Rég múlt- Avagy mit használtatok tini korban?

Megoszthatnánk egymással, hogy ki milyen termékeket használt tini korában.

1 Likes

Én tini koromban még nem krémmániáztam. Leginkább anyukámra hagyatkoztam :D. Eleinte, sminkekből ez azt jelentette hogy semmilyen szempillaspirál nem látszódott a szememen amit ő vett ( mindig dúsítóst vett, nekem hosszabítós lett volna a jó.). Pattanásokra valamilyen leszárítós korrektort használtam ( nem volt túl eredményes, azt hiszem avonos volt.) Szőlőzsírok viszont meglepően jók voltak akkoriban, és a körömlakkokból is Moyrát választottunk, jó minőségű volt. :)Testápolót egyáltalán nem használtam. Aztán eljött a nagyon pattanásos időszakom és elkezdtem szappant használni az arcomra :see_no_evil:, mondanom sem kell hogy nem lett jobb :D. Jött a bioőrületem, és biosampont, biodezodort használtam ( nem volt eredményes) , yves rocheres tusfürdőket ( azok közül voltak jók.) A legdurvább talán az volt mikor Garnieres arctisztítóval akartam eltüntetni a pattanásokat, ami talán rontott is a helyzeten, mert durva radírozószemcsék voltak rajta.

5 Likes

Nekem édesanyám kezelte a pattanásaimat, leginkább a hátamon volt probléma, de az arcomon is előfordult. Hidd el, voltak a tiédnél durvább próbálkozások. Eleinte Garnier lemosót használt szappannal felváltva, aztán svéd cseppeket, és amikor elfogyott, akkor házi pálinkára tért át… Az egyetlen fix a szappan volt, az mindig maradt a rutinban. Hát igen, 26 évesen már ráncosodom…
Körömlakkot Moyrát használtam én is. Alapozó, szempillaspirál Avonos volt, a legolcsóbb (Colortrend?). Szemhéjpalettát a dm-ben vettem, szerintem noname, de már nem tudom.

3 Likes

Hűha pálinka az nagyon durva lehetett :O. Jaa igen, az én szempillaspiráljaim is avonosak voltak :rofl:, nekem nem jöttek be. Viszont a habfürdőik isteniek voltak :heart_eyes:. Svéd cseppek mire is jók pontosan?

2 Likes

Én is az Avont tudnám elsőként felidézni tinédzser koromból! :slight_smile: Nagyon vártam mindig a katalógust! Lakkok, samponok, meg rémlik valami csillámos testre való zselé :slight_smile:
Pattanásokra emlékszem, volt ilyen gyógyszertári rózsaszínes folyadék, amit csak éjszakára lehetett felkenni, mert napközben vállalhatatlan volt :smiley:
Óriási kedvencem volt a Clinique kőpúder, ez vagy 10 évig elkísért, nagyon jó a fedése és az akkor még jóval zsírosabb bőrömet hatékonyan mattította, meg anyukámnak hála (az ajándék szettekből, amit ő vásárláshoz kapott) idejekorán megismerhettem a szuper rúzsaikat mini formátumban :slight_smile:

2 Likes

Tini tonic biztosan volt.
Constance Caroll electric blue szempillaspirál is. Ha még lenne, ezt a színt újra venném.
Akárcsak a parfüm utánzataikat.

Charlotte néven futottak még parfüm utánzat testápolók, tusfürdők. Az illatra emlékszem, hatásra nem.
Az Avonnak voltak szerintem jó szemhéj púdereim, 3 in 1 alapozója.

Volt egy jó agyagos maszk, Rejuvenál néven talán, pont gondolkodtam azon a napokban, vajon kapható-e még.

2 Likes

Én semmit nem használtam tini koromban. Csak 30 felett, de komolyabban 4 éve kezdtem el ezzel foglalkozni.

2 Likes

Belsőleg alkalmazandó :smiley: Édesanyámnak volt valamire, csak miután helyreállt az egészsége, kitalálta, hogy a pattanásaim örülnének neki. Szóval őrültség volt nálunk bőven. Fogom a fejem azóta, szegény édesanyám nem is tudja, mit követett el ellenem a sok alkoholos cuccal.
Még egy eszembe jutott, a dermofil paszta. Nagyon sokáig használtam, leszárítja a pattanásokat egy éjszaka alatt. Szerencsére már nincs ilyesmire szükségem, ennek sem legszebb az összetétele. :frowning:
Örülök, hogy tudatos bőrápolásra tértem át, és igyekszem a környezetemben is “hirdetni az igét”, hogy mások ne járjanak úgy, mint én.

4 Likes

Én 75-ös vagyok, szóval ha jól emlékszem, talán a Tini tonik volt úgy kb. az egyetlen elérhető kis hazánk viharsarkában abban az időszakban. De azt sem használtam. Ha jól emlékszem, úgy általában semmit sem.
Ha smink, akkor Constance Caroll játszott nálam is, illetve egy unokatesóm kiköltözött az USA-ba, és egyszer küldött nekem egy Covergirl sminkkészletet. Minden volt benne, rúzs, spirál, pirosító, talán 5 szín szemhéjfesték és úgy emlékszem púder is. Akkor még nem is tudtam, milyen menő cuccom van (még internet sem volt, fogalmam se volt, hogy milyen márka), de emlékszem, hogy nagyon szerettem, és sokáig használtam. Jó minőségű volt, meg még az is megvan, hogy szerettem az illatát.
Arcápolás gyanánt uborka szeleteket, vagy élesztőt kentem az arcomra, amikor eszembe jutott. :smiley:

Nővéremnek volt Mystic rúzsa. :smiley:

4 Likes

Középiskolás voltam, amikor a Corvin Áruház előtt elhaladva hatalmas sorra lettem figyelmes. Mint megtudtam, megérkezett a Fa szappan. Fogalmam sem volt, hogy mi az, beálltam a sorba és én is szereztem egyet a Nyugat eme ikonikus termékéből. És volt még egy kék szappan, annak is finom illata volt, az valamilyen óceános volt…
Közben meg is találtam az “óceános” szappant úgy hívták, hogy Atlantik.
image

10 Likes

Nálunk vidéken Fa szappanért sohasem álltak sorba, nem is nagyon volt (habár nekünk szerencsénk volt, mert a nagybátyám kamionozott, szóval hozott néha ezt-azt).

Mi banánért és narancsért álltunk sorba. Mit álltunk? Egy télen kétszer érkezett, és ha valaki éppen ott volt, akkor riadóláncon adtuk le az infót a szomszédoknak, és rohant mindenki a boltba. :smiley:
Emlékszem, a pesti rokonok mindig déligyümölcsöt hoztak, ha látogatóba jöttek. Gyerek fejjel Budapest maga volt a kánaán (valójában, ha azt nézem, itt mennyivel nagyobb az üzletekben a választék, akkor még most is, bár már nem annyival).

5 Likes

Én Budapesten éltem/élek, és gyerekként imádtam a banánt, de itt sem lehetett kapni, csak kivételes napokon. Anyukám néha tudott szerezni, végigállta a sort. Volt, hogy a szülinapomon vagy karácsonykor banánt kaptam ajándékba.

3 Likes

Akkor vajon honnan szerezték a rokonok a banánt? :smiley:
Mondjuk ők is egyszer jöttek egy télen, lehet, hogy pont egybe esett…
Nálunk anyukám csak a narancsot szerette, úgyhogy mindig apuval ketten banánoztunk, meg persze az unokáknak lett elrakva (a két nővérem jóval idősebb nálam).

Azért néha eszembe jutnak a régi idők és döbbenet, hogy 20-25 év alatt mennyit változott itt az élet.

1 Likes

Közöttünk van egy cca 10 év, úgyhogy én korábbi évekről írok szerintem.

1 Likes

Igen, ez elképzelhető.

én előbb kezdtem sminkelni mint arcápolni. igaz, akkoriban a sminkkészletem 1 db szemceruzából és 1 db epres (fujjdeutáltam) színezett ajakpalzsamból állt. asszem előtte volt golyós szájfényem, talán banános? de az még játék volt.
ami nekem nagyon megmaradt, hogy mindig “gyógynövényes” samponokat vettünk, meg Baba tusfürdőt - azt is csak annak köszönhettem, hogy a többitől kiütéses lettem, a szappantól meg vakaróztam.
testápolásra apám vett néha valami jóillatosított testápolót, meg volt egy patikában kikevert krémünk, kezekre meg sarkakra. apám vette anno a naptejet is, szigorúan 30-ast, olcsót, volt hogy leégtem azzal együtt is :smiley:

4 Likes

Taán belefér még ez is, jöjjön egy kis nosztalgia, szép volt, jó volt, nem is baj, hogy elmúlt…

Ennél már csak ezek a képek mosolyogtatnak még jobban el. (Az a WC papír maga volt a borzalom…)

3 Likes

Jaj tényleg, a gyógynövényes samponok! Anyukám még a mai napig képes venni, ha szembe jön neko a boltban, pedig tudja, hogy sneki nem használ. Később egyébként a Schauma gyógynövényes samponját vette nekünk, de nagyon utáltuk, szerintem büdös volt.

4 Likes

Nálunk a Wu2 és a Gabi sampon ment. Óceán habfürdővel, Baba - esetleg Kék-vörös szappannal.
Amo szappan kizárólag a szekrénybe, ruhaillatosítás céllal., :smiley:

5 Likes

Tényleg, Gabi is volt. Meg valami Golf egy idő után. De az én időmben már elég nagy volt a választék.

3 Likes