Önbizalomturbó!

Én is pont ugyanígy vagyok bak-rák, és igen, csináltam már ilyen születési óra-perc-helyszín szerinti kiértékelést. Onnan tudom, hogy rák az aszcendensem, és azt is, hogy ennek a jegyei milliószor jobban illenek rám, mint a bakéi. :smile:

1 Likes

Hát ez faaaantasztikus! :heart_eyes: Nem is csak a kivitelezés, de maga az ötlet is. Megérdemeltétek azt a díjat, :smile:

1 Likes

Mennyire király! Imádom a jelmezeket, már alig várom, hogy legyenek gyerekeim, akiknek ki lehet találni mindenféle jópofa dolgot :smile:

2 Likes

És a legtöbb gyerek előre gyártott jelmezben van. Mondjuk a kicsi nálunk is abban volt, mert rendőrnek akart beöltözni.
De pl. ő tavaly az oviban gomba volt. Nem is tudok varrni, nincs varrógépem, de azért összehoztam neki is. Másnap még az óvodavezető is megállított, hogy milyen szuper jelmeze volt Bencének. :blush:
Bocs, hogy őt is kitakarom, de ez egy nyilvános fórum. FB_IMG_1549358424711_1549652277068

9 Likes

Ez is nagyon édes :slight_smile:
Az én kedvenc jelmezem az volt, amikor ovi kiscsoportban anya krokodilos Vademecum fogkrémnek öltöztetett. Rengeteget dolgozott a jelmezen, emlékszem, hogy vagy hetekig minden este azzal foglalkozott, rajzolgatta a feliratot meg minden… Még kupakot is csinált a fejemre :smile: Annyira jól sikerült, hogy évekkel később a húgom, sőt még az öcsém is viselte a kiscsoportos farsangjukon.

5 Likes

:smiley: De jó lehetett!

Engem anyukám általános elsőben magyar lánynak öltöztetett. Hetekig varrta a ruhámat, rengeteg gyöngyhímzéssel díszítette, gyöngyös pártát készített, gyönyörű volt.
De hát ez a nyolcvanas évek elején, vidéken volt, úgyhogy minden díjat a helyi pártemberek gyerekei kaptak… :angry:

2 Likes

Én Colgate fogkrém voltam:D.

2 Likes

Lemaradtam a felkérésről, de most pótolom:
Amit szeretek magamon: A hajammal egész jól megbarátkoztam. Szerencsére van elég és megtanultam kezelni. Az ajkaim, amiket gyerekként nem kedveltem, mert az akkori trendhez hasonlítottam. A kezem, egész normális, átlagnál kicsit nagyobb kezem van. Nincs benne semmi különös és pont ez tetszik benne :slight_smile:
Nem szeretem a lábszáramat és a bokámat. Vaskos mindkettő (örökség). Emiatt nem szívesen szoknyázom és irigylem a vékony lábakat. A sok szőrt meg utálom. Sötét, erős, makacs és elképesztő helyeken képes nőni :sweat_smile:
Jobb tulajdonságaim: elég nyitott és toleráns vagyok. Utóbbi szerepel a rosszabb tulajdonságaim között is, mint túl toleráns vagyis sokáig hagyom, hogy ugráljanak a fejemen. Utóbbi évben ezen változtattam és többször kiállok magamért. Szorongó is vagyok, ami szintén sokat javult 2018-tól, de még van min dolgoznom. Kezdek igazán jóban lenni magammal és nem ostorozom szegény “ént”, hanem több érzelmet, érzést (pozitívat, negatívat) engedek magamnak. Felismerem őket és teszek értük vagy ellenük. Ezt az utat szeretném még folytatni és csak azt sajnálom, hogy 43 lettem, mire ráleltem erre az útra.
Öltözködés: többnyire kényelmes, mert ezt szeretem és a sok plusz kiló sem engedélyezi a magas sarkút és a túl szűk rucikat. Szeretem a blúzokat, de nincs túl sok alkalmam viselni. Alulra sötét (körte forma), felülre világosabb vagy mintás-színes. Amióta gyerekem van kompromisszumokat is kell kötnöm (pl. csini kézitáska helyett csini hátitáska), de nem szoktam slampos lenni. Soha nem mennék ki gumiklumpában az utcára és itthon se hordom szívesen (kaptam ajiba :frowning: , jaj! )
Kényelmes pamut naci és szimpla póló+ pulcsi az itthonim, de olyan, amiben megjelenhetek a szomszédban vagy a pizzafutár előtt, leszaladhatok a sarokra a cukiba.
Ékszerből a nemesfém és a bizsu is jöhet, de az arányokra figyelek. Csak a fülemben van 4 nem extrém piercing, tetkóm nincs.
Közeli terv a súlytöbblet mérséklése és az önbizalmam tovább növelése :smiley:

5 Likes

Hah, én is bak vagyok “eredetileg”, skorpió aszcendenssel és halak Holdjeggyel vagy mifene, és inkább halak vagyok, mint bak.

1 Likes

Magamra ismertem a leírásodban @umpalumpa :blush: én is nyitott és toleráns vagyok majdnem a végsőkig. Nem irigykedem hanem örülök mások sikereinek, óriási szívem van. Bikaként teljesen jellemző, hogy x ideig tolerálok, de ha betelik a pohár akkor nincs visszaút. Utálom a hazudozást, az egyenes beszédet szeretem, akkor is ha fáj. Én már teljesen jóban vagyok önmagammal, csak a súlyfelesleg, ami zavar. De mivel nagyon sok ismerőst, rokont elvesztettem 40 és 45 év között , így az egészség a legfontosabb tényező. És hogy az apró örömöket értékeljem ,mindenben próbálom a pozitívumot meglátni. Az öltözékem régen ,ha kiléptem a házból elegáns volt: fekete vagy szürke nadrág, blézer, blúz magassarkú. (Csak 5-6 centis) A terhesség és a fiam születése után is csak otthonra és a játszótérre vettem fel farmert, sportcipőt. Ma már csak a munkahelyi karácsonyi vacsira veszek fel ilyen blúzos, nacis elegánsat. Különben farmer, póló, martens bakancs. Nyáron pedig fekete bő nacik, szoknyák, ruhák, fehérek és színesek,de szigorúan bokáig kell érniük​:joy: . Mivel a színeim a fekete,fehér,szürke, krém így táskákból az arany, ezüst,- alkalmanként pink MK - amiket előnyben részesítek. Ékszerek: régen sok ezüst gyűrűt ,nyakláncot hordtam, de munkahelyen tilos, így csak nyáron hordom többnyire őket. Nagyon szeretem a virágos, könnyű, tiszta parfümöket, az émelygős, vattacukros, nehéz illatoktól egyszerűen megfájdul a fejem sajnos , 1 kivétel viszont van : Elie saab. (Lehet, hogy rosszul írtam ) fiatalon állandóan társaságba, bulizni , szórakozni jártam, ma már kifejezetten utálom a zsúfolt sok emberes helyeket. Igazi szociofóbiám alakult ki.Inkább elmegyünk kutyát sétáltatni, biciklizni a 9 évesemmel vagy a közeli tóhoz, vagy itthon filmezünk, játszunk. Szeretek nagyon olvasni , németül és magyarul is a harry pottert imádtam olvasni, egyszer még a gyorsvasutat is lekéstem annyira bele voltam mélyedve. :laughing: A mai napig nézzük párommal a hp részeket is.

6 Likes

Akkor a HP-imádatban is hasonlítunk kicsit :slight_smile: Többször elolvastam a 7-kötetes történetet. Anno a régi szerelmemmel felolvasóesteket tartottunk egymásnak. Ha bánatom volt előszedtem egy HP könyvet és a fotelben vigasztalódtam vele. :joy:

3 Likes

Komolyan ufónak érzem kicsit magam közöttetek. Nálam nyáron az ilyen színes ruha (térdig ér) teljesen megszokott (bár tavaszi-őszi blúzom is van hasonlóan színes), mellé a lógós fülik, imádom. Alig várom, hogy tavasz legyen.
Régen én is mindig sötétet, konzervatívat hordtam, mert úgy gondoltam, hogy egy kövérnek úgy kell öltözködni (nyilván benneteket nem a súlyotok tart vissza). Aztán rájöttem, hogy nem a színes ruháktól vagyok duci, viszont letargiába taszítanak az egyszínű, komolyabb darabok. Komolyan, ha pl. ezt a ruhát felveszem, már alapból jobb a kedvem, vidámabb vagyok. Persze azért én is szoktam kevésbé extrán is öltözni, ez csak egy példa, a kedvenc tavaly nyári ruhám (sajnos nincs egész alakos képem, de egyenes vonalú, körben ilyen fodor megy, vagy mi ez :smiley:).
IMG_20180713_112023

6 Likes

Nyáron én is szívesen hordok ilyen színes darabokat, a súlyom ellenére is. Csak az év többi részében maradnak a kevésbé mintás/színes cuccok.

2 Likes

Szééép! :star_struck:
Jaja, jöhet az ilyen színes is :slight_smile: Nálam felül inkább, mert nagggyon körte vagyok.

1 Likes

Én is hordok ilyen színes ruhákat, ill. szoknyáim meg vékony nyári nadrágjaim vannak extrém színesek-mintásak. De van sárga, lila pulcsim, meg piros és téglaszínű téli nadrágom. Piros, belül szőrös csizmám is volt, csak tönkrement szegény.:frowning:
Bőrdzseki: világos málnaszínű és sárga is van a szolid barna mellett. Piros szövetkabátom is van, ráadásul hosszú!
Meg van egy nagyon vastag cicanadrágom, amin acélkék, fehér és piros csíkok váltakoznak, és fekete cicafejek vannak rajtuk.

4 Likes

Nahát, micsoda egyezések vannak közöttünk a csillagjegyünkön kívül. :face_with_hand_over_mouth: Nagypapám egyszer azt mondta a kezemre, hogy van az akkora, mint a barátomé. (Spoiler: NINCS!) Mindenesetre elgondolkoztam, hogy ha ezt látja, akkor lehet, hogy nincs túl nőies kezem és az átlagtól nagyobb is. Mondjuk nekem a lábam is, 41-es cipőt hordok. Vastag vádli, vastag boka - pipaaa. :smile: Én szoknyázom ugyan, de hosszú maxiszoknyákkal. A szorongás szintén stimm - lehet, hogy van valami alapja ennek a horoszkóp dolognak?

Szerintem légy büszke magadra, ha kicsit későn jött, hát ez van, de az a lényeg, hogy jött. Aki nem szenved a szorongással, az el sem tudja képzelni (és nem is várható el tőle, hogy teljesen átérezze), hogy milyen ragaszkodó egy jószág ez. Legalábbis nálam az a minta, hogy mikor sikerül keservesen legyőzni az egyik szorongásomat, akkor spontán kialakul egy új. Állandó harc.

Miiilyen fajta fülékszereid vannak? :drooling_face:

2 Likes

Mi a manó az a Holdjegy? :no_mouth: Erről még nem hallottam, csak az aszcendensről. :astonished:

1 Likes

Deee ne viccelj már, neked tök jól áll. :hugs: Rád nézek, és nem is akarlak feketében látni, csak ilyesmiben. :smile: Mindenkinek azt kellene hordania, amiben jól érzi magát, mert tényleg alátámasztott pszichológiája van annak, hogy a viselet meghatároz egy rakat belső kérdést.

2 Likes

Nekem is nagy kezem van, sőt a lábam is elég nagy a méreteimhez képest… 166 cm vagyok és 40-es a lábam. A kezemen az ujjaim vékonyak és “normális” méretűek, de a tenyerem olyan, mint valami kukafedél :smile:
A szorongást meg szerintem innen sokan ismerjük, lassan olyan vagyunk, mint valami terápiás csoport, ami nem is baj :hugs:

3 Likes

“kukakfedél” :rofl: :rofl::rofl: