Otthoni hajfestés / festett haj karbantartása


Ez az eredeti hajszínem. Húú, most már nekem is van annyi ősz, hogy festeni kell. Én szívesen lennék majd ősz idősebb koromban, mert nekem nagyon tetszik, csak hát ahhoz szépen is kell ám őszülni, és sok gondozást igényel az is.
Ha 20 évesen rendelkeznék a mostani agyammal, tapasztalataimmal, érdekes lenne, hogyan alakulna az életem. Elégedett vagyok a most-tal, de pár hibát kijavítanék. Hamarabb leszoknék a cigiről, hamarabb elkezdenék foglalkozni a bőrápolással és egészségmegőrzéssel is, és többet utaztam volna. Viszont sokkal jobb, most ezzel az önismereti háttérrel. Nem hiányzik a 20-as évek identitásválsága, és helykeresése.

Bennem is vannak ambíciók, pl.szívesen lennék rosegold, vagy valamilyen extrémebb színű, de annyira azért nem vagyok bátor:D Meg nem is merném itthon kipróbálni.
Ez például nagyon tetszik:

1 Likes

A Maria Nila márkának vannak színező termékei, amelyek 1-4 mosásig maradnak a hajban és lehet keverni is őket. Festett és/vagy szőkített hajra vannak.

1 Likes

Ó a rosegold ne is mondd, mennyiszer bele akartam már vágni fodrásznál!! :slight_smile: Azaz egyszer magamnak csináltam hasonlót de az véletlen volt és utána persze jól elszúrtam, másodjára nem olyan lett :frowning:

2 Likes

köszi szépen a tippet, megnézem őket:)

Ettől tatok én is. Na majd meglátom bele merek-e vágni itthon, vagy fodrászra bízom. Néha a fodrásznál is úgy érzem, hogy csak kísérletezik, és vagy összejön, vagy nem.

Igen, pláne az extrább hajszíneknél. Bár vannak már elég jó Rosegold színezők, ha ezt az arnyalatot akarnám akkor velük próbálkoznék. Azt hiszem a Schwarzkopf-nak van eleg szép.

1 Likes

Köszi, lehet kíváncsiságból utánajárok:).

1 Likes

Barátnőm használja az egyik fajtát, megkérdem melyiket, mert tenyleg szép!

1 Likes

Köszi szépen előre is:).

1 Likes

Én pont egy hónapja voltam rosegold és imádtam :blush: Sajnos csak kimoshatós, de nem is baj, nem volt épp munkahely kompatibilis, bár hozzáteszem a cégnek is hasonló színei vannak, mint a hajam volt, szóval… :roll_eyes: leszek én még rosegold újra! :smiley: :grin:

2 Likes

Én egyszer próbáltam hajkrétával színezni és nagyon bejött, bár nem rosegold volt, inkább rózsaszín de akkori szőkén jól mutatott, csak hát a kréta nem egy kényelmes megoldás:D. Mennyit bírt a festék, és melyik volt az?

Glamour napokon vettem meg a L’oreal Colorista-t (asszem a Dirty Pinket). Sajnos csak 3 hajmosást bírt ki, de nem egész hajra tettem, hanem melíroztam, arra elég volt a tubus fele :slight_smile:

1 Likes

Dirty Pink én tavaly nyáron voltam, nekem jó rózsaszín lett :slight_smile: Imádtam!! :slight_smile:

én a helyedben, ha ezt a színt szeretnéd megtartani, úgy csinálnám, hogy először csak a tövekre (annyi időre, ameddig eddig is hagytad), és kb csak az utolsó 5-10 percre a hosszára, csak az egységesítés miatt. persze a legjobban működő időkombinációt ki kell tapasztalni - ha eddig is így csináltad, akkor ne vedd figyelembe a kommentem :slight_smile:
A sötétebb szőkékkel óvatosan, mert a fodrásznyelv a világosabb barnákat is szőkének sorolja.

1 Likes


Szóval a dillemma folytatódik. Hozzá kellett világosítanom a középső sávot a túlvilágosodott tetőhöz, ami egész jól sikerült, de a tanulság, hogy sárgás tónusú festéket nem szabad használnom a vörös pigmentes hajamra, csakis hamvas, hideg színeket. A következő körben ez a terv, kis hamvasítás. Meglátjuk összejön-e.

3 Likes

Hasonló problémával küzdök szerda óta, egy fodrász hazavágta a hajam. Most a töve sárgás és vöröses egyszerre. Ma megmostam reggel a hajam hamvasító samponnal, majd cool blond pakolás ment rá kb. 3 percre. Már most jobban néz ki, mint amikor kijöttem a fodrásztól, de még mindig nagyon elüt a szín, borzalom. Legközelebb a pakolást tovább a hajamon hagyom, csak elsőre tartottam tőle, hogy a hajam hossza nehogy kék/lila legyen.
Esetleg próbálj hamvasítani te is. Kevesebb a kockázat, nem roncsol annyira, mint egy festék és kijön a hajadból pár mosás után (ha nem hamvasító samponnal mosod).

2 Likes

Köszi szépen a jótanácsot, kipróbálom a hamvasítást, vagy következő festék körig kibírom, meglátom még. Remélem gyorsan rendbe jön a hajad. Hatalmas csalódás egy elrontott haj, pláne ha még fizetsz is érte.

A fő gond amellett, hogy a színe gáz, hogy foltos lett, ezt rendbehozni nem lehet, csak lenöveszteni. Mivel a töve érintett, ez min. 2 év. A rövid haj nem áll jól sajnos. Gondolkoztam rajta, hogy fél centisre letolatom… de akkor tuti azt hiszik beteg vagyok több, mint 20 év hosszú haj után.
Én a hamvasító samponokat úgy használtam mindig, hogy megmostam a hajam egy tápláló samponnal, ami legalább nem szárít, majd azután a hamvasítóval (szerintem mindegyik szárít).
A fodrászok azt mondják, hogy hajfesték festett hajat nem világosít. Azért az árnyalatán lehet változtatni hidegebb irányba. Youtube tele van videókkal ahol sok nőnek összejött.

1 Likes

Hát nekem hajfesték világosította a sötétbarna festett hajamat eddig, szóval nekem más a tapasztalatom, de gondolom minden haj máshogy reagál. Nekem ez az otthoni kísérletezés nagyon pozitív csalódás. 20 ezerért fodrász nem csinálta meg ilyen jól, mint én magamnak. Igaz több idő kellett hozzá, de olcsóbb is volt és legalább kipróbáltam minden árnyalatot világosítás közben. Sötétebb meg bármikor lehetek. Nem gondolkodtál azon, hogy sötétre fesd? Az sem oldaná meg a foltosságot? Azért talán jobb, mint a fél centis haj.

2 Likes