Parfümök világa

De érdekes, nagyon különleges a te érdeklődésed is :smiley: “szag-ujjlenyomat” :rofl: :rofl: :rofl: ezen azért jót nevettem :smiley:

Sziasztok!

Sok parfümöt kipróbáltam, de pár éve a Clinique Happy illata vált be nagyon. :slight_smile: Mellette azért másik is van, de ebből már a 2. üveget használom. Főleg hétköznapi parfüm szerintem, de bulizni úgyse járok mostanában. :grinning:

1 Likes

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?
Az a helyzet, hogy szeretnék megvásárolni egy parfit, az eladóról viszont nincsenek vélemék / csak, hogy 4 db eladása van/ gondolom, folyamatban/…
Ő azt írta mindegyik parfinál, hogy májustól postázza, természetesen így nem mentem bele, most azt írta / nem csak nekem/, hogy lehet, meg tudná oldani a jövő héten…
Hogyan bizonyosodhatok meg, arról, hogy valóban jó " szándékú" Eladó? Sajnos, személyes talira biztos , hogy nincs lehetőség, úgy nem tudnám átvenni / nem bp.i vagyok/…

Köszönöm előre is, a segítséget!
Üdv.: Regi888

Szia!
Sajnos nem hiszem, hogy meg tudsz róla győződni, hogy bárki is korrekt eladó. Az internetes adok-veszek mindig egyfajta bizalmi kérdés. A véleményezés jó szempont, de szerintem még az sem biztosíték.
Én addig nem utalnék, amíg nem tudja feladni. Illetve még egy ötlet: utánvétes postaköltséget fizess, és akkor fizeted ki a parfümöt, amikor megérkezik.

Köszönöm!

Megbeszélem vele az utánvétet😊

Szép napot!

1 Likes

Ez elég furcsa… Vigyázz, mert általában az eladók nagyon nem szokták szeretni az utánvétet, mondván, hogy ilyenkor ugye az eladó tudja bebukni a postaköltséget, ha nem veszik át a csomagot. Viszont olyat olvastam múltkor a fb-on ilyen csoportban, hogy volt olyan csaló, aki csak kitömte valami kővel a csomagot, hogy legyen súlya, szegény ember, meg jól bebukta az utánvétet, mikor kinyitotta…
Természetesen nem állítom, hogy belefutnál egy ilyen szintű csalásba, de azért az utánvéttől óvanintenék, nem véletlenül nem szokták szeretni…
KM-en én biztos nem vásárolnék olyantól, aki még nem kapott egy pár pozitívat már, régi felhasználóktól.

2 Likes

Eddig szerencsém volt, mert elég gyanakvó típus vagyok, de majd átgondolom, hogy egyáltalán mennyire fontos nekem egy újabb illat :see_no_evil:

Köszönöm a segítséged!

1 Likes

@Regi888 @asianlover Én úgy gondoltam az utánvétet, hogy a postaköltség ára előre ki van fizetve. Én eladóként csak így vállalok utánvétet, és mindig működött. Így az eladónak sem kell félnie, hogy bebukja a postaköltséget. Egyébként, a postást nem lehet megkérni, hogy várja meg, amíg kibontod? Sőt, hogy csak utána fizeted, ha megfelelő a tartalma? Webáruházakban nagyon szokták nyomni, hogy még a futár / postás előtt bontsuk ki a csomagot, és azonnal tagadjuk meg az átvételt, ha nem jó. Persze nem szeretnek várakozni, tudom…

Értem, de a posta sajnos nem engedi , hogy kibontsuk mielőtt kifiztnénk/ átvennénk, legalábbis tudtommal…

Most inkább affelé hajlok, hogy nem veszem meg, túl sok a " gyanús" körülmény…

De azért köszönöm a segítséget!:blush:

2 Likes

Én is úgy tudom, hogy csak akkor lehet felbontani a csomagot a postán, ha kifizetted, nekik meg igazából semmi közük hozzá, mire fizettél be, akkor is, ha az agy rakás kavics :rofl:
Ja, azt a webáruházas mondást én is imádom… mutassanak már egy futárt, aki ezt kivárná… Maximum, ha videófelvételt készítenék az ajtónyitástól a csomagbontásig. Én eddig ebben nem csalódtam szerencsére. Egyszer tört ripityára a rendelésem, de a webshop szó nélkül visszautalta a pénzt (sima fényképek alapján is).
KM-es fb csoportban olvastam, hogy tényleg van olyan ember, aki videófelvételt készít a telefonjával minden KM-es csomagátvételről is. Vannak, akik biztosra mennek :face_with_monocle:

2 Likes

Huh, de jó téma, miért nem találtam meg?

A hétköznapi “munkábajárós” parfümöm a H&M T-shirt illata, vagy a Zara parfümjeiből kerül ki, és nagy kedvenc Calvin Klein, főleg a Downtown.
A különleges napokon Chanel Coco Mademoiselle-t fújok, amit szerintem minden férfi imád, és bár rengeteg nő használja, nem zavar.
Ha kevésbé fontos alkalomra megyek, akkor beteszek egy kis fújóst, egy mintát, szeretek mintákat venni/szerezni, épp, amihez kedvem van.
A rózsa illatát nagyon szeretem, szappanban, testápolóban.
Van egy Chanel No.5-om, de az én pici szőke, kék szemű, fehér bőrű világomba nem fér annyira bele, senki ne szereti rajtam, én viszont nagyon. Most egy könnyedebb verzióját szeretném kipróbálni.

2 Likes

Hello-hallo, itt a tavasz (sőt, már szinte a nyár), adott a kérdés, mit hordunk? Eltalálta-e a szívünk valami újdonság?

Én nem vagyok nagyon lenyűgözve az idei felhozataltól, tavaly nagyon sok parfümöt megvettem, amiket nagyon szeretek is, de idén inkább csak a legyintgetés maradt…

Igazán meglepő, hogy top 3 újdonságba tudott jutni a Daisy Spring Eau So Fresh, pedig csak egy kis komfortillat.

https://kremmania.hu/kremek/marc-jacobs-daisy-eau-so-fresh-spring-edt

Igényes, szép parfüm kategóriában a L’Interdit Millésime-et indítanám, bár ez meg inkább nyár esti szerintem, így egy ideig még nem fogom használni.

https://kremmania.hu/kremek/givenchy-l-interdit-edition-millesime-edp

Futottak még kategóriában ott van a CH Very Good Girl, jó kis csajos illat, de kezdetben lelkesebb voltam, pár próba után mégis lebeszéltem magam róla. A Trésor Midnight Rose még mindig a málna csúcsa :slight_smile: de aki az Angel Novát kedveli, annak érdemes ezzel a licsis-rózsás Good Girllel is megpróbálkoznia!

Ami viszont egy kakukktojás: Lolita Lempicka Oh Ma Biche. Ugyan 2019-es megjelenés, én mégis csak idén év elején ismerkedtem meg vele, és néztem egy nagyot! Igazán különleges nyári illat, nálam annyira betalált, hogy a Jardin Sur Le Nile-emet is szélnek eresztettem miatta (ok, meg a tartóstalan volta miatta is… :face_with_hand_over_mouth: )

https://kremmania.hu/kremek/lolita-lempicka-oh-ma-biche-edp

Még amire tavaszra nagyon várok, az a YSL Libre Edt lesz, azt ígérik, ez nőiesebb… és a Trussardi Trussardi - rendkívül kreatív elnevezésű - új illata, ami szintén levendulás lesz (és már kapható is a Douglasban).

Libre Eau de Toilette Yves Saint Laurent perfume - a new fragrance for women 2021 (fragrantica.com)

Trussardi - | Reviews and Rating (parfumo.net)

5 Likes

Még télen vettem meg a Diort és a Hermest. Párszor használtam, a két középső új szerzemény, még fel sem bontottam, alkalomra várok.:blush:
IMG_20210401_182344

5 Likes

Én épp ma hoztam el egy barátnőmtől egy kisfújóst Trussardi Trussardiból, de az eredeti 1984-es.

a 2021-esnek mondjuk nem sok köze van őhozzá :thinking:

Nekem így tavasszal ők a kedvenceim:

Gloria nagylelkűségét ismét szeretném megköszönni, tőle kaptam az Aura Sensuelle mintát :heart:

De mivel egyébként híres/hírhedten retro/nyanya/mamó illat fan vagyok, ezért mindenképpen megemlíteném őt:

Ugyanis tavaly kijött illat! :smiley: De idén ismertem meg, imádom, de nem tavaszi meg nyári illat, inkább hűvösebb időkre való.

Ó, kihagytam az Avon Today, tomorrow , always illatát, pedig az is szuper illat szerintem!

https://kremmania.hu/kremek/avon-today-tomorrow-always-forever-edp

3 Likes

Ha tavasz akkor nálam az Estee Lauder White Linen és a Shiseido Ever Bloom Sakurája.
Ja és E.L-től még a Pleasures is abszolút tavasz.

3 Likes

Úgy gondolom, ennek az írásnak inkább itt a helye, mint a lapozóban, mert a címével ellentétben egyáltalán nem csak az angol hercegnők kedvenceiről szól. :slight_smile:

4 Likes

The Body Shop vagy Rituals parfümöt használt már valaki? Ha igen, mi a véleményetek róluk?

Ritualsokoat csak szagolgattam eddig, egyiket sem vettem még meg, így nem tudok sajnos hozzászólni.
TBS illatokat viszont már sokat használtam az utóbbi években, vannak nagyon szuper illataik, általában edt-k, amik átlagos edt tartóssággal bírnak, így összességében szeretem őket, ajánlanám. Tudnak annyit, mint egy Jo Malone jóval kedvezőbb árkategóriában :slight_smile:

Az amazóniai liliomos volt a csúcs, sajnos már nem kapható.
https://kremmania.hu/kremek/the-body-shop-amazoniai-tuzliliom-eau-de-toilette

A fidzsi lótuszos jelenleg is kapható, ezt nyaranta szeretem használni.
https://kremmania.hu/kremek/the-body-shop-fijian-water-lotus-edt

1 Likes

Köszönöm :slight_smile:

Szerintem edt hatosugaru mindketto, de a rituls tartosabb es kifinomultabb nekem, rajtam. Asianlover altal javasolt tbs illatok kimagasloak voltak, de a fene tudja, miert vonjak be oket?! Az allando kollekcios illataik felejtosek, ha csak az eppen megijjesztemmagamategykisillattal kategoria rajongoja vagy. (Nem erik meg az arukat, inkabb bodymistek ezek.)

1 Likes