Plastic fantastic

A régi póthajasomnál dolgozott egy kókler a kozmetikában, 0 orvosi végzettséggel szúrkálta a lányokat. Egy ismerős lányt is rábeszéltek, este már az ügyeleten ült mert allergiás lett az anyagra és bucira dagadt a feje.
Az ambuláns lapon “ ismeretlen töltőanyag “ állt amit kapott egy marha nagy fejmosással együtt az orvosoktól. Nagyon nem játék.
A kóklernek egyre több ilyen balhéja lett és egyik nap arra mentek be a fodrászok, hogy éjjel összepakolt és elszelelt az üzletből egy szó nélkül.

Szó szerint évekig gondolkoztam az orvoson mielőtt elmentem volna az első kezelésemre, el sem tudom képzelni, hogy egy hajszárításnyi idő alatt meggyőzzenek arról, hogy fáradjak át a szomszédos kozmetikába arctöltésre .

7 Likes

Előkészületek:
Megtaláltad az orvost akiben bízol, tetszenek a munkái, átguberáltad a netet a róla írt véleményekről, így kérsz hozzá egy időpontot.
Előtte lehet kérni konzultációt, amikor megbeszélitek, hogy te mire gondoltál és ő mit javasol, ennek az árát jellemzően le szokták vonni a kezelésből.
Mielőtt megjelensz a kezelésen érdemes megnézni a rendelő weboldalát, hogy mit javasolnak tenni a beavatkozást megelőzően. Ha nincs ilyen menüpont akkor egy héttel előtte telefonálj/ írj mailt , hogy megkérdezd.
Botoxnál jellemzően azt szokták kérni, hogy az aznapi C- vitamin adagot hagyd ki, mert csökkenti a véralvadást, itt meg csak megleszel szúrva úgy 15x legalább.
Letisztított arccal érdemes érkezni, hogy ne ott kelljen nekiállni sminket lemosogatni, ők is tisztítanak és fertőtlenítenek is majd egyet a kezelni kívánt területen.
Hiába vagy szuperhíró kérd akkorra az időpontodat amikor nem menstruálsz, én egyszer ezt benéztem és bár magasan van a fájdalomküszöböm, azt hittem, hogy a kezelőággyal együtt felállok és kisétálok, nem érdekel, hogy csak a fele van kész.

10 Likes

A rendelőben:
Amíg beszarva üldögélsz a váróban, kapsz egy jellemzően 2-3 oldalas doksit amiben leírják a kezelést, az anyagot és a mellékhatásokat. Miután ezt elolvastad akkor vagy még jobban beszarsz :smiley: vagy hátradőlsz, hogy jól van csináljuk. A papír aláírásával tudomásul vetted a rajta felsoroltakat és vállalod a kezelést.
Ja meg adatokat is kérnek, milyen gyógyszert szedsz, van- e allergiád, szoktál- e rosszul lenni stb.
Fontos megemlítenem, hogy ez bár úgy tűnik, hogy azért van, hogy baj esetén tudják lebegtetni, ha baj lesz akkor is segíteni fognak.
Az első szájfeltöltésemkor bár korrigálva lett a szám ferdesége azért bedurrantva sokkal jobban látszott, írtam is miatta levelet az orvosnak hogy ezmiez, nagyon kedvesen válaszolt, hogy menjek be beszéljük meg, ingyen kiigazítja ha kell+ küldött fotókat is magamról amikkel elmagyarázta, hogy mi miért áll úgy ahogy.
Szóval egy jó rendelő baj esetén is fogja a kezed, nyugi.
Most lehet befáradni a doktornőhöz :slight_smile:

7 Likes

A kezelés:
Bemész az orvoshoz, lecsücsülsz és megbeszélitek a kezelést, kéri, hogy ráncoljál, akkor jelölget rajtad pöttyöket, azokba fog szúrni.
Felfekszel az ágyra, áttörlik az arcod fertőtlenítővel, jönnek a szúrások, én most 8- at kaptam, számoltam. Az anyag Dysport volt, frissen bontott ampulla, nekem ezt elég úgy 10 havonta szuratni, nagyon jól tart a homlokomban.
A szúrások nekem úgy közepesen fájtak, teljesen elviselhetőek voltak, szoktam kérni stresszlabdát a kezembe azt szorongatom ilyenkor.
Utókezelés:
Szúrás után 4 órán át nem szabad vízszintesbe kerülni és elaludni, ne nyomódjon a szúrások helye és ne másszon el az anyag. Nekem ez a legnehezebb mert idehaza az a tipikus leülök- elalszom típus vagyok:D Szóval most megnézem a Titanicot .
A rendelőben szúrás után 5-6x ráncolsz, majd 1 óra alatt még 2x ismétled, így minden a helyére kerül.
Aznap nem szabad hajolgatni, egy hétig kerülni kell a meleg helyeket mint szauna, gőz, szoli. A meleg nem barátja az anyagnak gyorsabban bomlik tőle így rövidebb ideig tart a hatása.
Az anyag pár nap alatt beáll, ez abban nyilvánul meg, hogy amit eddig ráncoltál azt most nem fogod tudni megmozdítani. A hatása fokozatosan múlik el, nekem kb. fél év múlva tetszik a legjobban amikor azért már mozog minden ámde nem ráncos.

A kezelés végén kapsz ambuláns lapot és az eeszt- ben is megjelenik a dolog, számlát vagy kézbe adnak vagy e-mailben érkezik.

Mi van ha nem hat?
Akkor vársz két hetet, felhívod őket, visszamész , megnéznek és kapsz még egységet. Ilyen még nem volt nekem de mindig felajánlják, hogy szóljak, jöjjek, ha gondom van.

Remélem tudtam segíteni :slight_smile:
IMG_9813

7 Likes

Hihetetlen, hogy ő működhet tovább. Senki nem tett feljelentést?

De, többen is feljelentették, ezek az ügyek évekig húzódhatnak, több ilyen sarlatán is van.
Kedvenc páviánpopó gyűjteményem:

1 Likes

Juj.
Kedvencem, amikor zárt ajkaknál is látszik fogsor egy része, mert ugye már nem tud rendesen zárni, lásd Gwen Stefani vagy Renée Zellweger.

2 Likes

Az más amit mondasz az harcsaszáj ami le is van kissé csúszva nekik, valószínű még a szilikonos időkből. Nekem amúgy tetszik ez a forma sőt még a pici lecsúszás is de ilyenem sosem lesz mert pici az ajkam széltében kellene még bele 5-6 cm :smiley:
Francia színésznőknek szokott ilyen lenni amúgy természet adta formában.


IMG_9819
IMG_9817

Ezek itt a két antiorvosnál lufira pumpált russian volume szájak.

Köszi szépen a leírást! Nagyon hasznos és jópofa volt!

Azért vicces, hogy akár egy hajfestés, akár egy botox, sosem lesz egységes a végeredmény, csak “eleinte-közben-meg a végén”-hatás, aztán fényképezgetheted meg videózhatod magad, amikor éppen a legjobb a forma :grin: élő anyagon dolgozunk…
Nagyon kíváncsi leszek, hogy jövő télen (mármint 2025 elején), ha én is belevágok, milyen eredményeim lesznek. Ezt az egy hetes hőmentességet persze majd betartom, de amúgy minden héten megy a nyirokmassszázs meg heti 2 szauna, nem biztos, hogy hosszútávra fog szólni így egy adag.

1 Likes

Nagyon hamar ki fog menni így az anyag, ha masszázsra jársz meg szaunázni.
Egy konzit megér a dolog, ott majd elmondják a pro és kontrát.

Az lehet, kezdésnek nem is baj. Ha mégis a műanyagmentes formám jönne be jobban, legalább nem lesz velem sokáig. Ősszel nekiállok szervezkedni :nerd_face:

1 Likes

Nem is értem miért nem bízol benne.

Engem már a cég nevével elüldöztek :joy:

1 Likes

Csuda dolgokat lehet látni a neten :smiley:
Úgy nevettem ma , fogorvosnál voltam, megkérdezte a doktornő, hogy szemhéjplasztikám volt- e , mert úgy áll a szemhéjam.
Félig lezsibbadt arccal mondtam, hogy még nem volt, de tervezem :smiley:
Elkönyveltem magamban, hogy nem lehet gáz a helyzet ha egy orvos ezt már after állapotnak tartja.

4 Likes