Parfümök világa

Nekem a tavasz/kora nyár mostanában

  • Chanel Chance Eau Tendre: ezt fújtam idén elsősorban
  • Sisley Eau Tropicale: mostani beszerzés, nekem nem annyira “tropicale” inkább egy könnyű virágos illat

Nyárra rákattantam a kókuszos-naptejes vonulatra, és eléggé elszaladt velem a ló az új beszerzésekkel:

  • Tom Ford Eau De Soleil Blanc: egy travel kiszerelést vettem, tavaly egy mintácskám volt amit nagyon szerettem. Csak nehogy úgy járjak vele hogy annyira kedvenc, hogy a végén nem is használom (nálam van ilyen, előbb elfújkálom a “semmi különös” illatokat hogy fogyjanak el, a féltettek meg ott csücsülnek a polcon :upside_down_face:)
  • Guerlain AA Coconut Fizz: talán a kedvenc most
  • Jil Sander Sun Summer Edition 2020: nulla tartósság, lehet locsolni de olyan isteni Balaton-illata van és fillérekért vesztegették
  • Radiant Pour Femme: csere, pár éve mintám volt belőle de ezt mostanra valahogy túl töménynek érzem. Lehet hogy hülyén hangzik, de valahogy zavar az intenzitása ennél az illatcsaládnál. EL Bronze Goddes hasonmás. Ha valaki tartós naptejes illatot keres jó áron, tudom ajánlani.
  • D&G LB Sun: fújós, jó, de nulla tartóssággal. Elhasználom de nem lett kedvenc. Kicsit jellegtelenebb a többihez viszonyítva. Ezzel mindjárt a második kérdésre is válaszolnék, jó hogy nem üvegesben vettem, mert a Jil Sander árát nézve megbocsátható az illékonyság, de ez azért húzósabb.

Én már ezeket használom, akármilyen is az idő :sunglasses:

2 Likes

A meleg idővel mindig gondban vagyok, mert a parfümjeim többsége súlyos, nehéz illat. A rózsásakat nem érzem ilyenkor soknak (Montale Aoud Roses Petals, Fort&Manle Charlatan stb.) és egyelőre senki nem ájult el mellettem, úgyhogy remélhetőleg más se érzi azt, hogy támadás érte a szaglószervét.
A Diptyque Philosykos az, ami rajtam fájdalmasan illékony, pedig olyan szépséges illat.

4 Likes

Amiket imádnék de botrányosan rövid ideig tartanak ha saját testápolójával használom , akkor is :

  • Trussardi : My Name
  • Trussardi : Donna EDP
  • Trussardi: Delicate Rose
  • Bvlgari: Omnia Coral

A Donna az nagyon én lennék pedig , de nem 2 - 3 órás hatóidőre veszek parfümöt, erre nagyon ugrok.

Ma a Mademoiselle Riccit fújtam (EDT ) reggel 7- kor és még mindig érzem. Nyári elegáns illatnak jó lehet.

Kókusz vonalon végül még nem vettem semmit sem, mert a Coconut Passiont összefújtam az Angel EDT - vel és valami isssssteni. Ezen kívül van még itthon a Crystal Noirból mindkét töménység. Ribellet tesztelek még :slight_smile:

1 Likes

Hasonlóan állok ezzel a kérdéssel, mint Amadea. Tavaly vettem pár könnyedebb fújóst, de egyelőre egyik sem győzött meg, a citrusos illatokat nem szeretem és úgy tűnik a lótuszos, vizes illatjegyeket se.

Szerintem ugyanazokat fújom magamra mint eddig, kivéve a Fracast, az túlzás volt még nekem is. :crazy_face:

De pl az Oudesire-t gyakran elő fogom venni és úgy tűnik a Narcotic Venus is nagyon szép, bár ma még nem volt kánikula. Szerintem csak egy kettő EDT-m van, egy Ostara fújós, ami csodálatos, élethű nárcisz és jácint illat, sajnos nem túl tartós :frowning: Illetve egy vintage Opium EDT a 70-es évekből. Na lehet az utóbbit bedobom kíváncsiságból :face_with_hand_over_mouth:
Ha meg döglesztő lesz mint a Fracas, legalább lesz helyen a buszon :crazy_face:

2 Likes

Jaj, lemaradt az előző kommentből, hogy a Gucci Bloom Aqua di Fiorit szoktam még fújkálni, de annak is fájdalmasan gyenge a tartóssága. Az EL Modern Muse-ból van egy minim, ami kellemes illat, de nem érzem olyan közel magamhoz, mint a nehéz dögöket.:smiley:

A Donna Edt nekem tartósabb és nyáron nagyon szeretem. Könnyed mégis nőies.

1 Likes

Irigyellek. Én próbáltam , száraz bőrre, nedves bőrre, testápolóval, saját testápolóval, melegben, hidegben, labdával, labda nélkül mindig ugyanazt az eredményt hozta. :frowning:
Mivel nem egy drága dolog, gondolkoztam rajta, hogy veszek egy nagy üveggel és fújom egész nap, de pont a signature scent - nél nem akarok kompromisszumot kötni egy kicsit se.
Cartier : Must- ból Dior : Addict EDP - ből egy fújás egész nap elkísér, erre vágyom :slight_smile:
Marad a keresgélés és mindig rendkívül szerencsésnek érzem magam, hogy csak ilyen problémáim vannak, hogy nem tart a parfüm.

1 Likes

Ti néha nem érzitek soknak ezt a parfüm keresgélés dolgot?
Van hogy azon kapom magam, hogy lesikált aggyal ülök a Fragrantica előtt, vele párhuzamosan több webshop is nyitva és vadászok… Vagy ha a környezetemben egy számomra érdektelen ember már fél órája magyaráz valamit akkor hogy ne nyomjam ki ott helyben előtte a szememet , mert muszáj végighallgatnom , közben parfümökre gondolok. Legutóbb a Cartier : Carat üvegén estem gondolkozóba, közben távoli zaj volt csak a “ bla- bla - bla”.
Nyugtassatok meg, hogy nem csak az én fejemben kering indokolatlanul sok üvegcse.

3 Likes

Semmi gond ezzel, ez a hobbink! :blush:

1 Likes

Ó dettó! Pedig folyton mondom magamnak elég már, nem azt mondtad, mindened megvan? Erre előkerül valami régi kedvenc restock van egy áhított illatból ááá sosincs ennek vége, eskü rosszabb mint a smink, ott tényleg elértem egy kritikus mindenem megvan érzést :see_no_evil:

1 Likes

Ó én nagyon szigorú vagyok a vásárlással évi 1-2 üveget veszek, ajándékba szoktam kapni szintén 1-2 darabot.
Olyan érdekes, gyerek és kamasz koromban nem volt illatom , első keresetből vettem és akkor volt otthon A parfüm , 1 azaz 1 db és csak azt használtam. Ha elfogyott akkor váltottam. Nagyon - nagyon sokáig csak 1 állandó db volt és évekig használtam 1 típust.
Most ez vajon miért nem elég nekem? Sokkal egyszerűbb lenne az életem ha megint lenne A parfüm 1 db és az lenne a Luise illat mint régen és késssz :slight_smile:
Átgondolandó részemről.
Sminkből csak egy basic kit van és szuperül elvagyok vele.
Hmmmm hmmmm :slight_smile:

2 Likes

Persze hogy egyszerűbb lenne, na de mennyivel unalmasabb is. Enni se mindig ugyanazt eszi az ember, mert a végén már az illatától is rosszul lenne, nem? :smiley:
Amúgy ismerős a dolog, nagyon mély a Fragrantica-nyúl ürege… és egészségtelenül hosszúra hizlalja a kívánságlistámat. Pedig így is több parfümöm van mint amit gyakran használok.

2 Likes

Igen , ez igaz :slight_smile:
Találtam egy webshopot ott úgy lehet mintákat venni, hogy utána a vásárlás felét levonják a következő rendelésből, így tudok tesztelgetni és nem kell elmenni miatta plazazni amit utálok. Így próbálgatok mostanság illatokat.

Fragin a notes résznél tudok elveszni, rákeresek egy- két kedvenc összetevőmre és ki is dobja, hogy miben van benne , és kezdem felfejteni a dolgot üvegenként :smiley:

2 Likes

Sokáig nekem is csak egy parfümöm volt amit éppen használtam és kozmetikumot is akkor vettem ha valami fogytán volt… Viszont akkor meg ruhát vásároltam állandóan :stuck_out_tongue_winking_eye: Lassankint lejöttem a ruhavásárlásról helyette viszont parfüm- és beautymániás lettem. Amilyen béna a mostani divat, nem is csoda. És a kozmetikumok jóval kevesebb helyet foglalnak :smiley:

2 Likes

Hát, erre mit is mondhatnék? :face_with_hand_over_mouth: :face_with_hand_over_mouth: :face_with_hand_over_mouth: én is egy igazi illatmániás lettem. A sminkes cuccok gyűjtögetése szerencsére nem lepte el az életemet, de az illatok terén képtelen lennék egy-két favorittal beérni.
Mondjuk egy segítség, hogy ma már elég sok illatom van csak fújósban, és mivel 50-60 illat esetében már statisztikailag sem jön ki a matek, hogy évente pár alkalomnál többször fújjam magamra, így van olyan fújósom, ami egy-két évig is kitart, nem kell egy egész üveggel megvennem.
Ebben a fújós témában rájöttem valamire: az üveges fújós nem romlik (pontosabban én még a 2 éves rekorderemen sem éreztem állagromlást, lehet persze, hogy a 3. évben az is kezdene megbuggyanni), műanyagosoknál viszont egy év után már határozottan kezdem érezni, hogy túl van a csúcson, azokkal ilyen szempontból vigyázni kell.

3 Likes

Nekem szerencsém van nyaranta, mert én pont csak a vizes-citrusos illatokat szeretem.
Ezek közül a legtartósabbak rajtam: Elizabeth Arden Green Tea Tropical és Ralph Lauren Ralph

2 Likes

Köszi a tanácsot, megnézegettem őket és egy kivételével mindegyik mintám üveg fújósban lakik, a műanyagosat a héten terveztem elhasználni, eddig ezekre oda sem figyeltem, hogy miben adják, eredeti gyári az összes.

Mondjuk igen, én is titkon ácsingózok egy szignatúra illat után, mert akkor az pontot tenne a kalandvágyamnak végre :grin:
Most szerintem megint a hely lesz egy korlátozó erő, lassan betelik a szekrény, szóval khm, elég? :rofl:

Tininek avonos parfikat kaphattam csak, persze mindenre azt kértem így összegyűlt egy adag. Imádtam mindennap mást fújkálni, lehet ez újult ki bennem, csak már nem avonosokat szerzek be :slight_smile:

Sajnos nem tudok választ adni az 1 db illat kérdésre, de talán a kíváncsiság és a kalandvágy simán ott lehet. Meg szerintem olyan klassz ajándék a parfüm :face_with_hand_over_mouth: :heart_eyes:

1 Likes

De jó, hogy írod ezt a műanyag fújós dolgot, én nem tudtam ezt :open_mouth: Hát, akkor meg is vannak a parfüm project pan-jeim úgy érzem :open_mouth:

A “signature” illat dolog egyébként nekem is nagy fejtörést okozott, örülök hogy nem vagyok ezzel egyedül. Mondjuk nálam az a gond, hogy van egy elképzelésem hogy milyen típusú illatot szeretnék (valami botanical-fűszereset, olyat ami akár férfi illat is lehetne, de mégsem), aztán jön a kánikula és semmit nem bírok elviselni magamon, kb csak a citromfüvet/verbénát és zöld teát. Vagy jön a tél és a rettegett hideg, és nem elég “meleg” az illatom. Pár éve komolyan elgondolkodtam azon, hogy nekiállok kikeverni magamnak valamit, mert az nem állapot hogy minden parfüm ami bejön, legjobb esetben is csak két évszakban ideális.

2 Likes