Piactéri furcsaságok

stalker alarm elnézést érte :smiley: :see_no_evil: :stuck_out_tongue_closed_eyes: de én már tuti pánikolnék. Nem lehet, hogy nagyszülők ismerőse, távoli unokatesó, nagybácsi? Esetleg elvált, újra férjhez ment -névváltozás… Én tuti már rákérdeztem volna, hogy honnan ismerjük egymást .

3 Likes

Hááát édesapámat elég sokan ismerik az országban, igazából egyáltalán nem pánikolok miatta. Max. azon, hogy honnan van meg még az emailcímem is…
Emlékszem, amikor gimi alatt mentem kiiratkozni zenesuliból, és pont új tanárt kaptam volna. Meglátott, ránézett a nevemre, és megkérdezte, hogy “Te nem /édesapád/ lánya vagy?” - Nyilván édesapám nevét mondta. Kiderült, hogy 20-30 évvel ezelőtt találkoztak egyszer valami konferencián…
(Ez a sztori úgy, hogy a lakhelyemtől 80 km-re tanultam gimiben, tehát nem egy városban jártak.)
De a húgomnak is sikerült olyan “apóst” találnia, aki a szüleimmel éveken keresztül táborokat tartott, szintén sok 10 évvel ezelőtt. Jellemzően a sok kapcsolat ára, hogy általában felszínesek, édesapám név- és arcmemóriája egyébként sem túl jó, úgyhogy nem csodálkozom, hogy nem tudjuk, kicsoda.

3 Likes

@dunaimano, szerintem kár hogy a kapcsolatok felszínesek :cold_sweat:, amint elmentem pl: középiskolából már csak a legjobb barátnőmmel tartjuk a kapcsolatot, vele is csak messengeren keresztül és csak ritkán, viszont ő remek tanácsokat ad, és rá mindig számíthatok, rengetegszer kerestem már meg mikor ''lelki támaszra volt szükségem" pl :). Jó hogy van nekem, olyan mintha nem is telt el volna 4 év :). Itt az egyetemi barátságokkal még rosszabb lesz a helyzet szerintem :cold_sweat:. Majd gondolom mikor lesz munkahelyem, ott újabb emberekkel ismerkedem meg, és újabb barátságokat kötök illetve párom jóvoltából is, de akkor is kár a sok-sok régi barátért :/. Persze, ha mások nem törekednek és nem keresnek, akkor már én sem írok, egy darabig próbálkoztam.

2 Likes

Ez a parfüm tényleg ennyit ér? Szép az üvegcséje de akkor is csak egy avonos parfüm… vagy csak én nem értek hozzá? (vállalom nem szakterületem a parfümök világa :sweat_smile: )

Ki az édesapád? :slight_smile:

Szerintem elírhatta, egy parfüm se került még ennyibe az Avon-nál.
Amúgy az a narancssárga szín…hát, nem fújnám magamra.

1 Likes

Hát de ennyire? Mármint aki szereti hajrá, de kíváncsi lennék az eredeti árára, elég luxus áras most így… Én inkább csak az Avontól óckodom, tinikoromban egyedül onnan kérhettem néha néha nagyritkán parfümöt :sweat_smile: Emlékszem micsoda boldogság volt amikor anyám lakótársától Pesten 16 évesen megkaphattam az Amarige parfümöt, mert ő is kapta de nem tetszett neki… Imádtam! Ma már nem hiszem, hogy újravenném, max csak nosztalgiából.

1 Likes

A már nem gyártott parfümöknek mindig nagyon felmegy az ára, de szerintem nem érdemes vakon megvenni ilyesmit. Ha régen imádtad, signature illatod volt, akkor persze!

Viszont bocsánat, az egyik parfüm nevét elírtam: Robert Piguet Fracas. És kifelejtettem a listából az ikonikus Guerlain Shalimart! :heart:

2 Likes

Megtaláltam a Fracast amúgy a Shalimart pedig néhány napja mentettem ki :smiley:

Ez a parfi az avonos nem izgatott fel csak meglepődtem az árán inkább :open_mouth: Nekem a totál gagyit idézi az az újság bevallom :frowning: De lehet csak mert innen kaphattam néha dolgokat egyáltalán.

3 Likes

A barátságok szerintem minden esetben különos, egyfajta elrendelt úton haladnak. Ahogy tovább lépsz az életben, már más témák foglalkoztatnak, előbb-utóbb más lesz az értékítéleted, más emberekkel érteted jól meg magad. Egy ideig próbálkoztam, hogy biztosan az együtt töltött idő majd segít, de sajnos nem. Most jutottam el odáig, hogy lezárjak kapcsolatokat, elmondjam, hogy tovább léptem, hogy ugyan nagyon jó szívvel gondolok a barátságunk éveire, de már máshol van számomra a hangsúly. Nehéz döntés volt, mert a szüleim ellenpéldájaként mély és tartalmas kapcsolatokat alakítottam ki, főleg gimnáziumban, és sok meg is maradt, de sajnos van, amit el kellett engednem. Szerencsére nagyon megértő volt a fogadtatás, ami megnyugtatott abban, hogy ez nem a kapcsolatok végét jelenti, csak egy másik szakaszát. Ha olyan helyzet adódik, ott leszünk egymásnak. Ha fél-egy év múlva összeülünk kávézni, nem fogok gondolkodni, hogy ezt meg azt megosszam-e, mert pontosan tudom, hogy meg van a bizalom. Csak most más utakon járunk…
Persze ezek a kapcsolatok mellett sok felszínes is van, nem tagadhatom. De ezeket könnyebb elengedni, úgy gondolom, hogy arra hivatottak, hogy az adott életszakaszban elkísérjenek, a szociális életem része legyenek, segítsük egymást, amiben lehet. De nem több. Ez az én kemény 26 éves élettapasztalatom, nem tudom, hogyan fogom látni 20-40 év múlva. Azt tudom, mit gondoltam erről akár 5-10 évvel ezelőtt… Nos ha van kedve a tapasztaltabb fórumtársainknak, mondják el, mit gondolnak, nagyon kíváncsi vagyok.

8 Likes

Nos ezt nyilván nem írom ki. :wink:

2 Likes

Uhh, nem is gondoltam volna, hogy van olyan avonos parfüm, amiért ennyit elkérnek. :open_mouth:

1 Likes

Értem én, de orvos, színész , énekes vagy politikus…effélére gondoltam :slight_smile:

1 Likes

Én ezt “lazábban” kezelem pont ilyen 22 évesen ért sok ilyen csalódás, mert akkortájt költöztem ki Londonba, és ott ahol dolgoztam kb mindenki lelépett mire összebarátkoztunk és persze totál eltűntek. Ugyanakkor az itthoni baráti köröm is morzsolódott, egyedül azzal a barátnőmmel vagyunk immáron 16 éve barátok akit a gimiben ismertem meg, de kb ő az egyetlen akivel tartom ilyen régről a kapcsolatot. Én azt vettem észre, hogy minden életkorban változunk és ez nem mindig együtt történik. Ritka ha két ember hasonlóan változik. Szerintem valahol természetes amin keresztülmentek, nekem is szakadtak meg barátságaim mert nagyon mások lettünk az évek során, de már nem veszem fel, inkább nyitott vagyok új barátságok kötésére, ami meg is történt az elmúlt 2 évben :slight_smile:

5 Likes

Igen, abszolút egyetértek! Erre írtam, hogy a barátságoknak van egy “elrendelt” útjuk - változunk, más élethelyzetbe kerülünk, stb. Az én baráti körömben a felnőtté válás folyamata zajlik - már mindenki elkezdett dolgozni, házasodunk, párkapcsolatot keresünk, tanulunk, stb, kinek mi. Izgalmas ez a változás. :slight_smile: Utoljára talán az egyetem elején volt hasonló.

3 Likes

A barátságos témából kimaradt, hogy 23 évesen lett egy barátnőm, cseh származású először nem is kedveltük egymást aztán annyira összebarátkoztunk, hogy 7 éve is ugyanúgy tartjuk a kapcsolatot és mindig meglátogat ha megy haza Csehországba :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Ja, hát… Inkább ezt sem árulnám el, ha nem baj. Ha szeretnétek, fórumtalin elmondom, de annyira más irányba ment az életem, az ő szakmája pedig egy azonnali benyomást, ítéletet kelt mindenkiben - természetesen rám is kiterjesztve. Vagy csak én érzem ezt, nem tudom. Hatással van minden ismerősöm viselkedésére, ez mindig is így volt. Én meg örülök, ha független lehetek ettől a kategorizálástól.

4 Likes

Eddig kibírtam, de már én is nagyon kíváncsifáncsi lettem :slight_smile: De nem akarunk erőszakoskodni, megértjük, ha nem akarod elmondani :slight_smile:

2 Likes

Fórumtalin. :wink:

2 Likes

Ha szerencsém van nem felejtem el :laughing:

1 Likes