Piactéri furcsaságok

Pontosan ezert nem kuldok szivesen… illetve szoktam valtani par szot a leutes jovahagyasa elott. Aki mar a beszelgetes kozben problemas, azt inkabb hagyom, kerulom a konfliktust inkabb.

2 Likes

Volt, aki postazast kerte volnan bar irtam, hogy csak szemelyesen adom at. Ez amugy nem gond, amikor van idom, ha szimpi az illeto, akar el is kuldom neki.

De az illeto elkezdett szidni, hogy ez milyen gaz, es hogy ne csodalkozzak, ha senki se vesz tolem, meg hogy az ilyen elado nem is akar eladni stb.
Valoban nem barmi aron es barkinek. :blush:

3 Likes

Szerintem az emberek elfelejtik honnan vásárolnak. Magánszemélyektől elsősorban. Ez nem egy bolt, ahol pimpoghat mert rossz napjuk volt… Egy terméket pl. én se veszek meg, mert hiába kis tétel, még személyes átvételnél is előre utalást kért az illető. Mondjuk nem bonyolódtam a dologba, egyelőre nem létszükséglet a dolog :smiley:

Én még azt szoktam kérni, hogy ha az eladónak nem gond a saját kezén swatcholja, de ha már magamon csinálom részemről tuti az üzlet, megveszem :laughing: De igaza van Isabellenek jobb ha a te kezedben maradnak a dolgok amíg nem fizették ki.

Parfiknál is csak a kupakba szagolok bele, hagyom, hogy az eladó bonyolítsa ezt a részt le. (félek hogy leejtem :smiley: )

Szerintem ezek alapdolgok, egymás iránti tisztelet, ha valakinek ez nem megy, tényleg jobb hagyni az egészet, néha nem tudom miért ilyen furák az emberek…

5 Likes

Én mindent csak postázni tudok mert vidéki vagyok. Ráadásul itt csomag automaták sincsenek. Én is minden KM zsibis terméket postán kérek amit veszek. Soha nem volt még gondom. Minden megérkezett épségben ès szerencsére velem sem kötekedett, alkudozott senki.
Bevallom én is rá szoktam kérdezni, hogy postàz e az eladó, ha olyan terméket látok amit nagyon szeretnék. Max azt mondja, hogy nem. De szinte sosem volt ilyen ( vagy maximum 2 ember)

2 Likes

Velem is történt már néhány furcsaság, szerencsére nem a pénzem bánta, csak a vérnyomásom. :grin: Az egyiket sosem felejtem el: egy parfümöt akartam megvenni, de valamiért várnom kellett az eladóra pár napot. Nehezítette a dolgot, hogy kb. úgy emaileztünk, hogy mondatoként egy-egy email, minden infót úgy kellett kikönyörögni belőle. Aztán, amikor picit próbáltam felpörgetni a kommunikációt, közölte, hogyha nem kell a parfüm, akkor ne vegyem meg, szerinte én nem is akarom. Különben is, aki nagyon szeretne valamit, heteket is hajlandó várni. Nos, ekkor köszöntem el. :grin:

8 Likes

Vidékiként más lehetőségünk nem is nagyon van. Talán három adás-vételem volt itt helyben. Voltak érdekes emberek, de eddig szerencsére minden jól végződött. A postával is pozitív a tapasztalatom.

3 Likes

Én csak Foxposttal vagyok hajlandó küldeni, ezt mindig bele is írom a hirdetésbe, és mégis rendszeresen jönnek emberek, hogy nem postázom-e. Múltkor egy illetőnek napokon át magyaráznom kellett, hogy azért egyszerűbb nekem a Foxpost, mert…meg azért nem tudom postával küldeni, mert…Újabban már bele sem írom, hogy hol található a termék, mert akkor tuti jönnének, hogy személyesen át lehet-e venni, amit szintén nem tudok megoldani. :expressionless:

3 Likes

Szerintem ez egy jó jelzés. Én is szeretem a személyes átvételt, ha meg lehet oldani. Ha nincs ilyen opció, és külön a hirdetés sem írja, hogy csak így vagy úgy küldöm, akkor elsőre mindig megnézem, hol is van a termék. Automatikusan odasandít a szemem. Szóval ez egy jó ötlet, mert ha nincs kiírva, merre található, abból leesik, hogy tényleg nem lehetséges személyes találkozó. (Persze ha le van írva, hogy csak posta, vagy csak foxpost, nem szokásom akadékoskodni, hogy de nekem személyesen kell.)

1 Likes

Én is azzal küldeném csak ha lehetne, viszont sokan laknak olyan helyen ahol messze a nagyváros ahol van foxpost, de van helyi posta a faluban. Akkor meg a postán maradó a legjobb megoldás. Mi itt Pestem megszoktuk szerintem hogy sokféle lehetőség van az átvételre. vidéken nehezebb ezt meg kell érteni. Ha valaki korrekten előre utal ahogy meg is történt a Zoeva palettámnál akkor postán maradóra elküldtem neki.

6 Likes

Nincs a munkahelyem közelében posta, az otthoni pedig egyrészt bezár, mire odaérnék este, másrészt bazinagy kitérő is lenne, hétvégén pedig nincs nyitva, úgyhogy ezért nem szoktam postázni. :slight_smile:

4 Likes

Én vevőként mindig úgy állok hozzá, hogy én szeretném a terméket, tehát alkalmazkodom. Szerintem az eladó nem tartozik magyarázattal, hogy miért nem viszi el a város másik oldalára a terméket, vagy miért nem ér rá nekem feladni, velem találkozni, bármi.

12 Likes

Igazad van, de nem szabad elfelejteni, hogy mindig a “kereskedő” van a vevőért. Természetesen, az előre közölt feltételeket a vevőnek tudomásul kell vennie. Én sem rendelek olyan webshopból, amelynek a szállítási feltételei nem felelnek meg nekem. Nem kezdek levelezni, hogy de én akkor is személyesen akarom átvenni, ha csak futárral tudják küldeni. Arra akarok kilyukadni, hogy sajnos nálunk a kereskedelem kultúrája nagyon arra tendál, hogy én mint vevő legyek megtisztelve, hogy náluk hagyhatom a pénzem, és csak addig vagyok fontos és érdekes, amíg kifizettem a zsét (lásd garanciális ügyek, reklamáció stb.). Nem meglepő, tehát, hogy a magán adás-vételeknel is valahogy megszokták az emberek, hogy az eladó diktál. Pedig neki van szüksége a pénzre, én mint vevő, bármikor kereshetek másik eladót, webshopot, üzletet. Ettől függetlenül rengeteg hülye vevő van a világban, dolgoztam boltban, tudom, de jó pofát kellett vágni hozzájuk, nem küldhettem el őket a pitába. Visszaélnek ezzel? Sajnos igen. De akkor is ő hozza a pénzt, a cég meg ebből él.

8 Likes

Ez egy kétoldalú dolog, abszolút igazad van. Egy magán adásvétel minden esetben kíván némi rugalmasságot, kompromisszumkészséget mindkét féltől.

6 Likes

Természetesen, hiszen itt két magánszemély áll szemben, a bizalom egészen más szerepet játszik.

2 Likes

Igaza van mindenkinek. Èn pròbàlok alkalmazkodni, a foxpost a legkènyelmesebb, de a posta is megoldhatò. Egyèrtelmű, hogy sok kisvàrosban illetve faluban nincs a sarkon egy foxi automata. Nekem a szemèlyes talàlkozò a bonyolultabb, de az is meg lett oldva a legtöbbször, ha hozzàm közeli helyen talàlkoztunk.

4 Likes

Ha te adsz át valamit személyesen Budapesten részemről alap a maximális alkalmazkodás :relaxed: :blue_heart:

De amúgy másoknál is alkalmazkodok, tanulok, ráérek elmászkálni főleg délelőtt (esti sulizom heti 3x ) ha nem lenne jó akkor postán kérném, a zsibis highlighter is egyben megérkezett :slight_smile:

Tavaly amikor a ruháim árultam a javát el is tudtam adni azért ott is néha az agyamra mentek az emberek a dolgaikkal pedig eljöttek hozzám a próba miatt :slight_smile: Engem leginkább az borított ki ha utolsó pillanatban lemondták, eltolták az időpontokat és/vagy 2-3 hónap alatt fizettek… Nem nagy tételekről beszélük olcsón adtam a ruháimat még az anyag se jött vissza minden esetben, a munkát hagyjuk, elengedtem már ezt a témát csak vigyék XD Bár többnyire ezért volt olcsó, mert nekem is kellett volna a pénz…

3 Likes

Na most had adjak egy nagy piros pontot Neked ezért amit írtál. Jó lenne ha mások is így gondolkodnának ezügyben.Én is igyekszem rugalmas lenni és azért nem Hüvösvölgyben vagy Káposztásmegyeren megjelenni, a Budakeszi Vadasparkról nem beszélve. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Fú én mennyiszer megjártam azzal, hogy “csak jövő héten kapok fizut, addig félreteszed nekem?” Egy alkalommal sem lett az ilyenekből semmi, mert az illető vagy elfelejtette addigra, vagy már nem kellett neki a termék. :unamused:

1 Likes

Hála istennek a végén mindig fizettek, de baromi idegesítő és fárasztó volt az egész procedúra. Megmondom őszintén emiatt is utáltam meg a varrást, plusz az egyéb fiziológiai problémáim miatt.

3 Likes

Nem furcsaság, csak azért akadt meg a szemem rajta, mert én is kaptam ilyen szettet Notinos rendeléshez ajándékba. https://kremmania.hu/elado/dorottyatth-2990-ft-biotherm-szett-8d3f19fd-b9ff-4672-9ea2-906c86564f91
Romlott volt benne a krém. Némi levelezés után kaptam egy új szettet kárpótlásul. Hát, az a helyzet, hogy az sem teljesen tutti. El lehet használni, de szerintem hamarosan le fog járni.
Mi van, ha csupa közeli lejáratút sóznak rá a vevőkre? A Noti ebben “profi”, egyszer már romlott Eos balzsamot is kaptam ugyanígy.
Nem akarom én senki bizniszét rontani, ezért is nem írok oda semmit, de vajon nem kellene figyelmeztetni az eladót, nehogy neki legyen kellemetlensége belőle?

4 Likes