Parfümök világa

Na tök véletlen megtaláltam azt a parfümöt amit mutogatott a Notinoban az eladóhölgy, amikor félreértette a reakciómat a Fracas után. Igazából ennek volt ilyen fura fűszaga, nekem nagyon csavarta az orrom. A nevén jót nevettem, mert ez is Párizsos illat akarna lenni, míg a Fracas nem csak akar, tényleg hozza ezt az érzést :slight_smile:

2 Likes

A Fracas-t nem ismerem de a Mon Paris-t szeretem. Rajtam nincs fűszaga az tuti. De ezen jót nevettem :smiley: Kinek a pap kinek a paplan :smiley:

1 Likes

Ó semmiképpen sem szerettem volna sértegetni a parfümöt, távol áll tőlem, de sajnos nem tetszett az illata, tényleg a fűre emlékeztetett :smiley: Ez nagyon szubjektív amúgy is, szerintem a nyanyó parfümök iránti rajongásom is kicsit magányos :smiley: Nekem nem nyanyósak de valaki itt így hívta, azóta is azon röhögök :smiley: Átragadt már rám is :smiley:

Felpiszkáltátok a kíváncsiságom a Shalimar EDP iránt, vettem belőle egy kis fújóst. Most, itthon felfújtam egy kicsit belőle. Hááát, én erős niche illatokhoz vagyok szokva, de ezzel embert lehet ölni.:smiley: Ha a munkahelyen próbálom ki, szerintem mindenki kiterült volna.
Azt hiszem, tetszik, már szelídült a felfújás óta (akkor gyakorlatilag letüdőztem).

6 Likes

ha már parfümök meg minden: van valakinek régi formulás dior poisonja, amiből adna nekem fújóst? pleeeeease

edit: ofc megfizetem

Elsőre én is beparáztam, hogy vakon vettem meg, és mégse lesz jó, de szépen megnyugszik az illat később csak kiköveteli magának a kibontakozást :blush:

Inkább ajtóstul ront a házba.:smiley:

1 Likes

Van egy egyénisége az tuti :sweat_smile:

77d68c32bbef36bdd806e68ac5550698

Jil Sander No. 4
Szintén egy kis mintácska van nálam belőle. Az összetevőiben van csillagánizs, aminek se az ízét, se a szagát nem szeretem, ellenben a parfümben egyáltalán nem érzem. Kezdő nyanyóparfüm rajongóknak tudnám ajánlani, ugyanis nincs benne olyan durván jelen a pézsma, szerintem inkább csak mélyít és komolyságot ad a szilvás, barackos enyhén édeskés fűszeres világon. Nagyon kellemes, letisztult illat, de mégis karakteres. Szintén nem mai, Jackie Kennedy egyik kedvenc illata volt :slight_smile: Szerintem olyan klasszikus, aki ma is megállja a helyét, hordható a nem hardcore mami parfi rajongóknak. Egészen biztosan, hogy szeretnék majd egy kisebb üveget a birtokomban tudni, de egyelőre bevallom, a Fracas jobban magába bódított, rá gyűjtök jelenleg :slight_smile:

2 Likes

Nightingale-60ml-Front_1024x1024

Zoologist Nightingale

Nagyon régóta szerettem volna kipróbálni valamit a Zoologist-tól, annyira tetszett a koncepciójuk, a rajzok a megszemélyesített állatokkal, illetve gondoltam, kíváncsi lennék, hogy tetszene egy kortárs illat. Végül a kis tavaszhozó fülemülét szemeltem ki és ezúton is köszönöm @noisette -nek, hogy általa hozzájuthattam egy kisfújóshoz :heart:

Tegnap próbáltam ki először, egy fújás is elég volt, nagyon tartós, igazi minőségi parfüm. Rajtam leginkább a rózsa dominált, egy kis lágy mézes édességgel. Noha az összetevők között nincs méz, és nem is ez a tömény mézesség, inkább mintha mamám kertjében sétálnék, épp amikor a rózsabokrok roskadoznak a virágoktól. Noha az oudtól tartottam, egyáltalán nem éreztem ki a jellegzetes illatát, olyan szépen harmonizált a virágokkal. Imádom ezt az illatot, nekem egyből az ugrott be róla, hogy szerintem ez a kortárs verziója Fracas tubarózsáinak, csak nem a tubarózsa, hanem a “sima” rózsa kapja a főszerepet. A másik emlékképem, amikor a mama kertjéből összeszedtem a rózsaszirmokat és eltettem, hogy majd parfümöt csinálok belőle. Az üvegben elkezdett sziruposodni, ilyen édeskés, kinyíló rózsa illata volt, sose kentem magamra, de imádtam szagolgatni. Igazából már csak ezek miatt a kellemes érzések/emlékek miatt is szeretnék belőle egy üveget őrizni, addig is kiélvezem minden cseppjét a fújósomnak :slight_smile:
Egészen biztosan kívánságlistás maradt :bird: :heart: :rose:

4 Likes

Imádom olvasni a parfümbeszámolóidat, annyira személyesek, és így hogy ismerem az illatot is, még élményszerűbb. Legyen benne sok örömöd :kissing_closed_eyes:

1 Likes

De jó, örülök neki, hogy tetszenek a beszámolók, sok örömöm lesz a kis Fülemülében is :relaxed: Nevetni fogsz, de amióta megvan felváltva illatolgatom a kupakját a Fracassal felváltva, annyira szeretném legalább az egyiket rendes kiszerelésben megvenni, sajnos a vírus keresztülhúzta a kis eladogatós bizniszem nekem is :frowning: Addig meg illatolgatom őket, ha már magamra fújni nem merem, hadd legyen belőlük amíg nem érkezik meg a nagytesó :slight_smile:

1 Likes

Képzeld, a Zoologist parfümöket lehet 11 ml kiszerelésben is kapni! A szép kis címke ugyanaz, a csomagolás egyszerűbb. És bitang erősek, ha nem a legfontosabb illatod, sokáig el lehet lenni az utazó mérettel:)
Sajnálom a bizniszedet! Hátha a válság elmúltával felértékelődnek ezek a dolgok és újra lendületbe jössz :pray:

2 Likes

De jó tudni ezt is! Vajon itthon is kapható? A Cherry Gardenben 60 ml és 5 ml-set találtam. Mondjuk nem sürgős a dolog, a Fracasszal is így vagyok. A 100 ml bitang sok, belőle is elég lenne egy kisebb kiszerelés :slight_smile:

Már majdnem túladogattam minden ruhán, nemrég akartam feltenni a drágábbakat, de most kihagyom, kétlem, hogy ilyesmire akarnak az emberek költeni, mellesleg teljesen érthetően. :slight_smile: Majd ha ez az egész lemegy, visszaáll a gazdaság is, felteszem őket a pénz úgyis mindig jól jön :slight_smile: Még van egy részletfizetős barátnőm, de neki felajánlottam, hogy az ehavit kihagyhatjuk, majd áprilistól utaljon újra, igazából nem sürgős az sem :slight_smile:
Nekem ez csak ilyen kis költőpénz volt, szóval nem halálos, ha éppen bedöglik a kispiac a szekrényemből :slight_smile:
De aranyos volt tőled az együttérzés, köszönöm :kissing_closed_eyes: :heart:

2 Likes

Sajnos csak az eredeti oldalon láttam én is, de megbízhatóak, gyorsan megérkezik és kézzel írott, névre szóló üzenetet is kapsz Victor Wongtól :)) Tudom, nem szeretsz online rendelni, de egyszer hátha megjön a kedved.

3 Likes

Már barátkozgatok a témával, de szerintem bátrabb leszek, ha lesz rendes fizum és nem az összekapart kis pénzemből kell rendelni szerintem ezért vagyok ilyen buggyant ebben a témában :smiley:

Juj azért ez a kézzel írott levél olyan kis romantikus, olyan klassz, hogy ilyen személyes a vásárlás, és ráadásul egy szuper parfümériát támogatsz a vásárlásoddal :heart:

1 Likes

Hermés 24 Faubourg EDT

24-faubourg-hermes-edp

Kis mintát kaptam belőle, Lady Diana illata volt, vagyis az EDP biztosan, így extrán kíváncsivá tett. Tegnap kicsit tettem is a csuklómra. Elképesztő háború dúlt az illatjegyek között, de nem vezettek meg, már ismerem az efféle bemutatkozást, szóval vártam, amíg az illat megnyugszik. Úgy 30 perc után főleg fehér virágos talán jázmin? Nagyon kedvessé vált ez az illat számomra és ekkor értettem meg mit is jelent ha valaki azt mondja ezt már érezte valahol. Mivel “végre” egy olyan parfümöt teszteltem ami 90-es évekből való (és rendkívül jó) azonnal kísértett ez a déja vu vele kapcsolatban. Tényleg vérbeli 90-es évek, abszolút a jó és minőségi értelemben! Belegondoltam, hogy lassan egy egész századot letudhatok az illatgyűjteményemben és nagyon lehet érezni, miképp változtak meg a parfümök. Ez az illat Lady Diana maga! Az igazi nemes asszony, aki nem sznob, hanem felséges és végtelenül kedves, jólelkű asszony. Noha nyilván sosem találkoztam vele, csak amit láttam róla képek, hírek, úgy érzem nem véletlen választotta ezt az illatot. Szerintem olyan nőhöz illik, aki törékeny, filigrán és az elegancia csak úgy sugárzik róla és belőle.

Most jön a “fekete leves”.
Hát én nem ilyen vagyok. Életemben először éreztem, hogy agyonnyomok egy illatot. Szerintem a bőrkémia se stimmelt, egy óra után eltűnt a felségesség az illatból és egy átható, szúrós szag maradt domináns nyertesnek. Próbáltam utánajárni ki lehet ez a huncut. A narancsvirágot jelölték meg felelősnek. (Megnyugatott, hogy ezek szerint nem csak én érzem ezt a furcsaságot) A narancsvirágot imádom pedig! Még narancsvirág vizem is volt, enni inni szagolni mindenhogy imádtam, de amit rajtam produkált ez a parfüm elnézést a jelzőért, leginkább az ammóniára emlékeztett. Ugyanúgy szúrta az orrom. Tartósnak szerencsére nem volt az, alig 3 óra alatt megfakult, kivéve a szúrósságát az este jött csak le fürdéskor.

Mindezek ellenére szerintem nagyon fantasztikus, minőségi illat, és irigylem, akinek jól áll és tudja viselni, mert ez maga a nagybetűs ELEGANCIA és NŐIESSÉG. Sajnos nem marad kívánságlistás, nem csak a bőrkémia miatt, hanem mert minden szépsége ellenére egyszerűen csak nem éreztem, hogy mi összeillenénk. Noha a Lou Lou mint 90-es évek elég csalódás volt, örültem, hogy megismerhettem egy olyan illatot ebből az időből ami ízig vérig minőségi. Beérem a kicsi mintácskámmal, majd néha megillatolom, mert valami hihetetlen nosztalgikus érzést keltett bennem, de akárcsak az én múltam a 90-es évekből, ugyanolyan szúrós és mostoha emlékként zárul, mint ez a parfüm leszáradás után.

5 Likes

Annak ellenére, hogy éppen sűrűn havazik, arra gondoltam, megosztom Veletek a top 10 tavaszi illatom:

  1. Kenzo Flower Eau de Lumiere (vagy Mrc Jacobs Daisy Dream Sunshine, a két illat irtó hasonló, csak előbbinek sokkal jobb a tartóssága)
  2. Ha tavasz, akkor cserenyszevirágzás, elmaradhatatlanok tehát a cseresznyés-mandulás-meggyes illatok. Úgy, mint: Prada Candy Gloss, Juliette Has a Gun Mmmm, Prada Infusion Amande, Givenchy Live Irresistible Délicieuse. Az édesség különböző fokain, kinek-kinek vérmérséklete szerint :slight_smile:
  3. La Vie Est Belle Bouquet de Printemps: igazi kedves tavaszi virágcsokor, bár már nehezen fellelhető.
  4. La Vie Est Belle La Vie en Rose: ez könnyebben elérhető, mint az előző társa, édes-nőies rózsás illat. Aki még édesebb irányba haladna, annak La Vie Est Belle Intensément.
  5. Friss, könnyű tavaszi rózsák még: Valentino Rose Verde vagy Guerlain Bloom of Rose EDP, nagyon hasonlóak.
  6. Tavaszi kategóriában elmaradhatatlan a bazsarózsa, így: YSL Mon Paris Floral, vagy sokkal olcsóbb verzióban Moschino Pink Bouquet
  7. Guerlain Teazzura
  8. Marc Jacobs Cucumber Splash vagy Shay&Blue London Almond Cucumber
  9. House of Sillage Hauts Bijoux
  10. Yves Rocher Tendre Jasmin
    A felsorolás szigorúan szubjektív, csakis saját tapasztalataimon és preferenciámon alapul :slight_smile:
    Nektek mik a kedvenc tavaszi illataitok?
7 Likes

Hű én tartozom egy vallomással, sose voltak évszakra bontott igényeim, ha megtetszett egy parfüm éjjel-nappal azt használtam. Kár, hogy nincs Döglesz, azért végig illatolnám a listádat kíváncsiságból :slight_smile:

2 Likes

Sziasztok! Makeup.hu-ról vett már valaki parfümöt? :slight_smile: