Piactéri furcsaságok

Ugyanis ez a régi csomagolás, már régóta nem fehér a doboza az Aquasource-oknak. :frowning:

2 Likes

Az utóbbi időben volt több esetem is ami miatt kicsit berágtam.
Volt egy illető aki leütött egy drága púdert majd leveleztünk, hogy küldjem stb.
Aztán mikor minden adat megvolt bankszámlaszám neki cím nekem egyszer csak eltűnt. Vártam,írtam . Semmi. Közben láttam az egyik eladó terméke alatt,hogy más is keresi már. Ja és csak pozitív értékelést kapott korábban .Én is bátorkodtam neki írni oda ,jött is a válasz ,
hogy elnézést de családi dolgok vannak amiket meg kell oldani,de ekkor és ekkor biztosan fizet,mert nagyon szeretné a terméket. Tartsam neki addig. Ok mondtam legyen . Nos gondolom már sejtitek ,hogy nem jelentkezett azóta sem . Csak azt nem értem,ha valaki meggondolta magát miért nem vallja be. Sokkal egyenesebb dolog mint hitegetni a másikat . Vagy nem?

7 Likes

Nekem egy hasonló esetben az volt a nagy nehezen kisajtolt válasz, hogy van jobb dolga, mint üzeneteket nézni, egész nap a halálos beteg édesapját ápolja. Értem én, és megértem, de ha így van, akkor miért kezd bele olyan vásárlásba, amihez szükséges a folyamatos kommunikáció?

5 Likes

Na a kórházban voltam ,vagy az autót kell most szervízbe vinni ,beteg a gyerek ezek mind gyanús kifogások. Itt már tudom nem lesz üzlet.

2 Likes

Gyanús kifogások valóban, de néha azért tényleg előfordul. Nyáron az apósom meghalt, és meg volt beszélve egy személyes átvétel azutánra, hogy hazautazunk, de a temetés körüli teendők miatt csak egy héttel később tudtunk visszajönni. Égett a pofám rendesen, biztos voltam benne, hogy a másik fél azt hiszi, kamuzok.

4 Likes

Gyerek miatt én is akadtam már el. Vevőként és eladóként is, sajnos. De kommunikaltam és meg lehetwtt oldani egy kis rugalmassággal, kedvességgel.

1 Likes

Én egyszer egy másik oldalon hirdettem egy elég kapós terméket, rövid időn belül rengetegen írtak. Az első lány, aki meg akarta venni, eltűnt egy hétre, nem válaszolt, de közben láttam, hogy online, termékeket is töltött fel. Többször is írtam neki, hogy sok az érdeklődő, nem tudom foglalni neki, el fogom adni másnak ha nem reagál. Napokig semmi, majd amikor felszívtam magam és megírtam neki, hogy oké, tárgytalannak tekintem a vásárlási szándékát, a következő érdeklődőnek adom el, akkor hirtelen 5 percen belül tudott válaszolni. Elhordott mindennek, hogy micsoda paraszt vagyok, hogy nem értem meg, hogy nem volt internet és egyébként is beteg a gyerek. Amikor rámutattam, hogy akkor mégis hogyan tudott termékeket feltölteni, akkor meg jött a hazudozás. Nyilván bármikor bármi közbejöhet, de azért a mobilnet világában ne mondja már nekem senki, hogy nem tud egy fél percet rászánni arra, hogy írjon egy üzenetet, hogy bocsi, közbejött valami, de továbbra is szeretném megvenni vagy valami… Ha meg nincs ideje/lehetősége/kedve valakinek válaszolgatni, akkor tényleg ne bonyolódjon ilyen adás-vételbe, mert ehhez tényleg kell a folyamatos kommunikáció.

10 Likes

Pontosan. Egy mondat leírása belefér a legelfoglaltabb ember idejébe is. Bocsi, gond van, írok, türelmedet kérem, nem tűnök el. .

4 Likes

Apropó Notino: én kétszer jártam velük úgy, hogy a Guerlain Meteorites kompakt púder romlott volt. Irtó kellemetlen műanyag/vegyszer szagú és batch code alapján 4 éve gyártott… Mindkétszer visszavették, de nem értem őket. Ez miért jó? Úgyis visszaviszem, és visszakérem a pénzem. :face_with_raised_eyebrow:
Más kérdés, hogy azóta piactéren sem venném ezt a terméket, mert sajnos alapból gyanakszom, hogy az illető is ott vette és csak túl akar rajta adni…

8 Likes

A Notino elég gagyi, egy ismerősöm 2 szer járt úgy, hogy romlott-állott volt a parfüm.

4 Likes

Ez nem túl megnyugtató. Épp ma érkezett meg tőlük az NYX glitter primerem…

1 Likes

Igen, ezután nekem is megvolt a véleményem rólunk. Én nagyrészt sminkcuccokat veszek onnan, azokkal még nem volt soha probléma, kivéve ezt a két Guerlain kompaktot, de fenntartásokkal kezelem őket, mert ez a két eset azért tényleg nagyon ciki volt. Amikor a másodikat visszavittem, az eladólány megszagolta és elkezdett valamit mondani, hogy hát ennek ilyen az illata. Mondom, igen, az ibolyát érezni, de sajnos ott van mellette a förtelmes romlott smink szag is. Én meg használtam már, tudom, hogy nem ilyen. Aztán odajött egy eladó srác is, beleszagolt, és rögtön kijelentette, hogy valami nem kóser a termékkel. De hogy ezt egy fiúnak kell megállapítani. :smile:

8 Likes

Még milyen jó, hogy általában csak fogkefét rendelek tőlük. Az nem tud megromlani :sweat_smile:

9 Likes

Én is jártam hasonlóan egy illetővel. Amikor leütötte a terméket, rá két napra írt, hogy le kell ugrania Balatonra, ahol nincs csomagautomata, én meg felajánlottam neki hogy oké, félreteszem. Két hét kuss után kapott tőlem egy 1 csillagos értékelést, mire persze még ő volt felháborodva, hogy hát el volt utazva. Ami oké, de közben folyamatosan értékelgetett KM-en is, de egy rohadt e-mailt nem bírt írni, hogy több hétig lesz távol…

4 Likes

Ez az. Ott van mindenki kezében az okostelefon, pittyeg, ha email érkezik. Nem is értem…

2 Likes

Te meg én visszavisszük, másik száz nem, csak mérgesen kidobja. Az a néhány csere belefér a milliárdos forgalomba.

2 Likes

Titeket nem szokott “zaklatni” e-mailben valamilyen Kinga? Egyszer nagyon régen próbáltunk cserélni, vagy már nem is tudom, mi volt a sztori, de azóta random írogat nekem, hogy van ez és ez neki (általában valami kis vacak parfüm), nem akarok cserélni? Már tavalyelőtt megírtam neki, hogy nincs cserém, és nagyon kérem, ne keressen. De úgy átlag félévente előkerül és próbálkozik. :crazy_face:

5 Likes

Jaaaj :smiley:
Nem teljesen ez az eset, de van egy nő, nem tudom hol talált meg, mikor találkoztam vele, minden ünnep előtt ír és boldog karácsonyt/húsvétot/mikor mit kíván, az egész családnak. Aláírásban az unokáktól kezdve mindenkit felsorol, küld ppt-ket, üdvözlő pdf-eket mellékletben. Évek óta. Még otthon laktam, amikor kezdődött, megbeszéltem a szüleimmel is, hogy nem tudjuk ki ő. Gondoltunk régi tanárra, iskolás szülőtársra, mindenre, de az elküldött családfából nem igazán ismerős egyik név sem. Ő pedig mindig úgy ír, mint egy régi ismerős, aki ismeri az egész családunkat. Egy ideig lelkesen válaszolgattam… Aztán az elmúlt pár évben meguntam, és már nem írok vissza neki. Most, hogy így belegondolok, 2019 karácsonyán már nem is kaptam semmit.

4 Likes

:smiley: Simán lehet, hogy az emailed hasonlít valakiére, akár egy betű eltéréssel. Nekem volt ilyen, folyamatosan tök rossz helyre írtam, de onnan nem válaszolt senki, mérges is lettem. Aztán kiderült, hogy van egy hasonló nevű illető, akinek szinte ugyanaz a címe. Mondjuk, írhatott volna, hogy téves. :grin:

3 Likes

Hááát… Sajnos elég egyedi nevem van, és egyszer apukám véleményét kérte egy az édesapám szakmáját érintő hírverésben, szóval elég egyértelmű volt, hogy ő tudja, kik vagyunk. A kérdésére azért válaszoltunk akkor.

2 Likes