Önbizalomturbó!


Úgy tűnhet mindenre van egy blogbejegyzésem…egy időben nagyon ráértem:D
Most nem, és így egyszerűbb válaszolni, elnézést ha zavaró.

1 Likes

Huuh! Nagyon kemény vagy! :open_mouth:

Tetoválás nálam szóba sem jöhet, nem tudnám elviselni magamon, igazából nagyoon nagyon keves tetoválas van ami tetszik. Ha egyszer leszek olyan bátor és butus akkor talán rózsám lesz, mert a rózsa nagyon közel áll hozzám. Csak is nagyon profi szakemberhez mennék, aki perfektül dolgozik. Karra semmiképp sem csináltatnék, talán oldalamra vagy hátamra ,bokámra esetleg. Csak rózsa jöhet szóba vagy valami kisebb írás. Az én testem semmiképp sem akarom elfedni tetoválásokkal valamiért én az ilyen idegen dolgokat nem tudom magamon elfogadni. A páromon is alig bírom elviselni a tetoválását, pedig az én nevem van rajta :thinking: nekem ez olyan idegennek tűnik, mintha nem oda való lenne. A micordermált is megbántam, olyan furcsa, hogy egy kő áll ki a bőrömből :scream: nem kellett volna. Hát én ilyen vagyok :roll_eyes: Na és te? Neked gondolom sok tetkód van! Milyen érzés? Rosszabb mint egy pc szúrás? Gondolom sokkal :slight_smile::hugs:

1 Likes

Csak egy van, a combomon, de azt is újra kellene már üttetni, mert belül, ahol összeérnek járás közben a combjaim, eléggé kifakult. Szerintem dögös, de szerencsére olyan helyen van, hogy ha nem akarom, hogy látszódjon, akkor könnyű eltakarni.
Másokon nagyon tetszik a sok tetoválás, akár teljes testet fedő, de én még max 1-2 kisebbet szeretnék.
Nagyon féltem, hogy nagyon fog fájni, biztos sírni fogok és milyen ciki lesz :smile: Meg is lepődtem, mert egyáltalán nem volt vészes, szerintem olyan volt, mint az epilálás (ami szerintem fájdalmas, de annál nem volt rosszabb). A piercingeknél (jó szakembernél) a szúrást egyáltalán nem lehet érezni, a tetoválást viszont mindenképp érzed végig. A gyógyulás nekem pikk-pakk meg volt, mire három nap után abbahagyhattam a fóliázást, addigra teljesen lejött a var is, nem is fájt már addigra. Vigyázni persze kellett rá, ráadásul nyár elején csináltattam, de szerencsére sem strandolni, sem napozni nem szeretek :smile:

2 Likes

Az, hogy a szúrást egyáltalán nem lehet érezni,rám nem igaz! :no_mouth: Nekem mindegyik fájt. Szerintem ha át szúrják a bőrét valakinek azt azért csak megérzi az ember. Legalábbis én :rofl:
És milyen tetkód van a combodon?

1 Likes

Nekem érzéstelenítették mindet, azért nem éreztem, csak jóval később, amikor elmúlt az érzéstelenítő hatása.
https://www.instagram.com/p/BVuCDjkFJWW/

Ilyen, ennél jobb képem nem nagyon van róla, mert csak nagyon rövid gatyában vagy fürdőruhában látszik, ez is nyaralós kép :palm_tree:

4 Likes

Jaaa, érzéstelenítették? Akkor persze, hogy nem fájt. :blush:
Nekem egyiket sem érzéstelenítették. :roll_eyes:

Nem rossz tetko, kicsit kopott, de az ötlet tetszik. Combon valóban dögös! :blush: Neked kifejezetten jól áll, ha rajtam lenne levágnám a lábam! :joy: Ne,hogy félre érts, de én nem tudom magamon elviselni az olyan dolgokat amik nem ‘alapból’ vannak rajtam. Furcsa. :thinking:
Hozzád illik ez a tetoválas, jó választás. :slight_smile: Majd ha lesz új oszd meg velünk! :kissing_heart::hugs:

1 Likes

Ha nem érzéstelenítették volna, biztos nem csináltattam volna egyet sem, szívem szerint még vérvétel előtt is kérném, mert utálom érezni az egészet :confounded:

2 Likes

Én nem éreztem fájdalmasnak a tetoválást, bármiféle érzéstelenítés nélkül csináltattam, nem is tudtam akkor még, hogy lehet érzésteleníttetni. Nem volt kellemes, de azt még messze nem fájdalomnak érzékeltem, annál sokkal nagyobb fájdalmaim is voltak. Volt sok-sok olyan migrénem, hogy inkább bevállaltam volna a 4 órás tetoválást. A fogfájás is sokkal intenzívebb, durván fájdalom nekem például, mint a tetoválás volt. Az enyém most 10 éves, a derekamon van (nem ribanc rendszám).
A köldök piercinget nem is éreztem gyakorlatilag, azt ha jól emlékszem, helyileg érzéstelenítették, de tényleg az égvilágon nem éreztem. Már kivettem, sokszor kellett igazgatni, pláne amióta már a normál derék magasságú nadrágok vannak divatban, illetve a reptereken állandóan probléma volt belőle, rosszul voltam, hogy ott kell tekergetnem magamból a piercinget.
A füleimben volt 3 és 4 lyuk, de tényleg baromira el lehet feküdni, néha napokig tudott fájni, ha rosszul volt a fülem a párnán, én pedig mindig oldalamon alszom, ezért sokszor előfordult.

2 Likes

Az érzéstelenítést a piercingekre értettem, a tetoválás nekem sem volt.
Na igen, amikor olyan migrénem van, hogy hányok a fájdalomtól, azt bármikor elcserélném egy tetoválásra :smiley:
A köldökömet nekem is piszkálják a magas derekú nadrágok, jó érzés tudni, hogy ezzel nem vagyok egyedül, azt hittem, hogy csak én vagyok rosszul összerakva :smile:

1 Likes

Ugye, hogy egy jó kis combos migrénnél mennyivel kellemesebb a tetoválás?!
Nem vagy egyedül ezzel, hogy piszkálják a köldököd a nadrágok! Imádom a divatot és áldom azt, aki kitalálta, hogy jöjjenek vissza a normál/magas derekú nadrágok, ezerszer csinosabbak, mint a csípő nadrágok. De teljesen piercing ellenesek, pont a köldökömön vannak most a nadrágjaim derekai.

1 Likes

Én csak szűk magasderekú nadragrágokat hordok, teljesen át érzem. Nekem ugye majdnem 1 évig gyulladt volt a köldök piercingem, szóval nem volt kellemes magas derekú nadrágot hordani :cry:
Most, hogy kivettem nagyon furán néz ki. Mintha újra 8 éves lennék. :rofl: Rég láttam a köldököm természetes formáját. Nagyon rossz így :no_mouth:

1 Likes

Én folyton elhagyom a bogyót a tetejéről, időnként megtalálom az ágyban vagy a fürdőszobában, időnként nem. Nemrég elhagytam az utolsót is, úgyhogy amíg nem vettem meg az utánpótlást, inkább kivettem és annyira furán éreztem magam nélküle, mintha nem is az én köldököm lett volna :laughing:

1 Likes

Nekem úgy rá csavarta a piercinges, hogy nem bírtam kiszedni. A párom is szenvedett vele, végül nagy nehezen sikerült letekerni egy kis olaj segítségével.
Most én is rosszul érzem magam, nagyon hiányzik. :sob:

Én a fülbevalókkal vagyok még így. Nemrég hagytam el a bioplast kristály szív fülbevalóm egyik párját :cry:

1 Likes

Nekem sincs tetoválásom, de máson imádom őket nézni. Mármint az igényes munkákat. Az elrontott, csúnya tetkók szerintem nagyon kínosak tudnak lenni. Nagyon tetszik a tiéd, aaaaannyira szeretem a csipkemintát, irtó dögös. Egyébként az én olvasatomban a tetkókat (és amúgy a piercingeket is) tudni kell viselni. Aki erre képes, annak annyira tökéletesen állnak, mintha ráteremtették volna őket. Akinek meg egyszerűen taszítja a személyisége, azon megmagyarázhatatlan diszharmóniát érzek, mintha összeférhetetlen lenne a személyiségével, aurájával, rezgéseivel.

Ami konkrétan engem illet, vágyik rá egy részem, de valószínűleg sosem lesz, mert nem nekem való. Az az egyik oka, hogy nem szeretem a végleges, visszacsinálhatatlan dolgokat. Sokkal jobban szeretek együtt élni azokkal a változásokkal, amikből van visszaút ha megunom/megbánom őket. Persze a tetkót is el lehet távolítani, de legjobb tudomásom szerint az fáj, drága, és ugyanolyan úgysem lesz, mint előtte. A másik oka, hogy - mint azt már említettem itt nemrég - baromi ellentmondásos személyiségem van és aligha találnék olyan feliratot/szimbólumot/ábrát, ami a lelkem összes szilánkjához passzolna, amit a bennem összeturmixolt összes énem magáénak érezne. Pedig egyfajta akarás tényleg van bennem, elég gyakran álmodom arról, hogy tetoválnak rám - ez nyilván elfojtott vágyat jelent. De érdekes módon szinte az összes ilyen álmomnak az a végkifejlete, hogy elrontják/megbánom/anyám vagy a barátom nagyon utálja rajtam/mindhárom egyszerre. Úgyhogy még a tudatalattim is tisztában van vele, hogy ez mennyire nem nekem való. És ilyenkor irtó nagy megkönnyebbüléssel ébredek, hogy húúúúh, nem, nincs elfuserált freskó a fél testemen.

Ha egyszer mégis elmenne az eszem, akkor biztos, hogy addig gyűjtenék rá és addig mennék, amíg el nem érném, hogy Bercsényi Balázs tetováljon rám: https://www.instagram.com/balazsbercsenyi/ Én nem tudom, hogy ez a csávó hogy csinálja, de a hihetetlent karcolgatja, amit művel. Istenadta tehetség.

2 Likes

Nagyon tetszik a blogod, igényes a tartalom és egyediek a gondolataid, semmi elcsépelt szövegáradat. Te olyan igazi kis zizzent művész vagy, a kifejezés legnemesebb értelmében. :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Hogy ezen milyen jót röhögtem:D, nem te vagy az első aki jó értelemben tart “furának”, de ez nekem mindig bók. Nagyon örülök, hogy tetszik a blog, köszönöm, hogy megnézted és szántál időt a visszajelzésre, kedves tőled. Annyira sajnálom, hogy mostanában kevés időm van rá, mert imádom, de most más a prioritás. Amúgy követem én is Bercsényi Balázst, csodásak a munkái és nagyon egyedi a stílusa. Én nekem csak egy van és egy is marad a tetoválások száma, bár még nincs befejezve, úgyhogy még alakul a végső forma.

1 Likes

Óóó, én nagyon szeretem a fura embereket, én is az vagyok. :smile: Úgyhogy bóknak is szántam, és én magam is bókként élem meg, akárkitől hallom. Elhiszem mindkettőt, azt is, hogy időhiányban nem lehet fenntartani egy percíz, kidolgozott tartalmat és azt is, hogy hiányzik. Az alkotáshoz rengeteg idő kell. Reméljük lesz majd még sok-sok olyan periódusa az életednek, amikor visszatérhetsz hozzá. :hugs:

És azt szabad tudni, hogy mit ábrázol a te tetkód? Egyáltalán nem muszáj válaszolnod, tökéletesen megértem azt is, ha meg akarod ezt tartani magadnak. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

Nekem ő a kedvenc: hihetetlen 3D- s munkái vannak https://instagram.com/tibitattooart

1 Likes

nekem sajnos nincs tetoválásom, pedig nagyon szeretnék… de pikkelysömörös vagyok, és így nem szabad. abban nem vagyok biztos, hogy csak az érintett bőrfelületek tilosak, esetleg tünetmentes állapotban lehet-e, vagy egyáltalán semmit sem szabad, de inkább nem kockáztatok, sem egy fájdalmas és lassú gyógyulást, sem pedig azt, hogy a minta tönkremenjen.
piercing-en gondolkodtam, elég sokat - a snakebite-on 9 évet… de asszem öreg vagyok már bohócnak, úgyhogy arról letettem. az industrialt viszont még nem vetettem el, a kérdés már csak az, hogy melyik fülembe, illetve hogy mikor veszem rá végre magam.

Egy vízesésen felfelé úszó koi (ponty) és egy Tori kapu. Tradicionális japán tetoválás, egy legenda.

1 Likes