Rég múlt- Avagy mit használtatok tini korban?

Nálunk a baba szappan volt az állandó termék, apukám azzal fürdött, mi csak lemosásra használatuk. Habfürdő a Pennyből volt a Fancy márka, óceán vagy valamilyen gyümölcs illatú, lehet hogy volt fenyő illatú is, de előfordul, hogy légfrissítővel keverem :smiley:
Az első arctisztítóm Avon clearskin tonik volt, amitől csak rosszabb lett a helyzet. Mikor elmentünk kozmetikushoz ő javasolt egy Bioderma terméket, nem emlékszem rá pontosan, hogy mi volt, de a micellás vízre emlékeztet és mellé valamilyen Bioderma arckrémet, amit nem igazán szerettem. Ezeken kívül volt Clean&clear arctisztítóm sok féle. Később Nivea, Garnier, Neutrogena és Loreal termékeket próbáltam. Konkrétan végig mentem az egész zsíros pattanásos bőrre való termékes polcon. Talán a Neutrogena vált be leginkább.
Sminkből a Miss Sporty állvány volt az első ahonnan csipegettem, mikor valami akciós volt a Rimmelnél arra csaptam le, nagyon tetszett a márka és nagyjából amit beszereztem tőlük azt mind szerettem is. Az első szempillaspirálom Rival de loop volt és elképesztően potyogott. Tőlük volt még szájfényem is amit szerettem.
Volt egy Astor alapozóm amit kiárusítva vettem és a Miss Sportyhoz képest elképesztően jó volt. Stiftes korrektorom volt Miss Sporty és kőpúder amit mindig a pamacsával vittem fel. Később lett Rimmel púderem ami szintén szintlépés volt. Avon sminkem is volt, emlékszem a golyós szájfényre.

6 Likes

Ú ez milyen jó topik :grinning::smiling_face_with_three_hearts: Sok cikket szoktam olvasni nosztalgiából, köztük régi sminkes-szépségápolós cuccokról is.

Sminkben a Constance Carroll meg Miss Sporty volt a menő, illetve a no name kínai piacos cuccok, csillámos-gyöngyházas lakkok, kék és lila szemhéjpúderek minden mennyiségben :slight_smile: A szememet 15 évesen festegettem egy Vidámparkos pecázós játékban nyert bronz-lila duóval (tudom, ez meredeken hangzik de imádtam :slight_smile: ).
Avon: a rózsaszín Iced Champink rúzs volt gimiben a mindenem, szigorúan sötétebb kontúrral (brr… :grin::grin:). Alapozóm a Maybelline mousse volt elsőnek, 16 körül, full feleslegesen.
Pirosítót nem használtam, spirált is ritkán, bezzeg az 5 réteg fekete szemcerka befigyelt. Mindezt szőkére hidrogénezett hajhoz. Hát szép voltam, na… :rofl::rofl::rofl: Anyámék tök jó fejek voltak hogy engedték, bár visszanézve a fotókat, elkap mindig a röhögés, hogy akkor ez valóban jól nézett ki.

Fa szappan, Gabi tusi és Wu2 sampon nálunk is volt, meg a Golf tojásos balzsamja.
Parfüm: apumtól kaptam az elsőt, egy zöld teás no name, de imádtam, tinilánynak való illat volt. Utána jött pár fémdobozos szintén no name az első barátomtól. Majd 17-18 évesen az első Igazi Márkás parfüm: Lacoste Pink illata, mai napig megszagolom nosztalgiából, ha látom.

Most így visszagondolva, a tipikus festett szőke, pinki Barbie kis tiniliba voltam, akin egy kiló festék volt állandóan, és imádtam a ruhákat is. De mentségemre: mindig a legjobb vagy egyik legjobb tanuló voltam szóval talán ezért engedtek a hobbimnak :laughing:

11 Likes

Ohh kihagytam a golyós ragacsos szájfényeket, volt minden ízben és illatban, kedvenc a kékszőlős és sárgadinnyés volt :slight_smile: Meg a Spice Girls Impulse spray, ha az nem volt, beértem az Incognito-val. És bulikban kötelező volt a csillampor mindenhová, meg a csillamspray a hajra.
Testápoló nem volt otthon szerintem, max anyunak. Amikor 18-19 voltam, akkor a Nivea piacra dobta a valaha legkedvencebb testápolómat, sajnos csak arra a nyárra…isteni selyemfényű volt (nem csillámos), finom illattal. Azóta is eszembe jut minden nyáron.

Jaj meg volt a gyógyszertári világoskék szőlőzsír, mentolos-kakaós illattal :grin::grin:

3 Likes

Most inkább a kisgyerekkoromat mondanám :D. Mert akkor még nem volt olyan sok cucc :D. Gabi samponra emlékszem, nivea tégelyes krémre ( imádtam szagolgatni.) Palmolive tusfürdők mindig voltak otthon, ritkán volt nivea tusfürdő. Néha anyától csentem nivea vagy garnier testápolót ( csodaszernek tartottam őket annyura puhították az akkori kislány bőrömet, főleg a garnieres tetszett, mert az meg még nagyon hűsített és több napig is hidratált :D. Naptejet mindig utáltam ha rám kenték, legszivesebben anélkül indultam volna strandolni, imádtunk a vízben lenni :D. Sokszor volt rendes szappan otthon általában baba, dove, nivea, néha palmolive. Voltak ilyen kislányoknak való sminkjeim is, általában csak nézegettem őket, max a rúzst kentem fel :sweat_smile:. A szőlőzsírokat imádtam :heart_eyes:, sajna az öcsém is, mindig megette őket :rofl:. Fogkrémem az a krokodilos volt, otthon, az oviban mindig lenyeltük. :D, jó íze volt. Az oviban mindig büszkén azt mondtam az ovó néninek hogy nem nyeltem le, mindig megkérdezték, aztán amúgy lenyeltem egy részét :D. Egyelőre ennyi jut eszembe

6 Likes
  1. (14 voltam) Fabulon Tini Tonik, ami csak jól beégette a mitesszereket. Hamar abba is hagytam.

Kb. 1986-1987 óta (16-17 voltam) használtam már arclemosó tejet az arcomra, és a szemsmink eltávolítására. Az első ilyen tej, amit nagyon sokáig használtam, Nivea volt. Nem volt rossz minőség.

Úgy 16 éves koromban már használtam szempillaspirált. Még gimibe is, persze csak nagyon diszkréten a szőke szempilláimra. Úgy, hogy ne lehessen észrevenni.
Iskolán kívül aztán már belecsaptam a lecsóba: a szempillaspirál mellé ment még szemceruza +rúzs, szájfénynek beillő pigmentációval. :smiley:

Testápolókat is használok már kb. 16 éves korom óta. Volt pl. Ponds kakóvajas, azt nagyon szerettem. Jó volt a napozáshoz is, illetve szoktam venni a gyógyszertárban kakaóvajat, meg ugye az elmaradhatatlan bronzolaj. :slight_smile:
Apropó azt tanácsolták, hogy terhesség alatt kenjem testápolóval a hasamat és akkor nem lesz a bőrön repedés. Én kentem is szorgalmasan minden áldott nap és nem tudom, hogy a 23 éves koromnak, vagy a testápolónak köszönhetően-e, de egyetlen csík sincs a hasamon.

Szerintem, kb. 1986 óta használok arckrémet is. Nagyon sokáig csak nappalra.

Régebben már írtam, hogy akkoriban nem lehetett válogatni. Volt a kicsit jobb, meg volt a sz@r. Ha a jobb éppen nem volt kapható, akkor meg kellett venni a sz@rt. Most leszóljuk az Avont, pedig amikor az bejött (kb. 1992.), számomra pl. nagy fordulópontot jelentett és nagyon sokáig használtam is sok terméküket.

16-17 évesen Kőszegre jártam gimibe. Szombathelyen volt egy kicsi kozmetikai bolt, ahol kurrens árukat lehetett kapni. Annak számított a színes szempillaspirál is, mert mindenhol csak feketét árultak. Én Kőszegről leutaztam vonattal Szombathelyre egy színes szempillaspirálért. Természetesen nem volt élénk kék, vagy lila, amilyeneket elképzeltem, csak egy nagyon-nagyon sötét (navy) kék. Ennek ellenére megvettem, gondolom nem is volt olcsó, de az árára már nem emlékszem. Csak arra, hogy otthon vettem észre, hogy be van száradva az egész. Használhatatlan volt, ki kellett dobnom, de a csalódás örök emlék.

6 Likes

Ó! A golyós ragacsos szájfény!!!

Nekem a csillámos, csillag kinyomós Colgate volt a kedvenc fogkrémem! Megenni :grin:

3 Likes

Jaa meg nagyon menők voltak a csillámos dolgok :D. Egyszer kaptam egy csillogó rúzst, ami nagy kedvencem volt :). Általános iskolában nagy divat volt a kockás sál ( szigorúan háromszög alakban megcsinálva :D), a látványos fülbevalók, az oldaltáska ( lett is gond a hátammal utána), a kis táskákra rárakni valami díszt, egy ázsiai nori hatású dísz és egy táskára rakható kulcstartó plüss majommaci :smiley: volt a kedvencem, akkor a rengeteg müanyag karkötő volt menő, az ehető nyakláncok :rofl:, a bőrkabát volt menő, akkor a fejtetőn begumizott haj, az elől lévő tincseket összefogtuk és begumiztuk, de sokkal jobban szerettük ha hullámcsattal csináltuk meg, a tornacipő is menő volt, majdnem mindig abba voltam. :smiley:

1 Likes

Tényleg, az mekkora menőség volt :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Na és az a színes, műanyag nyaklánc, amin száz kis cumi meg masni, stb. lógott? cumi

7 Likes

Hamarosan költözünk, ha előkerül pakolás közben, feltöltöm ide az enyémet! :crazy_face:

2 Likes

Az is gyűjtős volt, meg a Bravo magazin és a Magic babák :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

Egyik nap találtam neten egy ősrégi Bravo magazint, amit végig lehetett lapozni. Mennyország volt :slight_smile:

3 Likes

A Magic baba a sellő farkú, kis színváltós baba volt?

1 Likes

Mystic rúzs? Mond valakinek valamit? Csókállónak és mindenki száján másfajta színűnek hirdette magát. Nekem volt! :face_with_hand_over_mouth:

4 Likes

Volt sellő is, de állatka és rendes baba is :slight_smile:

1 Likes

Az volt ilyen zöldes színű? Szájon meg rózsás :slight_smile:

2 Likes

Igen. :slight_smile:
Később echte lila is volt belőle, persze olyanom is lett. :smiley: Azt nem mondom, hogy gyakran használtam is. :slight_smile:

2 Likes

Középiskolában menő volt ha kiöltöztél a suliba :sweat_smile:, full csinos ruhába, szoknya-blúzba :D, mert zenei suliba jártunk :rofl:. Ha megláttuk hogy valaki kiöltözött mi is azt tettük. A göndör haj is menő volt, szintén ha megláttuk hogy valaki göndörít mar mindenki aznap olyan hajat akart. Haj Egyenesítés is akkor jött divatba, de én csak Egyetemen kezdtem el :rofl:. Yves Rocher nagy divatnak örvendett, az ajándékok miatt. :D. Minden fellépésre, koncertre, színházban kisminkeltem :D. Szerencsére sokszor volt menő ruhám, mamámnak remek az ízlése, mindig jó ruhákat vett :D. De a smink :rofl:, néha úgy kifestettek feketével hogy alig ismertem magamra, mondjuk nagyon tetszett :slight_smile: ( kivétel mikor egy valódi sminkes csinálta, az borzalom volt.) Nagyon tetszettek a szemhéjfestékek viszont amiket rám kentek illettek hozzám a barackos-rózsaszínes árnyalatok :). Nem sokára màr beszerezek egy palettát, csak várom az őszt :D. Lehet azt kerek a páromtól karácsonyra :D.
A labello ajakbalzsamok, rózsák a hajba nagy népszerűségnek örvendtek :D.

2 Likes

Mi sulinkban a hajkreppelés ment nagyon, meg a sok kis fonat :slight_smile: Illetve a pillangó csatok minden mennyiségben.
Öltözködés terén a klumpa, bakancs, bakancszoknival, aztán a sima majd zsebes trapézgatya :slight_smile: Meg a magas talpú cipők, kantáros farmerek (persze a fél kantár vagy mindkettőt csak lógott) , és marha menő volt gimiben (személy szerint ezzel nem éltem), ha valakinek kilátszott két oldalt a csípőgatyából a tanga két pántja.

2 Likes

Hát igen 90 es évek vége-2000-es évek elején a nivea, garnier, hélia-d, Neutrogena volt a minőség :smiley: