Parfümök világa

Olyan fél éves tipródás után ma én is megrendeltem imádott illatomat. A három illat közül, amiket Zólyomi Zsolttal kiválasztottunk nekem, ez volt a kedvencem, mióta elfogyott, rendszeresen nézegettem, hogy meg kellene rendelni (az ára tartott vissza). Legalább hetente egyszer megillatoltam az üres üveget, aminek az alján direkt hagytam egy icipicit.
Végül ma a - 15% megadta a végső lökést, nem hiszem, hogy ettől olcsóbban meg tudnám venni. :slightly_smiling_face:

https://kremmania.hu/kremek/the-different-company-pure-eve-pure-virgin-edp

3 Likes

Az illatjegyek alapján nagyon szépnek tűnik. Egyre jobban gondolkozom ezen a parfümtanácsadáson!

1 Likes

Egy igazi ikon, sajnos egyre kisebb célközönséggel (mert ugye a Lancome LVEB és a Baccarat…) Nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre!

Sokat kér azért, hogy egy saját illatot kreáljon?
Amúgy mennyire közvetlen, normális pasi?
Engem is érdekelne a személyes tanácsadás illat téren, csak nem tudom mennyit kell várni rá, ill. milyen hosszú a sor nála. :slight_smile:

4 Likes

Leírás alapján is finom lehet, egyszer én is kíváncsi lennék egy illattanácsadásra, bár én úgy érzem megtaláltam magam a mamigardróbban :smiley:

2 Likes

Én ajándékba kaptam, de az nem a saját illat kreálása, az szerintem kb. a megfizethetetlen kategória, és jó pár hónap.
Ja, és teljesen normális pasi. Én azt hittem, hogy amolyan nem a földön járó művészlélek, de nem.

Egyébként a parfümtanácsadás árai fent vannak a honlapon:

https://leparfum.hu/illat-szolgaltatasok/parfum-tanacsadas/

3 Likes

Ha jól tudom, 3 millió Ft-nál kezdődik egy egyedi illat. Itt egy elég részletes interjú a témáról:

A sima parfümtanácsadás 30-40ezer Ft, ha jól emlékszem.
Amikor szaglászni voltam nála, nagyon udvarias és közvetlen volt, nem éreztem cikinek magam, mert nem értek az illatokhoz.

4 Likes

Köszi :slight_smile:

3 millió?
Aztabetyármindenit!!!
Zsoltikának megártott az illatfelhő. :slight_smile:
Asszem kost napolom a témát, de persze nem örökre.
Köszönöm :slight_smile:

4 Likes

Hát, azért egy új illat, ami passzol is a megrendelő igényeinek, szerintem nem egyszerű, meg hát ugye a tudást meg kell fizetni.
Egyszer láttam egy műsort, ahol egy férfi a felesége születésnapjára egy új macaront kreáltatott. Emlékeim szerint 10-12ezer euróba került, ezért 100 darab elkészült macaront kapott, és a receptjét.

1 Likes

Ezzel a pasival nem ártana jóban lennem, hátha leenged az árból…:smiley:

5 Likes

Nincsen baj Zsoltival mi vagyunk csórók :rofl:

3 Likes

Na ez mindent visz. Én inkább jótékony célra fordítottam volna ennyi pénzt. Az illat egesz más, kiegészíti a személyiséget, a stílus része.
Hacsak nem cukrász a nő és ez egy kuriózum íz az üzletében.

Shalimar Souffle rajongóinak!
Eladó tök jó áron egy majdnem tele üveggel :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Shalimar első élményeim :slight_smile:

Ma délelőtt fújtam fel, annyira izgatott voltam, hogy a fele mellé ment. Elsőre hihetetlenül erős, picikét meg is ijedtem, majd az illatorgia átalakult fél óra múlva “szappanos” illattá (mármint gondolom ezt hívják annak) Majd néhány óra elteltével először púderes, majd végül egy lágy, finom, keleties fűszeres illattá alakult rajtam. Noha nem éltem 1925-ben, de valahogy pont így képzelem el, ahogyan Európa lázban ég a keleti kultúrák iránti rajongásában és az egzotikusságot európai orrhoz igazította Guerlain. A romantikus történet is nagyban hozzátesz ehhez a parfümhöz, egy szerelmi óda a szeretett hölgyhöz, és szerintem ez a kezdeti erős nyitány után lesz igazán értelmezhető. Én még ezt is belefantáziáltam, hogy a szomorú férj is először dühödt, vad és támad, de ahogyan eszébe jut aez elhunyt szeretett felesége, egyre lágyul az illat és egy kellemes, örökké tartó emlékként él.
Vakon vettem, de egyetlen pillanatra sem bánom, köszönöm az ajánlást is @noisette szerintem telitalálat volt! Teljesen elbűvölt ez az illat, szerintem jól működünk együtt is :slight_smile:

Valóban nem egy mai illat, én a mai illat szót se nagyon értettem, amíg a Notinoban meg nem mutatott az eladóhölgy 3-4 olyan parfümöt aminek a nevét se tudom annyira jellegtelen és kellemetlenek voltak számomra. Úgy látszik a múlt iránti rajongásom se veszett el, csak átalakult egy mindennap kiélvezhető csodálatos illatban. Azt hiszem én már így maradok, kicsinek is imádtam a múltat, a csodaszép ruhákat, régi ékszereket, mostanában az illatokkal hódolok a rajongásom tárgyának, az elmúlt időszakok szépségeinek :slight_smile:

5 Likes

Örülök, hogy tetszik a Shalimar! A története olyan gyönyörű, nem véletlen, hogy a Fragranticán szavazásokon is mindog előkelő helyen végez az “ikonikus illatok” kategóriában.
Érdekesnek tartom, hogy az avitt illatoknál nagyon gyakran elhangzó kritika, hogy milyen erős, penetráns illatok. Ugyanezeket az embereket kicsit sem zavarja, hogy a LVEB-el tömeget lehet oszlatni, vagy egy Mugler Angel is vegyifegyver kategória :slight_smile: Legyünk már konzekvensek :slight_smile: Én egyik oldalról se bírom az ilyen nagyon too much illatokat - pedig a bőröm nem egy parfüm mágnes, sokkal jobban elbír ilyen nehezebb darabokat is, de másokon nagyon zavarnak.

3 Likes

Valóban csodás illat, nagyon tetszik és örülök, hogy birtokolhatom :slight_smile:

Elsőre én is “penetránsnak” éreztem, de szépen lecsitult. Gondolom a mennyiség is fontos, mert fél fújás is szépen kihozta az illatot, bár örülnék ha máskor nem az ügyetlenségemből fakadóan fújnék kevesebbet magamra. :smiley:

Amúgy nem tudom, remélem én nem vagyok ilyen amit leírtál, mármint átható illatfelhővel erőszakolom meg a körülöttem élőket, mert imádom a régi illatokat :slight_smile: Én magamon sose érzem erősnek, főleg mert megeszi a bőröm az illatokat, ha nincs benne valami “keményebb” összetevő, akkor eltűnik, vagy teljesen más illatot produkálok mint aminek “kéne” kijönnie.

A zsibi is szakadásig van tele LVEB és Angelekkel, mondjuk engem nem zavar másokon, de lehet csak nem érzem a sajátomtól :sweat_smile: :rofl:

2 Likes

Melyik az LVEB? :see_no_evil:

1 Likes

La vie est belle :smiley:

Gondolhattam volna, köszi :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Likes