Önbizalomturbó!

Nekem jöhet! :grin: A ruhatáram 90%-a fekete - emiatt a családom (és a barátaim egy része) már csak hányja magára a keresztet. “Gyászhuszárnak tűnsz, fiatal vagy még ehhez, jajjmár, oooolyan jól állnak neked a színek”. Ööö, oké. Van is ebben valami, mert a múltkor összefutottam szeretett volt töritanárommal, és félszeg pislogás közepette kérdezte meg, hogy “Ugye ez csak divat, vagy…?” Először nem is értettem mire célozgat, de utána megnyugtattam, hogy neeem gyászolok. Csak én így szeretem. A fekete mellett előfordul még szürke, fehér és bordó. Nagyon ritkán méregzöld (van egy ilyen szoknyám) vagy military zöld (egy pulcsi, egy naci). Anyagok tekintetében a műbőr, a csipke, átlátszó muszlin és a necc dominál - de ezt nehogy ízléstelen mértékben és ízléstelenül kombinálva képzeljétek el, sose öltözöm közönségesen. Szeretem még a bársonyt és “szőrös” dolgokat is (természetesen műszőrme, nem igazi). Mindig a különleges szabásokat kutatom, egyszerű alapdarabjaim talán nincsenek is. A barátnőim körében a “fannis ruha” már egy külön fogalom. Szóval azt hiszem az én öltözködésem is karakán, legalábbis mindenképpen a “rejtélyes-füstös-wannabe macskanő” vonalon mozgok. És akkor érzem magam a legjobban, ha ilyen lehetek.

Itthon nyilván a legrosszabb melegítőmben tolom. :smiley: És egészen elképesztő, hogy milyen pszichológiája van az öltözködésnek: homlokegyenest máshogy érzem magam “felfegyverkezve”, mint “itthoniban”. Nem rosszabbul, de kétségkívül egy plusz energiát és hatalomérzetet ad, ha a személyi díszeimbe vágom magam.

Munkahelyről azért nem tudok nyilatkozni, mert tavaly nyáron szabadultam az egyetemről és sajnos még azóta sem találtam semmi megfelelő, végzettségemhez illőt. De ha dolgozni fogok, nyilván be kell majd szereznem jópár elegánsabb, kevésbé extra, office szerkót is.

Ami a beszerzést illeti, szeretek üzletekben vásárolni, de ugyanannyira turiban is. Egy másik topikban már említettem, hogy a turizás nekem kultusz, ebbe nőttem bele. Igazi kikapcsolódás. Nem azokra a régimódi turikra gondolok, amik tényleg turkálók, és földre dobott kupacokból kell keresgetni, hanem az újfajta vállfázott üzletekre. Igazi kincsesbánya. Olcsón lehet külföldi márkákat kifogni, ráadásul sok új darab is van, amin még a címke-pótgomb is rajta fityeg. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy dolgot mennyivel olcsóbban lehet kipecázni, mint újonnan véve. Legutóbb egy szőrmekabátkát lőttem, harmadannyi áron, mintha egy bevásárlóközpontos üzletből származna.

És te, Scorpionqueen? Veled mi a helyzet? :smiling_face_with_three_hearts:

3 Likes

Na, örülök ez tök jó kérdes. :slight_smile:

Hát mivel még fiatalnak számítok elvileg Én inkább a ‘kihívobb’ darabokat kedvelem, de ez úgy is változni fog ha éretebb nő leszek! (Gondolom) :slight_smile:
Én a mindennapokban is mindig olyan ruhát viselek, ami elégge szűk.Nem szeretem,ha a nyakam takarja valami, úgy kényelmetlenül érzem magam

Mindenből egy számmal kisebbet veszek, mint a méretem a szűk darabokat kedvelem,azokban érzem magam jól. Szűk Farmert hordok mindig és csak 3 fajta színű felsőim vannak, azokhoz ragaszkodom. :
Piros, Fehér, Fekete
Más szín nem áll jól.

Én nagyon szeretem a márkás ruhákat és kiegészítőket
Niket hordok, Bershka, Tally Weijl, New Yorker, Zara, Mayochix ilyen helyeken vásárolok.
Máshol nem szoktam :slight_smile:

De, egy pár év múlva biztosan a kényelmes és visszafogott darabokat fogom kedvelni :blush:

Szerintem azért hordok kicsike és szűk ruhákat, mivel nagyon alacsony vagyok (149cm) és kevés dolog jó rám a magasságom miatt. Minden ami diszkrét az lóg, egyszerűen elveszek benne.

Másokra is kiváncsi lennék! :slight_smile:

2 Likes

Nekem viszont jól működött a képzeletem, pont ilyen ruhákat képzeltem hozzád, amiket leírtál! Fiatalon a sötét színek - különösen a fekete - nem gond szerintem, különösen ha variálod különböző textúrákkal, anyagokkal, kifejezetten sikkes tud lenni. Mindig csodálattal tekintettem az ilyen nőkre.
Milyen végzettséged van, ha nem titok?

1 Likes

Nekem van egy divatblogom:D:D
Ez csak annyit árulhat el, hogy rengeteg ruhám van annak ellenére is, hogy egy éve nem vásároltam ruhát magamnak. Alapvetően sokszínű, sportos elegáns, változatos ruháim vannak, és imádom a turkálókat, mert sokkal több egyedi, extra darabot találni. Nem szeretem a tucat öltözködést. Itthon is mindig csinosan öltözködöm. A barátaim azon röhögnek én kertészkedni, takarítani, költözni és pakolni is csinosan szoktam. Az az elvem, hogy nem szabad tartogatni a szép ruhákat alkalmakra, mert a hétköznapok számítanak. Kényelmes, de csinos darabjaim vannak, mindenféle stílusban és színben.

2 Likes

Veled kapcsolatban is abszolút működött ezek szerint a képzelet, pontosan így raktalak össze fejben :slight_smile: Némi átfedés van viszont a beszerzési helyeinkben: Zara (mostanában egyre több, mivel bővült a kínálat és hála égnek javul a minőség), Bershka nálam is, a többi pedig gyakorlatilag teljes egészében Promod. Illetve mostanában a HM is szépen bővíti a casual részleget, egyre többet nézek be oda is.

2 Likes

Te milyen ruhákat hordasz? Esetleg leírnád, hogy hogyan nézel ki? Kiváncsi lennék! :heart_eyes: El szeretnélek képzelni! :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

1 Likes

Na szupi! :slight_smile:

Csinosan szeretek öltözni mindennap. :blush::blush:

Nekem egyébként Tally Weijl a favorít. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Likes

A munkahelyemen a dress code “business casual”, de minimum casual (magániskolában tanítok, nem Mo-on). Ennek megfelelően általában sötét nadrágot hordok és hozzá blúzt. Ha a nadrág mintás, akkor a blúz egyszínű, ha a nadrág egyszínű, akkor a blúz mintás. Szeretem a selymet, a hernyóselymet, a muszlint, azok a kedvenc blúzaim, amik könyök alá érnek. Cipőkből laposat hordok, mivel van úgy, hogy 4 órán keresztül állok és magyarázok. A dress code kiköti, hogy a sminkünk nem lehet erős, a köröm nem lehet sötét és hosszú, a hajnak mindig rendezettnek kell lennie, túl sok ékszert nem viselhetünk, ezért csak órát, fülbevalót, és esküvői gyűrűt viselek munkában, mind arany, mivel fémallergiás vagyok.
A táskáimat imádom még a sminken kívül. Nincs gigantikus táska gyűjteményem és nem is váltogatom őket sem hetente, de még havonta sem. Általában egy évszak alatt két táskát használok - munkában. Ritkán veszek táskát, akkor viszont mélyen nyúlok érte a zsebbe és a klasszikus darabokat szeretem főleg (de nem került el engem sem a shopper láz…). Rajongok a táskákért, képes vagyok vadidegenek táskáit megdicsérni.

Magánéletben pedig pontosan az ellentét. Szaggatott farmer/bőr hatású leggings, tornacipő, extravagáns szandál, és kizárólag kis méretű táska. A napszemüvegem pedig a védjegyem, nincs az évnek olyan napja, amikor nem viselem.

3 Likes

Leborulok azok előtt a nők előtt, akik ilyen bátrak, én tényleg a pálya széléről csodálatom csak ezt. Olyan jó, hogy vagytok, még nézni is jó!

2 Likes

Áhá, tehát egy látnok vagy, valld be! :smiley: Igen, a textúrákat szeretem keverni, az olyan cuccok is kifejezetten tetszenek, ahol egy ruhadarabon belül többféle anyag is van. Ezeket is hajkurászom.

Közigazgatás-szervező diplomám van a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről. Azt hittem ez igazi jolly joker lesz, de nem. A legrosszabbkor jött egy létszámstopp, amivel Pest környékén még csak-csak, de itt, vidéken már nagyon nehéz elhelyezkedni. Ezt tetézi még az, hogy szinte mindenhová munkatapasztalatot várnak el, és rendszerint azért nem (sem?) kellek, mert pályakezdő vagyok. Sad story.

A Zarát, Bershkát, New Yorkert én is nagyon szeretem, meg a Stradivariust is. C&A-ból és H&M-ből eseti jelleggel tudok kifogni ezt-azt.

Ja és szabadidőmben sok gyűrűt viselek, imádom őket. Nagyon különleges, szép gyűrűim vannak, érzelmileg is sokat jelentenek. Amikor rájuk nézek, mindig eszembejut, hogy honnan vannak, vagy mikor kaptam őket. Jól tud esni, amikor egy januári reggelen felidéződik egy mediterrán nyaralás egy pillanatra.

1 Likes

Sajnálom, hogy nem sikerül elhelyezkedned… Magánszektorban sem könnyebb?

A HM-ben én is így voltam nagyon sokáig, most nekem elkezdtek kedvezni, de az biztos, hogy te ott nem fogsz találni sokmindent, amit be tudsz illeszteni a ruhatáradba.

1 Likes

Milyen kedves tőled. Ez szerintem is egy nagyon jó kis közösség lett itt a kemény maggal, de a beugrókkal is. Engem is feldob a társalgás, ha épp nem tudok hozzászólni csak olvasom. Örülök ennek a fórumnak, mert nagyon jó élmény csacsogni veletek, és szuper pozitív hatások érnek általatok. Ritka ez manapság, hogy nem lehúzás, irigység és féltékenykedés, meg megmondás van a légkörben, hanem kulturált, intelligens beszélgetések és támogató légkör. Értékellek titeket.

7 Likes

Én is ma reggel gondoltam pontosan ugyanerre. Milyen jó kis közösséggé alakultunk :smiling_face_with_three_hearts:
Én sem szólok hozzá minden témához, de mindig olvasok, néha ötleteket is merítek. Jó itt lenni veletek!

4 Likes

Gyönyörű vagy, fiatal vagy, öltözz is csinosan :kissing_heart:

1 Likes

Azért nem, mert ott meg a közszférás végzettségemmel úgy skatulyáznak be, hogy “Na majd ha lótifuti asszisztens-féleség kell, hívunk”. Én már ezt sem bánnám, de nem hívnak. Ettől függetlenül folyamatosan próbálkozom cégeknél is és a közigazgatásban is egyaránt. Előbb-utóbb valami csak beüt. :smile:

Nagyon szurkolok, hogy beüssön valami, most év elején minden nehézkesen indul, de hátha a tavasz hoz egy munkát neked :slight_smile:

1 Likes

Elegáns nő vagy, az már tuti, még így elképzelve is :slight_smile: Én is örültem volna egy képnek, de sebaj, marad a képzelet :smiley: Ha nem túl személyes, megírod hol élsz? Írtad nemrég, hogy Európán kívül, na engem már ez felcsigázott :smiley:

1 Likes

Sziasztok!
Én általában csak a háttérből figyelek, mert elég zárkózott vagyok, de annyira jó olvasni titeket, hogy igyekszem összeszedni magam és megpróbálok beszállni a társalgásba :slight_smile:

A külsőmmel kamaszkoromban rengeteg problémám volt, de mostanra úgy érzem, hogy elégedett vagyok. Nagyon szeretem az orromat, mert pici és formás (a párom mindig azt mondja, hogy “tündérorrom” van :D), illetve szeretem a testalkatomat is, elég vékony vagyok és nem is vagyok hajlamos a hízásra, ami nagyon jó, mivel imádok enni :smiley: Kamaszként utáltam, hogy kicsik a melleim, de mostanra ezt is kifejezetten megszerettem. Szemüveges vagyok, ami sokszor kényelmetlen, mégis szeretem, mert jól áll, furán is nézek ki kontaktlencsével. A mosolyomat nagyon sokan dicsérik, pedig én nem szeretem, mert kicsit szabálytalanok a fogaim (mérges is vagyok a 13 éves énemre, amiért nem hordta rendesen a fogszabályzót), de ezek szerint csak én vagyok túl kritikus magammal, mások nem is veszik észre.

Belső: szeretem, hogy szorgalmas, precíz és pontos vagyok, emellett intelligensnek is tartom magam. A konfliktusokat én is hajlamos vagyok kerülni, de az utóbbi időben azért igyekszem változtatni ezen és kiállni magamért, ha kell. Viszont ha valakit nem kedvelek/haragszom rá, akkor képtelen vagyok ezt nem éreztetni, nagyon nem megy nekem a “jópofizás”. Viszont konfliktust sem akarok, ezért ilyenkor inkább úgy, ahogy van elkerülöm az illetőt:D

És egy kis negatív: zárkózott vagyok, nehezen barátkozom és bízom meg másokban, ezért nem is nagyon vannak barátaim. Emellett nagyon rossz kapcsolattartó vagyok, nem nagyon tudok “csak úgy” ráírni valakire/felhívni valakit, mert folyton úgy érzem, hogy a másiknak biztosan van jobb dolga is, mint velem beszélni, ezért a régebbi barátságok is nagyrészt elkoptak, ahogy elmúlt a napi személyes kapcsolat.

A stílusom leginkább talán “elegánsabb grunge” ha van ilyen :smiley: Gyakran váltogatom a hajszínem, minél élénkebb, annál jobb. Ugyanez érvényes a rúzsokra is, legyen minél élénkebb / minél sötétebb. Régebben nagyon szerettem az extrább, színes és mintás ruhákat, aztán rá kellett jönnöm, hogy nem is tudom hordani őket, mert nem kombinálhatók semmivel. Így elkezdtem beszerezni alapdarabokat, és annyira megszerettem, hogy mostmár nagyrészt fekete (esetleg bordó vagy sötétkék) alapdarabjaim vannak (amik a hajamnak köszönhetően önmagukban sem unalmasak), és egy-egy extrább, színes vagy mintás darabbal szoktam feldobni. Szeretem a kockás ingeket és a skótkockás vagy fekete-fehér csíkos dolgokat és imádom a fehér galléros fekete blúzokat és ruhákat, legalább 5 ilyen van a szekrényemben :smiley: Magassarkút maximum alkalomra veszek fel, mert kényelmetlenül érzem magam, amiért úgy megyek bennük, mint egy velociraptor.
Alapdarabokat a H&M és a Sinsay webshopjában szoktam beszerezni, extrábbakat pedig gardróbcserén vagy néha turiban. Konkrétan bevásárlóközpontban ezer éve nem voltam, amennyire szerettem kamaszként a boltokat járni, annyira utálom most (meg hát nem szeretek emberek közé menni :D).
Az ékszereket nem szeretem, csak egy okosórát hordok, de azt fürdésen kívül mindig. Fültágítóm van, 8 mm-es, fekete, fehér kövekkel. Mindenhez passzol, nem hivalkodó, de azért látszik, hogy valami extra, nem is szoktam cserélgetni. Van egy-két nyakláncom, de mindig elfelejtem felvenni őket. Állandó kiegészítőim még a világosbarna kutyaszőrök, amik borzasztóan látszanak a fekete ruháimon, de a kutyát is meg a feketét is imádom, úgyhogy ez van :smiley:

Ennyit rólam, remélem, hogy nem untattalak titeket nagyon (ha tudnátok, mekkora erőfeszítés kellett, hogy el is küldjem, amit írtam!)

10 Likes

Köszönöm, nagyon kedves, vagy így képzelsz el, igazából mindannyian viszonylag rendezetten nézünk ki a dress code miatt (kivéve, aki nem elég intelligens ahhoz, hogy értelmezni tudja). Ezt nagyon szeretem és megszoktam. Amikor otthon vagyunk, le szoktam döbbenni, hogy milyen öltözetben dolgoznak néhányan kormány hivatalokban, bankokban… Leggings atlétával, meg ilyesmi. Elhiszem, hogy kényelmes, de edzőterembe való, nem kormány hivatalba.

1 Likes