Otthoni hajfestés / festett haj karbantartása

Én nem sokat értek a hajfestéshez, de annyit tudok hozzátenni, hogy érdekes módon a L’oreal Casting Creme Gloss nekem is eléggé kiszárította az amúgyis rossz minőségű hajamat, így eléggé eltöredezett, amit nőtt, az is inkább letört. De nemrég befestette a hajamat fodrász hagyományos festékkel (sima barna színű lett) és azóta sokkal szebb, fényesebb, rugalmasabb a hajam, erősebbnek tűnik, olyan mintha lenne rajta plusz egy (védő)réteg. Érdekes…

1 Likes

Több, mint 10 éve van festve a hajam, ebből kb 5 éve otthon, anyukámat szoktam megkérni, ha hazamegyek hozzájuk :slight_smile: Syoss Oleo Intense-t használok, nekem eléggé bevált. Szépen befog mindent. Festés után pár mosáskor még ereszt a színe, és utána elég sokáig tartja magát, kicsit fakul, de egyenletesen. Kb 10 év vörös után váltottam barnára, és nagyon szépen befedte.
Amit én használok a hajamra: jelenleg Baba sampont (2in1), és nagyon szeretem, mert nem szárít. Majd egy kis Serical Latte hajpakolás. (Régebben nagyon szerettem a Garnier Fructis Grow Strong pakolását, de szerintem beszüntették. :frowning: ) Kimosom, és törölközővel megszárítom. Ekkor rákenek pár pumpányi Baleás argánolajos hajolajat, és Tangle Teezerrel kifésülöm (más fésű vagy kefe nagyon húzza, úgyhogy szerintem fontos olyan kefét használni, ami nem bántja). Szárítani csak picit szoktam a tövét, majd befújom egy kis Gliss Kur Ultimate Repair balzsammal.
Nekem ez így eléggé bevált, és nem töredezik túlságosan a vége. Persze azért időnként ráfér egy egészségügyi vágás, de ez természetes. Múltkor egy fodrász megjegyezte, hogy milyen szépen rendben van a hajam, és megkérdezte, hogy eredeti-e a színe :slight_smile:
Szóval ugyan nem használok kifejezetten festett hajra való cuccokat, de régebben próbáltam, és semmi extra hatást nem véltem felfedezni. Szerintem inkább arra kell figyelni, hogy ne szárítsuk ki a hajat, és adjunk neki valami természetes fényt, ne legyen parókahatása.

2 Likes

Tényleg, a Tangle Teezer!
Hogy én azt hogy imádom, már egész gyűjteményem van belőle otthon. :smiley:

Utazáshoz (Star Wars mintával):
https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-compact-styler

az első:
https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-the-original

a kedvenc:
https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-salon-elite

a gubanc űző:
https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-thick-curly-hajkefe

és a nyeles (enyém rózsaszín):
https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-the-ultimate-hairbrush

Mindet vagy Notinoról vagy Mall.hu-ról vettem, lényegesen olcsóbban, mint a boltokban, a nyeles volt talán 3400, a többi ilyen 2200 - 2400 között.

1 Likes

Mostanában a hajápolási rutinom változásokon megy keresztül, mert nem igazán voltam elégedett a hajam állapotával. Több, mint 6 hónapig használtam a Redken kék samponját és balzsamját. A kék Tigi duóról váltottam erre, azt 6 évig használtam, úgy éreztem, belefáradt a hajam. A Redken egyáltalán nem vált be. Száraz szalmakazal volt tőle, fénye semmi, a színe fakó és teljesen élettelen volt.
December elején váltottam az OGX Kukui olajos duójára, már ez egy megváltás volt, teljesen más lett a hajam textúrája, újra lett fénye, sokkal simább volt a felülete is. Szulfántmentes volt, aminek külön örültem, mert már eleve erre akartam elindulni. Aztán Maddie hatására megrendeltem a Lakme Teknia samponját és eldobtam tőle az agyam.
https://kremmania.hu/kremek/lakme-teknia-gentle-balance-szulfatmentes-sampon
Semmi általam eddig próbált samponhoz még csak nem is lenne szabad hasonlítani. Hihetetlenül finom, puha a habja, szulfátmentes szintén, és a hajam annyira nagyon-nagyon puha tőle, mint egy babának.
Közben a Youtube-on is nézegettem hajápolós videókat és az egyik őrülten irritáló - ámbár szép hajjal rendelkező - gurutól okosodtam egy kicsit:

  1. Tovább hagyom a sampont a hajamon, mint ahogy eddig csináltam, azt mondja, kell a samponnak is idő, hogy dolgozzon. Oké, eddig sem 30 másodperc alatt végeztem, de most több időt töltök a mosással.
  2. A balzsamot a fülem alá érő részre teszem csak, nem terhelem vele a fejbőrt. Logikus lépés és ennek tulajdonítom, hogy egy nappal kitolódott a két hajmosás közötti idő.
  3. Befejeztem a hajszárítózást. Hülye voltam eleve, hogy elkezdtem két éve. Ameddig nem hajszárítóztam, csodálatos volt a hajam, nagyon sok, nagyon hosszú. Majdnem derekamig ért, sehol egy töredezés (festett létére). Aztán elkezdtem hajszárítózni, bár nem formáztam, de azzal száradt, nem magától. És jött a Redken duó, tavaly megcsináltattam egy tartós egyenesítést (aminek a hatása csak annyi volt, hogy szögegyenes szalmakazal lett a hajam és teljesen tönkrevágta), valószínűleg ez így együttesen eredményezte, hogy a hajam már csak árnyéka a két évvel ezelőtti önmagának. De dolgozom rajta.
    Fésű: amióta először megfésülködtem a Wet Brush-sal, mást a kezembe sem vettem, nem is tervezem.
2 Likes

Nekem szokitett a hajam nagy resze (babylights). Korabban bevaltak a sima drogerias termekek is, de a szokites miatt profibb dolgokat hasznalok. Nem tudnam magamnak szokiteni a hajam.
Ami bevalt:
A Redken csaladbol a kek maszk (Extreme), ami nem hidratalo termek, hanem egy proteines ujaepito, tehet kell utana hidratalni a hajat mas termekkel. A kek samponbol volt minim, de semmi extra, a balzsamja melle is kell egy hidratalo termek. Nem kell minden hajmosas utan alkalmazni a maszkot. Lathatoan tomotebbnek neznek ki a hajvegeim ha hasznalom. A Redken sarga maszkja (All soft) viszont pont hidratal (a sampont es balzsamot nem vennem ujra, ellenben csak szaraz, vegyileg nem kezelt hajra ajanlom oket). Neha ugy alkalmazom a 2 Redken maszkot, hogy osszekeverem oket.
Kerastase Ciment Termique Heat-activated reconstructing milk: Errol azt hittem amig natur hajam volt, hogy egy tularazott hovedo csak. A hatasat csak a szokites utan erzekeltem, azert, mert csak akkor lett karosodott a hajam (Nem kell minden hajszaritas elott hasznalni.).
A samponokat valtogatom. Amit most szeret a hajam az a Kerastase Chronologiste sampon, mert nem zsirositja a hajam, de szep fenye lesz. Ugyanennek a csaladnak a pakolasa jelenleg a kedvenc maszkom, nagyon szep lesz tole a hajam. Az ara nem tetszik, de nem fodraszatban kell megvenni, mindjart joval olcsobb (kb. felaron beszerezheto).
Van tobb kek/lila samponom, a Sedu Brighten and tone samponja nem rossz es olcso, de az elott mindig megmosom a hajam egy hidratalo samponnal, Alterna moistre intense oil creme shampoo vagy Tony & Guy Cleanse Shampoo for damaged hair (ez drogeriaas termek). 2x samponozok minden hajmosasnal.
Maszkbol jelenleg hasznalom a Wella Professionals Enrich maszkjat is, ami lehet levaltja majd a Redken All soft maszkot, mert hasonlo a hatasa, de csak 6 Euro.
Hajolaj Orofluido original elixir (ami vekonyabb hajszalak eseten nem a legjobb, vagy Schwarzkopf Oil Miracle Rose oil Treatment (ez utobbi jobban bevalt a szokites elott) a Chi hajvegapoloja most a kedvencem, csak az illata lehetne jobb.
Hovedo meg a Bumble and Bumble Invisible oil primer es a Redken pillow proof primer, ezeket nem fogom ujra megvenni ha elfogynak, szerencsere mindketto travel size, szerintem teljesen atlagos termekek.
En mindig hasznalok hajszaritot, csupa korpa lenne a fejborom ha nem tennem. Van egy forgo korkefes Babyliss hajformazom, azzal betudom szaritani a hajam ugy, ahogy a fodraszok szoktak, 5-6 perc alatt. Az en hajam alapbol enyhen hullamos. Amiota szokitve van, igazan csak formazva nez ki jol. Kb. a 3. szokitest elszurta a fodrasz, szerintem vagy tul eros szokitot kevert ki, vagy tul hosszu ideig volt a hajamon, es orulnek, ha a mar leszokitett reszre nem jutna a szokitobol minden latogatas alkalmaval, de ez nem jon ossze neki, az Olaplex meg a halottnak a csok, amit hozzakever. Az otthoni Olaplex 3. lepest is penzkidobasnak erzem, sajnos megvettem.
Nyilvan nem rakom ra ezt a sokmindent egyszerre a hajamra. Mindig probalkozom uj dolgokkal, valtogatom oket, keresem a szamomra legmegfelelobb kombinaciot.
Egyik csaladtagom hajat en festem neha, o mar teljesen osz. A bolti dobozos festekek is befogjak a hajat rendesen, de mindig 1-2 arnyalattal vilagosabbat veszek, mint amilyen szint szeretnek neki festeni, mert a bolti festek jellemzoen sotetebb lesz, mint ami a dobozon szerepel.
Legujabb felfedezettem egy Shu Uemura sampon egy minta alapjan, ami olyan szep hajat eredmenyezett, hogy az engem 3-4 havonta lato szomszed szerint, most (decemberben) jo szine volt a hajamnak. Akkor volt kb 4 honapja szokitve, tehat a szin biztos nem volt friss, csak nagyon csillogo, o pedig azt hitte fodrasznal jartam.
Hajkefek: Tangle Teezer, Ikoo hajkefe, Wet brush es egy Remington keratinos hajkefe, Syoss hajkefe (ez meglepoen jo, valamelyik Syoss /nem jott be nekem toluk semmi/ termekhez volt hozzacsomagolva).
Bocs, ez hosszu lett.

2 Likes

Én is a Tangle Teezer Originalt használtam elég sokáig, de néhány év után megelégeltem hogy állandóan eldobálom :smiley: Decemberben a dm-ben találtam egy hajkefét, amiért azóta teljesen odavagyok, pedig az én hajam már a festés előtt is nagyon gubancolódós volt… ebelines csomagolásban vettem, de gyanúsan ez nem volt rányomva és online se találtam sehol, szóval nagy nehezen kiderítettem, mi is valójában: Parsa Paddle Air https://www.instagram.com/p/Bs8iIRCDX05/
A dm-ben gyönyörű bordó színben is volt. Ezt nagyon ajánlom annak, aki épp lecserélné/bővítené az eddigi fésűit, és olcsóbb, mint a nyeles tangle teezer.

3 Likes

A Lakmé sampon nekem is kívánságlistán landolt, egyszer be akarom szerezni. Így már még jobban, hogy neked ekkora csodát tett, ez nagyon szuper. :blush:

1 Likes

Ami engem illet, 16 éves korom óta festem a hajam, azaz most már 6 éve. 12 éves korom óta őszülök folyamatosan, a sweet sixteenre meg már vállalhatatlan mértéket öltött. Nem is bántam, hogy el kell kezdenem festeni, mert gyerekkorom óta vörös hajra áhítoztam, noha nem elégedetlenkedtem a természetes színemmel sem. De hát “ha már festjük, fessük másra” alapon belevágtam egy mahagóniba. Az eredeti hajszínem egyébként egy nagyon sötét (sokan azt mondták rá, hogy fekete, de az azért nem) szürkés-barna. Hideg, nem csúnya, de leginkább semmilyen.

Tulajdonképpen 6 éve folyamatosan a vörösek mahagóni vonalával játszadozom. Egyszer visszafestettem sötétbarnára, de meg is bántam azonnal. Teljesen hozzám nőtt ez a mahagónivörös, már a karakterem része. Pár évvel az első festegetések után lettem ombre. Nagyon ügyi fodrászhoz járok, szépen megcsinálta, fokozatosan mosódott el a világosabb rész felfelé, rézvörös hajvégtől mahagónivörös hajtőig. Az ombre is egybeforrt a személyiségemmel. A legutóbbi fodrászosdin kértem annyi változtatást, hogy alakítsa át az ombrét balayage stílusúvá. Azóta balayage, még jobban tetszik. De a lényeg nem változott, alulról fölfelé rézvörösből mahagóni.

Most egy ideje a Palette Deluxe Mahagóni rézvörösre keresztelt árnyalatával festem (http://www.schwarzkopf.hu/hu/brands/haircolor/palette/deluxe/667-mahagoni-rezvoros.html), illetve hát elöl én festem magamnak, hátul meg kell kérnem anyát, mert a balayage miatt annyira nem csápolhatok vakon a festékkel, vigyáznom kell, hogy csak a lenövésre menjen.

Ami az ápolását illeti, elég hardcore módon tolom, mert amellett hogy festett és szőkített, a hajam természetes göndör is, úgyhogy extrém száraz és nagyon kell figyelnem a hidratálására. A konkrét rutinomat nem írom le, mert nagyon hosszú, és a “Természetesen göndör és/vagy száraz haj ápolása” topikban már megtettem. A lényeg, hogy használok sima balzsamot, spray balzsamot, pakolást, olajakat, krémet, aloe verát. A konkrét termékeket mindig váltogatom, de arra megpróbálok odafigyelni, hogy a rutin valamelyik darabja festett hajra való legyen, hogy kapjon némi UV szűrőt is. Illetve ami még nagyon idevág, hogy egy ideje használok hajszerkezet védőt (https://kremmania.hu/kremek/kallos-plex-hajszerkezet-vedo), aminek egyik felét a festékhez kell kutyulni, másik részét pakolásként a hajra tenni és lemosni. Fésülni én is TT-vel szoktam (https://kremmania.hu/kremek/tangle-teezer-the-wet-detangler), de mint göndör lány, csak hajmosás után, vizes hajjal fésülködöm.

Mi a különbség az ombre és a balayage között? Azt hittem a kettő ugyanaz :smiley:

1 Likes

Ezt most csak a saját szavaimmal fogalmazom meg, úgyhogy a nálam profibbak légyszi ne dobáljanak rothadt zöldségeket a képernyőjükre abban reménykedvén, hogy átjön hozzám és arcon ver, de:
az ombre az egész hajszélességen jön alulról felfelé, egyre világosodva, egy vonalban. Ezzel szemben a balayage annyiban más, hogy csak tincsek vannak világosítva, amelyek közül egyik feljebb ér, másik lejjebb, azaz olyan mint egy modern melír. De ez is alulról felfelé világosodik, csak az összhatás természetesebb. Magyarán igazán nem sok, csak nekem ez a satírosabb-káoszosabb színezet most jobban tetszik. :smile:

image

4 Likes

Így van! :slight_smile: Én is így tudom.

1 Likes

Ahha! Ha szépen készítették, akkor nekem mindkettő tetszik. Ha magamnak csináltatnám én is a balayage-t választanám :yum:
Most csak “sávok” vannak a hajamban, de egy színűek egész hosszában. Ez meg a satír? :thinking:

1 Likes

Köszönöm a megerősítést! :kissing_closed_eyes:

1 Likes

Talán (?) :smile: Szerintem igazából néha annyira vékony a határvonal a műfajok között, hogy annak hívjuk őket, aminek akarjuk. Arról nem is beszélve hogy az ombre vs. balayage vonalon kívül van már ezer másik is: sombre, fallayage, stb. Tulajdonképpen most ahogy beírtam ezeket a gugliba, lehet az enyém is fallayage. :no_mouth: Próbáltam keresni egy képet ami visszaadja a színét, hát, nem tudom. Hívjuk inkább hajnak. :smile:

111

Ez egy nagyon multifunkciós kép, ugyanis egyrészről jól visszaadja a színt (fényképező géppel készült, nem telefonnal), másrészről itt már nagggyon esedékes volt egy hajfestés, úgyhogy a csuri alatti részen az biza az eredeti hajszínem. :face_with_hand_over_mouth:

2 Likes

Nekem ez a kép favorit!! Olyan vagy, mint egy modell! Nagyon dögös! :heart_eyes: Egyszerűen imádom! Barátod csinálta?

1 Likes

Naagyon édi vagy, köszönöm! :smiling_face_with_three_hearts::sparkling_heart: Neem, az egyik barátnőm.

1 Likes

Én is nagyon köszönöm a képeket és a magyarázatot! Jövő héten akartam úgyis menni fodrászhoz és azt tudtam, hogy világos csíkokat akarok, de nem tudtam, hogy hogyan, mit. Most már tudom! Balayage lesz. És Nagyon jól jött a balayage középső képe, pont ilyen barna most a hajam, ugyanezzel a hosszúsággal és fazonnal. De jó, tényleg köszi!

1 Likes

https://www.instagram.com/p/BZY4EatF4Wk/
Imádtam a balayage hajam, nem fogod megbánni, gyönyörű, minden árnyalatban. Bevallom ezt tervezem visszanöveszteni és a technikát is visszasírom.

3 Likes

Nekem ennél még hosszabb volt, azt tervezem visszanöveszteni. Jó, hogy feljöttek ezek a technikák, mert azt eddig is tudtam, hogy nem totális festést szeretnék majd egy színnel, hanem valami játékot a színekkel és most már tudom!

2 Likes

Szuper kép! Tényleg, mint egy modell! De nekem régimódi modell-fílingem van. Mint a régi szép képeken, amiket a jegyesek egymás között váltottak :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes