototipusról, és egyeztetésről beszélt, mintha direkt az ő elképzelései alapján készítenék őket. :smiley:
Mondjuk végül is, engem addig ez nem foglalkoztat, amíg ennyire szeretem őket.
De viszont ez azt is megmagyarázza, hogy miért éri meg még a 40% akció is…

Én a legjobban azt szeretem az RT ecsetekben, hogy rövid a nyelük. Azt hihetetlenül praktikusnak találom, mert én szemüveg nélkül sminkelek nyilván, és ahhoz, hogy jól lássam magam, időnként annyira közel hajolok a tükörhöz, hogy beleütődik egy-egy hosszabb ecset. :confused:

1 Likes

Lányok, szeretnék valamit tisztázni, mert valami rettenetesen félrement és semmi nem áll tőlem távolabb, mint a hamisítványok megvétele, vagy hogy bárkit is arról győzködjek, hogy hamisított kínai ecsetet vegyen.

Azt próbáltam, próbáltuk meg elmondani, hogy nem is kell sok utánajárás ahhoz, hogy fellelje bárki a neten, hogy ezek az ecsetek mennyibe kerülnek feliratozás nélkül a végső forgalmazóknak. Hogy ebből hogy lett az, hogy én ilyen ecseteket veszek, hogy nem érzek különbséget az eredeti ecsetek és ezek között (nincs is KAP ecsetem, nem is érdekel a márka), vagy hogy én bárkit is ezeknek az ecseteknek a megvételére buzdítok, nem tudom.

NEM veszek ilyen ecseteket.
NEM ajánlom senkinek, hogy hamisított ecseteket vegyen.

4 Likes

Bocsánat, én nem gondolom rólad, remélem, nem az jött le! Illetve hát tegnap nem voltam éppen a toppon, de már megértettem a mondandód lényegét. :heartpulse:
:sunflower:

Igen, megdumáltuk tegnap, csak látom, hogy még ma is jött olyan hozzászólás, aminek ez volt az alapja, gondoltam, inkább tisztázzuk :kissing_heart:

Bocsi, akkor lehet én fogalmaztam félreérthetően, én csak le akartam írni a tapasztalataimat az általam használt márkákkal kapcsolatban, mert feljött a téma. :no_mouth:
És megint csak bocsi, ha így jött le, én sem gondolom azt rólad, hogy buzdítanál bárkit is a hamisítványok megvételére.

1 Likes