Rég múlt- Avagy mit használtatok tini korban?

Ezt a “bakancszokni” szót se hallottam azóta sem :smiley: az legalább jó kényelmes trend volt :slight_smile:

2 Likes

Hát ilyet még manapság is látni… :laughing:

2 Likes

Jajj az a tangás :rofl::rofl:, engem mindig elborzasztott ha olyat láttam. Kihagytam a basa gatyákat, akkor a mélyülepű gatyákat ( basa gatya nagyon tetszett, azt még most is felvenném és keresem :D, a másikhoz viszont szerencsére nem bolt szerencsém :D.) Középiskolában divatba jött szerencsére a szűk farmernadrág :D, és a bokabakancs, hosszú szárú csizma nagyon csinos csizmák barmilyen szethez jól álltak, szupertartósak voltak, annyira szép cipők voltak akkoriban ( az összes cipőm :D), tartóságuk miatt rengeteg volt nekem, pedig ez kb csak 6-8 éve volt. Az okostelefon is középsuliban jött divatba, imádtuk :slight_smile: ( még most is :D.)

1 Likes

Ez igaz, sajnos ez kiirthatatlan :rofl::rofl:

1 Likes

Amikor én sulis voltam, a Nokia 3210 volt A Telefon, na meg később a 3310 és 3330 :slight_smile:
Előtte a Nokia 2110, a fekete féltégla :joy::joy::joy:
Még a szürke Alcatel.

1 Likes

Általános iskolában nálunk a kinyithatós, mp3 lejátszós, vagy a Blackberry volt a menő, illetve a színes telefonok :D.

1 Likes

Walkman, discman , a fiûkon az a sárga bakancs volt. Jaj a kedvencem - hideg rázott töle: makkos cipö, fehér zokni kombò:rofl::rofl:

3 Likes

:rofl::rofl::rofl::rofl:
A párom mindig felvesz a szandálhoz zoknit, mondjuk az szerintem nem néz ki hülyén, fekete zoknival :D.
Köztünk van azért nagy korkülönbség, de egy a zenei ízlésünk :smiley: és ez szerintem csodálatos dolog, annyira szeretem a 60-70-80-as évek zenéit :). Kazettáim, sétálos magnóm nekem is volt :smiley:

Anyukámék miatt minden ismerős ami édesség, játék, fürdőszobai cucc stb volt gyermekkorukban, mindent megörököltem :rofl: illetve azt vettek, amit ismertek ( főleg nagyszülők a régi édességeket.)

Nálunk nagy ritkán kijutottak apuék az osztrákokhoz, és kánaán volt mikor hoztak sok édességet :slight_smile:

2 Likes

A milka csoki még most is finomabb, nem? Mi ott vettük először azt a a háromszög alakú hosszú svájci csokit, meg az Almdudlert :D.

1 Likes

A háromszög csoki a Toblerone? Jajj de finom :slight_smile: És igen, a Milka volt már akkor is a csúcs, itthon pedig a Boci és a betűs csoki :slight_smile: Meg Piros mogyorós :slight_smile:

1 Likes

Igen, én is imádom a Tobleronet :). Jajj a piros mogyorós csoki :heart_eyes:, anyukám és az én kedvencem volt :). Mindig vettünk, sokkal olcsóbb volt mint most :). Szivesen vettem volna most is, mert újra árulják, de drágának tartom :smiley:

1 Likes

Szerintem már nem ugyanolyan jó :frowning:

1 Likes

Ajajj, pedig azt gondoltam olyan mint a régi :confused:

Már sok csokinak más az íze, ugye folyton változtatnak a recepteken.

1 Likes

Nálunk általánosban (felsőben) a koptatott csőfarmer volt menő alföldi papuccsal (70-es évek vége), biztosítótűkkel tűzdelve, borotvapenge a nyakban. Piramis, Edda, Beatrice. Akkoriban még nem váltottunk mindennap tiszta ruhát, csak úgy háromnaponta. Aztán gimiben jött a Casucci farmer, amit a használtpiacon lehetett megvenni, a répanadrág, majd a puffos dzseki. Később a haspólók, színes neonszínekben. Hajpánt, aerobik. Michael Jackson. Fürdőruhában a felszabott alsó (akkor már megkezdődött a szőrtelenítés is, korábban nem is hallottunk róla). Habdauer. Érettségi táján diszkó, színes sminkek, melírozás.

6 Likes

Telefon suliban???
ÁÁÁ, amikor elkezdtem dolgozni, még akkor is csak két házban volt az utcánkban VONALAS telefon. :smiley:
25 évesen költöztem Budapestre, akkor vettem meg az első mobilom, egy Panasonic GD50-est, amit egyébként imádtam, máig azt mondom, az volt a legjobb telefonom.

Tini koromban volt egy foszforeszkáló, smile fejes pólóm, akkor az nagyon menő volt, világított a diszkóban. :smiley:
Aztán volt egy korszakom, amikor kék rúzst hordtam. Na nem a mostani szép, matt kék rúzsokat, ez olyan becsületes szaténos kék színű, olyasmi volt felkenve, mint egy néhány napos vízi hulla szája. :smiley: Kb. mint Laura Palmernek a Twin Peaksben, amikor megtalálják a hulláját a zsákban.
Imádtam. :rofl:

5 Likes

Én 18 éves koromban az első randevúim idején, ha késtem, nem tudtam hazaszólni, egyrészt nekem sem volt telefonom, másrészt a szüleimnek sem volt akkor még vonalas telefonja. Az első mobilomat a 90-es évek végén kaptam (talán 98-ban?), már a férjemtől. Ericsson volt, sötétzöld (az volt a kedvenc színem) és felnyithatós előlapja volt, az oldalán kellett megnyomni egy gombot, és felpattant az előlapja. Nagyon menőség volt. Aztán elhagytam a csepeli héven, és akkor kaptam egy kis kék Nokiát. Nagy dolog volt, amikor már a munkahelyemtől kaptam céges telefont. Ma meg már a cégek dobálják a telefonokat a dolgozók után, csak hogy minden munkatárs mindig zaklatható legyen. Így lesz az előnyből hátrány.

1 Likes

A diszkóba fehér cuccokba jártunk, mert szépen világított az UV fényben. Szombat esténként a SOTE diszkóba jártunk a barátnőmmel, ott lehetett tv-n videoklipeket is nézni, többek között ott láttam először Michael Jackson klipet. Érdekes, akkoriban még nyugodtan hazajöhetett 2 lány éjszaka a Nagyvárad térről Csepelre busszal, hévvel, gyalog, nem kellett félni. Persze szigorúan időre kellett hazajönni, a szüleim nem aludtak, amíg meg nem jöttem (18 évesen mehettem először diszkóba este). Ja és nem ittunk alkoholt (max 1 vörösboros kóla), nem dohányoztunk, nem drogoztunk, és mégis jó volt a buli.

3 Likes