Parfümök világa

Arról már nem is beszélve, hogy én sajnos illathoz emléket is kötök …. hiába volt már meg signaturenak a Versace : Versus magam mögött hagytam egy életszakaszt és már nem tudom hordani.
Annyira irigylem az egyik barátnőmet Ő a Gucci: Rusht használja és magasról tesz arra ha épp valami negatív dolog érte amikor rajta volt , nem foglalkozik ilyenekkel, hordja.
Én erre képtelen vagyok sajnos, dolgozom rajta de nem megy , tavaly egy frissen vásárolt Montalet 3 perc alatt adtam tovább egy kolléganőmnek és nagyon megdícsértem magam , mert nem bőgtem üvöltve pedig kedvem lett volna hozzá :smiley:
Jó , hát ezen vagy dolgoznom kell , vagy elengedni :relieved:

1 Likes

Ezt én is megtapasztaltam. Illattal, sminkkel, ruhával is. :slight_smile:

1 Likes

Nem vagyunk egyedül : )

1 Likes

Melyik ez a webshop?:slightly_smiling_face:

Ha a minta levásárlós érdekel az a Parfum.hu
:slight_smile:

1 Likes

Kevésbé költőien fogalmazva: változik az ízlésünk.
Imádtam pl az Aurát és az Alient, most is szeretem mint illatot de magamon idegesít. A Womanity is kedvenc volt, abból is már csak a Pour Elles-t viselem. Ahogy öregszem egyre inkább csak a könnyed, légies illatokat szeretem magamon, az édesebb, nehezebb egyszerűen már nem.

Sziasztok!

Új csatlakozó vagyok, mert igyekszem szívem hölgyének kedvében járni. Avon Ultra Sexy EDT-t használ és mint az köztudott kifutott és nem elérhető. Esetleg valaki, akinek iszonyatosan jó nózija van ezekhez a dolgokhoz tudna megnyerően hasonló alternatívát helyette? :slight_smile: Válaszotok előre is köszönöm!

Elméletileg a munkahelyemen van belőle egy üveggel, dobozostól, talán egy fújásnyi hiányzik belőle. Holnap megyek be, megnézem, hogy tényleg jól emlékszem-e?
Szívesen odaadom.

6 Likes

Igazán legköteleznél és köszönöm már a szándékot is :blush:

Megvan, írtam. :slightly_smiling_face:

Nekem például az Avonos parfümök nem váltak be, túl hamar elmegy az illatuk. Eddig a best of a Giorgio Armanitól az Acqua di Gioia, igaz nem egy mai parfüm, de az új GA parfümök is nagyon jók. Akciózva webshopból vásároltam, így azért elfogadható volt az ára. Sőt találtam otthon illatosítót is, ami parfüm szakértők által lett összeállítva, a Moodot. Kipróbálva otthon tényleg parfümös illatot áraszt és nagyon jó volt eddig az összes illat amit kipróbáltam. Szóval ha szeretnétek, hogy ne csak ti illatozzatok hanem a lakás is, akkor érdemes ezt is letesztelni, igaz nem egy olcsó illatosító készülék.

1 Likes

Kb. 20 napja tettem egy bejegyzést a kora nyári illatokról, de már több, mint egy hete dübörög a forróság, szóval ugorhatunk is a kedvenc kánikula illatok kategóriára, ha egyetértetek :wink:

  • eddigi nagy favoritom, a Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic idén elhasalt, be kell látnom, hogy a tartóssága rémes. Viszont a családból a tavalyi Orange Soleia nagyon tartós, idén őt fogom újravenni
  • Mugler Aura edp: ő sem a tartósság csúcsa rajtam, sőt… (bánatosan figyelem a véleményeket, a legtöbben vegyi fegyvernek tartják, rajtam meg max 1-2 óra). Ennek ellenére olyan különleges “dzsungel illat”, amit szigorúan 30 fok fölött szoktam fújni, és idén sem mondok le róla
  • Prada Infusion d’Amande: na, ő viszont az az illat, ami a többséggel ellentétben rajtam 8-10 órát is szépen projektál a legnagyobb melegben is, imádom azt a hűsítő púderességet, igazi tisztaság illat
  • Shiseido Energizing Fragrance: sajnos már nem gyártják, ha tudjátok még vadásszátok le! Ropogós, friss, púderes gyöngyvirág, napközbenre az egyik kedvencem, és ez is vagy 10 órát bír
  • Végül egy pár kedvenc a tengerparti/bulizós vonalon nyárra: Mugler Angel Iced Star 2021, Flowerbomb Nectar, Wonderlust Sublime

Ti mit fújtok a hőségriadóban?

2 Likes

Gyöngyvirágot biztos nem :smiley: szerintem nálam az valami traumatikus emléket hoz elő, mert abszurd módon utálom.
Gondolkodtam azon, hogy veszek egy kis kiszerelést a Not a Perfume-ből. Nemrég volt szerencsém kipróbálni egy fújást, és kellemesebb mint reméltem. Az original ráadásul rajtam elég bőrközeli is (a superdose erősebb, viszont az valahogy szúrós is, mintha fémes lenne, vagy vegyszeres…)
De előbb szerintem letisztázom a parfümös kívánságlistámat. Sajnos megint megszaporodtak rajta a tételek :frowning:

1 Likes

Èvek òta kedvencek:
https://kremmania.hu/kremek/bvlgari-omnia-crystalline-edt

https://kremmania.hu/kremek/gucci-flora-edt

https://kremmania.hu/kremek/dior-addict-2

https://kremmania.hu/kremek/trussardi-a-way-for-her
Èrdekes, hogy az èn bőrömön csak a fejjegy ès a szìvjegy èrződik. Az alapjegy amikor sok viràgos friss illat àtmenne èdesebb pèzsmàsba nàlam egyàltalàn nem jön elő.

2 Likes

De furcsa! Én az Omnia Crystalline-t szintén évek óta használom, de kizárólag télen, hidegben. :slightly_smiling_face:

Én mióta a nagy melegek vannak, csak a Jil Sander Sunt használom. Még egész tartós is rajtam.

3 Likes

Jil Sunder Sun Summer 2020 amit nem érzek soknak, és volt egy D&G Light Blue Sun fujcim. Mindkettő illékony, de pont ezt bírom elviselni ebben a melegben. Nyugodtan lehet locsolni őket mint frissítőt, nem lesz sok. Ilyenkor nekem negatívum a tartósság és az intenzitás az illatoknál :upside_down_face:

1 Likes

@Amadea https://kremmania.hu/elado/lierre-gucci-by-gucci-edp Nézd, az egyik kedvenc parfümöd :blush:

1 Likes

Köszi szépen, van belőle üvegem.:slight_smile:

1 Likes

Úton van felém egy Moschino : Funny! , hozzá egy VS Aqua Kiss testpermet és a kókusz vonalat erősítve Mugler : Angel Edt , Versace : Crystal Noir mellé idén is megvettem a VS Coconut passion testpermetet, nagyon jól muzsikál mind a kettővel.

1 Likes

Sajnos én mást tapasztaltam. Illetve azt, hogy az üveges fújós is hamar elindul a minden élők útján, ha maga a parfüm, amiből kifújták, régi.
Vettem egy ma már ritkaságnak számító illatból a piactéren, és amellett, hogy majdnem minden másnap fújtam belőle, nem tudtam a 10 ml végére érni, megpunnyadt. Ilyenkor az a szomorú, hogy még reklamálni sem tudsz, hiszen hogyan bizonyítasz bármit is. Ha jelzed is az eladónak, maximum sajnálkozik, és közli, hogy a nála lévő üvegesnek semmi baja. Akár több ezer forintod megy a kukába.