Önbizalomturbó!

Tudom, hogy nem ugyanaz, mint az igazi tej, esetleg növényi tejjel helyettesíthető (próbáltam 1-2-t, de én nem találtam meg az igazit).

2 Likes

Én váltottam mandulatejre (Alpro termékei nagyon jók!). Az ekcémám is elmúlt.

2 Likes

Ó, igen, a vásárlásterápiát én is előszeretettel alkalmazom. :see_no_evil: Akkor is, ha valami jó dolog történik és úgy érzem, hogy megérdemlem, meg akkor is, ha valami rossz és levert/dühös/mindkettő vagyok. A turi pedig számomra egyenesen kultusz. Úgy nőttem fel, hogy anyukám és nagymamám mindig kikapcsolódásként űzték a műfajt, és teljesen belém ivódott. :drooling_face:

3 Likes

Szerintem nagyon inspiráló a történet, köszönjük a bizalmad! :smiling_face_with_three_hearts::two_hearts:

1 Likes

Én is jövök kampányolni kicsit a növényi tejek mellett. A legtöbb tényleg nem egy élmény (bár ízlés kérdése, akad, aki kifejezetten szereti!), de vannak ízesítettek is. Én például mogyorós Alprot ittam sokáig. Azonkívül, hogy megfelelt a kávé lágyítására, még egy plusz mogyis mellékzöngével is megdobta az ízét. Még fogyni is tudtam, amikor növényi tejen éltem (félre ne érts, neked arra semmi szükséged). Sajni jóval drágább, mint egy sima tej, de egy próbát talán megérnének ezek a lötyik. :hugs:

4 Likes

De, elvileg a gyulladt fehér pattanásokat baktériumok okozzák :thinking:
Megfigyeltem egyébként, hogy régen csak az államon voltak pattanások aztán miután abba hagytam a nyomkodást ott azóta nagyon ritkán fordul elő közvetlen az államon. Ha nyomkodtam, mindig fertőzödött tovább gondolom ezért nem tudtam megszabalni tőlük. Valaki rajtam kivűl ezt mar észre vette?

Én is meg tudom erősíteni, hogy növényi tejjel könnyebb fogyni. A tehéntej nekem lassítja a fogyást még akkor is, ha csak heti 3-4 lattét iszom. Viszont nekem nem sikerült olyan alternatívát találnom, amitől ne undorodtam volna, úgyhogy inkább lemondtam a tejről. Zsírmentes fehér port keverek most a kávémhoz, ami bár teljesen más, nem is lehet tej ízként gondolni rá, de kifejezetten megszerettem valahogy.

1 Likes

Bella, a kávét nem kell elhagynod, ha annyira szereted, mindenről ne mondj le, kell valami, ami a léleknek is jólesik. Csak készítsd édesítővel és zsírmentes fehér porral. Nyilván nem olyan az íze, mint egy igazi latténak, de a szigorú diétába simán belefér egy 10-12 gr CH tartalmú kávé nyugodtan (egy édesítős-fehér poros latténak kb. annyi a CH tartalma). Ha a kólát szereted, néha egy Zéró is belefér (és még sok cheat kódom van, cukorbeteg vagyok).
A pattanásokat szerintem simán okozhatta a csokoládé, azt írtad, sokat ettél, az nagyon sok embernél okoz pattanásokat.

1 Likes

Köszönöm ! Holnap megyek is venni! :hugs:
Hiányzik a kávé.

Igeen valószínű, hogy a csoki okozhatta, de szerintem a zsíros ételek is nagy szerepet játszottak benne, mert egyébként imáádoom a zsíros ételeket :heart_eyes:
sajnos ki kellett iktatnom sok olyan dolgot amit imádok az egészségem érdekében :frowning:

A kávés tippet nagyoon köszi :hugs::hugs:

Nincs mit, remélem, nem fogod nagyon utálni, szerintem tényleg meg lehet szokni az ízét. Persze, a zsíros ételek sem segítettek a bőrnek, azok nem olyan segítős dolgok semminek sem :slight_smile:
Nem tudom, otthon milyen márkájúak elérhetőek a fehér porokból, nézd meg a csomagoláson az egy adagra jutó energiatartalmat és CH tartalmat. Ez NAGYON trükkös tud lenni, sokszor láttam olyat, hogy bár alacsonyabb a zsírmentes energiatartalma, de jóval nagyobb a CH tartalma, mint a normál terméké. Nem valami jó biznisz. Nézd meg a kávé energia- és CH tartalmát, teljesen pontosan tudni fogod, hogy mennyit viszel be, meglátod, nagyon keveset.

1 Likes

Mindent megfogok nézni! Biztos ami biztos! :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

A tejtől nekem is lettek pattanásaim, főleg oldalt az állam vonalán és a nyakamon. Amint elhagyom, elmúlnak. Biztos, hogy a tejtől van sajnos, mert már többször teszteltem és mindig csak akkor jönnek elő, ha tejet fogyasztok a kávémhoz. Én a kávéról nem tudnék lemondani és nem is akarok. Kókusztejjel iszom, amit én készítek. Egy éve beruháztam egy növényi tejkészítő gépre, azzal csinálom. Másfél liter készül el benne, nekem az 4-5 napig bőven elég.

Én is diétáztam már, súlyproblémák és egészségügyi okok miatt is (6 éve derült ki, hogy PCOS-em van, mellette pajzsmirigy alulműködés, meg nagyon rossz lett a vérzsír értékem) A csokiról sem kell lemondani, mindenre lehet jó alternatívát találni. Most pl a Penny Marketben szoktam vásárolni a cukormentes Wawel csokit. Nem tartalmaz semmilyen hozzáadott cukrot, és 4 ízben kapható 300 ft-ért.
Én amúgy is mindenhez édesítőt használok, kávé, tea, puding, kókusztejet is azzal készítem. Én diéta alatt is eszem pl túrógombócot (édesítő, zabkorpa, sovány túró) meg szinte bármit, csak a cukrot és fehérlisztet helyettesítem.
Mindenképp olyan életmódot próbálj kialakítani amit tartani is tudsz és nem szenvedések árán, mert hosszútávon csak az tud működni. Ha abbahagyod és visszatérsz a régi életmódhoz, jönni fognak a kg-k is vissza. Nem kellenek túl nagy változások és működni fog meglátod. Nekem is kell még fogynom (én is nagyon vékony voltam kb 25 éves koromig, 164 cm és 50-55kg) de nyáron már leadtam 6 kg-t és semmiről nem kellett igazán lemondanom. Ha bármi kérdésed van szívesen segítek.

2 Likes

Köszönöm! :smiling_face_with_three_hearts:

Igazad van, nem kell semmit sem megvonni a szervezettől csak a mennyiség nem mindegy! :slight_smile: Mindenre van jó alternatíva :slight_smile:
Olyan sokat tanulok tőletek, imádom ezt az oldalt! :heart_eyes:

Mindenképpen írni fogok, ha lesz valami amin elakadok
:heart_eyes: :hugs:

2 Likes

Köszi csajok a tippeket, régebben kóstoltam a mandulatejet, az nem jött be, szóval itt az ideje, hogy kísérletezzek tovább :slightly_smiling_face: Vajon a fermentált tejtermékeket is el kellene hagynom vagy elég a tejet?

Nekem tini koromban semmi nem volt az arcomon ,a bátyámnak csórikámnak iszonyú nagy gyulladt pattanások, szinte hetente járt kozmetikushoz.Erre most 40 fölött hormonálisan kész vagyok , a várva várt napok előtt állandóan kipattogok. Utána pedig szépen leszáradnak és elmúlnak. Nyáron jó a helyzet, ha egy kevés nap éri, akkor megúszom . Gratulálok @Bella a kitartásodhoz nem kis akaraterő kell hozzá az biztos. A lényeg, ne vonj meg mindent mert akkor nagyon nehéz kitartani. Ha megkívánsz vmi édeset egyél de csak egy fél adagot . Vagy pár falatot mindegy mi az ugyanúgy az ételeknél is érvényes : hetente egyszer egy kis bűnözés belefér. :hugs:

3 Likes

Szerintem ez már teljesen egyénfüggő. Hallottam olyat is, hogy valakinek minden tejterméket el kellett hagynia, meg vagyok például én, aki a sajt-tejföl-tejszín háromságról nem tudna lemondani. Hál’ Istennek nem is kell, mert nálam elég volt a nyers tejet mellőzni, és elmúltak a pattanások. Szerintem próbáld meg először csak a tejet helyettesíteni, és meglátod, mi lesz az eredmény. Hátha az is várakozáson felül teljesít. :upside_down_face:

1 Likes

Okés, rendben! :blush: :smiling_face_with_three_hearts:
Köszi mindenkinek a remek tanácsokat! :smiling_face_with_three_hearts:

Sziasztok Krémánniások! :slight_smile:

Mivel a csoport neve Önbizalomturbó gondoltam felteszek pár kérdést nektek, ha lehet :slight_smile:
Mindenkire kiváncsi lennék!:blush:

Nos a kérdések a következők:
Mi az amit szeretsz magadon külsőleg?
Mi az amit szeretsz magadban belsőleg?

Bátran! :hugs:

1 Likes

Külső: ki vagyok békülve önmagammal, amin tudtam, változtattam/változtatok. Amin nem tudtam, az is én vagyok, és én tényleg szeretem magam. Nem nagyképűség, nem önhittség, egyszerűen csak nem a külső véleményektől, aktuális trendektől teszem függővé azt, hogy én hogy érzek a külsőm iránt, és soha nem tudtak félrevezetni azzal sem, ha oktalanul dicsértek/kritizáltak. Kristálytisztán látom magam.
Belsőleg: soha nem hazudok (nap, mint nap tapasztalom, hogy ez mennyire nem alapbeállítás egyébként az embereknél) és óriási a szívem.
És te?

4 Likes

Ezt örömmel olvastam!:heart_eyes:
Csodálatos ember vagy!:blush:

2 Likes