Önbizalomturbó!

Dehogy lenne, én támogatom! :hugs::kissing_smiling_eyes:

1 Likes

Rendben.
Csak azért osztom meg a nyilvánossággal, mert segíteni szeretnék! :blush:

Én mindig is egészségtelenül táplálkoztam,soha nem figyeltem oda arra, hogy mit eszek.
Aztán 1 évvel ezelőtt sikerült felszedtem 20(!) Kg-t! :confounded: (Dolgozom az ügyön, már 3 kg lement)
40kg voltam aztán 60

Az egészségtelen zsíros,cukros ételek nemcsak a súlyomat növelték, hanem a gyulladt pattanások számát az arcbőrömön, ami miatt elkezdtem gyűlölni a bőrömet. Mert nekem 19 éves koromig baba bőröm volt, soha egyetlen pattanásom sem volt. Aztán egyszercsak megjelentek a csúnya gyulladt pattik és az ég világon mindent kipróbáltam már, de az egészségtelen étkezésről akkoriban soha nem tudtam volna lemondani.

Végül 1 hónapja teljesen lemondtam az egészségtelen étkezésről.
Az eredmény: 3 kg lement és a bőröm teljesen kitisztult! :heart_eyes: Néha-néha 1db pattanás kijön, de már közel sem annyi mint amikor nem ettem megfelelően.

Előtte:
jpeg_1549140162129

Vakuval készült
received_720319905012041

Vakuval keszült
jpeg_1549139946333

Utána(Most:)
jpeg_1549139564508

vakuval készült
jpeg_1549141908552

Mindegyik kép smink nélküli. :see_no_evil:

Nagyon sokat változott a bőröm, már nincsenek pattanásaim, csak pár pigmentfolt, remélem nem hagyom abba az egészséges életmódot. :confounded::scream:

Szerintetek régen vészes volt? Őszintén? Vészesnek számít? Én sajnos nem tudom. A kozmetikusom szerint szebórás bőröm van, de megnéztem és egyik pont sem volt jellemző rám.

7 Likes

Szuperügyes és kitartó vagy, csak így tovább! :heart_eyes: Ez egy valódi, önbizalomhoz vezető motiváció! :two_hearts:

1 Likes

Hát elég ciki ezt megosztani a nyilvánossággal, de remélem ösztönözni fogok ezzel mindenkit az egészséges életmódra :see_no_evil::heart_eyes::heartbeat:

2 Likes

@Bella, sztem nem volt gáz, gondolom főleg a ciklusod szabályozta mikor rosszabb és mikor jobb a pati-helyzet. Most tényleg szép tiszta a bőröd! :heart_eyes:
Milyen ételeket iktattál ki és mit vettél bele az étrendbe, ha érdeklődhetek?

2 Likes

Dehogy ciki, bátor dolog! Egyáltalán nem volt csúnya a bőröd, néhány pattanás bárkivel előfordulhat, de az nyilván a bőröd szempontjából is nagyon jó, hogy egészségesebben étkezel. Sokan azt hiszik, a fiatalság örökké tart, aztán később megrémülnek, amikor az egészségtelen életmód kiütközik rajtuk. Te időben felfigyeltél a jelekre.

2 Likes

Hát őszintén szólva nem hiszem, hogy a ciklusom, mert nekem soha sem jött ki pattanás ‘azokon’ a napokon és előtte sem. Inkább mindig akkor,amikor egészségtelen ételeket ettem. :confounded:
Köszönöm! Remélem ilyen is marad! :smiling_face_with_three_hearts:

Persze, hogy érdeklődhetsz úgyis elfelejtettem leírni én buta :see_no_evil::see_no_evil:

Amiket kiiktattam:

•Fehér kenyér : 1 hónapja nem ettem és nem is fogok. Barna kenyeret teljeskiörlésűt néha szoktam enni, de azt sem viszem túlzásba.

•Tészták: 1 hónapja szintén nem ettem és nem is fogok, nem hiányzik, tele van szénhidráttal mint a fehér kenyér

•Fehér rízs: Egyáltalán nem eszek csak barnarízst

•Zsíros ételek: Oldalas, pörkölt, szalonna, szalámi ilyesmik. Minden ami zsíros az ki van iktatva

•Cukros ételek: nagyon nagyon hiányoznak
Csoki, Gumicukor, Torta, Bármi ami édes
Sajnos ezek jelentik a legnagyobb problémát elhízásnál is és pattanások terén is. Régen mindennap 1 tábla csokit megettem. Mostanában 1 hetente 2 kocka csokit szoktam enni. (nem birnám ki nélküle) :confounded:

•Cukros üdítők: Cola, Nestea, Fanta
Csak ásványvizet iszok

•Tej

Nagyon kevés finom dolog van sajnos, amit ehetek :disappointed_relieved:

A mostani egészséges étrendem:

•Barna rízs: Ízre nem rossz, de ebből is keveset eszem

•Halak: Tonhalat szoktam enni, heringet

•Natur csirkemell: Ezt szeretem a legjobban az étkezésemben, mert nagyon finom és kell a fehérje miatt

•Sok zöldség: Paprika,paradicsom,brokkoli, saláta, retek, erős paprika, hagyma
Ezek fontosak a rost miatt nagyon egészségesek

•Sok gyümölcs: Mindennap 3 almát eszek, narancs, pomelo,mandarin
Jelenleg télen csak ezeket tudom enni

Főzelékek: spenót, tökfőzelék, babhüvely

Tojás: Sok benne a fehérje, vitamin

•1,5 Liter ásvány víz mindennap

•Zöld Tea: egy nap 2x iszok,de van amikor csak 1x nagyon hasznos méregtelenítő

Nem dohányzom.

Éés igazából ennyi. :disappointed_relieved: Hiányzik a régi étkezés, de az egészségem fontosabb, nagyon szeretnék lefogyni és a jelenlegi bőröm állapotát megtartani, úgy hogy megpróbálok erős lenni :sleepy: :grin:

7 Likes

Tényleg nem volt csúnya? :hugs:
Hát nem is tudom, fiatalabb koromban sokkal szebb bőröm volt. Szerintem akkoriban (2 éve) nem csak az étkezés miatt jelentek meg a csúnya pattik, hanem a sok sminkeléstől is. Alapozó mániás voltam és mindent kipróbáltam. Nem voltam normális, semmi baj nem volt a bőrömmel én pedig csak kentem magamra azt a sok szilikonos alapozót! Úgy megbántam :frowning:
Hálisten már csak ritkán használok alapozót.
A te bőröd is megváltozott, amikor beléptél a 20as éveidbe? Azt olvastam, hogy a felnőttkori pattanások nem normálisak. :disappointed_relieved:
Nekem 19 éves koromban kezdődött a kipattogás. Az már felnőttnek számit gondolom.

1 Likes

Bella, csodás a bőröd! És nem, nem volt vészes régen sem, az fantasztikus, hogy tartod magad az elhatározásodhoz, és hogy önmagad lehető legjobb verziója (ha lehet így fogalmazni) igyekszel lenni! Szerintem ez az, ami a legfontosabb, és ami nagyon inspiráló nekünk is! :blush:

2 Likes

Nagyon szép lány vagy! Ennyi pattanás szerintem nem vészes, de ha most még ennyi sincs, az csodás.
Hát én 43 vagyok, de időnként rajtam is van pattanás, szóval sajnos nem múlik el a korral. :thinking:

2 Likes

Köszönöm! :heart_eyes: Nagyon jól esik. :smiling_face_with_three_hearts:
Remélem segítek és inspirálok majd mindenkit! :hugs:

3 Likes

Köszönöm! :heart_eyes: Pedig neked olyan szép a bőröd mindegyik képeden,nem gondoltam volna, hogy néha neked is van pattanásod! :astonished:
Hol szokott kijönni?
És ha már itt tartunk, hogy a fenébe nincsenek ráncaid? Nekem a szemem alatt már van egy nagy csík :rofl:

1 Likes

Leggyakrabban az államon, ritkán az orromon (az ám a bájos látvány, a bibircsókos boszi :grinning:). Persze azért mostmár ritkább, havi kb. egy. De tinikoromban az állam tele volt, van is rajta néhány mély kráter a nyomkodástól, bár a hámlasztásnak hála már kevésbé mélyek.

A ráncok nemléte inkább genetikai. Amúgy persze a szemem alatt nekem sem olyan feszes már a bőr, mint valaha, de még elmegy. De pl. a homlokomat ráncolni sem tudom (sosem tudtam, 57 kilósan sem), valószínűleg ezért nincs rajta ránc sem.

2 Likes

Genetikailag szerencsés vagy nagyon! :slight_smile:

Minden elismerésem! Nem lehet könnyű lemondani a finom édesekről! Nálam is itt bukik el a dolog :wink:
Tejtermékek is kiiktatva?

2 Likes

Ne is mondd! Húsról simán lemondanék, egyébként is szinte csak szárnyast és halat eszem, de a csoki/süti páros már feladná a leckét.

2 Likes

Nekem mondjátok csajok?! :tired_face::tired_face:
Én is nehezen bírom, nagyon is.
Régen minden egyes nap 1-2 tábla Milka csokit ettem. Fuh, de szép napok voltak… :sob:

Sajnos tényleg muszáj volt elhagynom, mert olyan szinten meghíztam, hogy nem bírok menni, de komolyan! :rofl:
Lehet, hogy nem tűnik vészesnek 60 kg, de gondolom kevesen tudják itt a Krémmánián, hogy én mekkora vagyok. Hát én 149 cm vagyok egész pontosan.
40 kg-nek kéne lennem. :rofl: Sajnos jelenleg olyan vagyok, mint egy kis Malacka vagy esetleg Alekosz a való világból (nem nézek valóvilágot, csak láttam róla képet)

Annyira nem zavar, de már sokan szóltak miatta, meg hát nehezen tudok már járni, mindig elfáradok, úgy hogy ezért is kezdtem el a fogyókurát 3-4 hete. 61 kg-ról indultam és jelenleg 58 vagyok. Nagyon jó lenne újra 40 kg-nak lenni :confounded::tired_face:
Remélem sikerül, mert ez az életmód váltás nem csak a testemnek és bőrömnek lesz jó, hanem az egészségemnek is.

Igeen, @umpalumpa sajnos a tejtermékek is ki lettek iktatva :frowning: a kávé is iszonyatosan hiányzik.
Köszönöm az elismerést! :heart_eyes:

3 Likes

Én a tej-, tejtermék csoportot iktatnám ki a legnehezebben… Pedig nem túl szép a bőröm, szerintem a tej megvonása segítene, de hogy ne ihassak meg egy tejeskávét reggelente… Elképzelhetetlen számomra :slightly_frowning_face:

1 Likes

Nem, egyáltalán nem volt az.
Nem lehet, hogy téged akkor értek utol a hormonális változások és emiatt is pattogtál ki?
Én elég furcsa eset vagyok, nem voltak nagyon tinédzserkori, egész arcot beterítő pattanásaim, csak néha egy-két púp. A mitesszerek és tág pórusok sokkal korábban megjelentek, még kisgyerekkoromban (azért tudom nagyjából belőni, mert emlékszem, melyik lakásban laktunk és édesanyám az ablak mellé ültet, hogy nyomkodja a bőröm… nem volt egy jó ötlet).
Felnőttkori hormonális akne is létezik, de nem arra a pár darabra vonatkozik, ami neked volt. Biztos láttál olyat, hogy az orcák végig gyulladtak, inkább erre szokták mondani. Néhány pattanása bárkinek, bármilyen korban lehet.

2 Likes

Hajrá Bella, jó úton vagy! :partying_face:

2 Likes