Otthoni hajfestés / festett haj karbantartása

Nekem is kinyúltak a göndörkés-hullámos hajszálaim a festéktől. Már a diffúzoros szárítással sem lesz 1 napnál tartósabb kicsit kócos göndör frizura.
Nekem 6 éve ugyanaz a csajszi a fodrászom, nagyon bírom a munkáit. Szerencsém van vele. Ez a harmadik leghosszabb kapcsolatom :joy:

2 Likes

Pont erre gondoltam, hogy hogyan lehet otthon szőkíteni? Van valami biztonságos tipped totál kezdőnek, mint én is? Nekem a felnyírást csinálta a barátom, imádta, csak mintha mindig kicsit magasabbra nyírta volna:D. most visszanövesztem, de nagyon szerettem nyáron.

Eleinte fodrászkellékes cuccokkal próbálkoztam, néha igencsak katasztrofális eredménnyel. Aztán itt nem volt a közelben fodrászkellékes, úgyhogy átálltam drogériásra mindenből. Nekem a Syoss lightener vált be, de mindig elfelejtem, hogy a 13-0 vagy a 13-5, úgyhogy összevissza veszem hol egyiket, hol másikat :smile: Mindkettő bevált. Ezzel nekem nagyon szép szokott lenni az eredmény, és sokkal egyenletesebb, mint amit fodrász csinált. Más márkák nem igazán váltak be, vagy nagyon tönkretették a hajamat, vagy foltosak voltak vagy nem csináltak semmit. Persze ez is roncsol, de hajpakolás és hajvégápoló mellett annyira nem vészes. Meg persze sokan lepontozzák mert sárga lett, de hát ez ilyen, ha olyan az ember haja akkor lehet hogy narancssárga vagy citromsárga lesz.

De jó, köszi a tippet. És mennyivel szőkítés után lehet ráfesteni a színt?

Én azonnal szoktam, de többnyire ugye színezőt használok, az meg más, mint a tartós hajfesték. De amikor azt használtam, azt is simán rákentem még aznap. A hiúság nagy úr :smile:

Azt hiszem elkezdem gyűjteni a bátorságot. Ha követem a Syoss leírását nem érhet nagy baj? Mármint nem ég le a hajam tőből? Sokkal szebb színeket tudnák kipróbálni ha tudnám szőkíteni a hajam. Egyszer volt fodrász által, az van még a hajam végén, így meg van oldva a melír, ha festem.

Hát, felelősséget nem vállalok :smiley:
Igyekezz gyorsan dolgozni, a töveket hagyd utoljára, mert ott a fejbőr hője miatt gyorsabb a világosítás. Illetve én szoktam balzsamot keverni a cucchoz, hogy jobb legyen az állaga és kevésbé roncsoljon, de lehet, hogy a fodrászok ezért leszednék a fejem :smile:

1 Likes

Nagyon köszönöm a tippeket. Elolvastam KM-en minden véleményt, biztató a termék nagyon. Rég gondolkodom már ezen, hogy lehetne kicsit több színt kicsikarni a sötét hajamból és csak ez marad megoldásnak. Meg hát nem kell ezt alkalmazni minden hajfestésnél, csak ha nagyon lenő, ugye? Én úgy gondolom max.balayage lesz a hatás a tőnél növőfélben, vagy naív vagyok? Én azt szeretném, hogy szebben mutasson a festék, de nem zavar ha nem egységes a hajtőnél a szín.

Én csak a töveket szoktam szőkíteni, ha nem nagyon radikális színváltoztatást akarsz, akkor felesleges minden alkalommal ezzel kínozni a hajad.

1 Likes

Megfogadom a tanácsokat. Majd beszámolok, hogyan sikerült, ha belevágok:).

Kíváncsi vagyok, biztos szuper lesz :slight_smile: Sok sikert hozzá!

1 Likes

Nagyon köszönöm a biztatást, fellelkesítettél. Szerintem holnap be is szerzem a szükséges anyagokat. A 13-0 és 13-5 között mi a különbség, illetve mit jelentenek egyáltalán ezek a számok?
Bocsi, remélem nem zargatlak a sok kérdéssel, de tényleg belelkesedtem.

A 13 a színmélység, ez nagyon nagyon világos, a másik szám az árnyalat. De sajnos nem teljesen egységes a számozás, a gyártók egyénileg eltérhetnek, ez engem mindig megzavar (főleg a Palette hajfestékek, ott betűk meg számok vannak, nagyon utálom :smile: )
A dobozuk alapján azt mondanám, hogy a 13-5 hamvasabb, gondolom van benne valami, ami a hamvasítást szolgálja (bár emlékeim szerint a másikhoz is hamvasító balzsam van, ezért is szoktam elgondolkodni, hogy most melyiket is használtam). Mindkettő ugyanannyi árnyalatot tud világosítani, abban nincs különbség. Ha vannak vöröses pigmentek a hajadban, akkor mindenképp sárgás lesz az eredmény, mindegy, melyiket választod, de én a helyedben a 13-5-öst választanám, hátha hamvasít valamennyit. Érdemes lehet szőkítés után megvenni a hajfestéket, mert az eredmény alapján láthatod, hogy mennyit és milyen irányban kell korrigálni az árnyalaton.

1 Likes

Szuper, nagyon szépen köszönöm:).

Nincs mit, örülök, ha tudtam segíteni :slight_smile:

1 Likes

A topik hatására most éppen hajat festek. :grinning:
Kicsit félek, mert újfajta csomagolásban van a hajfesték, és mintha felkenve is más lenne.

Hát, legfeljebb ha lila lesz, akkor én így oldottam meg a sminkkihívás heti feladatát. :grinning:

6 Likes

Hú! Ez tényleg bátor húzás volt! Nagyon jól is áll! Hány percig volt rajta?

A képek alapján örül-belül ugyanaz a kiinduló hajszínünk. Én a héten festettem be “csak” 6-ossal, de még sötétebb lett :frowning: egyszer kérdeztem is erről anno a fodrászt, aki azt mondta, hogy leszívatás nélkül csak sötétíteni fogok, ha világosabb színnel próbálkozom. Nem mondom, hogy boldogtalan vagyok az eredményemmel, mert a tavalyi ombrézés után én kifejezetten élvezem, hogy “besötétedtem” egy kicsit. De az biztos, hogy a következő világosítással nem otthon próbálkozom :smiley:

Én lassan 10 éve festem szőkére hajam otthon, fodrászhoz csak vágatni járok. Az eredeti hajszínem valami világosbarna/nagyonsötétszőke. Amikor elkezdtem, nem értettem igazán hozzá, ráadásul anyagilag se volt mindegy, melyik dobozt veszem le a polcról. Amit akkor nagyon elrontottam: nem figyeltem arra, hogy a tövek megfestése után várjak, így azok rendszeren sötétebbek maradtak a hosszánál. Na erre én, vettem világosabb festéket, hátha az befogja. Be is fogta, egy év alatt platinaszőke lettem, sokáig szenvedtem utána, mert a hajamat eléggé tönkretette.
Mindig dobozos festéket használtam és szerintem összeségében jól működnek, nekem rendesen szőkítenek is, de érdemes tisztában lenni vele, mit jelentenek a számok.
Komolyabban csak az utóbbi pár évben figyelek az ápolására: áttértem egy "színező"re (https://kremmania.hu/kremek/l-oreal-paris-l-oreal-casting-creme-gloss-hajfestek, 801-es árnyalat), aminek elég tartós a hatása, és használok hajolajat, kifésülős sprayt, jó minőségű fésűt + balzsamot minden hajmosáskor. Ezek sokat segítettek, mostmár rendesen nő is a hajam, és sokkal egészségesebb :slight_smile:

Volt már olyan fodrász, aki megdícsérte a festésemet. Sok árnyalatú voltam már, így mostanra nem túl egyenletes (főleg, ha már kopik a festék), de abszolút vállalható, kicsit ilyen melírozott hatása van. Sajnos egy picit világosabb, mint amire vágyok, de a 7-esek már túl sötétek, és hamvas árnyalatot se látok sehol. Gondolkodom erősen, hogy megcsináltassam balayage-ra (tetején az eredetihez hasonló színnel), de nagyon drága… otthon pedig ilyenbe nem merek belevágni.

Ez lenne az én sztorim, remélem valaki talál benne hasznos infót.

A L’Oreal Casting Creme Gloss nekem is nagyon bevált, gyönyörű volt a hajam, amikor azt használtam. Csak sajnos nekem uncsik a színek :frowning: Ne ha egyszer újra “normális” hajszínem lesz, biztos, hogy azt választom.

Sziasztok, megosztanék pár tapasztalatot (jót és rosszat), hátha valakinek segít :slight_smile: Én 14 éves korom óta (20 éve) festem az eredetileg egérszőke hajam, eleinte anyu, aztán magamnak. Voltam már a szőke összes árnyalata (hamvas, sárga, platina, arany, sarki ezüst, vöröses), mahagóni, padlizsán, kakaóbarna, rezes, sötétbarna és melírozott is. Fodrász 2 esetben festett: amikor (mindkét esetben, csak kb. 3 év különbséggel), amikor sötétvörösből akartam szőke lenni. Elsőre melírral, második esetnél oxy reload-dal sikerült.

Otthoni negatív tapasztalatok:

  • 2003: szőkére kentem padlizsánt. Állat módjára foltos volt kb. harmadik festésig :slight_smile:, szóval drasztikus változást nem jó otthon :frowning:
  • 2015: szintén szőkét untam meg, vöröset kentem rá, foltos lett megint (mert hülye vagyok és nem tanulok :sweat_smile:), azóta nem csinálok ilyet, mindig csak fokozatosan váltottam
  • hajfesték hajfestéket nem világosít, csak festetlen részt
  • ha sok a hajban a vörös pigment (egy egérszínű hajban is lehet, én vagyok az élő példa), a hamvasnak reklámozott festék is rezes lehet

Otthoni pozitív tapasztalatok:

  • 2015: nem tetsző vörös friss festésre másnap rátettem C-VITAMINOS pakolást (C-vitamin por, balzsam egy órára), csodásan leszedte a vöröset!
  • mindenhonnan azt hallani hogy az ammóniás menniyvel egészsegtelenebb mint a mentes, no nálam nem így volt: az Olia és Casting Creme ammóniamentesek, de extrém módon kiszárították a hajamat, ezzel szemben az ammóniás Schwarzkopf Natural&Easy festék után (már csak ezt használom!!) olyan csodás egészséges a hajam hogy öröm nézni. Írtátok hogy szeretitek a Castingot, engem a szőkéi sajnos hosszú távon szárítottak :frowning:
  • hajnövesztés: ricinusos pakolás, Alpecin sampon és Lush Big samponkorong egy álom! Derékig érő fényes, csodás hajam lett a szőke festegetések ellenére is.

Hátha valaki pont ezekről keresne tapasztalatokat…

4 Likes