Parfümök világa

Nem tudom, hogy ott is kapni- e, én vakon vettem Notinorol.
A LVEB nekem nem barátom és akkor finoman fogalmaztam , nagyon nevetnék ha az új illatuk lenne a befutó, de meg fogom nézni azt is a Dolceval együtt,köszönöm .
A “ jeges zuhany” kategória már megvan , a kókuszt kell még kicsit csiszolgatni :slight_smile:

Nem olyan mint a többi LVEB, azokat én sem szeretem, de a papírcsík azért csalóka.
És a “jeges zuhanyban” kik szerepelnek…?

Na majd csekkolom :slight_smile: az biztos, hogy vidáman fogok odamenni .
Jeges zuhany nekem a DKNY : Woman , most Energizing néven fut több helyen, abban van egy olyan akkord amitől istenien hűvös lesz és a Davidoff : Cool Water ami nekem maga a víz, vagyok annyira nőies, hogy ne zavarjon amiért teljesen férfi illat a női is.
Ezeket találtam ki , tudom kommersz mind a kettő de már régesrég lecsengtek .
Ma pedig Halloweent fújtam (amit általában szigorúan novemberre tartogatok ) és abban is volt egy fémes - liliomos vonás ami olyan jólesett , úgy éreztem frissít.
Meeeeeeeeg ha lenne hozzá bátorságom akkor a kék Merveilles a Hermestől de az a széria annyira a barátnőm illata, hogy úgy érzem nem illik hozzám az én fejemben az a Márti illata .

:slight_smile: jó ez a “jeges zuhany”! Pontosan egyetértek, a DKNY Women Energizing szerintem is egy “hűvös” illat. Nálam ilyen még a TBS Fijian Lotus és - újabbak közül - Calvin Klein Women.

1 Likes

A naptejesekhez még egy tipp : Ajmal Hawaiian Breeze. Nem egészen az én ízlésem de egyáltalán nem rossz és niche létére teljesen jó árban van.
Body Shopba én csak ajándékot venni járok de ha beszédülök nyárig akkor ezt is kipróbálom.
Ó már nagyon hosszú a lista . Amiből találok mintát a neten azt meg is rendelem amiből nincs azért kénytelen leszek befáradni a Müllerbe.

A többiekkel összhangban első helyen nálam is a DKNY Women van. :slightly_smiling_face: De ilyen még a Moschino Cheap & Chic, az Armani Acqua di Gioia, CK One, vagy az Issey Miyake L’eau d’Issey. Egyik sem mai parfüm, kicsit leragadtam a 90-es években… :laughing:

1 Likes

Ó, még egy kókusz! Nem is értem, hogy felejtettem el, pedig pont nemrég próbáltam. Az idei DKNY Be Delicious Coconuts About Summer. Ez egy igazi kókusz henger nagyon kedvező áron.

1 Likes

A Cool Water régesrég megvolt, énnekem nem volt kicsit sem férfias. Akkoriban kommersznek :upside_down_face:k sem számított
A Hawaiian Breeze fújósban volt meg, engem egy az egyben az Impulse Incognitóra emlékeztetett (40 éven aluliaknak ez sztem nem sokat mond :sweat_smile:) én abban nem éreztem naptejes vonulatot.

Hű, ezt nem kellett volna tudnom, bővült a kívánságlistám :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Likes

A tya ééég ! :smiley:
Nagyon köszi, szerintem ez lesz a befutó.

1 Likes

Mélységesen csalódott vagyok lányok :frowning:
Tavaly március óta nem voltam egy plazaban sem , ma rászántam magam és komplett listával érkeztem a Müller nevű intézménybe , hogy mi mindent szeretnék megnézni.
Ami sikerült az egy Shiseido korrektor , végre tudom milyen árnyalat kell belőle.
Parfümből SEMMI. Konkrétan egyikből sem volt kirakva teszter amiket fentebb mondtatok:(
Viszont volt :
D&G : Light Blue Forever - citromos semmi
Versace Dylan Turquise: dettó
Bvlgari: Omnia nemtudommi rusnya üveges CIF súrolószer illattal
Trussardi: új henger üveges , ezt is éreztem már nem kell
:smiley:
Az lesz hogy megrendelem Notinorol párban a DKNY Woment most van szettben is, hozzá teszem a kókuszkát és csókolom.Meg a korrektort :relieved:

1 Likes

Mármint a DKNY Coconutsra gondolsz a notinóról…? :smiley:

Igeeeeeen :slight_smile:

Fújóst nem adsz majd ki belőle…? Annyi új parfit vettem a tavasszal hogy szégyellném már magam előtt is még egy beszerzését :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hát őőő lehet hogy gonosz vagyok de nekem nem éri meg azt az x Ft- ot , fújós üvegem sincs meg postára se járok, nekem ezzel több a nyűg mint amennyi “ hasznot” hozna.
Ne haragudj.

Nem, dehogy semmi gond, megértem ha amúgy nem vagy erre berendezkedve :slightly_smiling_face: Írd meg majd légyszi, milyen, mennyire hasonlít a Guerlainre, most az a legkókuszosabb a csapatból, ha más jellegű, lehet mégis megjutalmazom vele magamat :relaxed:

Pénteken tervezek bemenni a Notinóba személyesen, ha őt választom akkor mindenképp referálok róla.

Köszönöm szépen, én csak rendelni tudnék, drogériában meg egyelőre nem futottam vele össze.

25 napja nem volt parfümös bejegyzés! :astonished: :astonished: :astonished: Mondjuk azt nem csodálom, hogy a májusi őszben kevés volt az inspiráció… De most már tényleg itt a nyár, 2 témát gondoltam feldobni:

  1. Kedvenc kora nyári illatok. Tudjátok, június, amikor már szép az idő, de még nem az a rohadás meleg, amikor még élesek a fények, hosszúak a nappalok és még sok a virág :slight_smile:
    Ilyen adottságokhoz nálam most az alábbiak a kedvencek:
  • Dolce&Gabanna Light Blue Forever
  • YSL Libre edt
  • Mon Guerlain Bloom of Rose (edt vagy edp)
  • Cartier Baiser Volé Lys Rose
  • Valentino Donna Rosa Verde
  • és ha egy kis édesség hiányozna, akkor LVEB en Rose
    Elég durva rózsa túlsúlyban vagyok, ahogy elnézem :grinning: A trópusi kókuszos koktélok, hűsítő citrusok és egyéb “hideg, vizes illatok” nálam megvárják a júliusi-augusztusi hőséget :slight_smile:

A másik kérdés, amit már régen fel akartam dobni: melyik az az illat, amit imádnál, de abszolút nem tartós rajtad, ezért elengedted? Sajnos az én bőrkémiámmal, meg az ízlésemmel (inkább a könnyű, főleg az aromás-akvás illatokért vagyok oda) ez nagyon is gyakori probléma :roll_eyes:
Akik tehát menthetetlenül lepattannak rólam:

  • Hermés Un Jardin Sur Le Nil
  • Mugler Aura Edt
  • Prada Infusion de Mimosa
  • Guerlain Aqua Allegoria Flora Salvaggia
  • végül 2 jázminos: J’Adore Infinissime és Gucci Bloom Profumo di Fiori
7 Likes

Én ugyan kicsit más éghajlaton élek, de általában késő tavasszal / kora nyáron (időjárásilag) pakolom el a kabátjaimmal együtt az imádott Burberry-jeimet (Brit és London), ugyanis egyik sem jön be ha meleg az idő. Márcsak egy parfümöm van elöl ami nem kimondottan nyári, az Avon Far Away Glamour, de valószínűleg lassan az is csak alkalmi illatnak marad.
Aztán nemsokára jön az az időszak, amikor csak az Elizabeth Arden Green Tea flankerek és a Zara x Jo Malone Vetiever Pamplemousse marad kizárólagosan nappali használatra. Idén valószínűleg inkább az utóbbi.

2 Likes